Dog.bg Форуми : Хранене на кокера

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (43 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на кокера

#1 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 22 May 2008 - 07:27 PM

Тук предлагам да говорим за храненето
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   aneto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-April 08

Публикувано: 22 May 2008 - 09:34 PM

Мен тази тема ме интересува, тъй като имахме големи проблеми. Споделете с каква храна храните кучовците? Ние хранихме Кари с Педигрии консерва + суха храна в следствие на което тя започна да повръща, първо отвреме-навреме после всеки ден, даже и по няколко пъти. Повръщаше жълт стомашен сок, не храна. Накрая реших, че това не е нормално и я заведох на изследвания, оказа се че някакъв ензим и липсва и трябва да я подложим на специален режим за няколко месеца. Без мазно, без тлъсти меса (само бяло месо пиле), без пържени, без кучешки храни...И така сега и готвя пиле с ориз, от което яде само чистото месо, без кожи, кокали и т.н. Отвреме навреме варено яйце, кисело мляко, извара и една лечебна храна на РоялКанин.
Ако може да кажете от къде купувате качествени храни и къде има избор, защото тука в нашия квартал избора е доста ограничен. В момента в който се върнем пак на Педигрии и пак почва повръщането :( Вече се чудя с какво да я храня и да разнообразявам малко, че и на мен ми писна да готвя тоя ориз с пиле постоянно, а на нея как не и омръзва да го яде не знам ;D

#3 Потребителят е офлайн   vitca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 08-May 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 22 May 2008 - 09:49 PM

Храня го по 5 пъти на ден.3 пъти с Роял Кънин Медиум,веднъж с пилешко с ориз и веднъж с нещо друго.Не дриска,понася му отлично :yahoo:Готвя му отделно и спазвам всички съвети ;D
User's Signature

Качена снимка
Зимата отмина вече и за море си мисля вечер.............

#4 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 May 2008 - 09:53 PM

5 пъти???На колко месеца е?Много ми е странно.Иначе аз Кара я храня с Педигри смесено с Роял Канин и нямам проблеми.От време на време повръща но това се дължина на тревата която постоянно пасе на полянката  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   vitca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 08-May 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 22 May 2008 - 09:57 PM

На 2 месеца сме :yahoo:
User's Signature

Качена снимка
Зимата отмина вече и за море си мисля вечер.............

#6 Потребителят е офлайн   irina_dimitrova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 18-April 07
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2008 - 10:00 PM

Аз Рони като беше бебе го храних с Роял Канин за малки кучета (средни породи), после започна да капризничи и минахме на Пурина Про План вече за големи кучета,също медиум, като смевам сиомга и пиле!Няколко пъти съм решавала да му готвя, то той просто спира да яде гранулите когато има готвено и реших че няма смисал, както обичам да казвам, ако аз ям само сухи солети и после хапна готвенко, едва ли ще искам да се върна на солетите :)и така сега сем само на суха храна!

#7 Потребителят е офлайн   aneto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-April 08

Публикувано: 22 May 2008 - 10:16 PM

Ааа да по колко пъти на ден ги храните големите, не бебетата?
На мен вета ми каза, че за здраво куче може по веднъж, но нашето да си го храним два пъти.
На мен това по веднъж на ден ми се вижда малко.

#8 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 22 May 2008 - 10:35 PM

да и аз мисля,че е по-правилно дневната дажба да се дава на два пъти за пораснало куче. по леко е на стомахчето, пък и не трябва от сутринта да си мечтае за вечерята, нали?!:) ние се храним по да пъти,задължително половин час след разходка
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   irina_dimitrova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 18-April 07
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2008 - 11:28 PM

и ние по 2 пъти, въпреки че сутрин не сме много гладни май, защото почти винаги остава повече от половината!

#10 Потребителят е офлайн   aneto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-April 08

Публикувано: 23 May 2008 - 01:28 PM

Кокер да остава ядене  :o
Мислех, че всички са лакоми като нашата...то няма наяждане това куче ;D

Имам един въпрос, понеже аз явно не съм запозната много какво предлага пазара. Става въпрос за консервите. Като изключим Чапи, Педигрии и разните там български, има ли други? Нещо по-хубаво от Педигрии, но пак в консерва има ли? Аз съм питала по зоомагазините, ама само Педигрии ми предлагат.

#11 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 23 May 2008 - 01:51 PM

да ти кажа, аз съм купувала пастетче на Нутрам.много го харесва Макс, има различни вкусове и е на фирма, чиито гранули са клас суер премиум,ако се не лъжа. иначе сега тия дни гледах в Кауфланд има на Пурина някакви Витто консерви,но не съм купувала от тях. не съм убедена, че са на Пурина(както гранулите) а ти защо държиш да е консерва?
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 23 May 2008 - 03:21 PM

Аз храня моето кокерче с Педигри Джуниар Пауч и му харесва!Обаче четох доста и май се оказва не храните на Педигри не се много подходящи :(Можете ли да ми препорачате храни? :blink: А иначе му и давам и месни супички и прясно мляко нядробено с хлаб :P
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#13 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 23 May 2008 - 04:10 PM

не давай прясно мляко,не е подходящо за кученца,докарва им диария или им разстройва коремчетата! белит хряб също не е добра идея. има страхотни бебешки гранулки или ако е мн малък - специална храна за мн малки. храни с качествена храна,за да не съжаляваш после. сега се изгражда бебето и му е нуждо най-доброто. попитай вет-а си за нещо конкретно,но доколкот знам на роял канин има страхотни бебешки продукти и няма да съжаляваш
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 May 2008 - 04:47 PM

Ние в момента сме на Royal Canin Medium Junior и засега на 3 хранения. Няма проблеми засега, малко се поразстройва като опасе тревата на полянката. ;) ( странно - всички кучета повръщат от тревата, а той си докарва разстройство ;D :rolleyes: ).
Абе доволна съм от храната :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#15 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 23 May 2008 - 09:26 PM

За храната Роял Канин ще потарся, а за млякото ветеринатя ми каза да му давам всеки ден поне по веднъж, а така се получи че ми дадоха кокерчето когато беше на 30 дена(сега е на 45) и да се похваля днес му биха парвата ваксина :yahoo:
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#16 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 23 May 2008 - 09:38 PM

Съветвам ви да откажете кучето си от храната Педигри...защото ветеринаря на Бебзито е спрял връзките със доставчиците точно на тази храна,точно поради липсата на витамините,нужните за едно подрастващо,а дори и възрастно куче!Препоръча ми Пурина Про План...до колкото знам и Педигри е на Пурина,но Про Плана си е най-хубавата според Бебка,нищо че я хапва с добавки!
Котките ми ги храня със Пурина Кат Шоу(поправете ме,ако съм сгрешила в произношението на името ;D)...тааа...много съм доволна от тази храна...котките ми са възрастни и не са ми правели проблеми,освен мъжкия,който имаше запушване,ма то така с многото минерали в храните понякога...
Беба неиска да яде само гранули...затова готвя и аз пиле с ориз,без костите и кожите...ииии понякога слагам късчета при гранулите,понякога сипвам 3-4 лъжици ориз,но не съм преминавала скоро примерно едното и ястие да е само манджичка...1-2 пъти пробвах...после трудно се върнахме към гранулите :rolleyes:
Храня я 2 пъти на ден...вета ми каза по толкова да давам :( макар,че мисля,че и е малко :o
Абеее...нещо ме съмнява тука...яде супер много и стои хърбава от към коремчето :huh: незнам...давахме хапче за паразити-не,няма паразити...вета каза да и направя диета от която да надебелее...
Каза че белия хлаб много се отразявал за дебелеенето...мисля да и давам мъничко,ма незнам дали е полезно...някой да хелпне дали е имал подобен проблем :o
Мисля да минем на 3-4 яденета на ден май :-

#17 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 24 May 2008 - 12:22 PM

Аз малко бързам, но държа да се включа с моя опит с моята калпазанка. Който не я познава - казва се Сара и е изключително болнав представител на кокерите.
Та малкото неща, които научих са следните - не е хубаво да се смесва храна, каквато и да е тя. Хубаво за стомаха е да се дава една храна, например само готвено, или само гранули..... В противен случай стомахчето се разтройва и не работи правилно.
После - от собствен опит научих, че консервите са един от най-лошите варианти за хранене на куче - съдържат прекалено много влага, оттам консерванти, освен това това, което слагат вътре е или намокрена нискокачествена гранула или смлени крака и хрущяли.
И накрая - не е важно точно с коя марка храна храните, важното е тя да е възможно най-висок клас и да се отразява максимално добре на кучето. Например на Сара й се отразява една марка гранули доста по-добре от друга. Хубаво е да се избере една марка, която се отразява добре и да се храни само с нея. Смяната не е полезна особено.
И накрая да си кажа предпочитанията - висок клас гранули или добре съчетано и балансирано готвено.

Забранени са сладко, най-вече какао, КОКАЛИТЕ са смъртоносни, видях го лично.

И много важно, трябва да се следи колко храна се дава на кучето, защото наднорменото тегло води до много болести и нежелани ефекти.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#18 Потребителят е офлайн   liubka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 692
  • Регистрация: 23-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Монтана/Стара Загора

Публикувано: 24 May 2008 - 10:49 PM

Здравейте и от нас! :blink:
Сега и аз да споделя какво яде моята глезла. ;)
Ние ядем гранули на Роял Канин за подрастващи (сега сме на 10 мес.).За Педигри и аз съм чула много лоши неща и от нея не купувам.
Освен това готвя на Рея пилешко месо с ориз без никакви подправки. Кокалче давам от време на време, защото знам, че е полезно.
А като награди давам кучешки солети или кучешки бисквити. Консерви не давам. Също така никакво сладко и никакви подправки  :( .
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#19 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2008 - 06:29 PM

Любимата ми тема :)

Какво е полезно в кокалчето, че й даваш?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#20 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 May 2008 - 07:36 PM

Aз съм чувала, че спомага за пречистването на аналната жлеза, но не знам дали е вярно. Иначе не съм му давала на Бък ( а и все пак е на 4 месеца ).
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

  • (43 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни