Dog.bg Форуми : Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (137 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Говорилня

#41 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 May 2008 - 07:53 PM

да с наморник е за по-безопасно за другите кучета.Хитрушата той все гледа да го махне  ;D .
Иначе Кара ,да се похваля вече си ходи сама по нужда на терасата.Не ми е правила беля от няколко дни,само от радост е препишквала ама то не се брои  :blink: .Въжето което вчера й купих не го оставя на мира.Подмята го,дъвчи го,много му се радва.Всички други играчки са забравени.  ;D
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2008 - 09:21 AM

Здравейте днес.Едно необичайно проблемче се появи и се чудя дали и при някой друг се е случвало.Кара вече за втори път пишка от радост когато й давам да яде  :o .Задължително преди да й сложа паничката с храната й давам команда да седне,не го правим "голямо събитие".Някой идейка как да се справя.Давам й достатъчно храна колкото пише на опаковката,изяжда я за секунда и даже продължава да облизва купичката.Лакомна е знам ама чак да пишка от радост?
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 26 May 2008 - 10:09 AM

Прочети във форума има много писано, но нямам време сега да търся, то е като напишкането от радост. А за Хектор, да за безопасността на другите кучета, но не на женските, а само на мъжките, с женските той няма проблем ;)
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2008 - 11:09 AM

ralica_v,на мен ми се е случвало два пъти.Бях много озадачена и винаги се случва докато изчаква да сипвам гранулите или по-точно при сипването им.Също така както казваш за Кара и Бенджи изяжда или по-точно поглъща(той не ги дъвче  :o) всичко още преди да съм затворила плика с храната  :huh: Аз в интерес на истината му давам малко повечко от това което пише на опаковката,защото ми се вижда крайно не достатъчно.Бенджи имам чувството че винаги е гладен  :rolleyes: Знам,че са лакоми но чак пък толко  :o

#45 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 26 May 2008 - 12:13 PM

Дългоушковците са многоооооооооо лакоми, та и повече!!!!!!! Макс съм го виждала са се отказва от храна само един път и то беше от топлината, а не от липсна на лакомост! :) на едни приятели кокера ядял, повръщал и пак ядял без да спира!!!!! мисля,че ви доказах че са лакоми и то как само :)
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2008 - 05:28 PM

Моят Бъди и той е много лаком ;D Толкова бързо си яде консервите  :o  Може ли да попитам дали да му давам гранули вече?  :blink: Знам че на опаковката пише че може, обаче аз пак да попитам че той горкия много бавноси ги дъвче и преглъща.
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#47 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2008 - 05:31 PM

Ние уж бяхме посряли с напишкването от щастие..( за храна не е пишкал ) ии днес минавам през един цветарски магазин и той много обича цветарката, т.е. те взаимно се обичат ;D ;D Ии като тръгна към нея.. почна да пръска пак...  :(

Сега му правя график за разходки и хранения и ще го залепя на хладилника  ;D ;D

desi_kz1, естествено, че може. На два месеца ли беше той ?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#48 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2008 - 05:34 PM

На 48 дена е  ;)
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#49 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2008 - 05:34 PM

Амиии... аз мисля, че може, ама нека някой друг да каже.
Мисля, че до 2рия месец имаше Royal Canin Starter Puppy (само че тя е по-скъпа .. щото е Special). Сигурно и на други марки има, ама аз за това се сещам ;D
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#50 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2008 - 05:40 PM

Благодаря ти  JujitYy ще исчакам докато стане на 2 месеца, че в моя град едва ли ще намеря такава  :huh: Само да попитам неещо за ушичките :blink:Значи като яде и те естествено падат в купичката и всеки пат след като яде го барша с мокра карпичка ;D Някой захващат ушичките с ластиче за да не падат, обаче Бъди не дава :rolleyes:Какво да правя? (знам за специалните кокерски купички , търсих обаче тук не намерих имам скоро ходене до Ст.Загора и там ще потарся)
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#51 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2008 - 05:43 PM

Тук не мога да ти помогна, защото ние сме с кокерски купички ;D
Аз съм пробвала да му ги завържа с ластик  ( да се проветрят ;D ), ама като се разтръска и то пада и няма смисъл. Провери в СтЗ за такава купичка, на мен ми върши чудесна работа :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#52 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 26 May 2008 - 07:07 PM

Цитат

Благодаря ти  JujitYy ще исчакам докато стане на 2 месеца, че в моя град едва ли ще намеря такава  :huh: Само да попитам неещо за ушичките :blink:Значи като яде и те естествено падат в купичката и всеки пат след като яде го барша с мокра карпичка ;D Някой захващат ушичките с ластиче за да не падат, обаче Бъди не дава :rolleyes:Какво да правя? (знам за специалните кокерски купички , търсих обаче тук не намерих имам скоро ходене до Ст.Загора и там ще потарся)

ми да ти кажа,ние връзвахме ушите като малък. той беше толкова лаком,че даже не забелязваше,че са му вързани. а като свършеше и веднага я сваляше, но тя си е изпълнила предназначението! :) иначе и с кокерски купи става,ние я бяхме надписали "Макс",ама той я счупи. после още една счупи и така стигнахме до метална :) но това ед руга тема  :P
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 26 May 2008 - 07:54 PM

    Аз имам предложение, някой от участниците във форума за Кокери, ако иска може да ти прати 1 купичка до Казанлък или някой твой познат от друг град, да намери,да ти купи и пак да ти прати, едва ли ще е такъв проблем, а ти от своя страна ще си платиш разноските по пращането и ако е по-скъпичка купичката ще пратиш парите по банков път :) Хора живеем в "модерна" държава  ;D Вече може така :) Нали знаете, че е хубаво човек да помага ;) Аз лично, ако имах време тази седмица бих ти пратил, но съм зает и мисля, че ще си намериш човек или купичката вече, ако ти трябва ;)
    Поздрави от Варна за Казанлък от мен и от Тара(една красива тигрова Боксерка с много енергия) ;)
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2008 - 07:59 PM

Много благодаря за предложението :wub: но преди малко се върнах от един зоо магазин и ми обещаха да докарат, а ако не в петък ще му купя от Ст.Загора :wub:
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#55 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 26 May 2008 - 08:40 PM

Еее, идеално ;)
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2008 - 09:00 PM

На Кара едно време й ги връзвах ушичките ама сега не.Те от гранулите не й се цапат,само от водичката се мокрят.Мисля че тази купа ако е по-голяма няма да ти върши сега работа,защото главичката на мъника ще влиза цялата вътре  ;D .Кара като беше мъничка постоянно я миех.Сигурно по 10 пъти на ден.Постоянно се цапаше докато ядеше.Редовно 2-те й лапички бяха в купичката + муцунката + 2 броя ушички  ;D .Тогава гранулите й ги киснех във водичка.
Искам да попитам за хапчетата за вътрешно обезпаразитяване на колко време е ХУБАВО да се дават.Вета ми каза на 2 месеца,но приятел ми каза че си дава на кучето всеки месец заради бума на тении.Аз така 2 месеца й давам по едно на месец ама сега се чудя дали и този да й дам или да изчакам другия месец.
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2008 - 09:21 PM

Ами аз доколкото знам по-добре на всеки 2 месеца! Препоръчвам ти да не и даваш всеки месец, защото все пак това е лекарство, а пък и една тения се развива за 48 дена така че по-добре попитай ветеринаря си :blink: На моя Бъди му даде ветеринаря първото хапче за обезпаразитяване преди 2 седмици и нямаше глисти или тении :->) (всъщност му даде 1/8 от хапчето ;D)
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2008 - 09:25 PM

Най-добре е да четете и тези теми, има полза.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2008 - 10:39 PM

Благодаря bushkata чела съм много теми във форума но тази небях.Прочетох я цялата ..... и пак съм на същата позиция.  :blink: .Аз знам как се дават,на каква схема,знам че има различни хапчета и те са по различна схема.Исках от личен опит някой да сподели.Мерси все пак  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 26 May 2008 - 11:09 PM

Искам да ви питам...обезпаразитявах Бианка около 3 пъти-вътрешно,но още изглежда слабичка...ребрата и не се личат,но сякаш корема и винаги е празен...
Не ми е правила такива проблеми като малка :rolleyes: давам и не много разнообразна храна,обезпаразитявам я редовно...давам и повечко да хапва и все слабичка стои :rolleyes:
Килограмите са нормални за 1 5месечен кокер!
Незнам,да увелича дневната дажба ли...храненията да са по-чести ли?...искам да надуем коремчето,че като ми кажат по улицата,че не си храня кучето ми идва да ги пребия...защото яде по 100х на ден и по много и пак слаба изглежда!
Значи...давам и 3х на ден по 1 шепичка,приблизително равна на 80г...абеее...отиват 300г на ден...и вета ми каза,че тази дажба дори и е МНОГО...глисти-няма...незнам какво е...при вета не сме ходили от седмица 2,май е време да отидем!
Ако можете да ми хелпнете какво да правя,защото и аз вече незнам :( :rolleyes:

  • (137 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни