Dog.bg Форуми : Здравословни проблеми типични за породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословни проблеми типични за породата

#21 Потребителят е офлайн   reni_89 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-June 08

Публикувано: 13 June 2008 - 03:33 PM

Здравейте на всички.
Аз имам чао чао и искам да го подстрижа но незнам дали трябва също не знам и как, ако може някои да ми каже как да го подстрижа ще съм благодарна

#22 Потребителят е офлайн   bubety Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 20-October 07
  • Location:София

Публикувано: 13 June 2008 - 08:30 PM

reni ами може да се постриже кучето разбира се. Аз примерно в неделя ще водя моята на фризьор ако си от София ми пиши на лично мога да ти кажа каде да го заведеш
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   sunny20052 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 04-June 08

Публикувано: 16 June 2008 - 08:26 AM

Здравейте,на моето мече му изтискаха аналната жлеза а е само на 9 месеца,на беше възпалена.Лекара ми каза че трябва да се разхожда по 20км.на ден за да не се получава този проблем,но това е невъзможно.   
    А относно подстригването и аз искам да го подстрижа  но ще стане сигурно смешен,но  от топлото  му се запарява.Доколкото знам си  се води на фризьор, но се чуда дали козината ще му стане същата след подстрижката???????
Някой подстригвал ли си го е ???? :blink:

#24 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 16 June 2008 - 08:35 AM

sunny20052,на нас също първото изстискване ни беше рано,вече не си спомням с точност.освен дългите разходки трябва да внимавате и с храна.напр.не трябва да допускаш често да има стом. разстройство,храната трябва да е балансирана.кокалите някои ги отричат,други не.аз давам кокали,като разбира се не тръбни.трябва да са и супер сварени(агн. ребърца,шийки,глави понякога,фенери), и разбира се да не прекаляваш с количеството.
за подстригването bubeto да каже,те май са се подстригали вече. ;)ще се радвам да видиме снимки.

#25 Потребителят е офлайн   kkk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 186
  • Регистрация: 02-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2008 - 07:13 AM

Здравейте,

И ние сме с екзема  :( Направо си изкарах акъла вчера ....отвратително изглежда. Бяхме на лекар, подстригаха го и ни дадоха някакъв разтвор да го мажем. Дори след 2 намазвания вече изглежда по-добре ( нищо, че като го видя и още настръхвам от ужас) и изглежда не го боли защото не се дърпа като го мажа. Но се ближе там. Казаха да го гледам и ако много се ближе да вземем яка. Вие слагахте ли яка? И има ли опастност от близането да се разнесе? На мен ми казаха само, че това с което го мажем е страшно горчиво и не би трябвало да го ближе, ама...вкусове различни :- Нищо не казаха за разнасяне или дали е заразно, а само че ще мине след 4 5 дни. Май довечера ще го правя на нощна лампа, но пък се притеснявам, ако цял ден е с яката сам дали няма да си намери вариант да я свали и да стане по-лошо.
Ох, ужасна гледка е ...не пожелавам на никой да му се случва и да си гледа кучето така  :'(

#26 Потребителят е офлайн   sunny20052 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 04-June 08

Публикувано: 24 June 2008 - 10:32 AM

Bube здравей може ли да ми кажеш къде подстригваш твоето куче  :blink:

#27 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 11 July 2008 - 07:11 AM

За много стопани ще бъде полезно да се знае за козината на кучето,тъй като повечето кожни проблеми и екземи при Чау-Чау са следствие от това

#28 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 11 July 2008 - 08:42 AM

:P Когато козината пада  :P
"Пролетната подмяна е от февруари до април:През пролетта кучетата се подготвят за настъпващото лято и затова сменят козината си с по-лека.Малко преди зимата те отново си връщат по-плътните и гъсти кожухчета.Всъщност дължината на косъма е генетично заложена и не се променя,но се появяват подкосми,които топлят.Температурата в жилището няма отношение към смяната на козината.Някой смятат,че ако през лятото държат любимците си на по-хладно,няма да настъпи физиологична алопеция/падане на косъма/,но това не е така.Природата диктува процесите в огранизма,които водят до подмяна на кожухчетата.През пролетта животните реагират на увеличаване продължителността на слънцегреенето.Организмът "знае",че наближава лято и козината трябва да замени с по-лека.На мястото на  стария косъм изниква нов,а подкосмите падат.Този процес се случва обикновено между февруари и април в зависимост от породата на животното.При дългокосместите-по-късно.Подмяната може да продължи до три месеца.При тази естествена физиологична алопеция космите по тялото падат равномерно и не се оголват петна.При дългокосместите животни обаче може да се появат проблеми.Понякога старият и новият косъм се оплитат,на това място кожата се запарва и се получава ВЪЗПАЛЕНИЕ.Често при подмяната на космената покривка животните изпитват сърбеж и се  чешат.Това не бива да плаши собствениците им и да бързат да ги водят при ветеринарния лекар.Дългокосместите животни имат равен по брой косми с късокосместите,но тъй като са по-къси,не се виждат толкова много и затова къщата не изглежда толкова замърсена.
Разресвайте редовно животните "съветвам клиентите си да решат любимците си всекидневно,особенно дългокосместите.Така се предотвратява оплитането на старите и новите косми.Освен това космите се отстраняват,преди да са паднали на земята,и собст. могат да ги изхвърлят по лесно.Добре е ресането да става правилно-първо по посока на косъма,след което срещу него,за да се оберат опадалите косми.Желателнто е това да се случва сутрин и вечер или поне веднъж на ден.Приучването към ресане трябва да стане от най-ранна възраст.
Да скъсим времето,в което падат космите: Процесът не може да се спре,но чрез медикаментозно третиране на животните може да се скъси от три месеца на един.Препаратите,които се дават на животните,са на витаминна основа.Това са вимините РР и Н.Съдържат още метионин/незаменима аминокиселина/,сяросъдържащи аминокиселини,омега-3 ненаситни мастни киселини.Медикаментите се вземат по специална схема от 10 до 20 дни.Дава се "Петнил" за кучета се прилага до 6 таблетки на ден. Качествен медикамент още е Vitaderm, както и Adoderm.Няколко месеца след пролетната подмяна на космите започва есенната-през септември.
Патологичното падане на козината се лекува трудно,То се дължи на различни болестни процеси като вътрешни и външни паразити,липса на йод,бъбречно или чернодробно заболяване,тумор.Лечението и възстановяването на космената покривка е много трудно.Смяната на козината е естествен процес и  не бива да ви притеснява",казва ветеринарният лекар д-р Пламен Грозданов и съветва стопаните да бъдат търпеливи.

#29 Потребителят е офлайн   reni_89 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-June 08

Публикувано: 29 July 2008 - 08:41 PM

zdr.moeto 4ay 4ay zapo4na da my pada kozinata mnogo se pritesnqvam da ne bi da e ot tezi ekzemi za koito govorite.Nie izkarahme edna mokra ekzema koqto miri6e6e mnogo gadno.Tazi ekzema be6e na gy6kata.Sega zapo4va da my pada kozinata po halbocite,prednite kra4eta,pod gy6kata otnovo i okolo grivata na garba.neznam dali e poqva na ekzema ili ot promqnata na vremeto.Mnogo sam pritesnena napi6ete ne6to ako znaete.

#30 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 30 July 2008 - 01:26 PM

Добре дошла  reni_89 всеки ще ти напише от личен опит какво може да направиш.Само се опитай да пишеш на латинеца ще ти направят забележка ако проследиш във форума така е прието.Нека видим този мечо,може ли да го снимаш на най-проблемните зони и да пуснеш снимката тук в "Здр.проблеми".Задължително е да се консултираш и със ветеринарен лекар,една екзема започне ли да се разраства, и да мирише, зле става за целия организъм да се пребори.Слагат се обезателно инжекцйи.Ще се наложи използване на антибиотици от групата на тетрациклините,прилагат се имунни серуми.Това е грубо казано...В терапията се включват и поливитамини,промивки с разтвор определен от вет.лекар...Много пъти стопаните се питат откъде може да се появят причините  :- Източници на зараза са болни кучета,които я разпространяват чрез секретите си.На вид добрата градинка за разходка на домашния любимец,е и място за много други бездомни животни,тревите не се обезпаразитяват и крият кърлежи,бълхи,въшки и др.Опасни са мръсните застояли води,около които се навъртат гризачи и разпр.вируси.Има опасност в топлите и горещи сезони да се появи неконтролирано месо,и по-точно карантия която почти всеки стопанин използва за меню.Това са бял дроб,далак,бъбреци,черен дроб,воденички и др.Затова трябва да се спре даването на този вид храна,да минеш на суха пълноценна храна.Да го пазиш от определени места и разходки.За козината добри лекарства са Петнил,Витадерм и др.определени от вет.лекар.Трябва да се провери да няма и възпаление на аналните жлези.

#31 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 30 July 2008 - 02:05 PM

                        :kuchence: ЕКЗЕМА :kuchence:

Причина за нейното появяване може да е както действието на слънчевите лъчи,така и влажността,неподходящите средства за къпане и локално прилагане на лекарствени средства.Влияние оказва и нехигенна околна среда.Някой кучета са чувствителни към храната,в която има повече месо,колбаси,а при други причината за поява на екземи може да е бъбречно заболяване.Най-често заболяването се дължи на лошата хигиена или на възпаление на аналните жлези.Екземите се появяват под най-различни форми/стадии/:мехурчеста,влажна,пустулозна,крустозна,гнойна и люспеста. последната е вече признак на заздравяване и утихване на процесите.Най-често екземите се появяват в участъците,покрити с гъсти косми-под ушите,по гърба,по вътрешната страна на задните крайници и др.Особено досадна е влажната екзема,която се разпространява и в съседни участъци. Най-разпространени са екземите по гърба,но се срещат и около очите,носа и устните.Установено е,че екземите се появяват при задържането  на токсини в организма,поради нарушени функции на бъбреците и черния дроб.Тези токсини се отделят през кожата,като след време огнищата по нея се локализират и се появяват характерните признаци на заболяването.За разлика от дерматита,екземата засяга по-горните слоеве на кожата.Трябва да се прави разлика и между нея и косопада,демодекозата и някой микози.Острите форми на екзема се лекуват по-лесно,докато по-упоритите варианти изискват целесъобразно хранене и регулиране на обмяната на  веществата.Трябва да се лекуват при нужда аналните жлези, бъбреците и черния дроб.Когато локално се прилагат препарати,космите при засегнатите места се стрижат и кожата при влажните екземи се почиства с кислородна вода. При сухите й варианти се маже със салицилови препарати.Понякога се използват антибиотици за локализиране на възпалението.Резултати дава и нагряването с кварцова лампа или третирането с хормонални препарати.Естествено лечението на екземите става под лекарски контрол,като за стопаните остава само грижата за пълноценното хранене,което да включва минерални вещества и витамини,което по принцип предпазва от кожните заболявания.Когато кучетата са постоянно в движение под слънчевите лъчи  и не са заплашени от затлъстяване, вероятността за поява на екземи е по-малка.
                                                   Пълен цитат на "Екзема"
                                             от голяма поредица-" ОБИЧАМ ТЕ ЖИВОТНО"


#32 Потребителят е офлайн   reni_89 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-June 08

Публикувано: 30 July 2008 - 06:50 PM

Незнам какво искаш да кажеш Сара, но моето мече е свикнат на  много добра хигиена.Днес го носих на ветеринар и той ми обясни, че тази екзема е може би от бълхи, снощи докато го къпах наистина намерих 1 бълха и ми е мого чудно от къде се е взела в неговота козина защото преди две седмици слагахме капки против бълхи и кърлежи и освен тово го гледам в апартамент.Не казвам че е идеална хигиена все пак той ходи навън и както казваш в хубавата тревичка се разхождат доста заразни животни.Ще снимам екземата която се разрасна за може би 15 часа, и ще ви я пусна да видите.Искам да ми кажете как да разберем кога аналната жлеза е възпалена и трябва да се вземат мерки.

#33 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 July 2008 - 07:10 PM

Рени,Сара не е искала да ви обиди,че не спазвате хигиена или нещо подобно.
По скоро по-горе са посочени едни от възможните причини за появата на екземите.
Напълно възможно е тези зарази да ги лепне и вкъщи,дори при спазване на перфектна хигиена от ваша страна.
Аз мога да ви кажа също,че много често такива мокри петна излизат и от лягане на влажно място,например на хладно на плочките в банята или пък от жегата и спаряването на козината.И най-важно НЕ трябва да къпете кучето докато е болно.Колкото и да е неприятна миризмата и сърбеж и чесане и всичко,изтърпете! ...
Така само разнасяте заразата по цялото тяло на кучето.
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   reni_89 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-June 08

Публикувано: 30 July 2008 - 07:26 PM

На кучето снощи му нямяше нищо.Аз знам че НЕ трябва да го къпя при такива екземи.Кжете ми за аналната жлеза.

#35 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 30 July 2008 - 08:46 PM

reni_89 не искаме да бъдем разбрани погрешно,щом знаете за неща които и Бижу предупреждава,но не се доверявате при това на специализирана литература задайте въпроса си във "Ветеринарен кабинет".Най-добре е да имате доверен лекар който да не казва "може би от бълхи",а да знае точно какво и как лекува.Успех!

#36 Потребителят е офлайн   kkk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 186
  • Регистрация: 02-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 August 2008 - 08:28 AM

Ние сме с нова рана. Направо се побърквам вече...Целия е на дупки...И явно този път го дразни и само се крие да си я ближе. Няма апетит, нямаше желание за разходка и само лягаше по пътя. Накрая легна пред входната врата и отказа да влезе  :rolleyes: Не помогнаха дори любимите лакомства! Бяхме на лекар снощи, пак старото мазило и антибиотици....Незнаят от какво може да е, питах няма ли начин да се разбере...засега не, нека видим с антибиотика какво ще стане.Честно казано нямам търпение вече да минат жегите и да се спре с тази трагедия с раните. Непосилно е и за двамата - него да го дразни, мен да ми се къса сърцето като го гледам!

#37 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 07 August 2008 - 04:24 PM

Здравейте,много е притеснително когато имат такива проблеми домашните ни любимци.Незнам защо не са ви взели от местата проби за гъбички,но щом го лекувате с антибиотици и сте на мазила, след тридесет дни ще отзвучи това разчесване и дразнене.Ако не остави мазилото върху кожата да действа и го маха или изтрива трябва да сложите на Йорк яка на главата,за да се оправи бързо.Наоколо на раните по-дългите косми ги пострижете ниско да не се запарва кожата и да не го дразни.Дано бързо се оправите. :kuchence:

#38 Потребителят е офлайн   kkk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 186
  • Регистрация: 02-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 August 2008 - 07:39 PM

sara92 благодаря за подкрепата. Проба му взеха още при първата екзема, нямаше гъбички,дерматити, демодекоза и т.н. Четох поста за екземите...не лежи на мокро,решим го мин 2 пъти на ден,чистим си го...То вече след толкова екземи не давам да ми го подстригват лекарите, а си го подстригвам аз около раната за да може да диша и да не се запарва допълнително. И аз мислех за яка, но засега мисля няма смисъл - мажем го когато има някой в къщи и го следи да не се ближе..
Ще видим какво ще кажат другата седмица на прегледа.

#39 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 07 August 2008 - 07:57 PM

kkk,щом не сте минали на инжекции,които са последна мярка и се поставят  в серия през 10-15 дни ще се оправите.Тези оголени места постепенно ще се покрият с люспици/тоест ще изхвърли некротизиралата кожа/ и горния слой ще стане розов и чист.Тогава ще подсилите Йорк с "Витадерм" или "Петнил"за по-бързо израстване на козинката.Сега има и други нови препарати постоянно влизат нови неща,сигурно ще Ви предложат.Лошото е,че са упорити и продължителни,иска време и търпение.През 10 дни контролни прегледи,добре е,че си го постригвате сами, при ветеринарите всичко пада,те не щадят козина.Ще се оправи,няма страшно.

#40 Потребителят е офлайн   mirokzl Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-August 08

Публикувано: 21 August 2008 - 06:14 PM

Привет и от мен!
Имам Чау-чау от един месец а то самото е на три месеца.За кожните проблеми разбрах и се сблъсках с тях.Но днес ветеринарите ми казаха че нещо в задните му краченца не е в ред.Мислят че е нещо със ставите но щели да се допитат и да ми кажат.Имал ли е някой от вас подобен проблем?

  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни