Dog.bg Форуми : Здравословни проблеми типични за породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословни проблеми типични за породата

#41 Потребителят е офлайн   Porky Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 27-August 08

Публикувано: 27 August 2008 - 02:18 PM

При мен стана същото,започна да се  хапи и чеши на едно и също място ,докато един ден погледнах по задълбочено и видях така наречената екзема...уплаших се доста и за това веднага го заведох до ветеринарния и то ми разказа от как во е станало и как е станало и какво трябва да избягвам за да не стане отново.Моят съвет е по редовно вчесване на козината на кучето ви. ОТНОВО БЛЯГОДАРНОСТИ НА БИЖУ ЗА ТЕМАТА
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Porky Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 27-August 08

Публикувано: 27 August 2008 - 02:29 PM

Цитат

kkk,щом не сте минали на инжекции,които са последна мярка и се поставят  в серия през 10-15 дни ще се оправите.Тези оголени места постепенно ще се покрият с люспици/тоест ще изхвърли некротизиралата кожа/ и горния слой ще стане розов и чист.Тогава ще подсилите Йорк с "Витадерм" или "Петнил"за по-бързо израстване на козинката.Сега има и други нови препарати постоянно влизат нови неща,сигурно ще Ви предложат.Лошото е,че са упорити и продължителни,иска време и търпение.През 10 дни контролни прегледи,добре е,че си го постригвате сами, при ветеринарите всичко пада,те не щадят козина.Ще се оправи,няма страшно.

sara92 имам един въпрос към теб,във всеки магазин ли ги има "Витадерм" или "Петнил"за по-бързо израстване на козинката. защото и аз имах подобен проблем...
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2008 - 02:34 PM

Цитат

Цитат

kkk,щом не сте минали на инжекции,които са последна мярка и се поставят  в серия през 10-15 дни ще се оправите.Тези оголени места постепенно ще се покрият с люспици/тоест ще изхвърли некротизиралата кожа/ и горния слой ще стане розов и чист.Тогава ще подсилите Йорк с "Витадерм" или "Петнил"за по-бързо израстване на козинката.Сега има и други нови препарати постоянно влизат нови неща,сигурно ще Ви предложат.Лошото е,че са упорити и продължителни,иска време и търпение.През 10 дни контролни прегледи,добре е,че си го постригвате сами, при ветеринарите всичко пада,те не щадят козина.Ще се оправи,няма страшно.

sara92 имам един въпрос към теб,във всеки магазин ли ги има "Витадерм" или "Петнил"за по-бързо израстване на козинката. защото и аз имах подобен проблем...
Би трябвало да ги има във всеки един по зареден зоомагазин.Ползвала съм ги и двете и са много добри,но не помня цената с точност.
Петнила ако не се лъжа беше 18-19лв,но то всъщност много зависи от мястото където ги купуваш,цените варират различно.
Ако не го намериш в някой зоомагазин,при ветеринара ти със сигурност трябва да ги има  ;)
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 August 2008 - 04:58 PM

Препоръчвам ви за подобни проблеми д-р Методи Александров, Лозенец Якубица 11 (дали не беше 9). Легендарен кожен специалист, цял живот е гледал чау-чау и именно покрай тях се е специализирал.

#45 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2008 - 05:02 PM

Цитат

Препоръчвам ви за подобни проблеми д-р Методи Александров, Лозенец Якубица 11 (дали не беше 9). Легендарен кожен специалист, цял живот е гледал чау-чау и именно покрай тях се е специализирал.
Знам го Мил, :yahoo: и чау-чауто го знам.Ние живеем в Лозенец и от доста време се каня той да ни стане лекуващ ветеринар,въпреки,че и д-р Антов също от Лозенец е добър.
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 August 2008 - 05:03 PM

Има много добри лекари, този просто е специалист дерматолог, оправял ми е кучето когато други се чудят какво е и не могат да поставят диагноза. Към него са ме препращали коректни доктори когато има кожен проблем.

#47 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2008 - 05:08 PM

Цитат

Има много добри лекари, този просто е специалист дерматолог, оправял ми е кучето когато други се чудят какво е и не могат да поставят диагноза. Към него са ме препращали коректни доктори когато има кожен проблем.
Разрових се туку що в гугъл,но нищо не откривам.Дали има някакъв уебсайт който мога да прегледам? :rolleyes:
Права си.Из квартала много го хвалят и всички го познават,на мен също са ми го препоръчвали както други стопани така и в кварталните зоомагазини от където купувам храна.
Всички са ми казвали,че е специализиран точно в тази област и е мн-добър дерматолог.
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 06 October 2008 - 06:15 PM

Здравейте и от мен! Аз също имах проблем като вашия и то много тежък/имам кавказци/.Първото ми куче беше постоянно с възпалени анални жлези/нали не греша,че стававъпрос затова?/.Отначало мислех,че не са му достатъчни разходките,защото беше голям и дори мъжът ми трудно го удържаше. Многократно му цедиха жлезите/ха-ха голям проблем с доктора-мнооого го мразеше ;D/.
После го заведохме на село-на свободен режим- и пак същото....Докато навърши 2 год-после проблемът изчезна. Никой не ми даде точна причина за това. Моето предположение е,че това е период нещо като пубертет и после всичко отшумява.../имаше и мокри рани и опадване на козина-грозна гледка и много ядове... :'(

#49 Потребителят е офлайн   sashe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 156
  • Регистрация: 21-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 07 October 2008 - 03:09 PM

имам чау чау на 70 дена някои път се чеше и хапи опашката не виjдам рани или нещо васпалено. тва признак ли е?ОТ Варна съм
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 10 October 2008 - 07:23 PM

sashe, ако имаш Тапилан, напудри я на опашката и около нея. Цяла е добре да се напудря профилактично против паразити като разтваряш козината и посипваш до кожата.Не забравяй коремчето и ушичките той мирише приятно и няма да я дразни. ;)

#51 Потребителят е офлайн   diditooo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 21-October 08
  • Location:dobrich

Публикувано: 21 October 2008 - 09:56 PM

здравеите
и аз имам 4ау 4ау на 7 месеца е оба4е ве4е е 25 килограма казва се Майк :) досега сам нямала никакви проблеми с него само дето е много игрив което рабирам 4е не е нормално за породата :) заинтересъваме това с потсригването защото до колкото сам чувала те не се подстригват и ми направи голямо впечатление , немога да кажа че е истинския чау-чау защото е с одалжена муцуна :) то се вижда на снимката :) до сега нито веднаж не се е налагало да го изтискват аз и не сам ходила на ветеринар но пак нямам никакав проблем ходи си савсем нормално искам да разбера още за тази порода :) дали това са най честите заболявания или има и други и много искам да се запозная с други собственици на тези сладури :)

#52 Потребителят е офлайн   megy1312 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-October 08

Публикувано: 23 October 2008 - 01:56 PM

Здравейте, току що се регистрирах! Имам чау-чау на 2г.и 6м. и веднага да попитам -на вашите душички сълзят ли им очичките? От малък едното оченце му сълзи повече, водила съм го доста пъти на ветеринар, но всички казват, че няма проблем, но пък и не могат да ми обяснят защо е така.

#53 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2008 - 02:22 PM

Цитат

здравеите
и аз имам 4ау 4ау на 7 месеца е оба4е ве4е е 25 килограма казва се Майк :) досега сам нямала никакви проблеми с него само дето е много игрив което рабирам 4е не е нормално за породата :) заинтересъваме това с потсригването защото до колкото сам чувала те не се подстригват и ми направи голямо впечатление , немога да кажа че е истинския чау-чау защото е с одалжена муцуна :) то се вижда на снимката :) до сега нито веднаж не се е налагало да го изтискват аз и не сам ходила на ветеринар но пак нямам никакав проблем ходи си савсем нормално искам да разбера още за тази порода :) дали това са най честите заболявания или има и други и много искам да се запозная с други собственици на тези сладури :)
Здравей,Диди и добре дошла при нас.
Относно аналните жлези според мен не е нужно да ходиш да му ги стискат без да има причина за това,демек някакъв здравословен проблем ...
Иначе подстригването си е изцяло решение на собственика и тези слухове,че тази порода не се стрижат са неверни,просто си е преценка на стопанина пак казвам.Зимата няма никакъв смисъл да го подстригваш,а в началото на лятото повечето собственици на чау-чау прибягват до подстригване най-вече за да избегнат различни кожни проблеми,екземи и др или пък при вече появил се проблем,трети пък просто за да самото куче да се чувства по-добре през горещините.
Аз през лятото подстригах едно от моите чау-чау и вече козинката му е пораснала и сега за зимата отново си е със същото кожухче дори с по обилна и гъста козина.
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2008 - 02:28 PM

Цитат

Здравейте, току що се регистрирах! Имам чау-чау на 2г.и 6м. и веднага да попитам -на вашите душички сълзят ли им очичките? От малък едното оченце му сълзи повече, водила съм го доста пъти на ветеринар, но всички казват, че няма проблем, но пък и не могат да ми обяснят защо е така.
Във всички случаи сълзенето на очите не е нормално.Явно животното има някакъв проблем и за това оченцето му сълзи.При тази порода доста често срещано заболяване е обръщането на клепача.Миглите се обръщат и дразнят очите при което те започват да сълзят.Извършва се козметична операция и проблема се отстранява,до колкото знам единственото неприятно за животното е,че трябва да ходи с яка на врата за да не си чеша и търка окото.
Във форума мисля,че има две чау-чаучета които са претърпяли подобен проблем и са оперирани,нека те изкажат по обективно мнение тъй като аз специално не съм се сблъсквала с този проблем.
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   diditooo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 21-October 08
  • Location:dobrich

Публикувано: 24 October 2008 - 08:31 AM

Благодаря ти много за савета и за гостоприемното посрещане  :blink: надявам се някои ден ако има срещи на чау чау да се видим е разбира се аз сам малко далеч но  ще успея да доида. Тук в моя град са много малко а и са повечето големи и не се разбират много много:) и почти с никои не си играи освен с мен и ме прави дар мадан :П

#56 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 29 October 2008 - 07:12 PM

diditooo,правят се промивки от стопанина, gerry_22, прави и може да пише подробно при нас имаше ефект, нека и тя сподели тук за начина и резултата. :blink:

#57 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 29 October 2008 - 09:22 PM

Цитат

diditooo,правят се промивки от стопанина, gerry_22, прави и може да пише подробно при нас имаше ефект, нека и тя сподели тук за начина и резултата. :blink:

ами ние имахме проблем на Айра с едното око,което сълзеше повече от другото.при нас се оказа,че просто е замърсено и затова беше и зачервено,вета ни даде един разтвор за промивка сутрин-хибитан(розов-вета го дава разреден) и капки които се слагат три пъти на ден(не че успявахме :rolleyes:),казват се Тобракулин-Д,за възпаления са,няма да помогнат ако малкото има проблем с обърнати мигли.
слагайте капки или каквито и да било медикаменти само след консултация с ветеринарния ви лекар.

#58 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2008 - 06:38 PM

gerry_22, за капките съм съгласна, но за хибитана съм учудена, ние сме го ползвали дълго време за промивки на рани. За очите се дава физиологичен разтвор, борова вода или просто стерилен разтвор, наистина се иска консултация с вет, но с изброените неща може да се прави промивка няколко пъти на ден като окото се изтегля надоло, бавно внимателно и се почиства. Това изтегляне помага, при Барси нещата се оправиха чрез тези промивки. :P

#59 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 04 November 2008 - 12:12 PM

Привет на всички,от месец и половина ние даваме от немската храна BELCANDO-Белкандо, на гранули има и консерви. Кое е същественото и важното за нея? Храната е качествена и здравословна.Съставена е от качествени продукти като:пилешко,агнешко,ориз,млечни продукти,овесени трици,семена:Рожков, риба:херинга с протеини(аминокиселини), Ленено семе-източник на ценни омега 3 мастни киселини има положителен ефект върху кожата,козината и храносмилането.Облекчава симптомите при алергични възпаления(кожни възпаления и др.) Това е много полезно при нашата порода.Съдържа още яйца, бирена мая-отново положителен ефект за кожата козината и жизнеността и.В маята има естествен витамин В, аминокиселини, микроелементи и минерали. Здравословна е защото има ПроИмун-активира естествената имунна система на вашето куче. Има естествена клетъчна защита да не "ръждяса" тялото като са използвани гроздовите семки богати на процианиди. Имат антиоксидантен ефект 20 пъти по-висок от този на вит. С, и 40/50 пъти повече от вит."Е". Гроздовите семки са студено пресовани, не са използвани химични разтворители. Ето защо техните уникални качества са запазени:естествената клетъчна защита дава на вашето куче много добра "неръждаемост". Съдържа екстракт от юка-като ефекта е в метаболизма и намалянето до 56% миризмата на кучешките изпражнения. Така се подобрява домашната "атмосфера". Вместен е нисък холестерол за здравословно кръвообращение, здрави артерии, диабет, и против инфекции на панкреаса и бъбречни проблеми. Високото съдържание на витамини защитава черния дроб на кучето.ПроИмунът стимулира по естествен път имунната система и повишава устойчивостта към заболявания и инфекции.Всеки може да се ориентира за нужната храна на своя любимец чрез подробния проспект на марката и да комбинира. Видовете са:PUPPY, JUNIOR, DINNER, MULTI-CROC, FINEST-CROC, PREMIUM, HIGH ENERGY, LAMB & RICE -(агнешко с ориз при алергии и др.добавки е любимо при нас), SENIOR & LIGHT , FINEST LIGHT. Тази марка ни беше препоръчна от лекар поради здравословните проблеми на Лъки, да няма възпаления както на крачето така и на козината. Сега когато е вече изпитана и има ефект я препоръчвам. Добър апетит на мечетата!!!  ;)

#60 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 November 2008 - 06:11 PM

Като гледам изчерпателния пост на Сара относно храненето и колко полезни неща е споделила,мислите ли,че няма да е по-добре да си направим и ние една тема за хранене на чау-чау? Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни