Dog.bg Форуми : Здравословни проблеми типични за породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословни проблеми типични за породата

#421 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 24 April 2012 - 09:33 AM

Благодаря за помощта, Lexus. :smile:
От венците е - зачервени и подути са, защото сменя зъбките. Неприятният мирис започна точно, когато паднаха първите зъбчета. Трябва да ги промивам по мъничко, защото са раздразнени и всичко ще е наред, да се надяваме. Вече сме доста беззъби. :ab_041:
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#422 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 17 May 2012 - 09:04 PM

Бриа - 30 часа между живота и смъртта.


Беше ужасно, УЖАСНО и още не е съвсем разминало, но май свърши.
Преди две вечери се събудихме от повръщане - започна да повръща на няколко пъти и дишаше тежко, решихме че нещо е глътнала и е разминало. На сутринта се събуди от силно хъркане и като почна да хърка и да си поема въздух от диафрагмата, изпаднахме в ужас. Лекари, клиники, повръщане, хъркане, страшно...

Накрая отседнахме в ЦВК - пълна упойка, интубиране - целият й дихателен тракт силно подут. За всяко нещо, което й правиха, предупреждаваха: има риск за живота й, съгласни ли сте. Оставихме се напълно, нямаше никаква алтернатива. Причината - вероятно е нагълтала насекомо, което е ухапало или някакъв мини-предмет, предизвикали алергия и/или възпаление. Пак пълна упойка, направиха разрез в гушката и инсталираха тръбичка за да може да диша. Горкичкото малко същество, беше страшно! Оставихме я там, направиха й сума ти вливания на антибиотици и други медикаменти. Днес, тази вечер, махнаха тръбичката и я изписаха. В къщи е, жива и диша. Даже ни вдига скандали, че сме я изоставили неизвестно къде и вероятно я е боляло. Цялата й гушка и гърдички са обръснати, с шевове от поставената тръбичка, но Е ЖИВА!!! И диша!

Сега полееекичка я захранваме със силно разтворени гранули, даваме й по съвсем мъничко през час, понеже два дни не е яла, само на системи беше.

Е това е, стискайте палци да се оправи напълно. СТРАШНО беше!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#423 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2012 - 11:23 AM

Милата душичка добре, че вече всичко е наред! Не мога да си представя какво сте изживяли, направо настръхнах... Дано занапред всичко да мине по вода и много бързо да се оправи малката! :dog:
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#424 Потребителят е офлайн   сесе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1054
  • Регистрация: 11-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2012 - 01:05 PM

Бързо възстановяване на малката! Много прегръдки и целувки от мен!
User's Signature

Качена снимка[url=http://www.glitterfy.com/]

#425 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 20 May 2012 - 07:47 PM

Благодарим на всички и тук, и във фейса, за вашата съпричастност.

Бриа вече е съвсем добре, само сме още на антибиотици /вече през устата/. Във вторник й свалят конците от трите шева на гушката и вече всичко е наред. Само обръснатите места по лапичките и гърдичките напомнят какво се е случило.

Е, ние няма да го забравим скоро....
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#426 Потребителят е офлайн   qninita Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-May 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 May 2012 - 03:07 PM

Здравей те аз имам мъжко чау на 1година от скоро не иска да яде ,а видимо няма проблем.Посаветвай те ме какво да правя.



#427 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2012 - 05:35 PM

Боже Лексус, ама какво е станало.Връщаме се ние от световното и вместо да ви зарадваме, се притесних ужасно.
Милото момиченце. Надявам се бързо да се възтанови.
Ама нали си говорихме и за насекомите и алергиите от тях, да имате под ръка винаги Преднизолон Актавис.Дозата на 5 килограма по таблетка. Когато и да се събудите чуете ли такова нещо, веднага давате. Дори и да е било напразно пак си е застраховка, нищо няма да навреди дозата, но решава задълбочаването на алергичните реакции.Ако бяхте дали веднага, сутринта нямаше да имате проблеми. Аз съм го преживяла това два пъти и парен каша духа.
Моля ви, не ни плашете така
Да я разцелувате от нас, ама много.

#428 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2012 - 11:58 AM

Показване на мнениетоqninita, в 21 May 2012 - 03:07 PM, написа:

Здравей те аз имам мъжко чау на 1година от скоро не иска да яде ,а видимо няма проблем.Посаветвай те ме какво да правя.


qninita, много кучета губят апетита си заради топлото време, едва ли има място за притеснение, щом няма други видими проблеми засега. Наблюдавайте го още известно време и, ако забележите нещо притеснително, най-добре попитайте ветеринар. Пак казвам, при много кучета забелязвам в момента липса на апетит, просто е нормално.
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#429 Потребителят е офлайн   shokoladcheto01 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 03-June 12

Публикувано: 15 June 2012 - 02:42 PM

здравейте,имам женско Чау-чау на 3г.Имам проблем с нея, получи нещо като хрипове,повърна 1,2 пъти,заведохме я на ветеринар и
ми казаха че било нещо като истинка,биха и инжекции и спря да повръща.но хриповете си останаха,той ветеринаря ми каза
че това нали е истинка няма да мине от 1 инжекция,заведохме я отново бии пак нещо като антибиотици.и на следващия ден
вечерта като почна да трепери и както си стои започва силно да лае,сякаш има спазми или я е страх от нещо направо ми искара акъла.
заведохме я на следващия ден обясних на ветеринаря той неможа да разбере какво е,дали било от топлото или и той нз,виками ако искате
я заведете при друг ми то в Търговище по принцип тоя лекар дето я заведох се води най-добрия.аз при кого да я заведа,още продължава
ей тей както си стой и почва да лае.дадохме и спазмалгон,заспа успокои се малко но вечерта пак нз от какво може дае.моля ви дай те ми съвет. :dh_188:

#430 Потребителят е офлайн   gera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female
  • Location:Амстердам

Публикувано: 20 August 2012 - 08:02 PM

Здравейте днес ни направиха снимка и резултата е не е добър.Може ли някой да ме насочи към лекар в България,ние живеем в Холандия и докторите казаха че не могат да направят нищо друго освен да и даваме болкоуспокояващи.Както и направиха и ни изпратиха в къщи.Прочетох доста неща и все си мисля че може да се направят доста повече неща,поне да и облекчим състоянието.Диагнозата им беше артрит :dh_188: .Моля ви приемам всякакви съвети.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#431 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 21 August 2012 - 02:40 PM

А къде в България се завръщате, gera?
В София мога да препоръчам Димов на ул. Нишава, и клиниката Син Кръст в Панчарево. Също така помня че нашата Ия е оперирала кучето си Ия в "Добро Хрумване" при доктор Бобадова, значи и те имат ортопед. Но нека тя да се отзове.
Успех, и оздравявайте.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#432 Потребителят е офлайн   gera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female
  • Location:Амстердам

Публикувано: 21 August 2012 - 11:38 PM

Благодаря в Стара Загора,вече направи една консултация пратих снимките на д-р Живко Желязков в Стара Загора според него е Лакътна дисплазия в частта й Фрагментиран короноидален израстък ( FCP ).И каза че правят такива операций но това малко ме притеснява
"Лечението е оперативно, като наистина има известен риск имайки предвид възрастта на кучето (растежа е завършен). Рисковете са свързани с развитието на ставни увреждания на по-късен етап, а не толкова от неуспешно извършване на операцията."Но като се приберем ще разпитвам по подробно,мислех си и за Д-р Кръстев от Тракийския университет.
Но ще решаваме на място така или иначе ще направя няколко консултаций не искам да действам на сляпо.Вчера само не умрях след снимките ми я върнаха ни жива ни умряла не ги знам тия хора какви упойки ползват ама ми идеше да удуша някой,3 часа след снимката я взех а я носех на ръце.За това искам да се лекуваме в Бг а уж тази клиника ми я препоръчаха.Нито ми казаха каква храна или добавки да взема нищо само вдигат ръце и съжалява ме нищо не може да се направи,Като капак от това лекарство за болките получихме разстройство.Д-р Желязков ми препоръча две марки храни който са холандски Pro-Vet Mobility и Кенелс.Само не знам как ще се учим да ги ядем,аз скоро бях писала в темата за храненето и без това с гранулите сме на вие а и нещо нямаме апетит.Сърцето ми се къса като я гледам как куца и кой знае колко я боли.А допреди седмица беше весела игрива.
Благодаря ти пак дано и Ия се включи щом са имали и те проблем да ми даде съвет.
Май стана малко дълго ама поне да ми олекне малко като споделя.

#433 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 August 2012 - 12:17 AM

За постоянно ли се завръщате в България или временно? Ако е за постоянно лечение в Бг е логично,но ако не е мога да Ви дам координати на много добра клиника в Холандия,специалисти в областта на дисплазията.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#434 Потребителят е офлайн   gera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female
  • Location:Амстердам

Публикувано: 22 August 2012 - 01:18 PM

Не не се връщаме за постоянно, просто плануваната ни ваканция е за септември
И се случи тая гадост на моето слънце.За мен не е проблем даже сме го решили аз да остана колкото
Е необходимо в Бг а мъжът ми да се прибере сам.Но няма проблеми ако тази клиника
Е добра и тук да се лекуваме,имаме си медицинска застраховка,стига да ни помогнат.
Ако не те затруднява може ли да ми дадеш адреса.Ще опитаме всички вариянти.

#435 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 August 2012 - 04:57 PM

http://www.dijkshoorn.com/
Извинявам се за закъснението.
В тази клиника могат да потвърдят диагнозата и да приложат алтернативно на операцията лечение ако състоянието го позволява.
Добър специалист е http://www.uu.nl/fac...rgie/hazewinkel .Работи в Universiteit Utrecht.
Или в клиника http://www.kvgd-eersel.com/ д-р Maarten Kappen ,но за него не съм много сигурна.Винаги първо бихте могли да направите консултация за случаят по телефона.
Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#436 Потребителят е офлайн   gera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female
  • Location:Амстердам

Публикувано: 24 August 2012 - 12:23 PM

Извинявай за закъснелия отговор но едно зло
Не идвало само сега и лаптопа ми реши че ще ми прави напук.
Благодаря ти много за инфото проблема е че тръгваме
В сряда а не могат да ни приемат преди това(((
Звъннах в първата клиника която е близо да Утрехт.посъветваха ме да и давам
Тези добавки който съм купила и след като се върнем
Да се обадим да си запишем час.Отново благодаря.

#437 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 August 2012 - 03:16 PM

За нищо,дано се оправи мечето :)
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#438 Потребителят е офлайн   gera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 24-November 10
  • Gender:Female
  • Location:Амстердам

Публикувано: 28 August 2012 - 12:38 AM

Дано и аз се надявам,сутринта ще тръгва ме за Бг.Не е пътувала толкова дълго и ми е притеснено. :dh_188:
А и може и аз да си въобразявам но ми се струва че имаме малко ама съвсем малко подобрение.Дано да е така а не да е само мое
желание.Като се върнем така или иначе ще отидем и в тази клиника,но докато сме в БГ ще направя и няколко консултаций.
За всеки случай,мен нали ме гони параноята и хич не вярвам от първия път.То на кой ли му се иска да повярва като му кажат нещо лошо.
Мерси за пожеланието всичко което зависи от нас ще го направим,тая мечонка ми е като детенце,няма да се откажа ей така.

#439 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 02 September 2012 - 01:53 PM

Във Фейсбук няколко развъдчици на чаута сигнализираха за много силни и опасни реакции на някои от кучетата им след прилагане на Advantix за външно обезпаразитяване. Едната е поставила на четири кучета - трите са добре, но четвъртото е получило много силни мускулни болки, от които не спи цели денонощия и нервничи непрекъснато. По препоръка на ветеринарния си лекар е приложила Диазепам за отпускане на мускулите, помогнало е съвсем леко. При други кучета е имало други алергични реакции, а сигнализират и за смъртни случаи /не за нашата порода, а изобщо/.

Ние не сме го ползвали, но искахме да го споделим с Вас, след като има такива случаи - по-добре да се избягва...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#440 Потребителят е офлайн   neron86 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-October 12
  • Gender:Male
  • Location:Sliven

Публикувано: 26 October 2012 - 08:31 AM

imame problem s ushite izpolzval sйm mnogo lekarstva i neznam veche kakvo da napravya mozhe li nyakoi da mi kaje ili da mi pomogne veterinarite mi kazvat che tova mozhe da e ot anostnite zhlezi i tryabva da se iztiskat a tova bilo mnogo bolezneno za kucheto /taka li e ?/ nyakoi moje li da mi kaje kakvo da napravya ili da mi dade sйvet kak da postйpya BLAGODARYA




Кирилица, Моля!!!
Мод.
User's Signature

N.M.N.

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни