Dog.bg Форуми : Здравословни проблеми типични за породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословни проблеми типични за породата

#461 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 13 October 2014 - 02:33 PM

Качи снимки да видя.

#462 Потребителят е офлайн   bgiliev Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-November 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 13 October 2014 - 06:46 PM

Едната е малко хард...но се вижда петното,от другата страна е симетрично.Прикачена снимка Вече има и от вътрешната страна на крачетата отзад.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#463 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 13 October 2014 - 07:39 PM

Сърби ли го ,хапе ли се? С какво си го хранил преди това. И от колко време ти е диетата. Кученцето с толкова къса козина ли принципно? И друго, сигурни ли сте че няма болки в краката и се хапе точно там. Преглеждани ли са му ставите?

#464 Потребителят е офлайн   bgiliev Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-November 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 13 October 2014 - 08:59 PM

Здравей Иа,кучето е на 2 години и половина.Винаги е била с по къса козинка.Чеше се най вече по гърдите и врата.По рядко се хапе.Имаше петна и по челото,тук в русе ни изписаха низорал,хапчета и шампоан.Петното там изчезна,но на крачетата останаха.Ходихме при друг вет.Пак изследвания за гъбички,и всичко е ок.В търново правихме отново изследвания,кръв,видеозон,ендокринологочно изследване,хормони.И всичко е добре.Заключението на лекарката бе,Атопичен дерматит.Диетата е от една седмица.Мисля че няма проблем с ставите,не сме и правили изследвания за тях.Жива е и много бяга,играе доста с другите кучета.Не е показвала някакъв проблем с тях.Сега по предписание на лекаря я къпем седмично с пиодерм,и диетата.Било алергия от нещо си...но какво никой не знае.Посъветваха ни да смени мястото на живеене,на село.Но това няма как да стане.Благодаря за вниманието.

#465 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 14 October 2014 - 11:46 AM

В някои от случаите със загуба на козина може да е виновна аналната жлеза. При някои кучета тя се възпалява и прави такива петна без козина.

Само за сведение искам да съобщя, че съществува ваксина за гъбичките, която се слага веднъж на 6 месеца и решава изцяло проблема.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#466 Потребителят е офлайн   bgiliev Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-November 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 28 October 2014 - 08:02 PM

Здравейте,нямаме проблем с жлезите,тя сама си ги чисти.А и лекаря ни редовно я преглежда.

#467 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2014 - 09:04 PM

Показване на мнениетоbgiliev, в 13 October 2014 - 08:59 PM, написа:

Здравей Иа,кучето е на 2 години и половина.Винаги е била с по къса козинка.Чеше се най вече по гърдите и врата.По рядко се хапе.Имаше петна и по челото,тук в русе ни изписаха низорал,хапчета и шампоан.Петното там изчезна,но на крачетата останаха.Ходихме при друг вет.Пак изследвания за гъбички,и всичко е ок.В търново правихме отново изследвания,кръв,видеозон,ендокринологочно изследване,хормони.И всичко е добре.Заключението на лекарката бе,Атопичен дерматит.Диетата е от една седмица.Мисля че няма проблем с ставите,не сме и правили изследвания за тях.Жива е и много бяга,играе доста с другите кучета.Не е показвала някакъв проблем с тях.Сега по предписание на лекаря я къпем седмично с пиодерм,и диетата.Било алергия от нещо си...но какво никой не знае.Посъветваха ни да смени мястото на живеене,на село.Но това няма как да стане.Благодаря за вниманието.


Сигурно по ника ще разпознаете, че не съм от вашата порода и съвсем не-профи ще ви попитам - нещо променили ли сте във вашето ежедневие - започване на работа, поведение, ежедневие, среда? Помислете добре и върнете малко лентата назад преди да отговорите. :smile:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#468 Потребителят е офлайн   teo_tr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 05-July 14

Публикувано: 30 November 2014 - 11:50 AM

Здравейте на всички ние имаме проблем с хъркането който започва да ме притеснява моето чау чау е вече на 6 месеца тежи 23кг. Похъркваме си още от малки но положението вече е страшно дори мъжът ми заглушава с хъркане :). Понеже спи при нас и не иска да спи в друга стая ни буди нощно време по хиляди пъти с хъркане което ще преглътна тъй като много го обичам , повече ме притеснява дали няма този брахицефален синдром , защото освен че хърка докато ходи си погрухтява отвреме на време така да го кажа и като души нещо също издава едни гъгнещи звуци , винаги след като се наяде или пие вода задължително се оригва . Тук при нас няма къде да го заведа , ако се наложи ще ходим до софия . Интересуваме някой има ли такъв проблем , знам че почти всички хъркат но в комбинация със оригването хриптенето при душене и грухтенето отвреме на време започвам силно да се притеснявам. И да попитам някой правил ли е операция за разширяване на ноздрите и олесняване на дишането? Нашият е много набръчкан точно под моцуната където му е гушката направо му виси и това сигурно отежнява положението моцунката също ни е доста сплескана.

#469 Потребителят е офлайн   Tarra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-June 15

Публикувано: 30 June 2015 - 11:51 AM

Здравейте,
Моля за помощ тези които имат опит с това заболяване и специалистите, които се включват във форума. Имаме кученце на 5 години, което скоро диагностицираха със Синдром на Кушинг. Темите свързани с тази болест са малко. В момента се движи, но не е яла от седмица, и е отпаднала само спинка. Доколкото разбирам Кушинга при нея е вродено заболяване. Проблема е, че няма лекарства.
Кучето ми не е породисто, намерено бездомно беше пребито, винаги сме си мислили че е страхлива заради преживяното, оказа се че това е симптом на болестта. Други симптоми - пиене на голямо количество вода и уриниране често, в къщи го прави, но не и се караме. Големи локви почти прозрачни. Не знаехме, че това е симптом за болест, но както се казва незнанието не е оправдание, чувствам се ужасно виновна, че не сме се обърнали внамание на това.
Резултатите от изследване с ултразвук, тройно увеличени надбъбречни жлези и двете. Лекарят каза, че бъбреците не се открояват ясно на екрана, което означава, че са с изменена структура.

Покатели от теста - завишени
UREA - 12.6 mmol/L при референтни стойности - 2,5 - 9,6
CREA - 164 mmol/L при референтни стойности - 44 - 159
Друг тест, който имаме и показателите от него
HGB - 18.2 g/dL при референтни стойности - 12.0-18.0
WBC-3.79*10^9/L при референтни стойности 5.5-16.90
LYM - 0.44*10^9/L при референтни стойности 0.50 - 4.90
PLT - 87K/mL при референтни стойности 175-500


Четох доста статии за Синдрома на Кушинг, където не дават голяма продължителност на живот от 2 до 3 години след диагностициране на кученцето. За мен това беше голям удар.


Въпросите са два:
1.Възможно ли е туморът да бъде открит и премахнат и така кучето да се излекува. Засега лекарят отказва такъв вариант т.к. туморът не бил топче, което може да се види и няма как да се изреже. Но в статии, които съм чела има кучета с такава диагноза доживели до дълбока старост, след отстранен тумор и поддържаща терапия. На този етап кучето ми не е добре, само лежи пие вода и отказва храна. Повръща водата, която изпива.
2. ВЕТОРИЛ Моля Ви кажете ми от къде да се снабдя с това лекарство. От клиниката казаха, че имат само една опаковка и могат да ми дадат едно хапче, защото ако ми дадат повече те самите остават без никакъв. Обясниха ми да тъсря от познати, които живеят в чужбина.
Ще съм благодарна на всеки вкючил се с някакъв отговор.
Благодаря предварително :)

#470 Потребителят е офлайн   MechoKlecho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 25 August 2015 - 08:51 AM

Здравейте,
искам да Ви помоля за съвет относно моя мечок. Преди началото на летния сезон забелязах че очичките му сълзят повече - чисти сълзи нито зелени кафеви няма цвят. Заведох го на лекар потвърдиха ми че няма ентропиум, направиха и излседване на сълзите и няма бактерия. Препоръчаха ми да почиствам очите - използвала съм eye cleaner на optivet и diafarma. Сълзенето намаля, но към днешна дата все още го има не е така обилно но все пак от време на време има сълзи. Аз продължавам да почиствам и накапвам, но просто се чудя дали не можете да ми дадете съвет или нещо друго което да опитам.
П.С. Храни се с Вирбак така че не мисля че е от висок протеин.
Ако някой може да ми даде съвет ще съм много благодарна.

#471 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 26 August 2015 - 10:58 PM

MechoKlecho
От цъфтежа, полен и прах е лятото. Те кучета си завират муцуните по тревите и сега всякакви семена-гадости-прахоляци като им влизат в очите започва активното сълзене. Около нас е Ад и Безумие при всички кучета, прашно е около булеварда и е пълно със узрели осили-репеи и т.н. Всички кихат и им текнаха очите, само си разменяме мокри кърпичики да бършим сополиви-сълзливи муцуни, горките стопани сме ние.
Сезона е такъв, няма как.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#472 Потребителят е офлайн   MechoKlecho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 27 August 2015 - 11:42 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 26 August 2015 - 10:58 PM, написа:

MechoKlecho
От цъфтежа, полен и прах е лятото. Те кучета си завират муцуните по тревите и сега всякакви семена-гадости-прахоляци като им влизат в очите започва активното сълзене. Около нас е Ад и Безумие при всички кучета, прашно е около булеварда и е пълно със узрели осили-репеи и т.н. Всички кихат и им текнаха очите, само си разменяме мокри кърпичики да бършим сополиви-сълзливи муцуни, горките стопани сме ние.
Сезона е такъв, няма как.


Благодаря Furia_S,
и лекарите така казаха, но аз много много не им се доверявам, дори мислех да сваря лайка с която да почиствам като по ест продукт но ме е страх да не го оцветя.. Само заради него искам вече да е зима и да има сняг, просто с тези усили и всякакви други бодилчета и тревички направо :dry:

#473 Потребителят е офлайн   eman Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 14 January 2016 - 03:32 PM

Здравейте,
искам да Ви пипитам за съвет,
имам чау - чау на 6 месеца - мъжко. През последният месец забелязвам че очите му сълзят обилно. Ветеринаря каза че няма някакво заболяване, според него долните му мигли са леко обърнати на вътре и предизвикват сълзенето. Препоръчаха ми да мажа очите му с гентамицин и след това пак преглед.
Моля, ако някой е минал по "този път" да сподели мнение и съвет.

#474 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 January 2016 - 11:50 AM

Здравей, eman.
На тази възраст докато не се оформи напълно главата такъв проблем с очите се среща при нашата порода много често. В никакъв случай не се съгласявайте да се оперират очите на тази възраст! Те на лекарите им дай само да режат, пускат стажанти да се упражняват, да трупат стаж, в резултат на което в такава ранна възраст последствията може да се окажат много тежки. Адмирал сега е на 9 месеца, има също леко сълзене, докато не се оформи главата в периода на интензивен растеж - което може да продължи до възраст около година и половина - само бършете и мажете с гинтамецин. В периода на интензивен растеж главата пораства и кожата се опъва, така клепачите отварят окото. Предишният ми чау беше със сълзене до 1 година, не се съгласих да го оперират ине сбърках. Същата история е и с Адмирала, който имам сега, още като бебе нещо ми се изрепчиха лекарите да се цепи окото, ама без малко аз да им го нацепя.

До една година бършете сълзи, слагайте гинтамицин и никакви операции. Успех!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#475 Потребителят е офлайн   eman Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-January 16

Публикувано: 17 January 2016 - 05:47 PM

Благодаря Ви!

#476 Потребителят е офлайн   Dog person Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-March 16

Публикувано: 23 March 2016 - 12:43 AM

Здравейте, нашето чау е на 3 месеца, преди няколко дена му бихме третата ваксина. Тогава ветеринарят забеляза, че от влагалището му излиза гной. Бяхме доста очудени, че на тази възраст има подобен проблем, тъй като
докторът каза, че не го е виждал до този момент на кучета под 9 месечна възраст. Каза ни да впръскваме спринцовка със смрадлика във влагалището и да мажем със йодасепт мястото и да отидем 2 дена по-късно на преглед. На втория преглед беше малко по-добре от миналия път , но докторът каза, че без антибиотик сигурно няма да премине, но все пак каза още 2,3 дена да премиваме и да идем пак на преглед, понеже не му се искаше да дава антибиотик на толкова малко пале. Въпросът ми е ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да каже някакво мнение и съвет, ако можем да избегнем антибиотика или пък е по-добре да започнем антибиотично лечение. Предполагам , че е много малка за Пиометра, а и докторът не е казал такова нещо, но ми е леко притеснено. Та .... някакви съвети? Благодаря предварително!

#477 Потребителят е офлайн   MechoKlecho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 24 March 2016 - 09:39 PM

Здравейте, имам нужда от съвет. Проблемът е следния за рамките на един месец на Мечо за втори път му излиза мокра екзема. До сега не ми се е случвало да се поява екзема но след като повтори вече доста се притесних. Не съм сменяла нищо в храната козметиката и грижите за него, дори и препарата за под. Започнах да му давам от една седмица и мегадерм като добавям и малко куркума (нея от два дни ще се радвам ако някой ми каже и за нея дали е ок да се дава за нашата порода) за да засиля имунитета му. Храна с която храня в момента е вирбак те си промениха формулата и от три месеца е на новия им продукт. В началото на месец март му сложихме годишната ваксина но беше здрав, съмнявам се и това да е причината за тези екземи. Моля Ви да ми дадете съвет и препоръка къде бъркам и с какво мога да предотвратя тези неща да се случват.
Пропуснах да напиша - лекарката ми каза да поддържам мястото сухо като махна козината почиствам с р-р от калиев перманганат, подсушавам и намазвам с бетазон трио. Така за една седмица му мина предишната екзема и след три седмици на др място се появи нова. :dh_188:
Благодаря Ви!

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни