Dog.bg Форуми : Здравословни проблеми типични за породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословни проблеми типични за породата

#61 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 04 November 2008 - 09:59 PM

Цитат

Като гледам изчерпателния пост на Сара относно храненето и колко полезни неща е споделила,мислите ли,че няма да е по-добре да си направим и ние една тема за хранене на чау-чау? Качена снимка

на мен идеята ми допада на 100%.аз даже писах в темата ''коя е най-добрата кучешка храна''.нека всеки сподели с какво и как храни своя любимец.кое не му понася.ако щете и стомано-чревни проблеми да обсъждаме,макар и здр.проблем,те са породени най вече от храните.

#62 Потребителят е офлайн   Ерос Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 13-October 08

Публикувано: 15 November 2008 - 01:13 PM

Колко килограма е нормалното тегло на 4-месечно Чау-чау?

#63 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 15 November 2008 - 10:07 PM

2 месеца-4-6кг
3 месеца-7-9кг
4 месеца-12-14кг
5 месеца-17-19кг
6 месеца-22-24кг
тази таблица сесе я пусна,мился в старата тема.
моята Айра беше на 4м 1/2-17кг.

#64 Потребителят е офлайн   Ерос Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 13-October 08

Публикувано: 17 November 2008 - 12:55 PM

Благодаря..........значи моето мече си е наред сега е 9кг. и 1/2.........а аз си мислих 4е съм го направила шишко :prase:  ;D ;D

#65 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 24 January 2009 - 04:25 PM

много спорен е въпроса относно сълзенето на очите на чау.едни казват,че това е характерно за породата,други-че е дефект или някакъв здравословен проблем.аз имам две чау,както знаете,на едното очите сълзят изключително рядко,на другото все има нещо-бистри сълзи,които се стичат по бузките.
ако,разбира се,имат някакъв по странен секрет,гурели или дори зачервяване-тогава -ясно-има проблем,но ако няма- смята ли се за дефект,особено що се отнася за експертна оценка?
четох ,че чау са подходящи домашни любимци за хора,които са предразположени към алергии.има ли някой с опит,който за подтвърди това твърдение?

#66 Потребителят е офлайн   plams Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 21-January 09
  • Location:бургас,морето:)

Публикувано: 24 January 2009 - 08:19 PM

а не салзят ли от самата козина под клепа4а и трябва ли да се подстригват?

#67 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 25 January 2009 - 11:26 AM

Цитат

а не салзят ли от самата козина под клепа4а и трябва ли да се подстригват?

за каква козина става въпрос?отвътре в клепача?аз незнам за такава :rolleyes:.има само мигли,които в много случаи растат навътре и дразнят окото.за подстригване на мигли ли питаш?ако-да,то това само вета може да го каже.все пак с очи експерименти не се правят.

#68 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Публикувано: 29 January 2009 - 12:02 PM

Здравейте!  :blink: Значи да ви попитам нещо.Преди два дни с Чери бяхме на ветеринар, за да проверим след дали всичко е наред, защото тъкмо я бяхме взели.Всичко беше ок. Обаче той ни даде едно хапченце за вътрешни паразити което сме пропуснали. / трябвало да се даде 14 дни след първото даване / Днес с много мъки го глътнахме, но след няма и половин час Чери поварна два пъти. :o :sos: Та да ви попитам има ли повод за притеснение и дали трябва да се обадя на вета.   :rolleyes: :rolleyes:

                / Незнам дали тук беше правилната тема да го напиша, но така реших  ;) /


                                  Благодаря предварително, ще чакам съветите ви с нетърпание  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Публикувано: 29 January 2009 - 12:04 PM

:wub: :wub: :wub: много целувки на всички мечета от нас !!!  :wub: :wub:
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Публикувано: 29 January 2009 - 01:04 PM

Лелеееееее така се бяхме уплашили  :angry:  и най-накрая разбрахме от какво е. Не е било от хапчето ами от консервираната ни храна :huh: :tikva: :mazohist:  :P  Добре,че нямаше нищо по-сериозно!  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 29 January 2009 - 05:20 PM

след като малкото го е повърнало,значи няма никакyв ефект от хапчето,то е повърнато без е успяло по никаквъ начин да подейства.трябва да дадете отново.
а относно консервираната храна,ако все пак се наложи някой път да давате,въпреки че всички я отричаме,давайте висок клас консерви като например GRAN CARNO,те са с 100%чисто месо.и въпреки,че са много хубави,аз лично бих давала само в много крайни случаи и то след като я отворя веднага да се даде,без излишно държане в хладилник,тъй в нея започват да се образуват мухъл и плесени,невидими с чов.око.
консервите от сорта pedigree i frieskes за мен са чиста мърша,от които се получават точно такива стомашни разстройства както е във вашия случай.

#72 Потребителят е офлайн   mimirita Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 January 2009 - 08:37 PM

Здравейте  :blink: аз също имам чау чау, което все още е на 11 месеца (на 15 февруару става на годинка) и ветеринара ни препоръча Petnil (Петнил) като хранителна добавка за подхранване на козината и т.н. ... но откакто го давам на моята Лора козината й буквално виси от различни места .... не се къса... а и тя не се хапе ... а когато започна да я сресвам пада толкова много козина,че без проблем мога да напълня цяла торба ...  :o незнам дали още я сменя и бих искала ако някой разбира да ми обясни вероятно какво й има  :huh: Благодаря предварително  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 31 January 2009 - 11:59 AM

Цитат

Здравейте  :blink: аз също имам чау чау, което все още е на 11 месеца (на 15 февруару става на годинка) и ветеринара ни препоръча Petnil (Петнил) като хранителна добавка за подхранване на козината и т.н. ... но откакто го давам на моята Лора козината й буквално виси от различни места .... не се къса... а и тя не се хапе ... а когато започна да я сресвам пада толкова много козина,че без проблем мога да напълня цяла торба ...  :o незнам дали още я сменя и бих искала ако някой разбира да ми обясни вероятно какво й има  :huh: Благодаря предварително  :wub:

заведи я на вет задължително!
причините могат да бъдат и безобидна смяна на косъма,и доста досадната гъба-микроспория,ПЕТНИЛ-а е едно добро решение,ако няма да ви реши проблема без нужните мазила,ако сте с гъбички.
мога да ти предложа един ш-н -ELACTIL-за пиодермии и микози,много благотворно действие има в/у кожата и козината.но ,както казах,заведи я на вет.ние като имахме такъв обилен космопад,какъвто описваш бяхме точно с тази микроспория :(
п.п.за първи път чувам за такъв ефект от петнила,може да не е от него,а ако пък е от него явно кучето има някаква непоносимост,каквато на мен не ми е позната.засили имунната и с-ма с енерджи храни,ако ти е възможно нека са по висок клас ;)

#74 Потребителят е офлайн   mimirita Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 31 January 2009 - 12:15 PM

Благодаря за хубавият отговор :wub: само че не съм много на ясно с тази гъба-микроспория и т.н. но работата при нас е че козината само пада,няма голи петна,нито рани по кожата .. а иначе като за храна са ми препоръчали (вет.) Rоyal canin  :( Нооо днес ще си я заведа на вет. за да съм по сигурна  :kuchence:
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   sashe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 156
  • Регистрация: 21-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 14 February 2009 - 02:29 PM

Здравеите,искам да попитам нормално ли е женско чау на 6 месеца и 1/2 да тежи 18кг???
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   Viliqn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 15-February 09

Публикувано: 17 February 2009 - 01:20 PM

Ами моето чау постоянно се хапе за опашката.Като започне няма спиране.Също се хапе и на 4-5 см нагоре от задния крак и оставя мокри петна.Дали има възможност да е мокра екзема  :'( ?
User's Signature

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   пламиту Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 29-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Смолян

Публикувано: 21 February 2009 - 01:53 PM

имам спешен въпрос...имахме екзема, вета ни предписа екзематин мазахме се в началото имаше подобрение, но сега се разпространява...още тогава вета ни каза, че ако не помогне, ще минем на инжекции и понеже четох тук някаде, че някои от мечките също са били на инжекции..ако може да ми дадете малко повече инфо колко продължава лечнието, какво лекарство се бие, колко струва и т.н, защото наще са в командировка извън БГ и незнам дали ще ми стигнат паричките или ще трябва да взема от някаде... Мерси предварително
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   petyabg26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:stara zagora

Публикувано: 22 February 2009 - 12:29 AM

Показване на мнениетопламиту, в Feb 21 2009, 12:53 PM, написа:

имам спешен въпрос...имахме екзема, вета ни предписа екзематин мазахме се в началото имаше подобрение, но сега се разпространява...още тогава вета ни каза, че ако не помогне, ще минем на инжекции и понеже четох тук някаде, че някои от мечките също са били на инжекции..ако може да ми дадете малко повече инфо колко продължава лечнието, какво лекарство се бие, колко струва и т.н, защото наще са в командировка извън БГ и незнам дали ще ми стигнат паричките или ще трябва да взема от някаде... Мерси предварително

мога ли да ти дам съвет, не сам сигурна дали ще е полезен... макси сащо имаше на двете предни лапички нещо като екзема беше по една на всяка лапичка казаха ми да го мажа с йодасепт започнах но незнаех че лапичките трябва да се обръснат преди това и екземките станаха по две на лапичка. имам приятелка ветеринар дойде обрасна му ги каза ми да му ги мажа със спорил (от вет. аптека) и да продължавам да го мажа и с йодасепт (от нормална аптека), но предварително да му ги дезинфекцирам с тетра и на другото мазане с калиев перманганат вече 4 дни го мажа така и започнаха да минават и козинката започна да набъбва да расте. незнам да ли тожа при теб ще е от полза но при макси имаше голиам резултат... успех :mellow:

#79 Потребителят е офлайн   пламиту Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 29-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Смолян

Публикувано: 22 February 2009 - 10:30 AM

petya, аз вече я заведох при вета и от утре почваме инжекции - 4, по една на седмица...дано да помогнат, 4е ни е мн зле козинката... :( ще пиша как протичат нещата, надявам се всичко да се оправи, иначе аз преди я мазах както казах с екезаматин, но се разпространи и затова прибягваме до инжекциите :) мерси все пак за съвета :) :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   Galy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Казанлък

Публикувано: 22 February 2009 - 05:40 PM

Здравейте и от мен. Може ли да попитам нещо? Имаме си отскоро черен чау. Всичко е ок, но от седмица-2 забелязваме как козинката отзад на опашката и хълбоците започва да изсветлява...избиват и бели косъмчета...Някой има ли идея какво се случва? Кучето е почти на 4 месеца.

Много благодаря предварително! Радвам се, че съществува форума за чау чау....ще се включваме и ние задължително!!!

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни