Dog.bg Форуми : Здравословни проблеми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (52 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословни проблеми

#21 Потребителят е офлайн   Marea Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 11-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 June 2008 - 07:19 PM

Мареа е с ужасно разстройство... а ветеринарите ни не работят днес... звъннах в обединена частна клиника и ми казах какво да и дам...но съм малко притеснена... имали ли сте такива случаи досега? :'( :'(
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 June 2008 - 07:30 PM

Съвета на ветеринаря ми: когато има разстройство или повръща, се спира всякаква храна, докато не спре проблема. Ако продължава - тогава вече се бъхат лекарствата.
Идеята е организмът да се изчисти - в повечето случаи е защото е яло нещо кучето.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#23 Потребителят е офлайн   Marea Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 11-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 June 2008 - 07:31 PM

да...това и аз го знам... ама въпроса е че не е яла нишщо по-различноо  от обикновено..храната съм я спряла, но разтройството се засили... :huh:
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 June 2008 - 10:01 PM

Да не е изяла нещо от улицата?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#25 Потребителят е офлайн   Marea Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 11-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 June 2008 - 12:40 AM

днес само на двора е излизала... вече е по-добре, ама доста се иплаших... :'(
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 02 June 2008 - 06:14 AM

Вчера Бебка беше много зле :'(
На вечерната разходка тя свърши работата си-изака се и се изпиша...но като се прибрахме изведнъж я заболя стомахчето и изскимтя :( аз много се уплаших и си помислих да не се е убола или трънче или кърлеж...милион мисли ми минаха през главата...
Хванах я и я гушках...поуспокои се и заспа :(
Оставих я в легълцето и,ма тя се качи на леглото и изповръща всичката храна,която беше приела през деня :( после погледнах повърнатото и познайте какво видях...листенца от диворастяща марихуана...просто показах на мама цялото листо което Беба го е изяла и мама каза,че пред блока имало диворастяща марихуана...кучето ми е наркоманче ;D ;D
Цяла вечер я гушках и кротуваше...ма много гузно се чувстваше за дето е оцапала чаршавчето...ма аз и обясних,че няма нищо лошо и си я цунках...днес е по-добре след като успя да ми скъса моливника ;D
Мисля,че се пооправи ;)
НЕ ДАВАЙТЕ НА КУЧЕТАТА СИ ДА ЯДАТ ТРЕВА...НЕЗНАЕТЕ НА КАКВА ЩЕ СЛУЧАТ!

#27 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 June 2008 - 07:23 AM

Цитат

Мареа е с ужасно разстройство... а ветеринарите ни не работят днес... звъннах в обединена частна клиника и ми казах какво да и дам...но съм малко притеснена... имали ли сте такива случаи досега? :'( :'(


Най-вероятно е изяла нещо от двора.Кара и тя беше вчера с разтройство,но беше пусната свободно да шари из двора на баба ми и събираше всичко каквото и е пред носа.Даже изяде здравеца на баба и счупи една роза  ;D .Предполагам че защото са още мънички и всяко чуждо тяло в коремчето се отразява зле.Радвам се че се е оправила  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 02 June 2008 - 03:59 PM

искам да питам нещо - ние имахме проблеми с вета и го сменихме. това стана преди 4 месеца. той беше сложил годишната ваксина на Макс. сега искаме да му сложим чип,но новия вет каза, че трябва да се сложи пак годишна ваксина, за да е сигурен, че като пише в паспорта, че е бита, че наистина е бита. и сега - не знам дали е нормално? няма ли да му стане нещо на палето? защото е минала само половин година от предишната!? :sos: :sos:
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2008 - 04:11 PM

А бе не ок да ти кажа, ваксината е бита, нали си била там, от къде на къде да не ти вярва?  Излишно е! И няма ли вяра на колегата? Разбирам да имаш малко пале, да е дошло от магазина или кой знае от къде, и там да са казали, че са били ваксина, тогава лично бих настоявала да се повтори и обезпаразитяващо и ваксина! Не е моя работа, но ми звучи глупаво. Направете следното, изчакайте още малко време и като биете годишната ваксина, тогава и чип да сложи направо.
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 02 June 2008 - 04:29 PM

Ми съмнявам се,че ще се довери,защото аз вече го питах и те искат да сложат пак ваксина, а аз даже и стикера от предишната имам и паспорта си пазя, всичко си вписвам и всичко контролирам. и ми се стори странно, че иска да я бият втори път. а годишната следващата в чак януари догодина и ако излизаме това лято в чужбина не знам какво да правя???  :'(страх ме е пак да слагам,въпреки, че те казват,че няма проблем. какво може да му стане!
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2008 - 04:45 PM

Няма основание просто да се повтаря, малко ми замирисва на взимане на пари!  Питайте и друг доктор де. Но да знаеш, когато излизате из вън България, ваксина трябва да е бита минимум преди един месец, преди излизане или не по късно от един месец преди края на срока на ваксината!
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 02 June 2008 - 04:50 PM

на мен не ми е за парите,просто ме е страх да не му стане нещо :( омразна ми, само защото се грижа за кучето,всички да гледат на мен като на касичка. където и да отидем, все така става :( и вече стана естественото - на никого не вярвам. те казват, че няма да има проблем,но мен ме е страх. а аз си мислех, че просто ще залепят на ново лепенките от ваксинити в новия паспорт :( ох, не знам какво да правя :(и защо все на мен  така се случва - все нещо ще е гнило - като беше болен Макси, пак не знаех какво да правя - ходи на софия, ходи на стара за гора, при тоя при другия, писна ми вече!
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2008 - 04:57 PM

Тогава буди категорична! Чипа не е свързан с ваксината, какви са тези глупости! Направо не е за вярване!  Кажи, че ще сложиш годишната ваксина когато му дойде времето! Ако не искат без нея да сложат чип, тогава отиваш на друго място, доктори има бол!
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 02 June 2008 - 05:06 PM

така е,ама те нашите ветеринари много се сърдят,ако разберат,че си отишъл при друг вет. много са "ревниви", пък тези са добри и други общо взето в града няма. страх ме е, че после за една ваксина няма при кой да отида. знам,че звучи глупаво, даже много,ама за съжаление малко лекари си обичат пациентите, повечето гледат да изкярат от тях, предишният ни лекар, като едва не умря Макс ми се накара, че съм отишла при другите лекари, при условие, че той така стабилно се беше покрил като видя,че кучето е много зле.после аз излезнах виновна, че съм отишла другаде. направо ми се повръща от тия номера
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 02 June 2008 - 07:18 PM

попеята завърши преди половин час - чип без втора ваксина! :) аз настоях да си отида при другия лекар и той да ми сложи лепенка. така,че вече сме наполовина европейци :) само дето поводът за чипа беше друг проблем. както си играеха Макс и една малка доберманка и Макс май му влезе нещо в ушенцето. вдигнахме го под тревога на вет. и той му гледа окото,каза, че няма нищо в ухото. би му притивовъзпалителна инжекция и ни даде капки. и сега тръскаме ушето. дано се оправи. но поне чипа сложихме! :)
Idol Ike, благодаря за съветите! :) :P, Макс е много смешен като чуе звука от устройството за чипа от зад врата си! :) ;D ;D
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   nateto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 29-May 08
  • Location:Ст. Загора

Публикувано: 02 June 2008 - 08:02 PM

А кога да започна да почиствам ущичките? Бебока е на 45 дена
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 June 2008 - 09:18 PM

Аз мисля, че ако няма никакъв секрет, няма смисъл да ги чистиш... защото няма да излезе нищо. А отвреме навреме се посъбира малко, де...  :blink: Т.е. - почиствай отвреме навреме. :blink:
Имай предвид, че не е нормално ушите им да миришат и да текат ( доста хора ми го казват )... и аз мислех, че е нормално, ама ето че Бък има ушна краста.. слава богу е по-добре вече :blink:
Абе кажи на ветеринаря си да му погледне ушетата, той ще каже най-добре :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#38 Потребителят е офлайн   nateto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 29-May 08
  • Location:Ст. Загора

Публикувано: 02 June 2008 - 09:20 PM

Мерси ще я водя утре да му бият ваксинка и ще ги погледне  ;)
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 June 2008 - 06:44 AM

За ушичките съм съгласна с JujitYy.Попринцип не трябва да има нито миризма,нито секрет.На Бенджи му беше започнало да мирише едното ушенце и имаше някакви петънца и тогава му ги изчисти вет-а и му слагах капки.След това не съм имала проблем (да чукна на дърво) с ушетата му и не се е налагало да ги чистя  ;)

#40 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 06 June 2008 - 02:01 PM

С чистене на уши се започва само ако има някакви причини за това. Т.е. мирис, видима ушна кал и прочие. Ако от 2 месечна възраст се започне с почистването това със сигурност ще донесе повече вреда, отколкото ползи. Чистене по-рядко, и никакво ако няма причини. Защото едно изчистване стимулира по-голямо производство. По-често чистене - още по-голямо производтсво.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

  • (52 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни