Dog.bg Форуми : Искам Чау-чау (прочети преди да купиш!)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам Чау-чау (прочети преди да купиш!)

#21 Потребителят е офлайн   lapushka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-November 08
  • Location:Самара, Россия

Публикувано: 19 November 2008 - 11:17 PM

Этот мальчишка продаётся

Качена снимка  Качена снимка  Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   gloria Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-January 09

Публикувано: 03 January 2009 - 11:50 PM

Здравеите на всички! Аз съм от Пловдив и от около 2 седмици търся кученце чау-чау.Виждам голям зор тъи като незнам точно откъде да го купя.Искам все пак да е здраво.Чета в другите теми,че не е препоръчително да купувам от борси и зоомагазини,но тогава откъде?Разглеждам обяви от частни лица,но и това не ми се струва сигурно,а пък за куче от чужбина няма да мога (все пак са доста скъпи).Моляяя ви за помощ!!!

П.С Искам предложения за места,където кученцата са някъде около 500 лв. ако е възможно

#23 Потребителят е офлайн   NElvit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 06-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Ботевград
  • Interests:Животни-особено бездомните!Музика и кино.
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2009 - 11:31 AM

Здравей!
Хубаво е че първо четеш тук преди да купиш.За 500 лв. можеш да намериш от зоомагазин или частно лице  но без родословие.Рисковете са големи тъй като няма как да знаеш дали ще е здраво кученцето.Предполагам си чела колко хора са пострадали от такива покупки.

#24 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2009 - 06:01 PM

Аз също знам, че кучето трябва да се внесе от чужбина с родословие, но моята сладуранка я купихме на 6 месеца почти умираща, от една жена, която не можеше да се грижи за нея. Милото ми сладуранче имаше краста и мокра екзема по цялото тяло. Когато дойде у нас на топло, защото ние я взехме от адския студ един януари в един много студен апартамент, козинката и опада всичката и имаше бронхит с ужасна кашлица. Ветеринарният каза че сме постъпили глупаво като сме я взели,защото най-вероятно няма шанс за нея, но на мен ми беше ужасно мъчно и баща ми се съгласи. След много лекарства,разходи, сълзи и безсънни вечери, в които съм я държала в ръцете си и съм се чудила дали няма да спре да диша, сега имам сигурно най - прекрасното си кученце, вече е почти на 2 годинки и чакаме да стане мама. Толкова е красива и прекрасна, че не бих я заменила за никое друго куче на света. За това не съжалявам, че няма родословие и че има розови петна по езичето. Тя просто е прекрасна, много ме обича и е уникално послушна. Има значение от къде ще си купиш кучето..., но имам чувството че те просто сами си избират стопаните... И повярвайте ми, обичате ли животни, няма да можете да подминете подобна гледка, та дори и палето да няма родословие...
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 30 June 2009 - 09:08 AM

Показване на мнениетоНорита, в Jun 29 2009, 05:01 PM, написа:

вече е почти на 2 годинки и чакаме да стане мама.

Норита,здравейте и от мен!
от всичко,което прочетох,смятам ,че сте постъпили много човешки и благородно към животинчето.не разбирам само едно-защо след толкова голяма борба за живота и ,и след всичките тези кашлици и екземи,красти и т.н. ,сте я пуснали да става майка.това ще изтощи на мах.организма и, ибременността,или по-скоро раждането, може да са изкл.тежки за нея.посъветвахте ли сте с ветеринар за това заплождане?
друг е въпроса,че тя няма и 2години.........дали организма и се е възстановил напълно?
не ви съдя или пък ви държа някаква сметка какво правите с мечето,просто искам да се посъветвате с ветеринар по всички въпроси,за да бъдете подготвени за всяка ситуация.
и не последно място-кой е таткото ,ако имате снимки,ще се радвам да ги видя във галерията. :smile:

#26 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2009 - 11:18 AM

Извинявай, не съм се изразила правилно. чакаме третото разгонване, а за сега ние е минало само първото, но ще я заплодим само веднъж, за да ни е здравичка. Това най-вероятно ще е след около година :). Не чакаме да стане мама, а да порасне за да стане мама. Не искаме да я разплождаме за продан или нещо такова а само за да е здрава...
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2009 - 11:35 AM

Показване на мнениетоНорита, в Jun 30 2009, 10:18 AM, написа:

Извинявай, не съм се изразила правилно. чакаме третото разгонване, а за сега ние е минало само първото, но ще я заплодим само веднъж, за да ни е здравичка. Това най-вероятно ще е след около година :). Не чакаме да стане мама, а да порасне за да стане мама. Не искаме да я разплождаме за продан или нещо такова а само за да е здрава...

А кой ви наговори тези глупости :ud_009: ??? Заплождане за здраве,няма такова нещо.
Предполагам,че ви го е казал някой компетентен ветеринар или сте го чули от махалата.
Запомнете,че това е абсолютно невярно.
Кучето ви е страхотно,но има сериозни дефекти и проблеми със здравето както вие споменахте .... петна по езика,това е абсолютно недопустимо при чау-чау.Напълно е възможно да го предаде на поколението.
И ще ви кажа как ще се развият нещата ......... мъчно ли ви беше за Норита когато я взехте от онази жена,като видяхте в какво състояние е?!?!
Представете си утре като има бебета с неизяснен произход,че е абсолютно възможно и те да попаднат на такива стопани.
Като не е за парите какво ще правите бебетата ще ги подарите ли? Защото те няма да са чистокръвни чау-чау.
Помислете за вариант кастрация и прочетете ето ТУК
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2009 - 04:44 PM

В интерес на истината, повярвай ми, много неща съм изчела, много хора съм питала, а и го знам от опит с друго куче, но кокер. Тя е чистокръвна, просто няма родословие. А ако ще и пинчери да се родят всички остават за нас! Ще им намеря хубав татко Чау от Англия обещавам :).Не мисля да ги продаваме или нещо такова. Знам че също много разбираш за породата, дори повече от мен, което е страхотно, но аз го знам от опит. Благодаря за съвета, но засега не знам дали ще ми бъде полезен. Освен това не знам как ще се развива тя. Разбира се, че ако това застрашава нея, няма да е заплодена, но в противен случай, ще бъде. А това за чистокръвните малко ме обиди :). Тя не е някой мелез повярвай ми, това че няма родословие предполагам не значи че трябва да я удавя нали? Дано не прозвуча остро, наистина благодаря ти за съвета. Стане ли време ще те попитам отново, нямам голям опит с чау, а едно е да четеш, друго е да го имаш :)
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 14 July 2009 - 10:19 PM

Аз незнам какво си чела Норита, би трябвало да знаеш това твое изказване е равносилно на "анатема+риск" Гери е права, Бижу също, но тя винаги се изказва крайно и остро. С две думи пази си животинката гледай я, но не я заплождай, след всичко прочетено това при Вас не е препоръчително. Нека бъде здрава, и ви радва дълги, дълги години. :smile:

#30 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2009 - 10:26 PM

Да, в това се убедих след четене във форума. Просто това беше първия ми пост тук. След това съм казвала, че тя ще бъде кастрирана и ще го спазя след лятната почивка :). Разбирам че не е добре нито за нея, нито за породата като цяло :). Научих много неща от тук, за което благодаря и съм напълно съгласна сега с *БИЖУ*. Моето куче няма да буде мама и това е :ae_085:
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2009 - 10:39 PM

Показване на мнениетоsara92, в Jul 14 2009, 08:19 PM, написа:

Аз незнам какво си чела Норита, би трябвало да знаеш това твое изказване е равносилно на "анатема+риск" Гери е права, Бижу също, но тя винаги се изказва крайно и остро. С две думи пази си животинката гледай я, но не я заплождай, след всичко прочетено това при Вас не е препоръчително. Нека бъде здрава, и ви радва дълги, дълги години. :smile:

Да изказвам се крайно и остро,защото дори с добър тон хората решили нещо така или иначе си го правят.
Хайде да се опитам да не бъда толкова крайна и остра и да видим дали ще се съгласиш с мен.
Сара имаш хубаво куче,здраво и право,заплодила си го нито си първата нито последната,извади прилично поколение макар и неродословно то сега носи радост на собствениците си.
Учудвам се обаче на хора като Норита взели куче без да знаят нищо за него,болно със екземи,краста,кашлица,рахит ..... розови петна по езика и т.н ?!? Извинете безумие е.
Колкото и да си кривим душите всички са наясно на какво ниво е породата у нас.Показателно е дори този форум,пълно е с кучета приличащи на породата си.Ако щете сложете в това число и моите.
Нищо,че след всяка снимка следва коментар "ах,колко е сладко ... какво красиво мече" .
Мече,мече ... ама не е никво мече.Остри муцуни,дълги крака,течащи очи,нетипична козина.
Това ли е чау-чау?
Сара какво мислиш ще отречеш ли?


Искам да ви поздравя всички с тези снимки.Надявам се да ви харесат.
С най-добри чувства :smile: :wb_052:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2009 - 10:42 PM

Норита,радвам се,че сте размислили.
Малко са хората като вас които наистина милеят за породата.На всеки се случва да сгреши,важно е да си извади някаква поука от това.
:ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 14 July 2009 - 11:31 PM

Всеки отишъл поне на една изложба, има представа за изискванията при породата, и не би отричал, че в България породата е много разводнена от крайно лоши скачки. Дори недопустими за болни и с недостатъци Чау. Написала съм в горния пост, за съгласието си спрямо твоя. Но винаги убеждавай хората без ярост и вражда. Нека ги убеждаваме без да ги нападаме. Нека както си качила тези прекрасни родословни мечоци, ако трябва качи другата разновидност от недалновидни, некомпетентни или заблудени стопани с лошо поколение. Да видят какви са последиците.... да решат, да преценят.....Ето Норита, изпревари твоя пост и се разубеди, сега който не разбира от добра дума, може да му теглиш секирата.... :ec_117:

#34 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2009 - 05:34 PM

Не се сдържах... Вижте тази обява...


"Продавасе мъжко кученце.

Обезпаразитено.
Паспорт."

Прикачена снимка

В обявате е представено като чау чау
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   4ao MANIAK Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-September 09

Икона за мнението  Публикувано: 26 September 2009 - 06:13 PM

Занимавам се с тази порода от доста време.Кучетата сами внесени от Унгария.

За сега ще изтрия телефонът за информация, моля представете ни вашето кучило и родителите. Тук се отнасяме сериозно към продажбата на кучета, а и не е тази тема мястото.
Мод.


#36 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 September 2009 - 11:51 AM

Цитат(4ao MANIAK @ Sep 26 2009, 05:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Занимавам се с тази порода от доста време.Кучетата сами внесени от Унгария .
За сега ще изтрия телефонът за информация, моля представете ни вашето кучило и родителите. Тук се отнасяме сериозно към продажбата на кучета, а и не е тази тема мястото.
Мод.

Всъщност, темата е създадена точно с тази цел и това е мястото, стига кучилото да е клубно което силно ме съмнява ab_041.gif

п.п ЧаО маниак - като се занимавате отдавна с породата би трябвало да сте наясно първо,че БЕЛИ кучета от тази порода няма, и второ не съществува чаО-чаО като порода . wg_053.gif wb_052.gif
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 27 September 2009 - 12:50 PM

Точно поради тези си съмнения изтрих телефонния номер... И на мен не ми се вижда истина човек да се занимава с една порода "доста години" и дори да не знае как се казва тя.
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 27 September 2009 - 02:14 PM

4ao MANIAK, все пак добре дошли и ако наистина притежавате родославни чау чаута представете ги.Разкажете ни и повече за тях и за тяхните резултати.В противен случай, че ви моля да не обявявате малките им за продажба и да не пускате телефони за контакт с цел търговия.Дори и да се окаже ,че кучетата не са ви родословни това не значи, че не може да пускате тяхни снимки и да търсите информация тук, а и да сте потребител на форума .Само трябва да спазвате правилата.

#39 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 September 2009 - 04:19 PM

Цитат(Норита @ Aug 5 2009, 03:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не се сдържах... Вижте тази обява...


"Продавасе мъжко кученце.

Обезпаразитено.
Паспорт."

Прикачена снимка

В обявате е представено като чау чау

Аз пък чак сега виждам каква обява е публикувана - това е потресаващо !!! ud_009.gif

User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 30 September 2009 - 11:24 PM

Незнам какво да кажа, това не е сериозно, каква Унгария, какъв внос.....човека нищо не представи което говори от лошо, по-лошо. Мъника ми се вижда много нещастен, и аз лично не мога да го поставя към която и да е порода.... ea_103.gif

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни