Dog.bg Форуми : Искам Чау-чау (прочети преди да купиш!)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам Чау-чау (прочети преди да купиш!)

#41 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2009 - 06:26 PM

sara92, Мила това не е неговата обява.Аз му редактирах поста изцяло.Той си представяше освен кучетата от Унгария и тяхното потомство.Нори беше изтрила само тел., но прецених ме да я до-редактира ме за да няма недоволни .Защо е позволено на едни да обявяват, без докозан произход а на други им се изтриха и постовете и снимките.Сега чакаме да ни ги представи.

#42 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2009 - 07:05 PM

Да да, това не е негова обява. Бях я пуснала доста по рано, но съм забравила да допълня, че кучето е представено за чау чау, водях го онзи ден и го допълних. Категорично обявата не е негова, тя е пусната доста преди той да се включи. Исках просто да ви я покажа :)
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 01 October 2009 - 09:04 PM

Да разбирам, аз съм ги смесила....., z_174.gif аз съм в грешка!



#44 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 December 2009 - 06:46 PM

Към всичко написано тук, бих искала да добавя и следното.
Ако сте вече се ориентирали твърдо към тази порода - вие трябва да имате и време за кучето. Това, разбира се, важи за всяко едно куче, не сам за чау.
Но напоследък много често срещам мнения - не само във форума, а и от другите стопани - че нямат време за кучето.
Срещам една жена, която ми разказва че те имат женска чау, била много готина, гледат я на двора, яде всичко, цялата е в рани и обриви и нямат време да я заведат на ветеринар. Чета за поведенчески проблем на един мъжкар в апартамента - хапе, бие се, не слуша: нямат време да се обърнат към специалист за корекция. И да четат относно поведение и обучение на кучето също нямат време. Виждам нещо сплъстено и ужасно - и чувам същия отговор: нямат време да го срешат.
Сега, нека сме честни - случва се кучетата ни да не са във форма абсолютно винаги, хора сме, имаме семейство, деца, работа, друго хоби. Нормално е, нали? Само че щом ще взимаме едно такова куче, то ще трябва да предвидим достатъчно време за него. Например, разходка и извеждане за тоалетна са две различни неща. Извеждането е за да си свърши кучето естествените нужди, това кучето и в двора може да го направи, ако не живее в апартамент. Разходката обаче е абсолютно необходима за кучето ви, и то не с цел да се изходи навън та да не цапа вътре: тогава то се социализира, получава много нова информация, контактува със стопанина си, показва ви с поведението си какво усеща, разбира, преживява. Колкото повече се разхождате с него и се занимавате/упражнявате, толкова е по-полезно и за двамата ви. Вас като стопанин, и кучето като ваш възпитаник. Независимо дали живеете в къща с двор или апартамент, ползата от разходките не е само в задоволяване на движението и раздвижването. Трябва да предвидите това като време. Ресането и грижите около козината също отнемат време, ако не притежавате смуф. Помня веднъж как помолих един по-опитен човек да дойде да среше и изкъпи-изсуши Лео, мислих си че ще стане бързичко и ще седнем да пием бира после и да си говорим за кучета. Наивница аз. Лелееееее, изгърбих се тогава, а само уж помагах и то нескопосано. Много време и усилия отне - основно сресване, пълно изкъпване и дъъъъъъъълго изсушаване със сешоар. След това приключение хванах мускулна треска за цяла седмица.

Освен всичко останало, хората които искат чау-чау трябва да имат впредвид и това: време. Да имат време за кучето си.
А не да ми обясняват как нямали от многото работа време за кучето, защото заетите хора с чау - и то не едно на брой - също познавам.
Преценете добре дали искате едно щастливо и адекватно куче или нещастно животно с разходки по 15 минути или другата крайност: разхождащото се САМИЧКО. И помнете - чау няма да вие от самота, ако не му осигурявате необходимия контакт. Няма да ви досажда за игри и разходки, ако нямате време за него. То ще се затвори в себе си и ще ви възприема като необходима досада, не като приятел. Не го искате точно това, нали?
:-)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#45 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 25 January 2010 - 01:40 PM

Чау искат много време за:поддържане, хранене, разхождане, прегледи, лекарства, имунизации....Ако не вземете чау НИКОЙ НЯМА ДА ВИ ОСЪДИ, но ако го вземете и не се грижите за него с необходимите сили и средства вие обричате на провал и болести едно същество, а себе си да бъдете осъждани!!! Всеки стопанин тук би казал колко грижи иска тази порода без значение с родословие или без...горния пост е много изчерпателен....нека всеки помисли преди да вземе...За мен лично тази порода е много, много "кекава", върху чау се трепери като над дете!!! Не вярвам някой да посмее да оспори това!

#46 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 January 2010 - 02:11 PM

sara92
Кекава в своята масовост, за съжаление. Подкрепям. Здраво чау, с чисти очи, без отлепяне на ретина, без ентропия/ектропия, без дисплазия и слаби връзки/стави, без алергии/екземи, без слаба имунна система да намериш сега си е цяла мисия невъзможна. Е, възможна де, но трудно. За това преди да вземат чау, стопаните трябва да са наясно с това, че ги чака четене и знания. И внимателен подбор на ветеринар. Та да не откриват повечето подводни камъни на породата в крачка, като мен.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#47 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 25 January 2010 - 11:48 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 25 2010, 01:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sara92
Кекава в своята масовост, за съжаление. Подкрепям. Здраво чау, с чисти очи, без отлепяне на ретина, без ентропия/ектропия, без дисплазия и слаби връзки/стави, без алергии/екземи, без слаба имунна система да намериш сега си е цяла мисия невъзможна. Е, възможна де, но трудно. За това преди да вземат чау, стопаните трябва да са наясно с това, че ги чака четене и знания. И внимателен подбор на ветеринар. Та да не откриват повечето подводни камъни на породата в крачка, като мен.


F
uria_S, при чау подводни камъни винаги ще има....тази порода за мен е непредвидима. Отговорни стопани като теб, малко....макар в този форум да виждам доста съзнателни и търсещи най-доброто, има и изключения...За ветеринар, какво да говорим, не попаднеш ли на кадърен свършено е.... В момента в клиника "Провет" има разцепване на екипа едните ми пращат безплатни талони за преглед и консумативи, другите SMS-си и най-добри клинични резултати и лечение като сформиран екип. При спешна нужда да се чуди човек при кой...., а при две кучета нужда винаги има. Затова хора, мислете преди да вземете любимец от тази порода!!!

#48 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 26 January 2010 - 09:19 AM

Е то логиката е елементарна - дори в развъдници често плодят болни и замълчават проблеми на кучета си... И един новобранец, улисан по красивата визия на породата ни, няма как да ги знае тези неща... Чета сега за един водещ развъдник, където кучета с дисплазия и доста кратък живот - повечето от малки от този развъдник живеят 5-6 години, а и някои от кучета там са с фалшиви документи - ужас! Купуваш куче за по-нататъшно развъждане, а то е пълно с болести, и докато се усетиш - вече си го пуснал за разплод, като вярваш че всичко е наред - здраве и документи...
Тъжна гледка е в нашата порода...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#49 Потребителят е офлайн   сесе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1054
  • Регистрация: 11-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2010 - 01:35 PM

БЪДЕТЕ БДИТЕЛНИ ПРЕДИ ДА КУПИТЕ КУЧЕ!
Вие още нямате куче? Аз съм много доволен, че преди да вземат това важно решение в живота си да имате куче в къщи - вие се обърнахте към Интернет и се попаднахте на тази страница!

Позволете ми да предположа, че Вие се оказахте именно тук (в сайта ) защото се интересувате от любимото ми куче порода чау чау... Сигурно вече сте чели за тях в различни енциклопедии, видели сте ги на улицата или на изложби и те ви харесват.

Аз напълно Ви разбирам! Чау чау е в състояние да Ви спечели от пръв поглед и за цял живот - външен вид, темперамент, красота и грация всичко това го има при тях! Чау чау са интелигентни, лоялни, ненатрапчиви - те не лаят без причина и не вият. Като правило, имат инстинкт на пазител. Мисля, че чау може да бъде описан като идеално куче за заетите градски хора, които нямат капацитет и желание да се изпълнява много часове на ден физически упражнения, достатъчно е да организират няколко часа ходене на ден в спокойно темпо ...

А сега - нека премахна розовите очила и обективно оценя вашите желания , възможности и функции на избрания от вас порода - "за да не е болезнено след това, когато чау чау вече дойде в дома ви и стане нов член на семейството ....

Нека да започнем:

Първо На какво хора обръщат внимание, когато видят чау - това е техният вид: "Мечка" или дори "лъв", с гъста грива на козината, лилаво език, царска походка - самостоятелен и независим ...

Тук вече започва нюансите, с които бих искал да ви информира по-рано: първо, чау ,са 2 вида, които са официално описани в стандарта на породата с къс косъм (не се срещат често в Русия, но има дори развъдник, специализирана в отглеждането на този вид Наречен "smufy") и дългокосместата разновидност (които преобладават в страната ни - по-голямата част). Подробности за тези и други функции, могат да бъдат намерени в стандарта на породата.

На второ място, дори и сред дългокосместата разновидност на чау има различни породни линии, при които, например, може да не бъде с много богата, гъста и пищна гриви - те могат да бъдат равномерно обрасли и напълно да отговарят на стандартите, но техния външен вид, може да не бъде такъв какъвто сте си представяли "истинско чау чау" (това също може да се отнася за гънките на лицето, масивна костна структура, т.н.).

В идеалния случай, при избора на кученце, разбира се, ще бъде да изберете куче, което ви харесва по отношение на екстериора и да поговорите със стопанина на женското куче за това кога очакват кученца и кой ще бъде техния баща, изчакайте си кученце от тези кучета. Но такъв сериозен подход към закупуване на куче не се среща често. Като правило, хората просто купуват веднага кученце. Следователно, за да се избегнете възможни разочарования в бъдеще внимателно избирайте от кои родители ще си вземете Вашето кученце.

Тук възниква още един нюанс: като правило, бъдещия собственик обичам да покаже снимка на "татко" и показва неговото родословие и дипломи от изложби, които показват, че "татко" - шампион на света и Вашето кученце, разбира се, ще порасте такъв шампион "и предпочитат да не показват" щастлива майка на кученцата.... Сигурно, защото 1) Женското куче "линее" (окапва козината, силно отслабва) след раждането и по време на кърмене кученца, и 2) женската няма ранга на бащата - най-често тя има 1,2 дипломи отвыставок.... и все пак, според различни източници, малките ще наследи от 50 до 80%, качества именно от майка си т. е. когато кученцето расте, най-вероятно, то ще бъде по-скоро като майка си, отколкото като баща си.

И така: трябва да се настоява върху факта, да Ви покажат майката на кученцата възможно е вашето кученце да порасне точно нейно копие - и за това би било хубаво да видите нейния външен вид, да знаете какво ви очаква в бъдеще ...

Нататък: На този етап в Русия (и в чужбина) при развъждането на чау проследяваме 2 тенденции - така наречените "тежък е тип" (чау мощни, с много бръчки по муцуната, гънките на тила) и т. нар. "Лек тип" (чау с по-леки костната структура - с дълго и тясно лице, с по-малко или никакви бръчки, по леки в движение).

Кучета и на двата вида имат предимства и недостатъци. Точно както фенове и противници. Идеалното куче трябва максимално да отговаря на стандартите на порода...


Второто на което хора обръщат внимание, когато среща с чау това е темперамент. "Независим и горд, спокоен аристократ" - това често пиша за чау в книгите ... Съгласен съм с това и .... не съм съгласен. Фактът е, че чау, както и кучетата от всички други породи имат различен характер: някой - от раждането са чисти и спокойни, някой, напротив са буйни и неспокойни. Прост пример: практически в повечето книги е написано, че чау е чисто създание, нищо не гризе в къщата, не разваля мебели, леко заобикалят локвите, не обичат кал, много подозрителни към непознати и др - Познавам и много чистокръвни чау, които гризат всичко което намерят... преминават през локвите (или дори да легнат в тях) - просто не "страдат" специални akkuratizmom, обичат всички подред - не само членове на семейството, но съвсем непознати ....

Аз пиша всичко това не за да Ви откажа от желанието да придобие кученце чау чау - но само с намерението да бъдете подготвени за това, че не всичко, което е написано в статията - там е истинска истина ... Пишат обикновено хора влюбени в породата, които не са способни на обективна оценка на тяхните "бебета" (понякога в комбинация - със заинтересован да продава кученца гледач), или т. нар. "киноложки - всезнайковци",които никога не са държали чау и пише за тях по "слух" или преработват чужди материали . Истината като цяло, както показва практиката винаги е "някъде наблизо " ....

Друг важен момент: Много често се среща твърдението, че чау не трябва да се обучават и възпитават - те казват, че "от самото си раждане те са невероятно интелигентни и сами разбират, какво се се изисква от тях, в случай, ако внезапно не разбират, се предлага трактовката" Вие не успявате да спечели доверието на най-мъдрите същества ЧАУ. За това трябва да се говори отделно: всички по-горе твърдения, по мое мнение са глупост. Най-лесният начин да се оправдаят лошите маниери и не управляемостта на своето куче е с характеристиките на породата , а не със собственото си призная за мързел!

Ето защо: чау, както и всяка друго куче е НЕОБХОДИМО ДА СЕ ВЪЗПИТАВА, моля обучавайте своето куче! Запомнете това и за възпитавайте чау - и тогава като награда ще получите наистина прекрасен приятел, с когото няма да се срамувате да ходи с други кучета и / или хора ... за образованието на чау прочете в раздела Образование и обучение

В справедливост, искам да отбележа, че силни, спокойни и неагресивни чау - наистина съществува. Може би те са мнозинство. Аз самата имам такова на мен не се наложи да утвърждавам себе си в утомительными дрессировками, но ... аз съм наясно, че съм просто късметлия с темперамента на кучето ми. А неспокойни, стремителни или агресивни чау - не са толкова малко, че да не се говори изобщо. Те съществуват и с тях трябва да се работите. Не забравяйте популярната мъдрост, която гласи, че "няма лоши кучета, само лоши собственици", както и безсмъртните думи на Сент-Екзюпери "Ние сме отговорни за тези, които са укротени"

В допълнение, женските и мъжките кучета са склонни да се различават по темперамент: женските, най-вече са по-спокойни и не са агресивни, мъжки (както мъжките на други видове) - са по-склонни към доминиране и агресия към другите кучета и хора, и изисква по-строг подход до образование.

Трето: въпросът за цената.

Някак си ние, в Русия има убеждението, че кучето би следвало да струва малко (идеалния вариант- подарък).
На практика този подход в корена е неверен. Чистокръвно куче - не може да струва евтино ... добре, не би трябвало, най-малко! Преценете сами: селекционерът получава кучета от един добре познат развъдник (най-често - в чужбина), и харчи много пари да си го купи (цената варира, но се изчислява, като правило, в хиляди (десетки хиляди) щатски долара), но това - е само началото на извършените разходи от собственика на кучето, голямата част от тях са разходите за отглеждане на куче - хранителни добавки, витамини, храни, козметика за кучета и .... изложба. Да, да .. киноложки изложби, където експерти оценяват кучето и потвърждават неговата класа и на външния свят, че кучето наистина е страхотно, собственик на кучета трябва да посетите много изложби от различни рангове и пътува до различни градове. Ако кучето е получил титлата на шампион на страната, то се изнася в международни изложби и продължава да получава титли ....

Така, за момента, до който кучето започва да участват в развъждане, вече са инвестирани в пъти, малко богатство ... но самото куче - получава признание.
Помислете за това: бременното куче изисква много внимателни грижи, хранене, скъпи витамини и хранителни добавки. При раждането често трябва да се обадят на ветеринарен лекар (чиито услуги са твърде скъпи), и когато кученцата растат, те трябва да се хранят с много високо качествена храна и съответно скъпи продукти, необходимо да се обезпаризитяват и ваксинират, ако не са кученца продадени до 2 месеца ....

Изпуснах една точка - много важно: съзнателният селекционера, ден и нощ гледам кученца - това е, той не получава достатъчно сън, може да не отиде на работа. "Остава да се грижи за децата" ... Представете си всичко изброено по-горе, колко трябва да струва чиста порода кученце, както и - колко ще ви струва да расте ...

(за справка: стойността на родословно чау варира в Москва диапазон от 300 до 1500 долара, приблизителната стойност на гледане на кученце - храна и витамини, т.н. - около $ 100 месечно, ветеринарни услуги, аз не оценявам, защото за някой ветеринарен лекар, се изисква до 2 пъти месечно, но за някой в живота ми идва най-вече за ваксинации. Цени за Русия е малко по-ниска - за родословие кученце обикновено може да се закупи от 100 до 500 долара - в зависимост от региона)

Как да се идентифицират безскрупулни селекционера:

- Повечето от неговите кучета не са с титли, и експонирани само веднъж, получили оценка не по-малко от "ВГ" - само за да получат достъп до порода (за съжаление, съществуващите правила, дори и оценка "много добра" достатъчно, на кучка вече е официално разрешено да имат кученца. За да ви помогне да разберете, "ВГ" съответства приблизително на 3 до оценка на системата за рейтинг училище);

- Той има няколко кучета от различни възрасти, от които той редовно (поне веднъж годишно) получи потомство;

- Той не се опитва да ви покаже майката на кученцата, изтъквайки, че "вече е на друго място", или, че "е лишен от дрехите си" или дори нещо подобно.

- Кученца от лошият селекционера често не се получи нормално тегло за своята възраст (кученце чау трябва средно да тежат на 2 месеца. 5/7 кг. на 3 месеца. 9-12 кг. на 4 месеца. 13-17 кг. Забравяйте, че че теглото може да бъде малко по-малко или малко повече, но разликата не трябва да бъде в пъти, че е здраво кученце на 4 месеца. не може и трябва да тежат 5 кг!) - те са склонни да имат паразити и лоши селекционера не смята, че е необходимо да се дават пари за добро, правилното хранене и кученца и кучката и тяхното третиране против паразити. Да не говорим за необходимите витамини. Бъдете внимателни..

Дори един месец неподходящо отглеждане на кученце може драстично да го засегне. Да започнем с това, че неправилното хранене водят до алергии, или, например, за бързо увеличаване на теглото, което от своя страна да има отрицателно въздействие върху ставите. Правилното и хармонично развитие зависи от много фактори, включително правилното упражняване и социализация. Какво се губи в ранно детство, не възстановява в бъдеще. Затова, ако Ви стане жал за Грозното патенце и решите, че вие с грижи и добро хранене ще я превърнат в красив лебед, се подгответе за факта, че това не може да се случи, но можете да получите много гарантирани проблеми и заболявания в бъдеще.

- А лошият селекционерът няма да Ви посъветва да ползвате качествена козметика, а ще Ви препоръча някоя евтина.
- Лошият селекционер може да обясни факта, че кученцето е твърде малък за възрастта си, с това, че то е "мини-чау", което е - една нова тенденция в отглеждането ... Това не е вярно !!!!! Или, че той ще навакса. Но, повярвайте ми, от 4-кг на три месеца никога не ще порасне до разкошно чау.

- Лошият селекционер може да се обърква в показанията", когато казва възрастта на кученце (когато му се обадя - кученца на 2 месеца, когато пристигнат - оказва се, че те са на 3, и когато получите на ръката на документи на кученце - оказва се, че те току-що празнува днес 4 месеца). - А лошия селекционер не може да ви даде на ръка, когато купувате кученце неговите документите: той изисква доплащане!
Един добър селекционера с кученцето ви дава всички негови документи (родословие) - А лошият селекционерът ще забравя за теб, веднага след като парите за кученце попаднат в неговите ръцете. И всички проблеми с които може да се сблъскате ще бъде изключително Ваши.

- А лошият селекционер не знае много за породата. И ако знаете - тя няма да бъде споделена с вас.
Бъдете внимателни. Анализирайте фактите. Не се заблуждавайте. Приятни думи, щедрост и добро място за кученца от своя страна не са мярка за отговорност на селекционера!

Четвърто: козина.

Ако вие сте покорени от известния вид на чаушката външност и искате едно куче лукс, като това което сте видели в едно списание (онлайн, по време на изложението, на улицата) - Искам да ви предупредя: хубавата козина на чау изисква особено внимание.

Чау чау, както и повечето кучета (с изключение на пудели и териери), интензивно сменя козината два пъти годишно, а някои женски дори напълно изхвърлят козината си, разсъбличати понякога това може да бъде придружено от появата на алергични петна или така наречените надраскване. И от гледна точка на гледането в апартамент куче (с централно отопление) сезона на линеене може да се удължи. Чау чау трябва да се реши със специален гребен най-малко - един път седмично. А по-добре - всеки ден. Ежедневно четка помага на козината да падне и масажа на кожата на кучето ще бъде от полза.



Пето: хранене.

Собственикът на чау трябва да знаете, че кучето му изисква специален подход към храненето. За съжаление, на чау е често податливи на различни алергии и кожни проблеми. Следователно, правилно хранене - най-важният компонент на грижите за чау, ако искате вашия домашен любимец да не страда от екзема ,да има хубава козина и сухи очи.

За да израсне вашето чау здраво и енергично на първо време от взимането на кученцето го хранете с това с което го е хранел неговия развъдчик. Ако не сте доволни от избрания вид на храната преминете на друга храна , направете го постепенно за период от 2 седмици Така ще спестите тялото на кучето си от стреса, свързани с нов вид храна.

Храненето на чау не излиза евтино на стопанина. Ето защо, ако имате намерение да храните кучето с остатъци от масата или храна от една икономична класа - не взимайте чау. Много скоро, при такива хранене, той може да имат проблеми със здравето и ветеринарната медикаменти ще ви излязат доста скъпо.

Прочетете повече за хранене раздел Хранене.

ШЕСТО: Здравеопазване.

За съжаление, съществуват редица болести, към които много чау имат склонност . Сред тях са: алергии, кожни заболявания, хормонални нарушения и нарушения на имунната система.

Освен това чау, както и всички други кучета могат да се разболеят от инфекциозна болест, да се отровят или да получат травми. Ето защо, за опазване на здравето (и в някои случаи дори и живота) на вашия домашен любимец, при най-малкото съмнение за наличието на болест - не се колебайте да се свържете с вашия ветеринарен лекар. Не забравяйте, че е по-добре да изглеждате в неговите очите глупак, отколкото да оплаквате обичаното си куче!

Дори и преди закупуването на кученце , поинтересувайте се от ваши приятели - в коя ветеринарна клиника те предпочитат да водят своя любимец, на кой ветеринарен лекар се доверяват. Помолете ги за телефон и го запише, там където няма да го загубим. Телефон с Вашия ветеринарен лекар - това е много важна информация!

Повече информация за заболявания и методи, за да видите озаглавена раздел Здраве.

И накрая: Ако сте прочели до тук и аз не съм уплашен, и вашата решимост да получите нов приятел в лицето (лицето) чау не е угаснала, тогава ...

Поздравления и късмет в придобиване на кученце!

И .... Добре дошли, скъпи приятелю!

По отношение на вас и любов към чау,

Alsou Dibaeva, Член на Клуба Чау-манекени и собственик чау Лиза.
User's Signature

Качена снимка[url=http://www.glitterfy.com/]

#50 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Икона за мнението  Публикувано: 29 January 2010 - 07:37 PM

Браво Cece, доста си се потрудила. Доста е полезно за кандидатите (и не само), който искат да имат чау ! ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 29 January 2010 - 08:20 PM

ba_025.gif И от това ако няма ефект спрямо нови стопани за порода ЧАУ-ЧАУ, здраве му кажи......!!!!! wb_052.gif

#52 Потребителят е офлайн   kraycho Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 29-October 10

Публикувано: 29 October 2010 - 06:59 PM

zdraveite.bqh se re6il da si pora4am jensko ku4ence ot tazi poroda ot varnenska firma koqto ,uj gi vnasq ot slovakiq.tvardqt 4e ku4encata sa s -citiram

ЧАУ ЧАУ -развъдник продава, на 2 месеца, внос от Словакия, от родословно потекло, с татуировка, Евро-паспорт, имунизации, микро-чип, безплатна храна и медиц.преглед, 500лв/бр. Доставка до посочен от Вас адрес в цялата страна.

nqma li ot kade v momenta da si namerq dobro ku4ence 4ao-4ao ot balgaria.sled vsi4ko koeto pro4etoh v toq forum razbiram 4e netrabva da si vzimam ot takiva "vnositeli".??????????

ako nekoi moje da me orientira kak moga da si namerq malko porodisto s rodoslovie,neka da mi pi6e.blagodarq vi predvaritelno.


Тук се пише на Кирилица. Не се пускат обяви на различни търговци и пъпи-милове. Явно, изобщо не сте чели правилата на форума,когато сте се регистрирали.
Спазвайте ги.
Мод.

#53 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 29 October 2010 - 10:55 PM

Цената 500 лева е повече от съмнителна за родословно чау-чау, татуировка и микрочип взаимно се изключват, европаспорт е ветеринарен паспорт който се прадава във всяка аптека,
просто всичко от тази обява говори че това са Търгаши на кучета...И какъв е този чау-чау развъдник, който е базиран във Варна а продава кучета от Словакия??Леко странно....
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#54 Потребителят е офлайн   Gesi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 19-August 07
  • Gender:Male

Публикувано: 12 January 2011 - 01:33 AM

Ето и една чудна обява за кученца чау-чау лепната на КОШ ЗА БОКЛУК в Пловдив за СУПЕРКАЧЕСТВЕНИ кученца :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#55 Потребителят е офлайн   LastSentinel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-January 11

Публикувано: 02 February 2011 - 01:26 PM

Аз имам Чау Чау. Наистина иска много грижи, но пък много ме радва, а пък и разполагам с малко повече свободно време и с удоволствие го отделям на кучето си :)

#56 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2011 - 03:05 AM

Торнадо има женска и мъжки-родословни, насочи се към тях.Не си купувай от разни борси и магазини ,кученцата там са с неясен произход и много проблеми.Ако не можеш да се свържеш с него пиши на мен.

#57 Потребителят е офлайн   Имаме мечка вкъщи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 24-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia, Bulgaria
  • Interests:чау-чау , пътешествия , кулинария и др.

Публикувано: 06 June 2011 - 12:58 PM

Едно Чау Чау не се дресира))... Той се опитомява.



Няколко основни съвета:

ПРИЕМЕТЕ ВАШЕТО КУЧЕНЦЕ:
Първият контакт: 
Младото кученце, което водите със себе си не е нито дете, нито играчка. 
Внезапната промяна през която преминава, напускайки родното си място е психологически шок за него, който трябва да се взема под внимание в първите няколко дни след пристигането му при вас. 
Понятие за стреса: Твоят приятел току-що е напуснал майка си, братята и сестрите си и хората, които познава. Той се намира в среда, която е напълно чужда за него. Това е много трудно изпитание и тялото му ще реагира, за да се адаптира постепенно. Това е тази реакция, наречена “Стрес“ и по време на тази фаза на адаптация, където то изглежда разстроено и уплашено, трябва да бъдете търпеливи и да му отделите цялото си внимание. 
Оставете го свикне с вас и новия си апартамент. Оставете го да разгледа новата си среда, да придобие собствен ритъм, без да бърза, наблюдавайте го дискретно, докато то изследва къщата. 
Носете кученцето си правилно: Да се ​​носят правилно своето кученце трябва да си поставите едната ръка под тила му а другата по гърдите му. Никога не го вдигайте за предните лапи или за врата.

Изберете основно оборудване:

Панички за вода и за храна: Те трябва да бъдат лесни за почистване и достатъчно тежки, за да не ги обръща (най-добре да са от неръждаема стомана). За предпочитане е за комфорта на твоя Чау чау, да се използва преносими регулируеми купи (продава се в магазина за домашни любимци). Идеалната височина е тази, която позволява на кучето да яде с прави предни лапи и да навежда само врата си. Вие може постепенно повдигате нивото на купичките, в зависимост от растежа на вашето куче. Трябда да има винаги вода на разположение, която е чиста и прясна. 
Нашийник и каишка: те може да се пластмаса или кожа, но трябва да бъде лека за младото кученце. По нататък (след 6 месеца), може да е необходимо да се сложи нашийник-душач. Каишка която минава през цялото тяло (често използвани за Чау Чау), не е добра идея. Тя увеличава естествената тенденция на Чау Чау като го дърпа и не допринася изобщо за неговото образование.
Четка и гребен: грижливо наресване веднъж седмично, може да поддържа вашето куче. 
Хигиенни продукти: Почистване на ушите (да се избягват „млека“, които са склонни да „задръстват“), почистване на зъбите (паста за зъби, или спрей) почистване на очите (тип 
Dacryo - серум) са задължителни. Вие трябва да използвате САМО специфични продукти за кучета. 
Играчките: Играчки са незаменими и тяхното присъствие често предотвратява вашето кученце да си точи зъбите по вашите мебели или друго. Те трябва да са много (5/6 играчки), твърди и добър размер (голема сушена кост (за домашни любимци), твърд гумена топка, тенис топки, въжета с възели т.н. ...). Не давайте да си играе с пяна, със свирка, звънец или други джаджи, които може да го порежат или да ги глътне. 
Кошница на спане: неговото място за спане трябва да бъде удобно и лесна за поддръжка. Идеалният вариант е пластмасова кошница, в която може да сложите възглавница или одеяло.Плетени кошници са силно нежелани: Вашето кученце ще ги гризе и има опасност да се нарани от парчета.

ДОБРИ И ЛОШИ НАВИЦИ:

За да се случва всичко това в най-добрия то условия трябва да следва някои основни принципи, специфични за кучешкото поведение:

Територията

Създайте правила, много бързо (в рамките на дни от пристигането му в къщата). Забранете му помещения, в които не искате да влиза или където има мебели, на които не искате да се качва (дивани,фотьойли, легла ...). Трябва внимателно, но твърдо заповядвате ВСЕКИ ПЪТ, когато е нарушило правилата. Ако вие го толерирате с изключения на вашето кученце ще му е трудно да ви разбира.
Объркването по този начин създава стимул да опита късмета си >през повечето време.
Мястото за спане: 
Поставете коша на вашето кученце в някой спокоен ъгъл (не на място където се минава). Основната дейност на кученцето на първо време ще е да спи. Уважавайте неговия сън. Този период от няколко месеца е от решаващо значение за неговата стабилност за порастване. То трябва да се чувства сигурно в своята кошница. Опитайте се да го оставите да присвои постоянно място. Възможно е вашият Чау чау не харесва кошницата и предпочита да спи на пода. В този случай, едно одеяла сгъната няколко пъти ще е напълно достатъчно. 
Тихи игри: 
Вие сте „шефа на мълчанието“ вие сте човекът който решава за периодите на игрите и за ласките. Би трябвало да можете да прекъсне играта, както желаете. Не се поддавайте на настояването на вашето кученце. Важно е да му забраните да ви хапате ръцете. Случва се, че от вълнението по време на играта, вашето кученце може да става „брутално“ (ухапване) Веднага прекъснете игра, бутнете го и го игнорирайте, докато спокойствието не се върне. 
Оставете го сам: 

От пристигането на вашето кученце, то трябва да свикне да остава само в къщата. Оставяйте го в една стая само за кратки периоди от време (10 минути), по няколко пъти на ден. След това постепенно увеличавайте времето на отсъствието ви. По този начин, то ще страда по малко от „синдрома на страх от разделението (лай, разрушаване на обекти), когато ви се наложи да го оставите повече часаве абволютно само. Това трябва да стане много естествено и без да се "отделя". Така то ще разбере че да излизате и да се прибирате е напълно нормално, че гърба си и са "нормални" и е често.
Чистота:
Ученето на чиста често е най-несигурният период за новите господари. Трудно е да се избегне пишкатено в къщи особено през нощта.
Не трябва в никакъв случай да ударяте кученцето, че се е изпуснало в къщи (или да му слагате носа вътре ). Първата причина и най-важната е, че то няма да разбере жеста ви. То ще се почувства тероризирано и рискувате повече да ви няма доверие. Втората причина е, че едно положително образование ще ви позволи да го спечелите по-бързо. Вие може да се намесите само, ако приемате този факт. В този случай, едно "не“ казано достатъчно високо и силно, ще го накара да разбере вашето недоволство. Хванете (нежно) кученце си и го поставете на вестникарска хартия / кърпа предвидена за тази цел (в апартамент), или го изведете в градината си (къща).
Кучето не прави връзката между направената беля и последвалото наказанието.Трябва да го поздравите горещо когато го направи на правилното място. 
Когато то е напълно ваксинирано го изчеждайте за кратки периоди (10 минути) колкото е възможно по-често, особено след дълга почивка и ядене. Бъдете търпеливи.

Порицание:

Понякога е необходимо да порицавате кученцето си. Не го ударй те. Той не разбира смисъла на този жест. Освен това, Чау чау е много чувствителен и откликват на различните тоналности на гласа, често е достатъчно, да се повиши тон, така че то да разбере вашето недоволство.

Деца:
Необходимо е да обясните на приятелите си и особено на децата да уважават кученцето:
• Научете ги да не смущават кучето, когато спи или когато яде.
• Не позволявайте да гонят кученцето: Уплашени, объркано или оставено в ъгъла кученце може да хапе за да се защитава, то също може да стане плахо и срамежливо.
• Не го оставяйте само с нов домашен любимец.
• Накарайте ги да разберат разликата между игра и подигравка. Запазете един момент от деня,за игра и окуражете и насърчете децата да играят „според правилата“
Поредица от сесии (за образование) групирани, водени от дипломиран педагог, ще разрешат на вашето Чау Чау стане общително с други кучета и това ще ви помогне да разбирате по-добре вашето куче.
Хранене на вашето Чау Чау:
Като цяло качеството на хранене е от съществено значение за да имате куче в добро здраве. Това е по-специално по време на периода на растежа. Този период е от решаващо значение да имате едно солидно възрастно куче в страхотна форма. Едно добро и качествено хранене ще попречи на много проблеми със ставите, костите, кожата
Храните „приготвени в къщи“ не са препоръчителни, защото трябва да бъдете „експерт“, за да ги балансирате перфектно. Има крокети с много добро качество, наречени „Preniums " предложени от различни марки, с различни видове в зависимост от възрастта на кучето. Най-скъпите не винаги са най-добрите. Можете да ги закупите в големите магазини, като например:
магазин за домашни любимци / за градина и др ... Гранули от супермаркетите са винаги по-ниско качествени.
Ако вашето кученце е претенциознонамокрете гранулите с топла вода първите дни. Уверете се, че кученцето яде дневната си дажба, която съответства на възрастта му. Ако то е не много лакомо можете да добавите и щипка настъргано сирене или кайма за предястие. Ако то е лакомник и яде спазва хранителен режим, не се добавяйте нищо.
Избягвайте сладкиши (особено шоколада, който е истинска отрова за кучетата!), деликатеси и остатъците от масата. Кости на пилета, зайци и др ... могат да бъдат много опасни (риск от перфорация на стомаха). Ако искате да го компенсирате или просто да му направите удоволствие има хапки за кучета, но все пак следва да се дават умерено.
Честота на хранене (в идеалния случай):
• От 2 до 6 месеца: три хранения на ден, за предпочитане в определеното време, и чистата вода да е постоянно на разположение.
• От 6 месеца и за цял живот: 2 хранения на ден и водата да е постоянно на разположение.
Препоръчително е да запазите ритъма да се храни 2 пъти на ден през целия си живот


ГРИЖИ И ПОДДЪРЖАНЕ НА ВАШИЯ Чау Чау:

Трябва да се ваксинирате вашия Чау Чау всички години, както и да го обезпаразитявате. Едно нападение на червеи може значително да повлияе на здравето му.
• Кученце от 2 до 6 месеца: 1 обезпаразитяване в месеца.
• От 6 месеца и през целия си живот: 1 обезпаразитяване на всеки 6 месеца.
Проверявайте редовно ушите, зъбите и козината на кучето си. Инспектирайте го цялото всеки ден по време на първите седмици в къщата ви, за да свикне с да бъде подръжано. След това веднъж седмично е добъре за цялостна проверка: ушите, зъбите, козината. Ако живеете в район, заразен с кърлежи, трябва да бъдете много бдителни, особено по време на рисковия период (през пролетта и есента). Отстранете кърлежите бързо, защото те могат да заразят вашето куче до 48 часа от хващането им.
Много застрахователи предлагат „Здравни застраховки“ за кучета под формата на договор, като предлага повече или по малко ползи (възстановяване на ветеринарни консултации, медикаменти, хирургия и т.н. ...).
Някои продукти са от основно значение:
Освен всички споменати по-горе продукти за хигиена, ето някои продукти за грижа за кожата са от съществено значение:
• Smecta: стомашно разстройство (при диария II трябва да се консултирате с вашия ветеринарен лекар).
• Bétadine jaune : localement sur les << bobos >> et boutons
• chondroprotective: на възраст около 80-10 месеца е много важно II “да помогнете“ за укрепване скелета на кучето си и защита на ставите. Chondroprotective лечение за най-малко един месец (за предпочитане два месеца) е много силно препоръчително! Би било уместно да се повтаря това лечение всяка година през целия живот на кучето. Много от продуктите съществуват на пазар, това са тези, които знами са ефективни SERAQUIN, Agilium, Cosequin (от ветеринарен лекар)
.
ОСОБЕНОСТИ НА ЧАУ ЧАУ:

В риск на прозвучи пристрастно, скоро ще разбере, че Чау Чау е изключително куче. То често се описва като „куче-котка“ защото е ловък,гъвкав,достоен ...
Чау Чау е природно спокойно куче. Това е много добро куче за вашето семейство, малко куче което лае, смел и отличен пазач. Той знае как да бъде нежвн, без да бъдат „pot de colle” и обича да бъде близо до стопанина си. Подозрителни, дори с презрение, по отношение на чуждуте хора (тези, които не са част от семейството), не е изненадващо, че то отказва контакта с тях.
Чау Чау е куче мощен и компактен. То е средно на размер но с голямо тегло. Поради това следва, че през целия му растеж се „запазва“. Преминаване по стълбите,всякакъв вид скачане, особено на твърди и хлъзгави подови повърхности (керемиди, дървени подове ...) Това би могло да застраши развитието на скелета му и неговите съединения. Оставете го да расте спокойно и вие ще имате едно добре сложено и солидно възрастно куче.
Чау Чау понася много по-добре студа отколкото жегата(освен когато то само не реши да се пече на слънце за дълги часове) . Следователно е крайно опасно да оставите Чау Чау в колата си на топло през лято! Дори и няколко минути, дори и с отворени прозорци.
Чау Чау е порода куче, което е малко (много) упорито. Ето защо е необходимо да се образоват безупречено, с твърдост, но без насилие.
Нормално е че не се обръща като го викате(това е неговата котешка страна). Като се ядосвате няма да решите проблема.
За предпочитане е да го повикате нежно и/или да му предложите нещо изкушаващо (да го опитомите а не да го принуждавате)
С риск да се повторч: Чау Чау е много по-близо до котка отколкото до лабрадор. Неговия характер не подлежи на подчинение.С него не трябва да се взирате и да казвате „седни“,„спи““не мърдай“
Подчинението наистина не е за него. То ще ви даде безусловна любов, но винаги ще се държи на страна "свободен дух", "независимос“.
Вашето кученце ще има „спокоен / горд“ характер след навършване на 6 месеца. В същото време, тя може да бъде малко <<pot de colle>> нервен,хапещ ... Запазете спокойствие. Бъдете твърди и търпеливи.
Чау Чау е едно от най-чистите кучета.
Вие може да го подобрите още почеве като го извеждате като се събужда или като ще яде.
То ще направи своите нужди много бързо, а вие не забравяйте да го компенсирате.
Трудно е да почикаш слабо товя Чау Чау. За това е трудно да го оставиш пуснато при всчко излизане (от къщи, от колата). По време на първите разходки, то ще се опитва да се дърпа. Поради това не трябва да му се слага нашийник, но просто огърлица или нашийник удишвач.
Когато то се дърпа освободете малко каишката за да може да ви придружава със заповед „на карака“ или „леко“ за да престане да се дърпа.Също така да упражнявайте спокойствие и търпение. За да се избегне твърде много стрес, първата разходка трябва да бъде на спокойно и тихо мчснто с по малко хора.

Френски източник

User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 23 November 2011 - 02:05 AM

Показване на мнениетоtornado, в 21 November 2011 - 01:45 PM, написа:

Благодаря Таня!Така като гледам ти си най-вероятно дете или тийнейджърка и отговорността за гледане на чау може би ще ти дойде в повечеНе се заробвай с някакви кучета, живей си живота и това е!


Торнадо, съвсем не е тинейджърка 25-26 год.Нали помниш Танито? Дано си намериш свестни стопани.
На лични ми писаха седмица преди да роди Лаура. За кученце от мен, но аз подчертах,че ние сме още малки .Насочих ги към теб,но се оказа, кучето било за техни приятели, които те дълго убеждавали да е куче от развъдник не от магазин.И хората си купили лабрадор.Нищо, ще си намериш хора.Пролича ли си вече кое е смуф, кое не.


Как се купува и продава куче според моят опит.
Рядко сядам да описвам скромният опит който имам, и знанията си.Дори по някой път не отговарям на въпроси, а казвам,че не знам.Не защото едва ли не крия нещо, а смятам в определени ситуации,че не си заслужава, поради ред причини. В случая обаче си мисля ,че ще е интересно да ви напиша моето мнение.
Написала съм още доста материали по различни теми за нашата порода,тъй като подготвям определен сайт.
Купувача започва първо с проучване на развъдниците, не купува от където му падне.Прави си списък на водещите за него.И започва контакт.Разпитва ,проучва за настоящи и бъдещи скачки.Не си взема първото кученце което го грабне.
(Аз за година и осем месеца кореспонденция с няколко развъдника, едва ли не си купувах всяка седмица кученце, но все нещо ме разубеждаваше.Те всичките са сладки като бебета, но това не е най важното.И се радвам ,че устоях на изкушението.Накрая си харесах определена скачка и чаках дълго.Не се роди бебето което исках.Но следващата година се получи.Успях да съчетая кръвната линия на двата водещи за мен развъдника в този момент.И се гордея с това)
Та избирате си няколко развъдника и започва вече усилена кореспонденция с тях.Като преди това сте научили родословията на кучетата , едва ли не на изуст и сте проучили предците на избраните от вас родители.
Родителите освободени ли са от дицплазия и ентропион? Други видове ставни проблеми? Кожни проблеми.Алергии? Боледували ли са от нещо? Ако е да, от какво и защо? Как ги гледате? Къде ги гледате.В каква среда? С какво ги храните? Какъв характер имат кучетата? Какво правите с пенсионираните вече кучета. До колко годни живеят кучета от вашият развъдник? И естествено какви и колко са титлите на кучето.Като се има предвид ,че за всеки развъдчик неговите кученца са най добрите.
Така се редуцира доста списъка който сте си направили.Голяма част от развъдниците отпадат още при първите два -три въпроса.И накрая стигате до един-два развъдника.

Така обаче, това съвсем не означава,че вече си имате кученце.М да,защото всеки уважаващ развъдчик няма да ви го даде защото имате ено количество пари в джоба.А ми те почва и той.
Къде живеете?.Какво работите?.Колко пари изкарвате?Какво ви е положението в обществото?.Това е, дали ще може да го гледате,не само да го купите.Какъв е климата в страната ви?.Понася ли му на кучето този климат?В какви условия ще го гледаш?Съпруг-съпруга обича ли кучета? Дете-как се отнася с кучетата,научено ли е? Ако депърва ви предстои дете, как мислите да се справите?Ще ви пречили кучето?Някой хора бързо се наиграват и си променят приоритетите,не могат да ги съчетават.
Какво знаеш за породата?Специфични заболявания?.Генетика.?Как би реагирал в определена ситуация,на определен проблем? Защо искаш точно тази порода,ако ти е първата?.Защо искаш точно от този развъдник.? Какъв клас куче искаш.Домашен или шоу.Не всяко родословно куче е шоу клас.Защо,ако е шоу, да кажем? Шоу клас куче се създава..Каква линия ще градиш ?.На колко изложби ще го водиш? И какви? И още куп въпроси. И ако се разбере и харесате взаимно, чакате да се роди желаното от вас бебе,ако се роди естествено от първият път.Защото може да държите и на цвят. До тук обаче не свършва всичко, а едва започва

Започва естествено с докарването на кученцето.Понякога лесно,по някога по тр,дно.Зависи от къде.Прави се договор между страните.
И се продължава с кореспонденцията между вас.Защото всеки от вас има вече някакви очаквания.Купувача ,естествено очаква кучето да израсте страхотен екземпляр.но нещо не става,проблема обаче си е негов ако не е обърнал внимание на някой генетични породни дефекта.Или е заблуден от развъдчика за тях.Да кажем,по малка глава,дълго тяло ,къси крака , липса на премоларите това са зъбите преди моларите"кътниците" и така нататък.
Ето тук нещо интересно
(Една от най-големите трагедии която може да достигне развъдчика,, това е така наречената “развъдна слепота”. Този термин означава, че развъдчика не вижда недостатъците на развъдените от него кучета, но много добре улавя недостатъците на поголовието на другите развъдници. Има и още един много голям недостатък при развъдчика наречен “породна слепота”. Това се случва когато даден недостатък се е установил в породата, а експертите на изложби го пропускат, понеже има твърде много кучета, които го носят.В края на краищата недостатъка става приет за породата. Честността на развъдчика и признаването на грешките, при открито обсъждане е много важна, но понякога главната отговорност за развъждането на по-добри кучета е в ръцете на експерта на изложби. Ако те никога не слагат кучето със сериозен недостатък на първо място, развъдчиците много ясно няма да влагат пари в развъждането на куче, което няма шансове на изложби. Но докато се позволява да печелят кучета със сериозни недостатъци, то тези кучета не само ще продължат изложбената си кариера, но и ще се развъждат. Някой експерти пишат в своите оценителни листове че даденото куче или всички кучета от дадена порода, които са били огледани са здрави, когато всъщност по-голямата част от тях са физически не здрави.Това е лоша услуга за породата, но все пак с тази сламка няма как да подведеш сериозния развъдчик, който строго следи за това, да не допуска недостатъци, особено такива, които нарушават здравето и вредят на самото съществуване на кучето., такива като катаракта, ентропия, кокоша слепота или дисплазия на ставите, Сега се явяват на изложби твърде много кучета и може би сe отсяват добрите от по-добрите, но за съжаление винаги съществува така наречената “кучешка игра” и тя винаги е била привлекателна за политиците в развъждането. Но въпреки всичко с течение на времето, независимо от не прецизните експерти и невежите развъдчици, повечето породи са се променили в положителна посока и продължават да се променят, особено на външен вид. Такъв извод може да се направи, сравнявайки сегашните представители на породата със снимки правени преди 50 години. За съжаление, има твърде много развъдчици, които “ не виждат” кучето и затова съвършено безкористно не могат да видят неговите недостатъци, а следователно и достойнства. Човек обикновено се ражда с природното умение да вижда животното, такъв човек може да види хубавото куче във всяка порода. Експертите също се раждат, а не се правят, въпреки, че е полезно винаги да се натрупват нови знания. . Най – трудно е да се определи най-доброто куче от група лоши и средни на качество кучета.Един великолепен екземпляр, дори и с няколко недостатъка все пак се откроява от средното куче, при което отсъстват, както много добри, така и много лоши качества. Очевидно е, че най-лесно при една племенна работа използваните потомци на тези кучета да се избавят от един недостатък, вместо да се правят опити да се внесат в породата едновременно много добри качества. )
Та купувача трябва да си търси правата по настоящият договор.Да смени кучето,да си върне парите.Общо взето неща които него го устройват.

Както и обратното.разъдчика също може да си върне кучето, ако очакванията не го задоволяват.пак по същият този договор,та и извън него.
Ако не се води на достатъчно изложби, да кажем.А само на необходимите за развъдна дейност.Ако се използва за развъждане с цел търговия и се пуска на куцо,кьораво и сакато, без оглед на бъдещите поколения.Ако се пуска и на не родословни кучета.(Имаше пример тук един мъжкар от Пловдив,как им е давало сърце на тези хора)
Ако кучето не се гледа в подходяща среда,която него да го задоволява,Ако не се полагат необходимите грижи.Ако се правят изключително груби и елементарни грешки в отглеждането, съсипвайки здравето и екстериора на кучето.Особено в периода на израстване и развитие.(Елютина така си върна женска в развъдника след години)
Това все пак е неговото име.За него ще се носи кофти слава.



И накрая, всеки сам преценява как да се сдобие с куче от определена порода, или как да продаде.Всеки си носи глава на раменете и решава дали да го гложди съвестта.
Най добре стоят нещата когато развъдчика е честен,купувача знае какво всъщност купува.И всички са доволни

П.П А ето и одата за развъдчика
Що е то “ РАЗВЪДЧИК”
Развъдчика, а именно Развъдчика с голяма буква е този, който жадува за знания и никога в действителност не смята, че знае всичко. Този, които взима решения по съвест, жертва удобството си и отчита обстоятелствата. Развъдчика е този, който жертва личните си интереси, парите си, времето за близките си, интересните мебели и меките килими. Разделя се с мечтите за дълго, разкошно пътешествие по море, по време на отпуската в полза на поредната важна кучешка изложба. Развъдчика прекарва без сън ( но никога без кафе) дълги часове в планиране на връзки, или с напрежение в израждане на кучета, след което следи притеснен всяко леко помръдване или плач на кученцата. Развъдчика пропуска служебни обяди, защото видите ли точно сега би трябвало да се роди кучилото или защото трябва сега да се хранят кученцата. Той разкъсва плацентите и прави изкуствено дишане уста в уста, за да спаси бездиханното новородено, буквално вдъхва живот на бездиханното същество, което може да е въплътената му мечта за цял живот. Коленете на Развъдчика са изумително място, където непрекъснато са спали и спят много поколения знаменити шампиони. Ръцете на Развъдчика са силни и здрави, често мръсни, но винаги нежни и чувствителни към побутването на влажното бебешко носле. Гърба и ставите на Развъдчика обикновено наболяват от постоянното стоене в полусънно състояние в развъдните помещения и боксове с малките кученца, но са и достатъчно силни за да позволят на Развъдчика да представи следващото кучило на Шампионата на годината. Раменната на Развъдчика са поотпуснати, понеже често носят товара на грубите нападки от страна на конкуренцията, но те винаги са достатъчно широки, за да поддържат теглото на хиляди поражения и разтройства. Ръцете на Развъдчика са винаги способни да се оправят с опърничавите, , да устоят на захапванията на острите бебешки зъбки или да помогнат на новобранците в породата. Ушите на Развъдчика са удивителни, понякога червени от чутото, понякога със страна форма затова, че са били дълго притискани към телефонната слушалка, често глухи за критиките, но винаги прекрасно чули кихането на болното кученце. Очите на Развъдчика са зачервени от непрекъснатото изследване на родословия, понякога са слепи за недостатъците на неговите собствени кучета, но те винаги остро виждат всички пропуски и грешки в организаторите на изложбата и съдиите и винаги търсещи съвършения екземпляр. Големия Развъдчик е устроен така, че той не помни лицата на хората, но може да си спомни родословието на дадено куче по-бързо от компютър. Той е толкова пълен със знания, че понякога “ предохранително изгаря: той пази по своите лавици хиляди “отлични кости” “ прекрасно поставени уши” и “ съвършена глава” ... и пази дълбоко в душата си несполуките и грешките. Сърцето на Развъдчика, често бива разбито, но винаги енергично бие с постоянната надежда ..., и винаги се намира там където трябва! О, да има развъдчици, но освен тях има РАЗВЪДЧИЦИ!!!


ЛЮДМИЛА МРЪВКОВА -собственик на ИЯ и ИЛЬ ДЕ БОТЭ РУФФО-ЭНН, две чау чау сладурки

#59 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 23 November 2011 - 12:33 PM

:rc_036: IA, благодаря, че сподели! Полезно четиво!

#60 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2011 - 10:23 AM

Аз благодаря, че ви хареса.
Не съм очаквала такъв интерес,особено като на лични ме питат дали могат да я сложат в други сайтове.
Остава да се харесат и другите материали които подготвям и ще съм много доволнаКачена снимка
Пак благодаря!

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни