Dog.bg Форуми : Искам Чау-чау (прочети преди да купиш!)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам Чау-чау (прочети преди да купиш!)

#61 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 November 2011 - 01:34 PM

Много полезно.Това направо си заслужава да отиде при важни,да пазим и развиваме породите и където се сетите.
Поздравления
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#62 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 24 November 2011 - 04:13 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 24 November 2011 - 01:34 PM, написа:

Много полезно.Това направо си заслужава да отиде при важни,да пазим и развиваме породите и където се сетите.
Поздравления


Това е много добра идея! Ако иска IA да го публикува и там :ba_025:

#63 Потребителят е офлайн   adsun Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 19-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2012 - 10:36 PM

здравейте след няколко дни ще ми донесат чау-чау казаха ми ,че кучето има две ваксини.от паспорта мога ли да се уверя,че наистина ги има?и възможно ли е той да бъде фалшив?

#64 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 21 January 2012 - 10:42 PM

Единственото което ти остава е да вярваш на подписа и печата на доктора сложил ваксините. Там трябва да има и стикерчета на самите ваксини.
От къде ще ви донесат кученце? Разкажете в Говорилнята.

#65 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2013 - 02:06 PM

Направо ще се гръмна заради писмата които получавамКачена снимка
Ето нещо което ме разтресе днес. Даже е Плачещо чау чау, как не съм се сетила ,"Простете за невежството ми",че има такава порода. Контактите съм махнала.
Наслаждавайте се Качена снимка

zdraveite bih izkal da popitam dali mojete da me svurjete s niakoi koito si tursi jensko za razpoljdane i e plachesht chow chow imeto i e maya moita e na 3 godini ot ispania i za kontakti tlf ............. daniel i monika sme nie i shte vi budem bezkraino blagodarni ako ni pomognete za razpoljdaneto na kucheto mi tva e snimka na maya blagorq vi predvaritelno

  • Качена снимка


#66 Потребителят е офлайн   koliomamata Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-February 13

Публикувано: 25 October 2014 - 09:06 PM

Здравейте,

Информацията тук много ми помогна преди 2 години, когато се чудих дали Чау Чау е правилната порода за мен и моята приятелка(сега вече жена) .Искам да благодаря и потвърдя, че много от написаното е вярно, и ако има някакви разлики, то това се крие в различния характер на кученцето. Реших и аз да споделя моят опит, за да бъде полезен на хората, които се чудят дали да си вземат мече вкъщи :)

За мен беше важно кученцето да може да живее в апартамент и, то не много голям. Ако и за вас това е важно, бъдете сигурни че Чау Чау няма да ви разочарова. Много чисто животно, с вградени навици, че вкъщи е свято място и не е за пишкане и акане. Лесно ще го научите, че това трябва да се прави на терасата или в банята в първите 3 месеца, когато не е препоръчително да го извеждате. Не се притеснявайте за миризма - няма специфична кучешка и спокойно може да каните гости. Не прави бели - по цял ден се спинка и мляска, естествено докато е малко може да гризне някой и друг кабел или чехъл, но със сравнение с други породи е ангел в това отношение.

Косми - естествено ако си вземете Чау Чау трябва да сте готови за борба с тях, но тъй като на тази порода е с мек косъм, лесно се чисти. Не се заблуждавайте - няма куче или котка която да не пуска косми, така че не трябва да ви спира в избора ви за мече. Също така е плюс, че не са от много лаещите и ще може спокойно да си прекарвате вечерите. Все пак е пазач и ако минават хора пред входната вратата , ще бъдат посрещнати със силен тюленски вопъл.

Това което мен най-много ми притесняваше за Чау - Чау, бяха твърденията, че те истински обичат и се привързват само към единия собственик. На мнение съм, че и ако двамата собственици обичат и се грижат за кученцето си, нямат да имат такъв проблем. Макар и да не казва кой обича повече, нашата лигла милее и за двама ни.

Абсолютно вярно е, че не обичат команди. Те въобще не са глупави и разбират всяка една от тях, но са вироглави и се подчиняват трудно. Купувайки моето, това сякаш не ме стряскаше, но впоследствие разбрах колко е важно кучето да слуша стопанина си. След няколко урока с треньор това се преодолява, ако не успеете да се справите сами. Другото ми притеснение беше, че си падат малко темерути и трудно се социализират с други кучета и хора. Отново мит, което лесно може да разбиите, като от малко го пускате да си играе с други кучета, а и хора :D. За съвет относно мъжко или женско си, не бих се нагърбил, но имайте предвид, че някои от мъжките наистина са малко лошички. Но пък разгонването при женските също е проблем.

Макар да говорим тук под общ знаменател за всички кучета Чау Чау, всяка едно си е уникално и никой не може да ви гарантира какво ще бъде вашето. Едно е сигурно, че няма как да не заобичате това малко космато същество, така че не му мислете много.

#67 Потребителят е офлайн   Amouptlut Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-February 13
  • Gender:Male
  • Location:143040
  • Interests:143040
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2015 - 12:39 PM

Допустимо ли е в секциите Искам да бъда - да се пускат конкретни снимки или линкове с въпроса дали конкретно нещо става или не става да се изпълзва за конкретна възстановка.

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни