Dog.bg Форуми : Непрестанно разтройство при куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Непрестанно разтройство при куче

#21 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 May 2008 - 06:43 PM

Цитат

а ако до тогава не е и много късно да се направи нещо, ще е още по добре! толкова дълго безпричинно разстойство не ви ли се вижда странно??
Успех!

Що пък безпричинно? 4 кила манджа са си една слонска причина.  :blink: Но пък момчето сигурно си е взело поука и е подложило кучето на диета.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2008 - 07:43 PM

о да и на мен ми я развиха теорията че я прехранвам
минахме през диети сухари, ориз, пиле, телешко, оризова граняла, два вида интестинал, един куп ентероферменти, сулфагванедини, и всякви други гадости
и накрая са намери един човек да обясни- ако е чисто разстройство, трява да се оправи до 3 дни с антибиотик и 4-5 с други лекарства и лека диета.. ако не стане, вече проблема се корени другаде!

при нас за това не се сетиха десетина лекари, чак след епилептичния припадък се сетиха да направят тест за гана.. и е на, кучето малко е приспано сега..  :huh:

нещата не винаги са съвсем прости и очевидни, въпреки че се надявам в този случай да не е така!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#23 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 May 2008 - 08:00 PM

Имала съм куче прекарало и преживяло гана -  не можеш да не видиш, че на кучето му има и друго, освен дрисък, когато е дошла чумата. А човека ясно си казва, че кучето е в идеална кондиция, само дето дриска. Смяташ ли, че е месец с гана и няма да му проличи? Дайте да не спамим повече - казаха му се на човека достатъчно съвети - той да си решава какво да прави - варианти - бол.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2008 - 08:16 PM

Инсулт, моите уважения

Кучето ми само дрискаше- тичаше, скачаше радваше се ядеше дивееше всичко нормално- нито един доктор не заподозря. по нищо не можеш да кажеш че е болно и има дрисък даже, камо ли гана.

Това е щото имат ваксини и ганата протича А типично, развива се и по бавно.
Дори и след епилептичния пристъп като се съвзе кучето пак тичаше и скачаше, даже топката си носеше да играем.

Докторите се усетиха чак като беше късно, а ако някой беше дал само предположение или намекнал нямаше да се стигне до фатален край.

Така че по добре е да се пробва всичко като вариант и то навреме, отколкото да се хапеш за ****  като мене и да ти се иска да фанеш да се удушиш че си изгубил такова животно щото някой не е предположил даже!!!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#25 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2008 - 08:52 PM

Благодаря отнова на всички за съветите :)
Както казах кучето наистина е жизнено, винаги гладно и игриво, едвам се прибрахме от парка тази вечер, неще да си ходи и туй си е  ;D Честно да си кажа признаци за Гана няма (поне по мои наблюдения), не повръща, няма температура, няма гнойни секрети от носа, няма липса на координация или пък да "куцука", за загуба на апетит пък и дума да не става . Нищо не ми коства все пак утре да го заведа за някое и друго изследване на кръв, акита...
Днес за цял ден ядохме сутринта и вечертта по 200гр. чист ориз с по някоя и друга лъжица бульонче за аромат ;) Засякох го да ходи до тоалетната само веднъж и изкара пак нещо средно (не е много рядко ама не е и съвсем на "топчета").

П.П. Ако случайно някой знае в района на Овча купел (старата част), Павлово, Бъкстон някоя читава ветеринарна клиника би ли споделил ;) От няколко месеца съм без кола и няма мърдане за съжаление

#26 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2008 - 10:53 AM

Тази сутрин изкаранме едно много красиво и качествено твърдо аки  ;)

Дано да се задържат така нещата и за напред, продължавам с оризовата диета. Днес му дадох само оризова вода с 2-3 лъжици ориз и няколко пилешки мръвчици.

#27 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 26 May 2008 - 01:40 PM

Престанете да го храните с гадни фенери!!!!!Не давайте антибиотик,без да сте сигурни,че причината е инфекциозна!!!!/това ще довете до т. нар. дисбактериоза,тоест антибиотика убива и полезните бактерии,създавайки по този начин идеална среда за размножение та вредните,невъзприемчиви бактерии и гъбичките!!!!/
Инвестирайте пари в така наречените лечебни храни,като го храните само с тях 1 месец.Като прочетох постовете останах с впечатление за липса на медицински подход за разрешаване на проблема.Заведето го на компетентен лекар!!

#28 Потребителят е офлайн   Homan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 29-October 07
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2008 - 03:05 PM

Наистина Интестинала на Роял Канин много помогна и при моето куче - НОК на 2 месеца.

#29 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2008 - 07:52 AM

все пак идете на лекар.. и аз на наще акита много им се радвах, идеше ми да ги разцелявам :))
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#30 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 May 2008 - 09:18 AM

Цитат

П.П. Ако случайно някой знае в района на Овча купел (старата част), Павлово, Бъкстон някоя читава ветеринарна клиника би ли споделил ;) От няколко месеца съм без кола и няма мърдане за съжаление

д-р Борисов ул. Юнашка песен № 30 до Софарма (беше Калиман)
клиника Борисов

#31 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2008 - 09:20 PM

Кучо четвърти ден вече си дриска нормално  :yahoo: все още сме на малко по диетична храна, но важното е че се оправи :) Благодаря на всички за съветите!

Цитат

д-р Борисов ул. Юнашка песен № 30 до Софарма (беше Калиман)
клиника Борисов

Мерси много за инфото :)
М/у другото и аз съм чувал доста добри отзиви за д-р Борисов, но и лоши също (давам ти пример с Мечо).
За това съм малко в дилема дали да ходя при него, но то не пречи да намина някой ден от там :)

#32 Потребителят е офлайн   D-r Martin Burlakov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 29 May 2008 - 12:12 PM

Аз ли не разбрах-каква порода е кучето?
Изследване на аки за паразити и др.такива там.Който изследва знае какво да търси.
Мисля че малко колеги могат и изследват.

#33 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2008 - 02:08 PM

Цитат

Аз ли не разбрах-каква порода е кучето?

Кавказка овчарка :)

#34 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 31 May 2008 - 09:31 AM

Ти си виновен ,че е дрислю. ;D После докторите ти виновни и отзиви търсиш за тяхB)

#35 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 31 May 2008 - 07:58 PM

Цитат

о да и на мен ми я развиха теорията че я прехранвам
минахме през диети сухари, ориз, пиле, телешко, оризова граняла, два вида интестинал, един куп ентероферменти, сулфагванедини, и всякви други гадости
и накрая са намери един човек да обясни- ако е чисто разстройство, трява да се оправи до 3 дни с антибиотик и 4-5 с други лекарства и лека диета.. ако не стане, вече проблема се корени другаде!

при нас за това не се сетиха десетина лекари, чак след епилептичния припадък се сетиха да направят тест за гана.. и е на, кучето малко е приспано сега..  :huh:

нещата не винаги са съвсем прости и очевидни, въпреки че се надявам в този случай да не е така!


Извинявам се,дано не бъркам в рани ... но не беше ли Тимба кученцето което закупихте преди известно време от " голям " и известен развъдник прочул се по моят край с продажбата на не едно болно животно за невероятни суми конкуриращи се с тези на Германците?!?
Едното куче до колкото разбрах е закрепено,а другото ражда при недобросъвестен стопанин и размножава болни и обременени животинки за които утре някой като вас утре ще плаче след като бъдат приспани след неистови опити да бъдат спасени .....

Адски много съжалявам и се надявам скоро да отмине мъката по загубеното кученце....съветвам ви да не оставяте нещата така , а да си дирите правата!!!
Мога да ви дам доста информация ,ако желаете свържете се с мен на лични.

С най-добри чувства,
Милена!

#36 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 December 2008 - 09:31 AM

Здравейте, имам куче с тежко разтройство от 8 дни - на 7 месеца, има всички ваксини, обезпаразитявана е преди около месец за последно. Други симптоми почти няма. За последните 8 дни повърна 2 пъти. Няма температура, храни се, не е летаргична.
Първото предположение беше, че е настинала - беше 4 дни на антибиотик, без резултат. В събота беше на имодиум, който също не спря разтройството. В неделя правихме изследвания на фекалии и рентгенова снимка - нищо. В момента й даваме на сляпо флагил. Диагноза няма.  :(  Някой може ли да ме посъветва нещо?
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#37 Потребителят е офлайн   neznainata Икона

  • Just a dream
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1368
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2008 - 12:54 PM

Потърсете мнения от други ветеринари. Дано някой оттук все пак може да ви помогне.
User's Signature

Качена снимка
Doesn't matter.

#38 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 December 2008 - 08:05 AM

Снощи си помислих, че реагира на флажил - изходи се под формана пюре. Но още през ноща отново се разреди.Тази сутрин изтреля струя на поне 30 см. Изпражненията са жилти, по-скоро охра, доста миризливи.
Моля Ви, дайте предположения на какво може да се дължи това. След 9 дни толкова силно разтройство трябваше да е парцал, а не е - пращи от енергия. Какво заболяване, натравяне или и аз не знам какво би се изразило само с разтройство. Изключваме диагнозите една по една, но вече не знам, какво да тествам.  :'( :(
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#39 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2008 - 09:59 AM

Антибиотиците също могат да причинят тежко разстройство като странична реакция. Пише го в упътването на всеки един антибиотик, който съм ползвала досега. Докато се чудите относно диагнозата можете да оставите кучо 24 часа без храна, само на оризова вода, след това да му давате варено пиленце с ориз. Това би трябвало да помогне в някаква степен. Оризовата вода (както и смектата) служат за това, да бъде предпазвана и по-лесно да се възстановява лигавицата на червата, чието разрушаване само по себе си е опасно, независимо от причинителя на разстройството.
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#40 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 December 2008 - 10:03 AM

Гладът беше първото, което опитах, както и оризовата вода. Няма резултат. Тя не беше получавала антибиотици, преди да започне разтройството. Смектата също не даде резултат.
Едно от повръщанията беше именно интестинал - 10 минути след като го изяде. Сега бяга от него като дявол от тамян. Никакъв шанс да я накарам да го опита пак. :rolleyes:
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни