Dog.bg Форуми : Непрестанно разтройство при куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Непрестанно разтройство при куче

#61 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 July 2009 - 09:39 PM

Показване на мнениетоTazcho, в Jul 13 2009, 11:59 AM, написа:

Кокали сме му дабали но само свински... и то не е изакало лаино а само кръв....
Защо си убивате кучето? Веднага рентген и друг ветеринар или по-добре в обратен ред.
Ако е това, от което се опасявам, вероятно е късно. Каква е температурата? Активността?
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   rosiradeva Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 02-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 04 August 2009 - 12:03 PM

Нека и аз да се включа, от два дни сме с разстройство нещо средно е като каша, на прави бели и вкъщи нещо което не е правила от малка. От снощи сме на Сукралфат 1/3 таблетка 3 пъти дневно и един път дневно неуробекс така каза вет до сега няма промяна. Кучо роди преди 14 дни, все още чисти малките, не остава нищо от тях по постелката възможно ли е да има някаква връзка. Вет каза че ако до утре не се оправи ще минаваме на антибиотик, което остовихме като крайна мярка защото тя още кърми. Много съм притеснена някой има ли такива случаи да сподели. Сега и сварих малко ориз пък на видим. Иначе се храни само с гранули и вече ако намаже нещо от нас, но основно гранула

#63 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 04 August 2009 - 03:52 PM

консултирайте се с друг вет. Може да занесете ако за изследване. Ние преди около месец имахме много упорито разстройство. давахме какво ли не - не минаваше, появи се и кръв. Оказаха се накакви бактерии в червата. Лекувахме с диадог ( едни големи таблетки) и танинал (тое само за кърваво разстройство) Още след първата таблетка диадог започна да се подобрява. А иначе състоянието му беше супер - искаше да яде, пиеше вода, играеше. На пръв поглед нищо му нямаше. Питайте вета дали диадог стават за кърмещи и ако да опитайте с тях - супер са. Успех и скорошно оздравяване smile.gif

#64 Потребителят е офлайн   armani9208 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2009 - 11:30 PM

Така, нашата история е подобна,но по-накратко:]
Та.. нашият Армани беше с разтройство (почти постоянно) от почти 5 месеца, лекарства не ни деистваха.. диагнози всякякви както и изследвания ( кръв всеки месец, снимка с конраст ,изпражнения).. Лекарства като Ентерол или Лопедум или Диа Дог ( също му биеха и инжекци) нямяхя особено деиствие..
Бяхме на Intestinal на Hill's повлия му много добре ,след което преминахме на Хипоалергеник на Royal Canin- тази храна го оправи както и едно ХОМЕОПАТИЧНО ЛЕКАРСТВО (бях доста скептична когато започнахме лечение),НО уви това лекарство както и по горе споменатите храни го дигнаха на крака af_089.gif
И вече почти два месеца не е имал разтойство и е на Юкануба- Сензив Дайджестик
Лекарството е: Arsenicum Album 30 или 15 ( разликата е, че 30 е по-силно и се дава венъж на ден, а 15 два пъти )
Дано съм била полезна!!! smile.gif smile.gif
Ако мога да бъда полезна и при други такева случаи пишете на ЛС ba_025.gif

П.П Сега моя кучо е много щастлив и всеки ден ни радва,а скоро му предстой да ходи и на море af_089.gif af_089.gif

#65 Потребителят е офлайн   djesi_bs Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 17-September 09

Публикувано: 17 September 2009 - 01:36 PM

Здравейте,много изчетох по темата за разстройства при кучета!От 1 месец не знаем на кой свят сме.Кучето ни има през 3 часа позиви за дефекация,и изпражненита са със слуз и редки и много тънки.От днес ве4е има и кръв в слузта.От 17 август обикаляме по доктори,минахме през антибиотици,инджекции,лечение със сълфоноперин,сега сме на смекта и имодиум и лечебната храна.Правени са и копропроби-няма паразити,на цветната ренгенова снимка нищо не се вижда като образование в червата и стомаха,на ехограф я гледаха-НЯМАМЕ ДИАГНОЗА.не знам какво лекувам,в ужас съм.Моля ви се дайте съвет ! dry.gif От кръвните изследвания имаме завишени ALAT I ACAT i алкална фосфтозаАко някой има идея какво става ,моля ви пишете


#66 Потребителят е офлайн   djesi_bs Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 17-September 09

Публикувано: 17 September 2009 - 01:38 PM

Здравейте,много изчетох по темата за разстройства при кучета!От 1 месец не знаем на кой свят сме.Кучето ни има през 3 часа позиви за дефекация,и изпражненита са със слуз и редки и много тънки.От днес ве4е има и кръв в слузта.От 17 август обикаляме по доктори,минахме през антибиотици,инджекции,лечение със сълфоноперин,сега сме на смекта и имодиум и лечебната храна.Правени са и копропроби-няма паразити,на цветната ренгенова снимка нищо не се вижда като образование в червата и стомаха,на ехограф я гледаха-НЯМАМЕ ДИАГНОЗА.не знам какво лекувам,в ужас съм.Моля ви се дайте съвет ! dry.gif От кръвните изследвания имаме завишени ALAT I ACAT i алкална фосфтозаАко някой има идея какво става ,моля ви пишете


#67 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 17 September 2009 - 02:09 PM

Не казвате на каква възраст е кучето. Ние с малкия имахме същия проблем като беше на 5-6 месеца. Започна с разстройство през 3 часа. Появи се слуз и след два дни кръв, въпреки че му давахме какво ли не запичащо. Преди да се появи разстройството успя да си хапне навън някакъв боклук, но не успях да разбера какво точно изяде. Първото нещо, което направих е да му дам ентерофермент и оризова вода и да звънна на вета. Но това не помогна. Помислих си за парвовироза, защото съм чела, че и ваксинирани кучета могат да се разболеят, но вета ме успокои, че не е това и че при парвовирозните кучета е страшна гледката. Плюс това той нямаше никакви отклонения в поведението си. Беше жизнен, искаше да яде (разбира се аз не му давах), пиеше вода и въобще по нищо освен по рядкото ако с кръв не можеше да се разбере, че е болен. Вета ми каза, че най-вероятно е някаква бактерия в червата вследствие на изядения боклук. Сложи му инжекция за чревната флора с лек антибиотик и мина на хапчета. Танинал от хуманната аптека за кръвта в изпражненията и Диадог (кучешки овкусени таблетки за перисталтиката, разстройството и доколкото разбрах и в тях имало лек антибиотик за бактериите). Още първия ден от лечението кръвта изчезна и започна да ака през 6-7 часа и след 2 дни всичко беше ок. Пи хапчетата 5 дни и това беше. Доктора се намира в Красно село. Мога да ти дам телефони и адрес да го посетите ако искате. Аз съм много доволна от него.

#68 Потребителят е офлайн   djesi_bs Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 17-September 09

Публикувано: 17 September 2009 - 03:35 PM

Кучето ми е на 14 години.И непрекъснато ми говорят за тумури на деб.черво,които не могат да видят нито на ехограф нито на цветна снимка.вярно е че не са вечни животинките,ама не означава че трябва да ги оставим да се мъчат само защото са вече на възраст.Не мога да прием,а диагноза ,която се базира на предположения.Иначе аз съм от Бургас и телефоните в софия няма да ми свършат работа./не че не ходих в Ст.Загора/!Благодаря ти все пак за отзивчивостта.

#69 Потребителят е офлайн   rescue Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2009 - 06:00 PM

Имахме подобен проблем с възрастно куче - 16 годишно. След 6-месечно лечение на панкреатична недостатъчност, се оказа всъщност, че разстройството се дължи на сърдечна недостатъчност. Проф. Аминков ни постави правилната диагноза и след като започнахме терапията за сърдечна недосттатъчност, въпреки, че беше много напреднала, кучето ни доживя 18 години. Потърсете ветеринарен лекар, който ще бъде компетентен да ви направи диференциална диагноза. Успех!

#70 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2009 - 08:30 PM

Тумор на дебелото черво може да се диагностицира по два начина:
1.Чрез иригография-цветна снимка,,при която контрастното вещество се вкарва през ануса.
2.Чрез колоноскопия,за която има условия,да се направи необходимата гладна диета,да се даде лаксативно средство и да се направи клизма.
Може да се изследват и панкреатичните ензими.А какво показа ехографията на черния дроб?
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#71 Потребителят е офлайн   armani9208 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2009 - 11:13 PM

Сега забелязвам,че доста хора са имали като нашия проблем ud_009.gif
Ние също правехме какви ли не изседвания
Направихме и снимка с контраст (Бариева каша) - нищо не се виждаше
И като се изследвахме изпражнинята, които бяха същите като описаните по горе, пак нищо не се виждаше..
Накрая се оправихме с Хипоалергеник на Royal Canin
За 4 месеца мъка имахме две диагнози: Възпаление на тънките и дебелите черва ,а накрая Хранителна Алергия

#72 Потребителят е офлайн   djesi_bs Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 17-September 09

Публикувано: 18 September 2009 - 04:05 PM

На ехографията не забелязват изменения в черния дроб.А за панкреатит как никой не се е сетил?От 3 дни забелязвам че започна да си яде изпражненията.Никога досега не го е правила!Един ветеринар ми каза че било симптом на липса на витамин,или на лош навик?Някой има ли идея кой витамин и липсва?То при това непрестанно изхождане как да останат витамини?За съжалние в Бургас ве4е не знам в коя вет.клиника да отида където да има свястна апаратура и диагностика.Лекуваме я само с предположения!!!!!а какво означава"диферинциална диагностика"и кой я прави?Мисля че животинката може още да живее,стига да има кой да помогне!

#73 Потребителят е офлайн   rescue Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2009 - 08:12 PM

Много бих искала да ви помогна, но не съм лекар, а на вас ви е необходим добър лекар.
Диференциална диагноза означава да се разграничат заболявания със сходни симптоми по симптом, характерен само за едно от тези заболявания.
При панкреатичната недостатъчност има изчерпване на храносмилателните ензими - алфаамилаза,липаза (можете да ги изследвате) и кучето губи тегло.
При сърдечната недостатъчност, разстройството се дължи на натрупването на отпадни продукти поради недобра сърдечна дейност.
Познанията ми по медицина са съвсем лаишки и от личен опит, моля консултирайте се с ветеринар. Близо до вас(в Ст. Загора) е д-р Желязков, с когото аз съм се консултирала по телефона в много сложна ситуация, освен с още няколко ветеринари, и съм много доволна от него. Телефонът му бях взела от този форум.
Стискам ви палци, при правилна диагноза, много неща могат да се контролират дори и при много старо животно. Дано да имате шанс! Не се отчайвайте.Успех!

#74 Потребителят е офлайн   djesi_bs Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 17-September 09

Публикувано: 19 September 2009 - 12:29 PM

Много Ви благодаря за разбирането и за желанието да помогнете.Наистина съм на границата на отчаянието,защото и в Ст.загора съм ходела в университетската клиника/и там нищо конкретно/.Изчетох хиляди форума и литература,че да мога аз да помогна на кученцето .Но няма да се откажа,влудяваме това че губя време в безсмислени лечения ,а тя определено слабее и се мъчи с тези чести напъни.Продължавам да ходя по ветеринарни клиники.Наистина имаме нужда от късмет!


#75 Потребителят е офлайн   nanifree Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-September 09

Публикувано: 19 December 2009 - 12:59 AM

Здравейте,
имам лабрадор на 9 месеца.От няколко седмици се появява разстройство отвреме навреме.Няма признаци да е болно има огромен апетит както обикновено играе много и е много жизнен,появява се разстройство за 2 дена и минава изведнъж и после 4-5 дена изпражненията са твърди и оформени и изведнъж без нищо пак разстройство и после пак минава.Въпроса е там че не напъва да излиза навън и да седи на вратата все едно не може да се сдържа просто като излезе разходим се и като се изака-рядко(извинявам се за езика,но няма как да се изразя по друг начин).Просто ако някой може да даде мнение ще съм благодарна попринцип в краен случай ще идем на лекар,но не живеем в Бг и тук само да отвориш вратата на ветеринярния кабинет и 40 евро са ти в кърпа вързани и после айде инжекция,хапчета и отиват 100-150.Забравих да кажа че е на нова храна,но вече 3 месеца,а това се появи от 3 седмици и не мисля че е храната защото първите 2 месеца му беше супер с нея(гранулите са доста големи и напоследък е започнал да ги яде много бавно,попринцип развъдчицата му беше казала,че нейните кучета ядът много бързо и препоръчва да накисвам гранулите във вода винаги,но аз не познавам друг да го прави и ги киснех докато стана на 5 месеца и после спрях,но не ми се вярва и от това да е).Благодартя предварително на всички които ще отговорят.

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни