Dog.bg Форуми : Непрестанно разтройство при куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Непрестанно разтройство при куче

#1 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 May 2008 - 10:41 AM

Здравейте,
прерових бая форума, но така и не намерих отговор на моя проблем.
Имам ядове с кучо от 4 седмици вече и съм се хванал за главата, надявам се някой от вас да сподели някоя хитринка, бабина рецепта или да даде съвет. Става дума за това че кучо има вече повече от 3-4 седмици отвратително разтройство. По оринцип се чувства а и изглежда отлично, има си апетит с две думи всичко е нормално единствено дето непрекъснато дриска. Сума ти пъти го водих на ветеринар, първо ми дадоха някакви хапчета за диария (Диа дог) - няма резултат, от 8 дена насам сме пък на антибиотик и пак няма резултат :( Храня го винаги с едно и също, не съм сменял храната която е: Пилешки фенери (заедно с костите от тях), воденички, телешка кайма, дробчета...и т.н.; Бульона от мръвките; Варен ориз; Моркови; Хляб; по 1-2 пъти в седмицата давам и овесени ядки, яйце, извара или кисело мляко (последно време наблягам главно на ориза!). Давам и калции Делис и СА37 всеки ден без прекъсване (по предписание на ветеринаря). Храня го по 2 пъти на ден (сутрин и вечер), а дажбата му е около 1,5-2кг. на хранене (т.е. 3-4кг на ден). Дали пък не го прехранвам та за това да дриска, нямам идея има ли логика в това  :wink: но той не изглежда дебел и според мен му е нормална дажбата а и все е гладен.  :lol: В момента кучо е на 5месеца и половина тежи 36кг и е висок 66см. до холката. Дребосъка изглежда а и се чувства много добре поне по моите наблюдения, единствения проблем е разтройството. Щях да пропусна, слагам от скоро и веднъж на ден по 1 капка йод в манджата. Единствено по време на разходка си нося по 1 джоб с гранулки които му давам за награда при изпълнени команди. Надявам се да получа съвет от вас :)
Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 24 May 2008 - 11:18 AM

...Има много "бабини рецепти", които помагат...., но във вашия случай може да е опасно даже, защото ще "маскират" някое хронично заболяване, което по-късно ще е фатално за кучето ви....!
Най-правилно е да се направят изследвания на акитата и кръв.
Сляпото прилагане на АБ при хронични ентерити е.....много кофти е !
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#3 Потребителят е офлайн   4afi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1091
  • Регистрация: 31-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Ракитово
  • Skype:

Публикувано: 24 May 2008 - 09:12 PM

Ползвам Синулокс(дано го пиша правилно) за разстройство,действа на минутата.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 May 2008 - 09:27 PM

Ако не бъркам Синулокса е антибиотик? :rolleyes:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 May 2008 - 09:37 PM

Цитат

Ако не бъркам Синулокса е антибиотик? :rolleyes:
Да,Синулокс е антибиотик :blink: :rolleyes:
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#6 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 24 May 2008 - 09:42 PM

Ясу, нещо не зацепвам - по 4 кила храна ли даваш на ден??? Как няма да дриска животното, яж ти по толкова да видим какво ще ни питаш после...  ;D

Принципно храненето с фенери е яка идея, но не и ако са сварени, защото малките костици, когато се сварят стават много по-твърди и несмилаеми и дразнят корема. Може и това да му е дошло повечко ако е със слаб стомах.

Ако си сигурен, че няма по-сериозна беля - дай му на псето Ентерофермент един пакет, дай му и Ентерол. Можеш да пробваш и със Смекта. Намали въглехидратите в храната, махни фибрите. Давай му по-малко по обем, но по-смислено ядене /демек - само месце, но не мазно/. Ако не е младо кучето просто спри храната за 3-4 дена и давай оризова вода /само течността, в която е варен оризът/, тя стяга.

Поздрав от Баба Стела  ;D

ПП Сега видях, че съм пропуснала, че кучето е на 5 месеца. Ми може да погладува 3 дена. И що му слагаш тоя йод???  :-
ПП Синулокса е животинския Аугментин - пеницилин и клавуланова киселина.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 May 2008 - 10:34 PM

тест за гана ама веднага
щото и при нас така
обясниха че къвто и антибиотик да се дава до третия ден трява да повлияе
ако не да се змислиш къв е случая
ако искаш ше ти дам телефон на страхотен лекар,у жалко че го научихме прекалено късно :'(
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#8 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 May 2008 - 11:59 PM

insult, преди година кучето ми докопа едно пиле, което бях оставила на плота да се размразява. Беше го изял с кости и всичко останало.. на сутринта се събудх като във филм на Хичкок- в хола всичко в кръв и ла*на. Веднага отидохме при д-р Чернева, биха му инжекции няколко дена, строга диета и 2,3 капки йод във водата. Мисля бе за да успокои, ако има разранявания по стомашната лигавица.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 May 2008 - 12:12 AM

То йод, че са ме карали да пия като лапе за дрисък си е  факт... Ама човека казва, че му дава всеки ден. Хм. (Освен това дава и калций по лекарско предписание, което си е грешка щом има куче от едрите породи, по моето скромно мнение.)
Иначе ако кучето не е свикнало с кокаляк - ще дрищи и още как като докопа и свински гузно излапа цяло пиле. Горкото  ;D
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2008 - 02:57 AM

Благодаря на всички за отговорите.
Както казах в първия си пост с такава храна го храня вече почти 4 месеца. Според мен си е свикнал на кокалите и не идва от там проблема. До преди няколко седмици всичко си беше наред.
Вече 8-и ден пие точно Синулокс и резултата е почти никакъв. Ще пробвам с Ентерофермент и Ентерол и ако не подейства май ще потърся друг ветеринар из квартала.

#11 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2008 - 06:59 AM

Обезпаразитен ли е?Защо не помолите Вашия ветеринар да вземе фекална проба и да я изпрати за микробиологично изследване?Попитайте го и за диетична храна при стомашно чревни заболявания,няколко фирми предлагат такава.Това как ще га храните е Ваше решение,но аз мисля,че не сте избрали правилната рецепта ;)
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#12 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2008 - 10:35 AM

Да обезпаразитен е, ваксините също са сложени на време.
Нашия ветеринар за съжаление преди месец и нещо замина за Банско да си строи къщата и в момента ходя по неволя в 101 любимци а там все повече оставам с впечатлението, че не са от най-компетентните доктори. Мислил съм и варянта да преминем за десетина дни на суха храна, но незнам след като свикне с нея после дали пак няма да имаме ядове като започнем отново с готвената.

#13 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 May 2008 - 11:54 AM

Нали целта е да си оправиш кучето? Юкануба Интестинал е добра.
Преходът от суха към готвена храна ще го направиш после постепенно.
Пък и целта не е да храниш кучето с каквото ти искаш, а с което най-му понася, нали? При 4 кила храна на ден не очаквай на 5 месечно куче да му е добре.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2008 - 12:00 PM

Точно в този форум на няколко места пише че на кучето докато е малко трябва да му се дава храна до 10% от собственото му тегло т.е. кучо е над 36кг. = 3,6кг. манджа на ден. Изглежда си много добре, не дава признаци да му е в повече манджата, по цял ден иска да си играе и не се спира, козината си му е хубава и лъскава. А и той пък все е гладен, и 10кила да му дам ми се струва че пак ще реве за още ;)

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 May 2008 - 12:03 PM

Цитат

Точно в този форум на няколко места пише че на кучето докато е малко трябва да му се дава храна до 10% от собственото му тегло т.е. кучо е над 36кг. = 3,6кг. манджа на ден
Не може да разсъждаваш така. Ако беше на суха храна, пак ли щеше да му даваш 3,6 кг?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2008 - 12:05 PM

Става дума за готвена храна ако не си разбрала

#17 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 May 2008 - 12:06 PM

Това, дето си го прочел за дажбата, го забрави на секундата. Казал ти Сульо, че големото псе требе да зоба 2 кофи на ден с манджа и айдее.. Аборигенните породи са изключително икономични. Не знам дали ти е ясно това. Е, не знам произхода на твоето пале, може и да има сан назад и за него това да не важи..
За справка- храня 63кг. алабай с 500гр. гранула на ден, как ти се струва?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2008 - 02:25 PM

Започнете да давате от диетичната храна,като може да я смесите с ориз.По принцип за нея си има изчислена доза според килограмите-на пакета има таблица ;)Ако решите да минете на гранули и ако ги харесва ще си улесните живота много-няма да бъркате гозби от сутрин до вечер ;) ,а и така кучето ще получава балансирана и пълноценна храна. :palec:Опитайте поне ;)Ако и след смяната на храната,проблемите продължават,ще е добре да се направян по-сериозни изследвания.Успех! :blink:
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#19 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 May 2008 - 03:04 PM

Цитат

За справка- храня 63кг. алабай с 500гр. гранула на ден, как ти се струва?
Да не говорим, че ако даваше само прясно месо щеше да е към 400гр сигурно и почти напълно усвоено... Представяш ли си ако беше решил да храниш с 6,300кг храна на ден какви количества лайненца щеше да имаш из двора?

Тейче, що да смесва Интестинал-а с ориз??? Каква е ползата за кучето освен, че ще пордължи да се товари стомахът излишно?
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2008 - 06:40 PM

Цитат

Започнете да давате от диетичната храна,като може да я смесите с ориз.По принцип за нея си има изчислена доза според килограмите-на пакета има таблица ;)Ако решите да минете на гранули и ако ги харесва ще си улесните живота много-няма да бъркате гозби от сутрин до вечер ;) ,а и така кучето ще получава балансирана и пълноценна храна. :palec:Опитайте поне ;)Ако и след смяната на храната,проблемите продължават,ще е добре да се направян по-сериозни изследвания.Успех! :blink:


а ако до тогава не е и много късно да се направи нещо, ще е още по добре! толкова дълго безпричинно разстойство не ви ли се вижда странно??
Успех!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни