Dog.bg Форуми : Красива мъркана търси стопани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Красива мъркана търси стопани

#1 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2008 - 10:28 AM

Здравейте котколюбци!

С кратко въпросително "мяу" ви поздравява Миси - пухкава трицветна котка - и ви пита - "Има ли сред вас някой готов да ми бъде стопанин и да ме обича?"

В замяна на добра грижа и човешка ласка обещавам "мъррр" много прежда, гушкане, глезене и топлене в студените зимни нощи. Много съм добричка и гальовна по характер, улегнала, на около 4 години, предпочитам да си лежа или да гледам отвисоко вместо да правя бели. Обожавам гушкането и галкането и го показвам с енергично мъркане и месене.

Доскоро живях на улицата в района на зала "България" и там всяка вечер посрещах любителите на музиката, без най-малко да се притеснявам от тълпата. И така по-миналата неделя видях едни симпатични младежи, които ме погалкаха, и побързах да се сгуша в скута им. После те ме отведоха някъде с една кола, дадоха ми обезпаразитяващо хапче и фронтлайн, боцнаха ми една четворна ваксинка и започнаха да ми капят някакви гадни капчици в очите (понеже ми бяха възпалени и имаха гурелчета). Но вече съм чиста и здрава, живея на топло, имам си собствена табуретка, купички с храна и вода, и тоалетна. Отмина времето на скиталчески живот, когато една грозна кола ме блъсна и ме остави с леко изкривена челюст. Добре, че отдавна оздравя и не ми пречи да си хапвам хрупкави гранулки, мляс.

Лошото е, че в съседните стаи има още две мацуранки, с които все още сме на Вие. Не ни стига пространството и чух симпатичните младежи да говорят, че не могат да се справят с отглеждането на три котки и колкото и да ме харесват, са склонни да ми намерят добър стопанин. Реших да взема нещата в свои ръце и да измяукам тази обява:

ТЪРСИ СЕ НАЙ-ДОБРИЯ СТОПАНИН ЗА НАЙ-ДОБРАТА КОТКА - МИСИ

Който ме иска за любимка, да ми пише на nickd@abv.bg
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 01 June 2008 - 08:57 PM

Миси все още очаква своите стопани. Това е една от най-общителните и гальовни котки, които някога съм виждала. Любимо занимание - да се сгуши в скута на някой и да мърка.

Тя ви чака!  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 June 2008 - 08:32 PM

Отново включване с новини от Миси.

За съжаление вчера се наложи да я оперират поради запушване на червата. Причината се оказа голяма втвърдена топка с косми, която се е трупала известно време и е довела до некротизиране на тънкото черво наоколо.

Моят апел към всички любители на котките - давайте редовно малцова пастичка, котешка трева или храна за разтваряне на космените топки. Жалко, че на уличните скиталки няма кой да им даде. Проблемът на Миси може би е започнал още преди 20 май, когато я прибрахме у нас.

Важното е, че й се размина, отстраниха запушването и некротизиралото черво, както и едновременно с това я кастрираха (апропо оказа се, че матката й е възпалена). Сега се възстановява, днес й правиха вливане, утре пак вероятно ще се наложи. Засега отказва да яде и пие. Вече е напълно ориентирана, започва да си възвръща навиците да ни посреща при влизане в стаята с поздравително мяу, приятно й е да я галим, даже се размърка за първи път след операцията.

За жалост няма никакъв интерес към нея, никой не се обажда в отговор на обявите, а тя е толкова разкошна, гальовна и общителна котка. Разбира се, докато се възстанови не може да се мести в друга къща, но и то няма изгледи някой да я поиска.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 June 2008 - 09:29 PM

http://dog.bg/forum/index.php/topic,16794.....html#msg427361  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 18 June 2008 - 08:56 AM

Добричката Миси се възстановява много добре, вече има завиден апетит и много й се играе. Даваме по малко храна recovery и intestinal royal canin, на чести интервали - омита капачката от буркан като професионален мияч на чинии. Много е закачлива, катери се нагоре-надолу из стаята без проблем, много се гали и мърка.

Ако искате да бъдете нейни стопани и я вземете, бъдете сигурни, че ще бъдете наистина късметлии и щастливи с красивата и общителна Миси. Телефон за връзка 0898 666 297.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 23 June 2008 - 10:54 PM

Мисинка се възстановява много добре, утре ще я водим за махане на конците. До седмица според мен ще е готова за местене в друг дом. Но защо ли никой не я кани?
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 June 2008 - 11:30 PM

Чудесно е, че момичето се оправя. Сега й трябват само точните хора. :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2008 - 11:38 PM

Много е прекрасна :kotence: :wub:

Само ми е тъжно колко са много и мъркащите и джавкащите
на които им трябват точните хора :(

#9 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 28 June 2008 - 09:09 PM

Миси се чувства чудесно вече. Станала е много игрива и енергична, много по-жизнена е от преди операцията. Непрекъснато търси нашата компания. Тъй като не се долюбва с другите ни котки, се налага да ги държим разделени, както и да разделяме компанията си - половината от свободното ни време в едната стая, другата половина в другата. И така май никоя от котките ни не получава достатъчно.

Толкова ми се иска да намерим стопанин на Миси, който да е изцяло неин 'питомник'. 
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   marta_p Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 128
  • Регистрация: 06-July 06

Публикувано: 29 June 2008 - 09:29 PM

Много успех за Миси!!! Тя е прекрасна!  :wub:

#11 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 02 July 2008 - 10:49 PM

Напускала съм над 10 обяви за Миси, но досега не ни се обадил да пита за нея дори 1 единствен човек.  :( :sos:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 07 July 2008 - 09:06 PM

Сърдечен мър-поздрав от Миси!  :wub: Помоли ме да ви съобщя, че търси човек на щат за галене и глезене.  ;D
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 November 2008 - 09:02 AM

Тук искам да напиша радостна новина, която е с тримесечна давност вече, както и моля модератор темата да отиде в "Разкази с чуден край".
От обявите така и никой не поиска Миси, нито един човек дори не се обади да попита - обаче тя си имаше своя късмет. Чичо ми й стана стопанин и питомник, разбира се. В началото той се страхуваше ще се справи ли да я гледа, а сега всеки път щом се чуем/видим ми разказва за нея, научил е котешкия й език и разбира мяуканията й, настроенията й, желанията й. Много бързо се е дресирал ;). Той е жив пример за човек с притеснения и резерви дали става за стопанин, а елате да ги видите сега .... каква любов и хъррр-мония.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2013 - 11:48 PM

5 години Миси и чичо бяха щастливи.

Много щастливи.

Миси вече няма стопанин.

Почивай в мир, чичо.






ПП. Буши, моля те, премести темата обратно в Без дом.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 28 October 2013 - 01:24 AM

Няколко снимки.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2014 - 05:37 PM

Мисинка вече се поуспокои от стреса по загубата на стопанина и дома си и се чувства добре при мен.

Направихме тест за ФИВ - отрицателен. Ией!

Ваксинирахме, чипирахме и оформихме паспорта.

Готови сме за осиновяване, в перфектна кондиция.

Много ми се иска да я осинови някой в България и да мога да я виждам от време на време.

Къде са желаещите, моля, на опашката за интервю.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни