Dog.bg Форуми : Защо си купих кокерче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Защо си купих кокерче

#21 Потребителят е офлайн   ReZoN Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 20-August 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 August 2008 - 11:42 PM

От както се помня искам куче ! По едно време забравих за това защото родителите ми изглеждаха невъзможни и просто се отказах за момент .. Станах 7-ми клас и ме приеха в езикова гимназия " Иван Вазов " Точно там исках да отида ! И родителите ми също там ме насочваха . За щастие , това беше много голямо постижение освен , че влязох сега и се съгласиха без много молене да си имам куче искам да е кокер .. и те го искат американски ! Търсихме много , но все няма или е много скъпо или ни запазват някое от обява и се го продават много е неприятно .. дали сме си граница до 250 лева , а и рядко има обяви над 250 , просто търсихме да поръчаме и излизаше 350 и се отказахме имаше и едни много хубави мъжки американски кокерчета за 200 лева и казахме да ни запазят 1 и да отидем да ги видим ама като се обадихме и те казаха , че са ги продали вече  :'( Много е сложно , хора ! Много ми е трудно не знам от къде да търся вече . Ще продължавам и като си намеря ще се успокоя и ще си поемам ангажимента към него докато е живо  ;) Искам кокер защото са сладки , чаровни , умни , игриви , емоционални , привързват се към теб и те слушат ако и ти се грижиш добре за тях !

#22 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 20 August 2008 - 11:52 PM

след като толкова искаш куче и искаш да си толкова отговорен към него е страхотно, но защо не се огледаш за някое кокерче,което стопаните му вече не могат да се грижат и го подаряват. в нета е пълно с такива и можете да си дарите много любов. точно преди няколко дни момче тук си взе едно кокерче, за което вече не могат да се грижат и са дали обява и сега чакаме снимки. с толкова малко пари няма да си купиш кокер от развъдник, а недей от зоомагазин. наистина ще съжаляваш. мен онзи ден ме изгониха от един зоомагазин, само защото собственика не хареса мнението ми,че кученцата се нуждаят от прясна вода. имаше цяло кутило английски кокерчета, които дори нямаха вода при тях, а температурата навън беше 38 градуса!!!!!! а той ми отговори,че той не им слага трици в паницата, те сами си слагали!!!!! идиот!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   ReZoN Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 20-August 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 August 2008 - 02:35 PM

Парите не са чак толкова проблем за нас по-важно е кучето да е здраво , ваксинирано , обезпаразитено , добре гледано , чистокръвно и да сме доволни с него! Искам американски , но английски също е много красив убеждавам се в последно време като гледам някои ваши снимки особено някои на Макс Фурия  ;D Искам кучето ми да е отгледано ми е в къщи още от бебе , да си го отгледам аз ! Иначе вярно , че може и да се поинтересувам от такива обяви , но ще видя  :rolleyes: От обяви има много хубави и здрави кучета .. вярно , че има и ментаджии ама то сме свикнали с тях и ги познаваме ... 200 - 250 вървят там ще проверим и в развъдника в пловдив , ако не .. някой от вас ако има бременна кокерка да казва ще изчакам може да купя от вас  B)

#24 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2008 - 03:06 PM

В България в момента НЯМА бебета чистоквърни и родословни кокери, независимо американски или английски. Ако намерите кокер, то ще е неродословен, съответно няма да се знае колко е кокер, какви примеси има в кръвта си, колко е здраво, какъв характер има и прочие.
За 200-250 лв НИКОГА няма да намерите чистоквърно, здраво, добре гледано кокерче никъде, не само в България. В България има само един развъдник за ам. кокери и той не се намира там, където ще търсите. Съответно това там е ферма за кучета, в никакъв случай не чистокръвни.
Във вфорума нямаме бременни кокерки, защото не толерираме развъждането на неродословни кокери, а родословните не са планирали бебета засега.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#25 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 August 2008 - 07:20 PM

Ако не се лъжа развъдниците за ам.кокери са три... така бях чела в една тема, но все пак - не съм сигурна.

А и наистина, ReZoN, можеш да попаднеш на ферма за кученца, откъдето НЕ трябва да взимаш.  ;)

Пожелавам ти да си намериш кокерче, но наистина внимавай от къде търсиш! ;)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#26 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2008 - 07:32 PM

"Развъдници" могат да се нарекат много ферми за кучета. Но колко са регистрирани по правилата и членуват в клуба на кокерите??? Едиииннннн  ;D
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#27 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 21 August 2008 - 08:34 PM

Билянче, регистрираните развъдници за ам. кокери са 3. Единият е в София, другият е във Велико Търново,  и третият - в Пазарджик.  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2008 - 08:40 PM

А членове на клуба? Колко са? Щот знаем за един регистриран развъдник, който никога няма приемат в клуба....
Леле, с това учене колко изоставам от новините.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#29 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2008 - 09:44 PM

Чакайте сега, за кой развъдник става въпрос? Кой няма да го приемат в клуба?
Има три регистрирани за ам. кокер и трите са членове на клуба.
В момента при нас няма кученца, евентуално пролет може и да има, но и това ще преценим, ако има сериозни и отговорни хора за тях.
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2008 - 10:22 PM

Е, казвам аз че с това учене съвсем съм изостанала.... някой да ми каже кои са трите развъдника, щом всички са членове на клуба. Моля  :sos:
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#31 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2008 - 10:25 PM

http://www.dcforum.i...php?f=17&t=3182
Тази информация отдавна е сложена, а и винаги са били тези три развъдника, нямало промени.  ;)
За ReZoN искам и тук да продублирам линка, който съм пуснала на лични:
http://www.dcforum.i...wforum.php?f=17
Тук имаш много теми за американчета, има и много снимки.
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 21 August 2008 - 10:27 PM

за теб веднага :) развъдници за американски кокери

Идол Айк, писали сме заедно
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2008 - 10:30 PM

Еееееми, заплес съм, какво да се прави.... Ама ми е простено, пък  :izcherven:
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#34 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2008 - 10:35 PM

По добри от Гугъл сме в този форум!  ;D
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   ReZoN Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 20-August 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 August 2008 - 11:56 PM

Добре де .. Амии  :( Пазарджик е близо до Пловдив .. Също така и София не ни е толкова далеч ! Ами за английски кокери развъдник или поне не точно ферма , но пак хора , които се занимават с развъждане на Английски ?

#36 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 27 August 2008 - 02:14 AM

за последен път - с развъждане на каквито и да е кучета се занимават само развъдчиците! за БГ се каза вече, че няма такива за английски кокери. за американски са упоменати по-горе. от там нататък всичко е измама - в една или друга степен, не развъждане. смисълът на развъждането не е да се произведът възможно най-много сладки пухчета за малките деца. целта е да се запази породата, характерните белези и темперамент. да има здрави и жизнени поколения, а не такива които да пълнят темите като здравословни проблеми и бях излъгана....


и така, с цел да помогнем на Самотната и да не я мъчим с безкрайните си повтаряния на едно и също нещо:
пред теб има три варианта:
1. вадиш още няколко стотачки и се разтърсваш за хубав развъдник, истински развъдник или чакаш евентуално кучило тук в БГ. получаваш кутре за изложби, красиво, точно каквото го искаш;
2. намираш си куче, както сам се изрази - каквото намериш - два варианта 1. имаш късмет и то е горе долу здраво и много прилича на кокер, живеете щастливо, но забравяш за изложби;2. нямаш чак толкова късмет и прекарвате времето си не в игра, а във въпроси, сега пък какво му е? и километрични разговори с вета..
3. следиш сайта за животинки, търсещи нов дом - бездом.инфо и помагаш на една бедна душа, като и осигуряваш дом и любов, чувстваш по-човек и имаш верен приятел;

а сетих се и за 4 - забравяш за идеята да имаш куче...

сега сам прецени, кое те устройва наи-много...
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2008 - 10:24 AM

Искам само да уточня, че взимайки родословно куче, никой не е задължен да ходи по изложби.
От родител шампион не всички деца стават шампиони.
Взимайки родословно куче, имате предпоставки да имате типичен представител на порода с всички отличителни белези и характер отговарящ на дадена порода.
Взимайки клубно куче, можете да сте сигурни, че при развъждане са спазени всички правила, а именно:
-родители имат оценки от изложби, които им дават право за разплод,
-преди самата връзка са им направени всички изследвания, които изисква клуба,
-направен и акт за връзка, който гарантира, че именно тази женска е заплодена с даден мъжки,
-кученца се предават на стопани чипирани, с ваксини, здравен паспорт и родословие, а в някои случаи, както стана при нас, с оценки от изложби.
Ако кученце перспективно и новият му стопанин има желание да го изведе на някоя друга изложба, това е само плюс за развъдчика!
Ако сте взели родословно куче , като домашен любимец, пак ще имате по-големи предпоставки да се радвате на типично, здраво, красиво куче с всички документи, от колкото куче закупено от ферма или магазина.
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 27 August 2008 - 12:15 PM

това е така съгласна съм. просто не исках вече да продължавам да пиша. иначе това го писах, защото той в началото каза, че искал красиво куче и т.н.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 10:38 AM

Имам един въпрос надявам се че тук е правилното място.С приятелят ми обмисляме взимането на второ кученце ,не веднага може би след 1-2 год.,може и по-скоро.Колебаем се между 3 породи.Ще държиме да е клубно.Въпроса ми е какви права имаме над него и какви нямаме.Бях чела някъде за отнето куче от развъдчика защото стопанина не бил го завел на изложба или нещо такова.Та....как стоят нещата?
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 01 October 2008 - 02:07 PM

Не съм много на ясно, но мисля,че след като го купиш, еднолично става въпрос - ти си собственик и никой нищо не може да ти каже. все едно някой да идва и да те пита, защото не ремотираш собствения ти апартамент!? но това е само мое мнение.
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни