Dog.bg Форуми : Защо си купих кокерче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Защо си купих кокерче

#61 Потребителят е офлайн   LOVE KOKER Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 500
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Музика,фотография,готварство,биология и кокерии :)

Икона за мнението  Публикувано: 20 August 2009 - 10:58 AM

Моето предишно кученце беше смеска-пинчер и булонка.На 13 годишна възраст трябваше да я приспим
защото имаше доброкачествено образувание на коремчето,което растеше и растеше,докато един ден(март 2008) не се пукна и така се наложи да приспим Джили.Тя беше дворно куче,но през целия ми живот бяхме заедно.Аз толкова бях свикнала да имам кученце,че през лятото,мисля че преди 1 година,през август месец,едни хора ни предлагаха кокер,защото имали бебе.Казваше се Коко.Той щеше да бъде първото кученце,което щяхме да гледаме у дома,беше възпитано и затова родителите ми се съгласиха.Стопаните,обаче,се отказаха да го дават.Аз търсих обяви,навих нашите да си вземем малко кокерче,което да гледаме у дома и така минаха 4,5 месеца в търсене.Мислих да си взема кокерче това лято,но съдбата ми прати Тоби още декември месец 2008год. Не знам кой е щастливецът-Аз или Тоби wub.gif Много си го обичам и се радвам,че той намери дом,където го обичат wub.gif Изключение е баба ми dry.gif И друг път съм разказвала тази история.Извинете ме,че се повторих smile.gif Много често я разказвам,защото е странно ,че толкова много го исках и съдбата сама го прати при мен.Майка ми го намери на улицата и когато я питам: ,, Какво те накара да го вземеш?Защото е кокерче ли го взе? '' Тя ми отговаря,че просто погледът му е бил толкова миличък,че просто нещо я е накарало да го вземе be_107.gif Така Тоби се озова при нас af_089.gif
User's Signature

Качена снимка Тоби и Петя

#62 Потребителят е офлайн   svetlozara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 29-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:КуЧеТа ЖиВоТнИ

Публикувано: 23 December 2009 - 11:28 AM

Преди да вземем Дейзуни щяхме да вземем Голдън ретривър,но ни казаха че е много голямо.После мислехме за шпиц,но не ни хареса много много.После пък за Чао чао,казаха ни обаче че били твърде злобни.След това хъски -за него че било много силно и ще събори детето.Минахме и на Аляски маламут защото много го харесвам-и пак поредното отхвърляне на породата защото е двърде голяма.Минахме и на Самоед-който също отказахме защото пуска твърде много козина.Накрая почнахме обикаляне по магазините не останаха вече кучета докато не видяхме едно малко кремаво кокерче,което играеше с лабрадорче.Щом го видяхме си казахме че ще го вземем.Та то беше толкова сладко.............така де мога да продължа тази история многоооооо дълго но това за сега!
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   Richi_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 22-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Stamboliiski
  • Interests:Ku4eta

Публикувано: 30 December 2009 - 02:45 PM

Аз имам куче Тара(ул.превъзходна) но тя е дворно куче и е в съседното село а аз не мога да хода да си я гледам всеки ден и от 3-4 год си мрънках а наште да си вземем куче за вкъщи ,първоначално не мислех за породата но 1 год на морето видях един кокер и си казах това е и така на 24 април тази година точно след като ми махнаха шевовете(имах опер)и то на рд-то ми мън-мрън и татко както бяхме в пловдив бръм-бръм и така се сдобих с моето черно съкровище-РИЧИ
User's Signature

Едно куче е по-добър приятел от когото и да е човек

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   svetlozara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 29-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:КуЧеТа ЖиВоТнИ

Публикувано: 27 January 2010 - 07:33 AM

Така да разкажем още малко.....Преди да я взем всъщност не знаехме какви палавници са кокерите,но само след като влезе у дома ни стана ясно че те са точно за тази цел-да те забавляват макар и с бели и много лоши пакости.Така де Дейзи вече е на 9 месеца и си продължава с беличките които мога да ги разказваааам....но това не е темата. ea_103.gif ТОВА ЗА СЕГА!!!
User's Signature

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   todorova80 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv

Публикувано: 22 February 2010 - 03:49 PM

аз много харесвам тази порода кучета още от дете и понеже знам колко са игриви и мили,реших да взема точно такова куче за сина ми,който е на 6 години и това му беше подаръка за рождения ден.Сега 6 месеца по късно, не съжаляваме за избора си.Той е едно прекрасно куче,толкова се забавляваме всички с него,вече е част от нашето семейство.Много го обичаме.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#66 Потребителят е офлайн   fencho&sami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 05-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:музика и животни
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2011 - 08:12 PM

Тук в тази тема и аз ще се включа.
Беше 20 ноември 2010г. В 16ч отидох на интервю за работа във една ветеринарна клиника тук във Варна.
Влязох и попитах къде е зоомагазина защотото интервюто ми беше за него.
Насочиха ме към него. Влязох аз леко притеснен и срещу мен видях 2 витринки с 2 кученца.
В едната мини пинчер кафяв хърбав много игрив.
Във втората едно къдраво пясъчен цвят бебе кокерче което лежеше в едно легенче и гледащо супер жално.
Като ме видя помаха с опашка много загадъчно.
Отидох до него и то се приближи.Погледа ме и нещо в мен трепна и ме плени.
Това беше усещане което не съм усещал към животинче до сега.
Усетих че искам да е до мен в нас и аз да се грижа за него.
Интервюто ми мина и на 4ти Декември ми беше първият работен ден.Всяка свободна минута аз ходих при малката сладурана.
И на 23 декемви сутринта влязох в зоомагазина и казах искам да си я взема у дома.
И така вече 2 седмици бебето кокерче на 3 месеца е тук в къщи с мен и много ме радва,
Ето за това реших да си взема кокерче и по точно това кокерче.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#67 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 07 January 2011 - 04:28 PM

Взаимно сте се намерили :af_089:
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#68 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 January 2011 - 04:35 PM

а нали знаете колко е опасно закупуването на куче от зоомагазин?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   bebe87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 07-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Силистра

Публикувано: 07 January 2011 - 06:17 PM

Ще се включа и аз в тази темичка. Аз не съм искала куче, и представа съм си нямала за кокерите. Около 17 години имахме булонка, аз бях много мъничка като я взеха родителите ми, тя почина от старост :(. Много обичам животните и винаги съм си мечтала за котенце, но вече заживях със съпруга ми и забравих за идеята с котката, още повече че аз трябваше да й търпя белите. Но през януари месец 2010, често вземах уличния котарак в къщи да се постопли и все се чудих да си го оставя за постоянно. И тогава едни приятели се обадиха да ме питат дали искам кокерче на 40 дена, техни познати го взели, ама го гледали в мазата и то постоянно плачело, твърдо заявих че не искам куче. Те се обадили на съпруга ми и му казали, че аз съм го искала кучето. И след малко слезте да си вземете дивачето даже с панделка на врата :db_046: .
По него време учих за изпити и си стоях в къщи, а малкото бебче все в мене спеше, отначало все се карах и не го исках защото много бели правеше, но сегааааааааааа. Сега Мегито ми е всичко както за мен така и за съпруга ми, не си я давам на никого, тя е моята радост. Е все си е същата откачалка, но вече се примирих че няма да се оправи.
Може и да не е чистокръвен кокер, но какво значение има..........Ние да ви кажа не сме си я кастрирали, защото някой ден може да искаме малки, а доколкото знам е вредно, и по често боледуват животните след това. Поне нашия вет. така казва, както и че е хубаво веднъж поне да роди. За пръв път като занесох бебока, вет. каза че няма вариант да се направи нещо за да се избегне менструацията, т.е въобще не ми обясни за кастрация. :tb_195:
Май много се задълбочих............. :ab_041:

#70 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 January 2011 - 06:30 PM

Много хубава история. Те най-обичаните неща в живота ни така ненадейно идват. Да ви е жива и здрава много дълги години да ви радва.
А за раждането и кастрацията попрочетете тук има много обсъждано.
Аз като собственик на кастрирана женска мога да ви споделя нещо, ако ви интересува.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#71 Потребителят е офлайн   bebe87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 07-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Силистра

Публикувано: 07 January 2011 - 07:31 PM

Благодаря Билянче. Все още се запознавам с форумчетата тук, ще прочета това онова и тогава вече ще разпитвам :tb_195:

#72 Потребителят е офлайн   kris11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 13 January 2011 - 11:14 PM

Нещо се нападат и обиждат кокерчетата , че са невъзпитани, катерят се по масата, дъвчат кабели, обувки, търмъчат диванчета и столове.
Няма такова нещо ; това са послушни животинки, гальовни . Не се катерят по масата и леглата, не ядат храна от чинии на масата или шкафове на височина 50 см / - само се души от 1 педя разстояние и се ляга долу и чака , НО ако нещо пада във въздуха -оп изчезва , също и ако успее да докосне пода :ab_041: . Любимо положение - да се спи върху краката ми . Цял ден може да е бил навън , но в 16- 16;30 си търси разходката .
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   vitaminka1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 25-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 January 2011 - 12:36 PM

Показване на мнениетоkris11, в 13 January 2011 - 10:19 PM, написа:


Не се катерят по масата и леглата, не ядат храна от чинии на масата или шкафове ...

Нееем, няма такова нещо :ab_041: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   LOVE KOKER Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 500
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Музика,фотография,готварство,биология и кокерии :)

Публикувано: 01 February 2011 - 06:33 PM

:ab_041: Тоби проверява всяка чанта оставена на дивана. Ако има нещо за ядене го изяжда веднага. :ab_041: И на масата в кухнята се е качвал, но аз не бях в стаята и го изпуснах от хола, докато отида да го изведа от кухнята, нашия се качил на масата . Имаше само плодове, така че не си е струвало усилията :ab_041: Не че не яде и плодове :ab_041:
User's Signature

Качена снимка Тоби и Петя

#75 Потребителят е офлайн   kris11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 09 February 2011 - 10:02 PM

Лошо възпитание . Чанти, торбички задължително се изследват с душене , но да се рови вътре, да се яде от тях, - няма такова нещо.
Имам такива случаи - връщам се от покупки от магазин и пренасям торбите въ входа ,а 1- вото стъпало да ги пази Микрошката . . Аз се връщам поне 5 пъти и се бавя защото естествено не съм спрял наблизо. авсичко се обследва подушка и толкова, сяда се и се чака да дойда. Вътре може да има деликатеси и то нарязани ,може да има нещо готово топлички и ароматно - няма бъркане, ровене .
На маса не се качва , само на задни крака може да се надигне са по-добро подушване. Оставал съм мезета в чиния - луканки, шпек , филета на секцията на височина около 50-55 см подушва се от растояние 2отина см и се ляга долу, дори и да няма човек в стаята половин час - няма посягане .Чака се мирно и кротко и като влезеш има 1 влажен сърцезателе поглед дето ти преобърка целия стомах . Начина за посикване е дясна лапа в/у лява ръка и 1 сърцезателен поглед топящ айсберги :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни