Dog.bg Форуми : Всичко свързано с храненето на Мопс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Всичко свързано с храненето на Мопс

#1 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 May 2008 - 07:25 PM

Здравейте приятели отварям тази тема  защото както всички знаем храната е основна движеща сила при Мопса! ;)
Тук в тази тема можете да задавате въпроси,отговаряте  съветвате,препоръчвате, всичко което е свързано с храненето на Мопса!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dyfi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 19-April 07
  • Location:Варна

Публикувано: 31 May 2008 - 02:16 PM

МОПСОВЕТЕ са големи лакомници
Храненето им трябва да бъде здравословно и балансирано, тъй като тази порода има склонност към затлъстяване поради денонощната си неуморна си лакомия.
Мопсът е готов по всяко време да поглъща всякакъв вид лакомства. Идеалното му хранене се състои от пълноценни сухи храни или бяло месо. Абсолютно трябва да се избягват остатъците от масата, пилешки, заешки кости, кожа, шоколад, сладкиши, сосове и средата на хляба. Винаги да има на разположение прясна вода.
User's Signature

●٠·˙´¯` Mорска Мопска Mацка ´¯`˙·٠●

#3 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 June 2008 - 11:54 AM

Както вече споменах в говорилнята Гиги изглежда добре и се чуства добре-да чукна на дърво и да го пу,пу,пу да не му е уроки но тоя вагабонтин не спира да се движи  ;Dе спира само когато види че нося купичката с храна!
В момента сме на храна проплан-по малко мазна е от роялканина,нея му я обърквам с малко настъргано варено яйчице,другия път му объркам гранулките с малко кисело млекце но 0.1%масленост,следващия път гранулките ги обърквам с варена телешка кайма,следващия път с варен ориз и така му разобразявам менюто!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 June 2008 - 01:41 PM

Да ти кажа до сега не съм имала никакви проблеми с киселото мляко аз му давам веднъж в седмицата една супена лъжица но млякото е 0.1%масленост и тази лъжица я обърквам заедно с гранулките,проблем до колкото съм информирана може де се появи от мляко с висок процент на масленост-може да получи разтройство-това са ми го казвали вет.лекари.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   ив Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 25-March 08

Публикувано: 03 June 2008 - 03:06 PM

и аз не съм имала проблеми всяка вечер жозко яде по малко тараторче мн го обича но няма проблем с млекото :blink:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 June 2008 - 03:16 PM

Като беше бебе Тайра освен гранулите Роял Канин, които са си задължителни, й се готвеше специално за нея - говеждо месо, телешко с морковчета и ориз, разбира се без никакви подправки и всякакви вкусотии, които и аз бих си хапнала ;D малките обаче си ги свикнахме само на Рояла и си го обичат много. от време на време и тях ги разнообразяваме, разбира се, но без да отваряме детска кухня, както беше с майка им  ;D ;)

#7 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 03 June 2008 - 03:32 PM

Цитат

hubavajena6 май не е много препоръчително да му даваш кисело мляко :)
как се чувства кучето от него?


само процента на масленост е проблем при киселото мляко, Аксо също похапва омазани в кисело млекце гранулки, за да стане як балкански мопс, хаха ;D
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   balkancho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 29-April 08
  • Location:Варна

Публикувано: 03 June 2008 - 06:07 PM

Пък Балканчо си яде кисело мляко без проблем и нищо не му става :)

#9 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 05:17 PM

според мен няма лошо от време на време да им се дават на мопситата разни такива лакомства, само без да се прекалява. Тайра например обича много да яде краставички и морковчета. като зайче е  ;D ;D ;D

#10 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 05:19 PM

Аз даже мисля, 4е е полезно да им се дават плодове и зелен4уци от време на време. Будлъо умира за крастави4ки, грозде, диня... Абе, общо взето за вси4кооо!  ;D
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 05:27 PM

Цитат

Аз даже мисля, 4е е полезно да им се дават плодове и зелен4уци от време на време. Будлъо умира за крастави4ки, грозде, диня... Абе, общо взето за вси4кооо!  ;D


Явно с Тайра си падат по едни и същи неща  ;) да не са рода? ;D

#12 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 05:29 PM

Много е възможно! Как е Тайра? Аз не съм я виждала на живо, а само на снимки! Много ми е симпати4на! Хайде като си ги вземеш от "лятната ваканция" ще си определим една среща!  :wub:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 05:36 PM

Цитат

Много е възможно! Как е Тайра? Аз не съм я виждала на живо, а само на снимки! Много ми е симпати4на! Хайде като си ги вземеш от "лятната ваканция" ще си определим една среща!  :wub:


Ева, ще бъде чудесно да си организираме една среща ;) Тайра се чувства страхотно, както и малките, защото по цял ден са навън, беснеят, тичат насам-натам, играят си на воля и после спят като къпани  ;D чак се чудя дали няма да изпадне в депресия като я приберем в апартамента пак, ама ще гледам да го компенсираме с повече разходки. ти в БГ ли си сега?

#14 Потребителят е офлайн   Гергана М. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 June 2008 - 07:13 PM

Цитат

Аз даже мисля, 4е е полезно да им се дават плодове и зелен4уци от време на време. Будлъо умира за крастави4ки, грозде, диня... Абе, общо взето за вси4кооо!  ;D

Еви внимавай с гроздето,някъде четох,че е отровно за тях.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 June 2008 - 07:48 PM

Tази  статия я копирах от форума-Къщата на кучето мисля че е доста полезна!
Знаете ли, че има неща, които никога не трябва да се дават на кучето или котката? Съветваме всеки собственик на котка или куче да прочете тази полезна статия на д-р Карен Хелинген.

Много години съм работила в спешна помщ. Какви ли не храни и напитки са давали собствениците на животните, които после ми се налагаше да спасявам. А правилото е просто - ако това не е особено полезно за вас самите, по-скоро е вредно за вашата котка или куче. Някои животни са готови да изядат какво ли не, затова стопаните трябва да са внимателни, за да не се окаже техният любимец пациент на спешното. Ето десет продукта, които не трябва да се дават на животните:

1. Никакви кости - костите са вредни за животните! Всяка година безброй животни се оказват в отделението за бърза помощ след угощение с кост. Работата е там, че кучетата са месоядни, а не всеядни животни, и повечето кучета и котки просто не смилат костите. Остро парченце кост или заседнало в червата късче могат да доведат до пагубни последици, обикновено операция. Костта може да заседна в устата или в гърлото, което също е опасно.
Вредни са всякакви кости, вкл. свински, птичи и говежди. Следващият път, когато ви се прииска да дадете кост на кучето, нека бъде "Nylabone" (Изкуствена кост от зоомагазина за поддържане на зъбите). Кучето ще ви каже "благодаря" за това.

2. Шоколадът може да бъде смъртоносна отрова, тъй като съдържа веществото теобормин, което предизвиква сърцебиене, възбужда централната нервна система и свиване на артериите. Клиничните симптоми могат да бъдат най-различни - от гадене, диария, безпокойство и раздразнителност до остра сърдечна недостатъчност, припадък с конвулсии или смърт. Това може да стане съвсем бързо - след 4-6 часа след като кучето е изяло шоколада. Смъртен изход при петнайсеткилограмово куче може да предизвика 1 фунт шоколад. Ако кучето ви се е наяло с шоколад, незабавно се обърнете към ветеринар.

3. Алкохолът също е крайно вреден за кучетата и котките. Животните се опияняват много бързо: започват да се препъват, да се удрят в предмети, травмират се и губят контрол над пикочния мехур.
Във високи дози алкохолът потиска централната нервна система, дишането и сърдечната дейност и може да доведе до смърт.

4. Млякото също не е от полза за животните, тъй като много от тях не понасят лактозата (млечната захар), което може да предизвика диария. При животните често отсъства ензимът, необходим за разграждането на лактозата, което води до стомашно-чревни проблеми. Дори ако на животното му харесва вкусът на млякото, особено при котките, въздържайте се от него.

5. Много опасни за животните са шунката и другите солени деликатеси и продукти. Освен високото съдържание на мазнини, в тях има много сол, което може да предизвика силни стомашни болки или панкреатит (възпаление на задстомашната жлеза). Освен това едрите кучета, които ядат солена храна, пият много вода, което може да доведе до опасното за живота състояние - разширение на стомаха. Стомахът се напълва с газове и след няколко часа може да се завърти, при което кучето обикновено загива.

6. Лукът е токсичен за животните (в големи количества - няколко сурови глави). В него се съдържа веществото алил-пропил-дисулфид, което уврежда червените кръвни телца и може да доведе до печален изход. Животните развиват анемия, слабост, дихателни проблеми. Ако кучето ви се е наяло с лук, по-бързо се обърнете към лекар.

7. Кофеинът също е вреден. В него се съдържа метилиран ксантин, който, както шоколада, превъзбужда централната нервна система и сърцето, и след няколко часа може да предизвика повръщане, раздразнителност, силно сърцебиене и даже смърт. В никакъв случай не допускайте животните до сутрешното си кафе или чай.

8. Плодовете на авокадото също са опасни за животните. Първо, те съдържат много мазнини и могат да предизвикат разстройство, повръщане, даже панкреатит. Второ, семената на авокадото са токсични и могат да заседнат в червата, предизвиквайки непроходимост, заради което да се наложи хирургическа намеса.

9. Много хора ще се учудят, но за котките е вредна рибата тон. За нормалната работа на сърдечния мускул е необходима аминокиселината, наречена таурин. Ако искате да поглезите котката си с риба тон, чийто вкус тя така харесва, давайте специална риба тон за котки, в която е добавена така нужната й аминокиселина.

10. Резултатите от последни изследвания показват, че стафидите и гроздето могат да предизвикат у животните бъбречна недостатъчност. Малките кученца при това могат да се задавят с грозде.

* Заб. прев.: В никакъв случай не хранете кучетата с подправки и пушени меса - съдржащите се в тях феноли са крайно токсични за черния дроб!

Превод на руски Жана Тоффа.
А от руски - мой.



ВКУСНО ИЛИ ОТРОВНО?

1. Опасните картофи и домати
Оказва се, картофите са вредни. Ако кучето изяде суров картоф, диарията, коликите и депресията са му сигурни. Причината е много проста - кучешкият стомах не е приспособен да храносмила кореноплодни, особено сурови. Същото се отнася и до доматите, дори ако са израсли в собствената ви градина.

От живота: познавам един мастиф, който обожава наесен да събира със стопанина си реколтата и се лакоми за "дарове на природата". Мастифът не се отказва от нищо: картофчета, круши, какво ли не, всичко - в устата. Случва се след събирането реколта да не остане, а кучето пращи от здраве.

2. Ужасните стафиди и авокадо
Опитвали ли сте авокадо? А кучето е по-добре да не опитва. Американците бият тревога: от екзотичния плод у кучетата могат да се появят заболявания ... на дихателните пътища! А семка може да заседне някъде в хранопровода. Авокадото е противопоказно и за гризачите и птиците.
Със стафидите работата стои още по-зле. Някак даже е непонятно защо са толкова опасни, но ужасно опасни са те.

От живота: мислех си, че стафидите са вредни, защото са сладки. Ами гроздето? Много хора казват, че кучетата го обичат, както малини или черници.

3. Коварните ябълки и лук
Съгласете се, съвсем не всяко куче доброволно ще се съгласи да сдъвче глава лук. А ако все пак се съгласи, ще плати за своята наивност: ще си изгори лигавицата на хранопровода и стомаха. Ябълките са също такова страшно нещо, както доматите, че и повече: в ябълките има семки, а в семките - вещества гликозиди, които, според американските лекари, предизвикват у кучетата повръщане, обилно слюноотделяне и интоксикация.

От живота: съвет за в бъдеще - не хранете кучето със събрани семки от ябълки по-често от веднъж седмично.

4. Кафе, ядки и тесто с мая
Теоборминът и кофеинът съвсем не са нужни на нашите животни, както и стомашното разстройство. От ядките при кучетата се нарушава перисталтиката и пак обилно слюноотделяне. А прясното тесто с мая може да бухне в стомаха или червата на кучето - такива ми ти баници!

От живота: веднъж кучето ми излапа пълна тенджера с тесто и остана много доволно.

5. Страшният антифриз!
Ето това е действително опасно. Работата е там, че автомобилният антифриз е сладък и кучетата намират миризмата му за привлекателна. За съжаление, дори чаена лъжичка антифриз е смъртоносна доза и за едро куче!
И никакви случаи от живота, както разбирате, няма.

Списание "ДРУГ " февраль 2005 
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 22 July 2008 - 11:08 AM

Цитат

Цитат

Цитат

hubavajena6 май не е много препоръчително да му даваш кисело мляко :)
как се чувства кучето от него?


само процента на масленост е проблем при киселото мляко, Аксо също похапва омазани в кисело млекце гранулки, за да стане як балкански мопс, хаха ;D
Може би това е новата порода според Акселчо як балкански мопс


Точно така, джудка, за да може яко да те нахапе като те види, щото и зъл ше го направиме :angry:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 22 July 2008 - 11:21 AM

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

hubavajena6 май не е много препоръчително да му даваш кисело мляко :)
как се чувства кучето от него?


само процента на масленост е проблем при киселото мляко, Аксо също похапва омазани в кисело млекце гранулки, за да стане як балкански мопс, хаха ;D
Може би това е новата порода според Акселчо як балкански мопс


Точно така, джудка, за да може яко да те нахапе като те види, щото и зъл ше го направиме :angry:
Неосъществима мечта ,акселчо ние не сме в компанията на такива като вас



и по-добре, щото иначе щяхте да сте ни водоноска
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 22 July 2008 - 11:34 AM

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

hubavajena6 май не е много препоръчително да му даваш кисело мляко :)
как се чувства кучето от него?


само процента на масленост е проблем при киселото мляко, Аксо също похапва омазани в кисело млекце гранулки, за да стане як балкански мопс, хаха ;D
Може би това е новата порода според Акселчо як балкански мопс


Точно така, джудка, за да може яко да те нахапе като те види, щото и зъл ше го направиме :angry:
Неосъществима мечта ,акселчо ние не сме в компанията на такива като вас



и по-добре, щото иначе щяхте да сте ни водоноска
Мечти мечти акселчо под нашето ниво


да бе, затова си говориш на ние, може би сте няколко гласа в главата ти ;D
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 August 2008 - 11:05 AM

Здравейте,да ви се похваля че вече се храним с храна която е предназначена специално за мопсове,и  сме много доволни на Гиги му харесва много и си я похапва със завиден апетит!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 20 August 2008 - 03:23 PM

Цитат

Здравейте,да ви се похваля че вече се храним с храна която е предназначена специално за мопсове,и  сме много доволни на Гиги му харесва много и си я похапва със завиден апетит!


Да, храната е на Роял Канин и Аксо от доста време не беше хапвал само гранули, доста му се услажда. Преди все трябваше да се миксва я с яйчице, я със сирене, за да му се "отваря" апетита, а засега с тези е добре. Подариха ни и кутия за път с паничка за хранене с мопс на нея от Роял Канин. Освен това гранулите са на пилешка основа.
User's Signature

Качена снимка

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни