Dog.bg Форуми : Възпитание и Обучение на Мопс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание и Обучение на Мопс

#41 Потребителят е офлайн   mamatedy80 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 16-December 07
  • Gender:Female
  • Location:варна
  • Skype:

Публикувано: 03 July 2009 - 04:01 PM

Това с банята ми се вижда много травмиращо за животинчето,аз Киара я оставям по 3-4 часа сама на ден в целия апартамент,но си има компания-друго кученце и като се върнем скача полудяла от радост.Има един проблем,че за 4 часа е свалила тапетите от коридора и сега събота и неделя ще ги досвалим и ще боядисаме с латекс-ще я видим тогава какво ще измисли :af_089:
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 03 July 2009 - 04:04 PM

Арчи като остане сам само спинка,направих опит с играчките,оставих ги около него,за да забележа дали си играе като ме няма.Не-там си бяха,непокътнати,а той изглеждаше много сънен,и възглавничката му беше топла.Иначе ако го затворя в стаята сам (примерно ако чистя с някой препарат) и знае,че съм вкъщи,винаги скимти и дращи.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#43 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 03 July 2009 - 04:05 PM

А не не. Аз изобщо нямам намерение да я оставям в банята докато ме няма. Тя ще си има достъп до коридора мойта стая и банята, но сега когато аз съм тук не знам друг начин как да я научавам полека лека и сама да си седи спокойно. Иначе наистина е травмиращо за кученцето. Съседите под нас си държат песа затворен там и той по цяла нощ вие като вълк :ud_009:

#44 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 03 July 2009 - 06:56 PM

аксел има на разположение целия апартамент, но сега спи само в спалнята - разбира се той спи и при нас. но вначалто беше само коридора и банята, като коридора е доста голям. после си "заслужи" с добро поведение и другите помещения.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   _- Akasha -_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 64
  • Регистрация: 21-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Габрово
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2009 - 11:04 PM

Да се оплача и аз Лорито още не се научила за пишкането тук таме пишка и ака в банята иначе където и падне си върши работата. Вече излизаме от 2 месеца и единствено ака навън седим по 2 часа наваън и тя като се приберем пишка. Вече се хванах за главата как да подходя как да я науча. Аз даже нямам представа как ще се научи скоро да пишка само навън след като тя не стиска и си ходи по 10 пъти по малка нужда поне. Моля ви помогнете че вече незнам какво да правя
User's Signature


Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   drak Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-September 09

Публикувано: 07 September 2009 - 12:10 PM

Мопса ми е на 3 месеца и 6 дена и искам да го науча на командата ЕЛА ТУК,а не знам как.Моля ви помагаите!

#47 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 September 2009 - 02:42 PM

Цитат(drak @ Sep 7 2009, 12:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мопса ми е на 3 месеца и 6 дена и искам да го науча на командата ЕЛА ТУК,а не знам как.Моля ви помагаите!


Ако мопсчето ти вече си знае името след като го извикаш по име и кажеш ела тук но не строго а като на игра-би трябвало да те послуша и да дойде!Ако е от по инатливите вагабонти вземи вкусотийка в ръка-нещо което бебчо обича да папка доближи я да носа му за да я подуши и след това я скриваш в юмрука си-първоначално бебо ще върви по петите ти но след като разбере че няма да му я дадеш ще се откаже-в този момент се отдалечаваш на разтояние от него и го викаш по име като му показваш вкуснотийката а когато дойде го хвалиш погалваш го и му я даваш като награда-и така докато свикне с команда ела тук-така аз научих моите мопсита на тази комада-ако някой знае друг начин нека сподели опит!
Успех с бебчо!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   mamatedy80 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 16-December 07
  • Gender:Female
  • Location:варна
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2009 - 10:26 PM

Кажете ми как да науча Киара да пишка и ака вън,разхожда ме се всеки ден в точно определен час.Сутрин се разхождаме 30 минути след ставане,към 14 часа пак и после в 20 часа,но винаги се стиска вън,като се приберем във вкъщи бърза да клекне на памперса.Днес бяхме в морската градина 3 часа и пак нищо не свърши.
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 September 2009 - 10:16 AM

Цитат(mamatedy80 @ Sep 14 2009, 10:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Кажете ми как да науча Киара да пишка и ака вън,разхожда ме се всеки ден в точно определен час.Сутрин се разхождаме 30 минути след ставане,към 14 часа пак и после в 20 часа,но винаги се стиска вън,като се приберем във вкъщи бърза да клекне на памперса.Днес бяхме в морската градина 3 часа и пак нищо не свърши.




Отговора е в предпоследното изречение-"памперса"-одавна вече трябваше да е изхвърлен и забравен!А първото излизане трябва да е буквално в момента в който тя отвори очи и се събуди-не да чакате да изчишка на памперса и чак след това примерно да я разхождате.Разхождайте я преди да е яла-така ще може да потичка на вън и по този начин ще й се дочишка почти неистово и няма как да се стиска до вътре.
А памперса го махайте още сега и го забравяйте!Малките бебета се изкарват на вън поне по четири до пет пъти на ден за да свикнат че се чишка и ака на вън а не в къщи-"друг е въпроса ако я научите Киара да ачка и чишка в банята или тоалетната"-може да преместите памперса там и да й оставяте вратата отворена докато свикне-но пак се повтарям в момента в който свикне в тоалетната памперса става излишен-той се използва за кученца до третата ваксина-иначе по тоя начин ще си създадете напред във времето главоболия ab_041.gif
Ако има кой да извежда Киара на разходка по често нека го прави-преди и след ядене-15мин.след като е яла-но след хранене никакво тичане и щуреене на вън-само разходка! md_064.gif
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   mamatedy80 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 16-December 07
  • Gender:Female
  • Location:варна
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2009 - 08:38 AM

Благодаря hubavajena6 за изчерпателния отговор,днес я вдигнах от леглото както спинкаше сладко, излязохме на разходка за 40 минути и нищооо,прибрахме се във вкъщи и познатата история на памперса.Прави ми впечатление че може да се стиска да не чишка и ачка ужасно дълго време.Нямам възможност да се разхождаме повече от 40 минути.Ясно ми е че е по-добре да не се прибираме докато не си свърши работата,но нямам възможност повече от 40 минути да се разхождаме.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 February 2010 - 12:05 AM

Полезен сайт за всички новобранци! md_064.gif ba_025.gif

http://www.cesarsway...ter/200603.html
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 02 February 2010 - 12:27 PM

Ани, нещо не се отваря.


User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#53 Потребителят е офлайн   mopsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 31-May 10

Публикувано: 20 June 2010 - 07:56 PM

здравейте! Моят сладур е на почти 3 месеца но незная по кой метод да го науча да си върши работата на упределеното място. Не мога да го наблюдавам по цялден ,защото съм заета.
Като го пусна из цялата къща си върши нуждата нявсякаде но не и там където трябва.
Моля за съъвети
User's Signature

йй

#54 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 June 2010 - 11:12 PM

Показване на мнениетоsvetamops, в 20 June 2010 - 09:15 PM, написа:

Показване на мнениетоmopsi, в 20 June 2010 - 06:01 PM, написа:

здравейте! Моят сладур е на почти 3 месеца но незная по кой метод да го науча да си върши работата на упределеното място. Не мога да го наблюдавам по цялден ,защото съм заета.
Като го пусна из цялата къща си върши нуждата нявсякаде но не и там където трябва.
Моля за съъвети


Малки кученца като малки бебета , като хапнат им се се прави нещо ,затова като го нахраниш веднага го изведи навън за да си свърши работа.Прави това редовно и той ще свикне , като го направи навън трябва да го похвалиш ,да знае че свършил нещо хубаво.Съдейки по това ,че още няма три месеца ,значи няма третата вакцина ,трябва да избереш времено такова място в къщи ,да речем банята или туалетната ,там сложи един вестник и след като го нахраниш носи го там. Успех.

User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#55 Потребителят е офлайн   mopsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 31-May 10

Публикувано: 27 July 2010 - 11:43 AM

Мерси! Сега като може вече да излиза на вън сам се научи да се облекчава навън! :af_089:
User's Signature

йй

#56 Потребителят е офлайн   elibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 12-February 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2010 - 03:34 PM

Показване на мнениетоmamatedy80, в 16 September 2009 - 06:43 AM, написа:

Благодаря hubavajena6 за изчерпателния отговор,днес я вдигнах от леглото както спинкаше сладко, излязохме на разходка за 40 минути и нищооо,прибрахме се във вкъщи и познатата история на памперса.Прави ми впечатление че може да се стиска да не чишка и ачка ужасно дълго време.Нямам възможност да се разхождаме повече от 40 минути.Ясно ми е че е по-добре да не се прибираме докато не си свърши работата,но нямам възможност повече от 40 минути да се разхождаме.

Защо не пробваш да излизаш навън с памперса? Като го види може да се сети за какво е и да свърши работата..Не съм пробвала това,но ми се видя добра идея.Зина се научи за 10 дни да ходи навън,но я бях взела с мен на работа и я водех през 2 часа само да пишка и я прибирах веднага защото сме излезли по работа ,а не за разходка. :wb_052: Успех
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   elibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 12-February 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2010 - 03:39 PM

Показване на мнениетоdrak, в 07 September 2009 - 10:15 AM, написа:

Мопса ми е на 3 месеца и 6 дена и искам да го науча на командата ЕЛА ТУК,а не знам как.Моля ви помагаите!

Отваряш хладилника и той идва веднага :af_089:
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   mopsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 31-May 10

Публикувано: 28 July 2010 - 09:29 PM

Показване на мнениетоelibaby, в 28 July 2010 - 02:39 PM, написа:

Показване на мнениетоmamatedy80, в 16 September 2009 - 06:43 AM, написа:

Благодаря hubavajena6 за изчерпателния отговор,днес я вдигнах от леглото както спинкаше сладко, излязохме на разходка за 40 минути и нищооо,прибрахме се във вкъщи и познатата история на памперса.Прави ми впечатление че може да се стиска да не чишка и ачка ужасно дълго време.Нямам възможност да се разхождаме повече от 40 минути.Ясно ми е че е по-добре да не се прибираме докато не си свърши работата,но нямам възможност повече от 40 минути да се разхождаме.

Защо не пробваш да излизаш навън с памперса? Като го види може да се сети за какво е и да свърши работата..Не съм пробвала това,но ми се видя добра идея.Зина се научи за 10 дни да ходи навън,но я бях взела с мен на работа и я водех през 2 часа само да пишка и я прибирах веднага защото сме излезли по работа ,а не за разходка. :wb_052: Успех

Аз Лео му изнасях памперса и като чишка му виках "Пиш". Той се научи за седмица и сега като му кажа "Пиш" иска не иска чишка миличкия.
User's Signature

йй

#59 Потребителят е офлайн   sunnny Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2010 - 02:04 PM

И аз да се похваля вчера си взех мопсче, казава се Моли и е страшно сладичка. Взех я от зоо магазин с трите ваксини беше, защото е родена април и вече е на три месеца. Вчера исках да я нахраня, тя не искаше, чудя се дали не е от стреса покрай новата среда. Казаха ми от магазина, че вече мога да я разхождам навън, пробвах вечерта, а тя като се запъна и крачка не иска да направи на вън.И си я прибрах, днес пак ще пробвам. Дано да тръгне на разходка и да хапне.
Прикачена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 29 July 2010 - 04:45 PM

още едно.... :dh_188:
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни