Dog.bg Форуми : Възпитание и Обучение на Мопс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание и Обучение на Мопс

#81 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 07 June 2011 - 11:37 PM

Отгледали сме вече 3 мопсчета и за ваше съжаление няма как да спре да пишка напълно до 7 най-късно до 8 месец.Просто това си е физиология и няма как да спре да чишка в къщи преди това защото просто неможе да се стиска и се напикава колкото и да има желание да не го прави.Единствения начин е да го разкарвате колкото може-по често и ще намали да пишка у вас но преди 7 месец забравете да спре напълно.Това говори моя опит,надявам се да съм ви бил полезен Качена снимкаКачена снимка

#82 Потребителят е офлайн   darla877 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-March 11

Публикувано: 10 June 2011 - 09:24 AM

Благодаря ви много за информацията :) сега кротко ще си чакам да поотрасне и да си свикне душичката ми... :ae_085:

#83 Потребителят е офлайн   Berta Berurie Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 31-July 11
  • Gender:Female
  • Location:Ruse, Bulgaria

Публикувано: 10 September 2011 - 12:47 PM

Здравейте , тормози ме следния проблем ......Когато взехме Берта махнах килимите в коридора и кухнята за да ми е по лесно чистенето / до другите стаи няма достъп все още /.Излизаме по пет пъти на ден , но все още си пишка и ака в къщи ,като в повечето случаи го прави в банята .Преди няколко дни се опитах да сложа пътеката в коридора , но веднага беше опикана ,изпрах я , днес пак я сложих и след 5 минути пак същата беля .Слагам пътеката , защото вече става студено на плочките в коридора .Опитах с наградки когато си свърши работата в банята ,с каране и строг поглед , когато направи белята , но уви , щом се появи пътеката веднага си свършваме работата на нея.Дайте съвет как да постъпя,омръзна ми да пера тъпия мокет................
User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   ivayloc Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-December 11
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2011 - 12:56 PM

Здравейте,
приятелката ми има женски Мопс на две години, който е свикнал да спи в леглото и. От известно време се опитваме да я научим да си спи на собствена възглавница, която сме поставили до нашето легло когато сме заедно, но нещо не се получава - цяла нощ е качване сваляне. Имали начин да я научим да си спи на възглавницата :) ?

#85 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2012 - 11:18 PM

Показване на мнениетоivayloc, в 30 December 2011 - 10:56 AM, написа:

Здравейте,
приятелката ми има женски Мопс на две години, който е свикнал да спи в леглото и. От известно време се опитваме да я научим да си спи на собствена възглавница, която сме поставили до нашето легло когато сме заедно, но нещо не се получава - цяла нощ е качване сваляне. Имали начин да я научим да си спи на възглавницата :) ?


Няма начин тя да свикне на друго ,това са кучета които много са привързват към своя собственик,разбирам каква е ситуация,съчувствам Ви но,сигурно кучето било в нейното легло преди Вас и сега няма да отстъпи правата си доброволно.Надявам се няма да Ви хрумне да давате ултиматум или аз или куче?Все някак нещата ще са уталожат.:re_037:Успех в леглото.Сетих се за същата ситуация в филма К-9 с Белуши.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#86 Потребителят е офлайн   bilbo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 15-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Portsmouth

Публикувано: 28 February 2012 - 11:04 PM

:) това със спането на др място...няма да се получи.с моя красавец се опитахме и изпаднахме в ситуация моси или мъжа до мен....всъщност мъжа вече не е до мен,но с мопси си делим все още спалнята :md_064:

#87 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2012 - 11:27 PM

Показване на мнениетоbilbo, в 28 February 2012 - 09:04 PM, написа:

:) това със спането на др място...няма да се получи.с моя красавец се опитахме и изпаднахме в ситуация моси или мъжа до мен....всъщност мъжа вече не е до мен,но с мопси си делим все още спалнята :md_064:


Значи просто не е бил точно този мъж за Вас,не се отчайвайте ,ще се появи той които заслужава и Вас и мопси:re_037::re_037:.:re_037:Поне качете снимката на мопси ,да видиме с кой сега делите спалнята.:r_181:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#88 Потребителят е офлайн   adelina_777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-June 12

Публикувано: 19 July 2012 - 10:19 AM

Здравейте!Искам да ви помоля за някакъв съвет,защото вече не знам какво да направя!Взех си мопс на 50дни,сега вече е на 3месеца,но е много непослушен!Ака и пикае кадето пожелае,дърпа тоалетната хартия от поставката когато забравя да я навия,яде ми панталоните и така ги дърпа,че ги къса.Играеме в продължение на 1час и когато реша да отида в другата стая да си полегна той започва да скимти и да се хварля на вратата.Яде дивана и ъглите на стените,въпреки че има много играчки и топки и колкали и гумени...яде си леглото!Говоря му много,почти непрекъснато ми е в ръцете,но той няма умора и разбиране от негова страна!Ако може някой да ми помогна със съвет ще съм ви много благодарна!

#89 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 19 July 2012 - 11:53 AM

Според мен няма от какво да се притесняваш,това ще спре към 4-5 месец.
Не мога да ти дам някакъв по конкретен съвет как да се справяш макар че сме отгледали 3 мопса по принцип всички бебета хапят и гризът като малки защото ги сърбят зъбките.Бъди по-последователна и упорита и търпелива към обучението му покажи му че не може да става все на неговото и така.Но не се притеснявай още малко и ще спре да хапе и да гризе разни неща.Купувай му кожени кокали и разни други лакомства с които да се чеше зъбките и предполагам,че ще е по-добре.

#90 Потребителят е офлайн   adelina_777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-June 12

Публикувано: 19 July 2012 - 12:17 PM

Благодаря ти за отговора:)На мен гризането не ми е чак такъв проблем колкото това,че непрекъснато се налага.Трябва непрекъснато да му се обръща внимание,а аз нямам толкова време!И е взел да лае когато се кача на дивана без него!

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни