Dog.bg Форуми : Възпитание и Обучение на Мопс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание и Обучение на Мопс

#1 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 May 2008 - 07:40 PM

Тази тема я отварям за да може всеки който се интересува или изпитва трудност относно възпитанието и обучението на Мопса да може да зададе и съответно да получи компетентен отговор!
Както знаем мопсчетата са инати и идивидуалисти ;) по природа но с търпение и подходящи наградки всичко се постига!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dyfi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 19-April 07
  • Location:Варна

Публикувано: 31 May 2008 - 02:06 PM

Когато срещнете мопс за първи път, може да си помислите, че това е един тромав и бавен пипкав тип, който по цели дни се търкаля на дивана на стопанина си, но това е голямо заблуждение. При мопса важи правилото много в малкото. Този пес е учудващо подвижен за своята тромава външност. Създава се впечатлението, че се старае да се намира във всички части на дома едновременно и участва във всички семейни дела. Той може по цял ден да щъка насам-натам, да посумтява, като че ли е зает с нещо, да помага на стопанина си във всяко негово начинание.

Мопсът притежава огромно чувство за собствено достойнство и не признава никакво насилие над собствената си необикновена личност.

Мопсовете не се дресират като обикновените служебни кучета. Дресьори споделят, че когато кученцето разбере, че искаш да го научиш на нещо, то сякаш се обижда и се оттегля. От друга страна няма и за какво да го накажеш то не върши обикновените пакости, характерни за малките кученца. Това е свързано не толкова с характера му, колкото с устройството на зъбната му система. Работата е там, че даже при желание от негова страна, мопсът просто не може да причини такава беля като кучетата с подобни нему размери например фокстериер или шпиц.

Разбира се, че мопсът може да бъде обучен, но подходът към него трябва да бъде съвсем друг, основан преди всичко на взаимоуважение и равноправие.
User's Signature

●٠·˙´¯` Mорска Мопска Mацка ´¯`˙·٠●

#3 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 05:39 PM

Да ви се похваля - малките вече знаят командата ЕЛА ТУК и СЕДНИ  ;D ;)
до скоро отработвахме и ДАЙ ЛАПА, ама нещо не им допадна хехехе

#4 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 06:06 PM

:yahoo: Това е страхотно! Буда днес демонстрира циркаджийските си номера пред баба и дядо.. ;D "Седни, легни, дай лапа, дай другата и стойка".  ;D :wub:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 June 2008 - 06:17 PM

Цитат

:yahoo: Това е страхотно! Буда днес демонстрира циркаджийските си номера пред баба и дядо.. ;D "Седни, легни, дай лапа, дай другата и стойка".  ;D :wub:


хихих, мила, вие сте по-наред с материала ;) трябва да ми разкажеш как го отработихте номера с лапата :blink:

#6 Потребителят е офлайн   ив Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 25-March 08

Публикувано: 05 June 2008 - 08:42 AM

оооооолеееееееее adk вие сте се справили направо чудесно моя жозко изобщо не ме слуша немога да го науча всеки ден се опитвам поне нещичко да го науча ама не става не ме слуша изобщо особенно пък ако си играе с нещо дори и да го извикам по име даже не се и обръща какво да направя как постигате тези успехи :sos:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 June 2008 - 09:46 AM

Цитат

оооооолеееееееее adk вие сте се справили направо чудесно моя жозко изобщо не ме слуша немога да го науча всеки ден се опитвам поне нещичко да го науча ама не става не ме слуша изобщо особенно пък ако си играе с нещо дори и да го извикам по име даже не се и обръща какво да направя как постигате тези успехи :sos:

При нас уроците започваха винаги с вкуснотйка скрита в ръката ми,първо отиваш до него с вкуснотйката в ръка даваш му само да подуши и по този начин привличаш вниманието му след като вече вниманието е на лице  поставяш ръката близо до носа му само да я души и почваш леко да я изтегляш на зад той ще повдигне глава в този момент когато главата е силно изправена леко хващаш задната част на кучо и едновремено казваш седни и буташ леко на долу самото дупе,от първия път няма да стане даже може като подуши храната да ти скача по краката но като му кажеш строго НЕ ще се спре.Имай на предвид че уроците не бива да са много дълги като времетраене защото първо ще му писне и може да се получи и нежелание от негова страна просто тренирате по 4-5минутки като повтарянията не трябва да са повече от 5пъти за един урок!
Спокойно ще се научи! :wub:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Bebe Astra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 22-October 06
  • Gender:Female

Публикувано: 05 June 2008 - 10:04 AM

Забелязала съм, че Астра увеличава рязко умствените си възможности щом край нея се размахва пилешко дробче или от кокалчетата за свеж дъх ;D. Така за 1 час се научихме да даваме лапа, да сядаме и всички други команди. Е, малко наддава на тегло по време на обучението, но от това само става по- красива ;). Знае да яде само по команда "Яж", да се изпишва при "Пиш" /дори и да не и се ходи се напъва горката/, знае "Разходка".
А относно това, че малките мопсове не правели много поразии- да, така е. На нас ни липсват само едни ботуши, 6-7 десни джапанки, 2-3 килограма орехи и бадеми с черупките, 5 плюшени мечета и едно парцалено човече зверски разчленено на крайници, тяло и глава. Но всичко това до 10 месец, после се укроти. :blink:

#9 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 June 2008 - 10:23 AM

Олеле май ще излезе че само моя не прави бели-поне не чак толкова,иначе единственото което прави когато иска да си играем а аз в момента съм заета с нещо друго е да ми отмъкне чехлата и да си играе с нея,заради него си смених чехлите ;Dсега съм си взела от тези които наподобяват дървено сабо само че са от силикон хем мекички за чешкане на зъбки хем и мнооого трудни за повреждане ;)та като ми отмъкне чехлата така я захапва че лицето му се скрива,нищо не вижда и започва скорострелно да се върти в кръг докато не се измори ;D
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   ив Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 25-March 08

Публикувано: 05 June 2008 - 10:35 AM

благодаря ви ще пробвам дано започне да се понаучава :wub:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 June 2008 - 12:54 PM

Хехехе, мацки, много ме развеселихте с тези истории  ;D ;D ;D големи сладури са тези кучовци. думата РАЗХОДКА е позната и на Тайра доста добре ;) ;D ;D ;D само като чуе за разходката и лудва :wub:

Ив, номера с вкуснотиите винаги върши работа ;) и ние така се образовахме. пробвай  :->)

#12 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 09 September 2008 - 12:05 PM

Така малко полезно инфо което може да ви влезе в употреба като си вземете бебе Мопс! Подгответе се следващите няколко месеца за лудории в къщи!1-купувайте му човешки бебешки играчки-към тях проявяват по голям интерес,2-подгответе се за много изгризани домашни чехли ;D,3-ако ви гризка ръчичките и пръстчетата-това е защото сега тепърва започва да сменя зъбки-това ще престане към седми-осми месец-ако искате да ви захапва но да го прави по нежно без да ви наранява се прави следното упражнение-вземате лъжичка за кафе или чай-не по голяма,слагате-долепяте я с вдлъбнатото към пръста най вече палеца и показалеца но така че кучето да не я вижда,целта е в момента в който тръгне да плюнчи и дъфче вашите пръсти той захапва метала и усещането е супер гадно за него,правете това упражнение до тогава докато усетите че когато тръгва да използва ръцете ви като играчка няма да ви захапва силно а леко просто колкото да си играе!
4-Свикнете да го изкарвате сутрин и вечер за да има по малко поразии в къщи необходими са няколко дена за да разбере че вън е мястото където се пишка и ака!
5-Купете транспортна клетка за кучето в която то трябва да свикне да стои докато вас ви няма в къщи-това се отнася само за периода от времето преди куч да стане на годинка и ако е непослушен- сиреч да се кротне и да спре да превръща дома ви в бойно поле при ваше отсъствие!
5-привикване към клетката нека влизането на кученцето стане доброволно а не насилствено-вземете любимо лакомство в ръката си дайте куч да я подуши след което го заведете до клетката поставете лакомството вътре и го подканете да влезе,а след като влезе не затваряйте вратата а го оставете свбодно да си излезе,повторете няколко пъти докато куч се увери че вътре е в безопастност и нищо не може да му се случи,след като опознае клетката отново с лакомство го накарайте да влезе вътре и затворете вратата примерно за интервал от 5мин. постепено увеличавайте престоя на куч но имайте на предвид че трябва да му говорите през това време за да не изпадне в паника!Клетката е и спасение от така наречената кучешка паника-примерно оставяте куч сам да речем за два часа и като се върнете в къщи заварвате всички дстъпни дрехи на земята улигавени и куч върху тях същото се тнася и за обувките ;D другата гадна пакост е да се изпикае  или изака на любимият ви диван, фотйойл,или още по фрапиращо на възглавницата на която спите ;Dпомнете  кучето не го прави нарочно или за да ви отмасти,това защото изпада в паника-прави го защото си мисли че сте го изоставили.В този случай не се карайте на кучо а го научете да стои на своето място-в клетка или легълце!Не използвайте клетката постояно а само когато ви няма-все пак сте си взели мопс-породата кучета която най силно се превързва към стопаните си и която силно страда когато е изолирана от тях!
Нека всеки който се е сблъсквал с проблеми в поведението на малкия Мопс и съответно е намерил тяхното разрешение допълва започнатото от мен! ;)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 September 2008 - 12:06 PM

Няма по-добре мотивация за мопса от храната!! Ние ве4е знаем: "Пий води4ка, отивай да си ядеш гранулките и събуди Ева!", освен стандартните неща, които съм споменала по-горе.  ;D Моето ку4е нау4ава нови команди за плюс-минус 10 минути-само трябва да има "маги4еска храна"!  :wub: B)
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   magiz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 843
  • Регистрация: 05-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна...

Публикувано: 27 December 2008 - 03:46 PM

а как ги научихте да се изхождат на желаното място  :rolleyes:

#15 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 December 2008 - 03:49 PM

Цитат

а как ги научихте да се изхождат на желаното място  :rolleyes:


Аз имам въпрос-ти имаш ли Мопс? Или имаш Йоркшир?? Всъщност имаш ли куче изобщо???
Иначе като започне да излиза на разходки, кученцето почти само си се научава.
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   magiz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 843
  • Регистрация: 05-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна...

Публикувано: 27 December 2008 - 04:00 PM

така обаркващо е защото исках да ми вземат йорки, но мама и тати искат мопс и след месец ще ми вземат иначе сега нямам куче  ;) ;)

#17 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 December 2008 - 04:58 PM

А избрала ли си вече откъде ще си вземеш мопсчето? Знаеш ли дали след месец ще има подходящо кучило, за да си вземеш бебенце от него?  :blink:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   magiz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 843
  • Регистрация: 05-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна...

Публикувано: 27 December 2008 - 05:15 PM

:blink: ами да  саседат ни се занимава с кучета от 15 год и той има мопс и ще ни каже от каде ще е наи-добре да си вземем мопсче тои много харесва мопсовете даже ще си взима още 1 !!! много се радвам че мечтата ми ще се сбъдне скоро !!! като имам мопс ще пратя снимки!! поздрави !!!  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

#19 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 December 2008 - 05:28 PM

А защо не попиташ някой тук във форума откъде да си вземеш мопсче.. Има хора, които са компетентни и биха могли да ти помогнат.. А мопса на съседа ти откъде е?  :blink:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   magiz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 843
  • Регистрация: 05-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна...

Публикувано: 27 December 2008 - 06:52 PM

:blink: ами незнам мопса на саседът ми от каде е!!! аз сам от варна и ако някаде наблизо има хубаво кучило нека да ми кажете моля ви !!! но като гледам мопса на саседът ми незнам но на мен ми изглежда чистокравен!!! саседът ми каза че ще ни усигори чистокравно мопсче!!!!  :yahoo:

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни