Dog.bg Форуми : Болести и лечение при Мопс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болести и лечение при Мопс

#141 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 February 2009 - 10:51 AM

Цитат

моето мопсче е на 2месеца и беличкото в окото му ми се струва червено(и в двете)имам ли основание да се притеснявам? :huh:
Това най добре може да каже лекар.Не е лошо да го заведете на ветеринар за всеки случай.
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#142 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2009 - 11:02 AM

Здравейте!На 31 януари моят приятел ми подари мопсче.Много е игриво(почти побъркано) и сладко и аз много го обикнах от първия ден.Преди всичко искам да кажа че го е взел по обява в интернет,казали са му че е внос от Словакия и е на 6 седмици.Заедно с кученцето са му дали едни картонче на което има стикер за 1-ва ваксина.Първото ми притеснение е как мога да знам че тази ваксина е направена?
Сега по същество.Много ме притеснява дишането на кученцето.Много сумти и имам чуството че се мъчи.Вечер не хърка.Доктора ни каза че след 3-тата ваксина ще се наложи операция на нослето и на мекото небце евентуално.Моля някой да ми каже опасна ли е тази операция и колко горе-долу струва(не съм от най-бопгатите).

#143 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 February 2009 - 11:57 AM

Цитат

Здравейте!На 31 януари моят приятел ми подари мопсче.Много е игриво(почти побъркано) и сладко и аз много го обикнах от първия ден.Преди всичко искам да кажа че го е взел по обява в интернет,казали са му че е внос от Словакия и е на 6 седмици.Заедно с кученцето са му дали едни картонче на което има стикер за 1-ва ваксина.Първото ми притеснение е как мога да знам че тази ваксина е направена?
Сега по същество.Много ме притеснява дишането на кученцето.Много сумти и имам чуството че се мъчи.Вечер не хърка.Доктора ни каза че след 3-тата ваксина ще се наложи операция на нослето и на мекото небце евентуално.Моля някой да ми каже опасна ли е тази операция и колко горе-долу струва(не съм от най-бопгатите).
Няма гаранция,че му е правена ваксина.След консултация с лекар не е лошо да повторите ваксината-Пуппи,след като са минали 15 дена от поставянето на евентуалната ваксина.Що се отнася до това как диша,то мопсовете така дишат.Едва ли ще е нужна операция.Не бързайте с операция.Опасно е.
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#144 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2009 - 12:13 PM

Цитат

Здравейте!На 31 януари моят приятел ми подари мопсче.Много е игриво(почти побъркано) и сладко и аз много го обикнах от първия ден.Преди всичко искам да кажа че го е взел по обява в интернет,казали са му че е внос от Словакия и е на 6 седмици.Заедно с кученцето са му дали едни картонче на което има стикер за 1-ва ваксина.Първото ми притеснение е как мога да знам че тази ваксина е направена?
Сега по същество.Много ме притеснява дишането на кученцето.Много сумти и имам чуството че се мъчи.Вечер не хърка.Доктора ни каза че след 3-тата ваксина ще се наложи операция на нослето и на мекото небце евентуално.Моля някой да ми каже опасна ли е тази операция и колко горе-долу струва(не съм от най-бопгатите).

Здравейте и добре дошли в този форум :blink:
Съжалявам че ще се повторя и потретя но Грешка номер-1е че сте взели куче от Търгаши :-
Знам че вашия приятел е искал да ви зарадва и изненада,предполагам че е купил кучето от търгаши защото не е имал  възможност да го закупи от развъдник-уточнявам че по горе писаното не е сарказъм от моя страна   :blink: а предполагам простичката истина ;)
Втора грешка ще допуснете ако не се консултирате с друг лекар за второ мнение
Разровихте ли се в интернет за да прочетете малко повече за спецификата на тази порода-е ако не сте тепърва имате възможност а на по късен етап и нужда да прочетете колкото се може повече,тогава много много неща над които сега се чудите-дали са нормални или не ще са ви ясни и ще знаете отговорите!
Мопсовете обикновено си сумтят с носа-защото са брахицефали ;)-когато кученцето ви сумти,плюе с нослето в това време си играе"лудо" и си се храни и няма проблеми като припадане,залитане,температура,изтечение от ушите и сълзене от учите и обилно опадане на козинката до появяване на кожа-значи почти можеш да си сигурна че нищо му няма и се притесняваш на празно! ;)
Но пак повтарям отидете и се консултирайте и с друг лекар,дано да са ви информирали че кучетата от порода мопс са чувствителни към упойките и понякога не се събуждат от тях!
Успех! :blink:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#145 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2009 - 12:56 PM

Благодаря за съвета,ще го последвам със сигурност.
Много се извинявам за невежеството,но искам да попитам и за паравирозата.
След като може да се каже,че нищо незаем за малкия преди да дойде при нас,възможно ли е да е болен и болеста да е в инкубационен период.За тези 2.5 дни откакто е при мен се чуства добре мисля.Доста е див,не повръща,ака си нормални изпръжнения(е не са много твърди).
Освен това ще може ли някой да ми каже каква е нормалната температура за кученцето и как да му я меря в бъдеще?
Съжалявам за многото въпроси,но досега не съм имала кученце и трябва много да уча.
Благодаря ви предваритено.

#146 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 February 2009 - 02:12 PM

Цитат

Благодаря за съвета,ще го последвам със сигурност.
Много се извинявам за невежеството,но искам да попитам и за паравирозата.
След като може да се каже,че нищо незаем за малкия преди да дойде при нас,възможно ли е да е болен и болеста да е в инкубационен период.За тези 2.5 дни откакто е при мен се чуства добре мисля.Доста е див,не повръща,ака си нормални изпръжнения(е не са много твърди).
Освен това ще може ли някой да ми каже каква е нормалната температура за кученцето и как да му я меря в бъдеще?
Съжалявам за многото въпроси,но досега не съм имала кученце и трябва много да уча.
Благодаря ви предваритено.
Парвовирозата засяга предимно малки кученца до 10та седмица от раждането.Инкубационния период е от 7 до 10 дни от заразяването.Симптомите са :липса на апетит,повръщане,силна диария с кървави следи,повишаване на температурата.Вероятността да оздравее след навременно лечение е 50/50%.А с какво храните вашето кученце?
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#147 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2009 - 02:20 PM

Педигрипал джуниър му давам сега.Незнам дали е хубава. :mazohist:
Много съм зле.
Между другото бяхме в клиника "ПРОВЕТ"-Пловдив.Прегледа ни доктор Маринков.
Ако имате мнение за тях споделете го с мен.
Или ми препоръчайте добър ветеринар моля ви!

#148 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2009 - 02:34 PM

Да допълня нормалната температура при кучетата е -38градуса ;)
Меренето на тепературата на кучето е малко кофти тръпка особено за четериногото ;D
Кученцето трябва да е поне малко спокойно-щото ако е във върховата си форма на игра-сиреч "полудяло"от беснуване-особено когато са малки определено няма да можеш да я измериш ;)
Най добре е да го издебнеш когато спи или когато се събужда тероетъра предварително трябва да е подготвен-да си го обезпаразитила-с антибактериален разтвор или 90градусов спирт след което залавяш малкия щурчо-помоли някой да ти асистира-хващаш му опашлето при което другия човек е добре да го задържи отпред за крачетата или просто да го подпира за да не ти мърда и много внимателно пъхаш термометъра в дупето на кучо-но не целия ;D ;)а само колкото да се закрие живачната/спиртната част,и чакаш резултата!Ако температурата надвишава 39градуса значи нещо не е наред и имаш право да се притесняваш.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#149 Потребителят е офлайн   milena_ddd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 12-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 February 2009 - 02:37 PM

Ние водим Лъки в клиника "Провет" и сме много доволни от тях . След като направихме грешката да го вземем от едни пълни измамници той беше в много тежко състояние , но лекарите от Провет буквално го върнаха от 'ония' свят , защото се оказа , че освен парвовироза има какво ли още не... Благодарение на тях сега си имаме живо и здраво кученце  :blink:  :blink: Не се притеснявайте , мисля , че ще се погрижат добре за мопсчето ви там . Но все пак ако стане въпрос за операция - задължително потърсете поне още едно мнение  ;)
User's Signature

Качена снимка

#150 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2009 - 02:43 PM

Цитат

Педигрипал джуниър му давам сега.Незнам дали е хубава. :mazohist:
Много съм зле.
Между другото бяхме в клиника "ПРОВЕТ"-Пловдив.Прегледа ни доктор Маринков.
Ако имате мнение за тях споделете го с мен.
Или ми препоръчайте добър ветеринар моля ви!

Педигри беше хубава храна когато на пазара нямаше по хубав и по висок клас храни-ако можеш да си позволиш по висок клас храна му купувай-Роял Канин-джуниър за подрастващи-тя е за кученца от 2до 10месца,след това можете да преминете на храна Роял Канин за Мопсове-но това след като кучо стане на 10месеца.
Има и други хубави марки храни-Бош,Хилс,Еукануба-които също според повечето потребители са много качествени и полезни!
Тази тема ще ти бъде полезна ;)
http://dog.bg/forum/...ic,11271.0.html
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#151 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 February 2009 - 03:07 PM

Цитат

Цитат

Педигрипал джуниър му давам сега.Незнам дали е хубава. :mazohist:
Много съм зле.
Между другото бяхме в клиника "ПРОВЕТ"-Пловдив.Прегледа ни доктор Маринков.
Ако имате мнение за тях споделете го с мен.
Или ми препоръчайте добър ветеринар моля ви!

Педигри беше хубава храна когато на пазара нямаше по хубав и по висок клас храни-ако можеш да си позволиш по висок клас храна му купувай-Роял Канин-джуниър за подрастващи-тя е за кученца от 2до 10месца,след това можете да преминете на храна Роял Канин за Мопсове-но това след като кучо стане на 10месеца.
Има и други хубави марки храни-Бош,Хилс,Еукануба-които също според повечето потребители са много качествени и полезни!

Напълно съм съгласна с hubavajena6 /Ани/.Доколкото разбирам кученцето няма два месеца.На този етап е по добре да го храните с Роял Канин-стартер до два месеца и половина и после да преминете към мини джуниър.
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#152 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2009 - 03:11 PM

Благодаря много,ако не са прекалено скъпи ще му взимам такава.И все пак ще може ли да ми препоръчате добър ветеринар в Пловдив или тези при които ходя са добри.

#153 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 February 2009 - 03:31 PM

Цитат

Благодаря много,ако не са прекалено скъпи ще му взимам такава.И все пак ще може ли да ми препоръчате добър ветеринар в Пловдив или тези при които ходя са добри.
Какво значи скъпи храни,нима вашето кученце е ефтино?Във високия клас храни се съдържа всичко необходимо за растежа на малкото кученце.Ако искате то да се развие добре,да е здраво не щадете пари поне докато израстне.И още нещо.Не сменяйте храните с които го храните.Спрете се на една храна.В противен случай рискувате да се появи стомашно разстройство.
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#154 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2009 - 03:36 PM

Добре,разбрах ще му купя още днес.Още се уча...........

#155 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 February 2009 - 03:58 PM

Цитат

Добре,разбрах ще му купя още днес.Още се уча...........
Нормално е да се учиш.С каквото можем ще помагаме.Стискам палци бебенцето -мопс да е добре. :wub:
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#156 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2009 - 04:13 PM

Благодаря ви много за подкрепата на всички!Ще ви държа в течение за състоянието на сладура и за това как се справям като "майка".

#157 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2009 - 11:58 PM

Цитат

Благодаря ви много за подкрепата на всички!Ще ви държа в течение за състоянието на сладура и за това как се справям като "майка".

Ще се справиш с търпение и знание всичко се постига-визирам връзката-човек_мопс ;)Вземи го наснимай тоз бебок качи снимките във фотогалерията па ни зарадвай и нас с твоето бебоче! ;)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#158 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 February 2009 - 08:49 AM

Ще кача снимки задължително!
Сега има и друго...Забелязах вчера,че му трепери лявото предно краче.Не е непрекъснато но като застане на едно място(той през повечето време скача и ме хапе ужасно с малките си зъбки) се огъва лекичко и потреперва.Прави го доста често.Дали да го заведа на лекар?Притеснявам се много.

#159 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 February 2009 - 10:48 AM

Цитат

Ще кача снимки задължително!
Сега има и друго...Забелязах вчера,че му трепери лявото предно краче.Не е непрекъснато но като застане на едно място(той през повечето време скача и ме хапе ужасно с малките си зъбки) се огъва лекичко и потреперва.Прави го доста често.Дали да го заведа на лекар?Притеснявам се много.

Тука вече не знам какво да ти пиша,най добре го хващай за ушичките и го води до чичо доктор,на мен никога не ми се е случвало такова нещо.
Причини сигурно има много ама какви са те май само вета ще ти каже!
Като го заведеш много точно обясни на лекаря от кога го прави,колко често го прави,в какви ситуации го прави в смисъл след игра или когато стои на едно място-обяснявай всичко много внимателно и подробно,и най важното запомни какви причини ще ти изтъкне лекаря за това състояние и какво лечение евентуално ще препоръча-запомняй всичко а после сподели с нас какво е станало-аз съм Благодарна на всеки споделил проблем и намиране на начин за разрешаването му,тази информация е ценна и може да бъде полезна на всички които посещават този форум !
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#160 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 February 2009 - 12:56 PM

Уговорих се довечера след работа да го заведа в клиниката.Дано всичко да е наред.
Направо се побърквам!Приятелят ми казва,че прекалено се вторачвам,но аз не мисля така.Все пак си е моето малко бебче и трябва да обръщам внимание на всичко.
Утре ще споделя какво са казали лекарите.

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни