Dog.bg Форуми : Болести и лечение при Мопс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болести и лечение при Мопс

#161 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 February 2009 - 02:09 PM

Цитат

Уговорих се довечера след работа да го заведа в клиниката.Дано всичко да е наред.
Направо се побърквам!Приятелят ми казва,че прекалено се вторачвам,но аз не мисля така.Все пак си е моето малко бебче и трябва да обръщам внимание на всичко.
Утре ще споделя какво са казали лекарите.

Малък съвет от мен-тази вечер като го заведете да го видят ако имате възможност ги помолете да направят кръвна картина на кученцето за да видите дали всички показатели са в норма :palec:-това е и за ваше успокоение-изследването е кръвно предполагам знаете,просто се взема малко кръв от някое от четирите крачета и се изследва ;)
Спокойно всичко ще бъде наред,това с потреперването на крачето може да се окаже конвулсия на някой засегнат нерв или при игра нещо да се е ударил и да не иска да го натоварва.
Само без паника-и в никакъв случай не показвай на кучето че се тревожиш за него-а камо ли да седнеш да ревеш пред него-това второто никога не го допускай мопса е адски чувствителна порода!
Стискам палци всичко да е наред!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#162 Потребителят е офлайн   lutova_83 Икона

  • Габи
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1165
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 February 2009 - 03:54 PM

Здравейте всичко Мопсо маниаци!!
Понеже от давна гледам Вашите сладури, сериозно се замислих дали да не взема една дебеланчеста  ;D сестричка на мойта пинчерка.
Та въпросът ми е: Порових се аз из обявите за Мопс в Нета и ми направи впечатление че на повечето бебоци който видях са им раширени пръстите на лапичките ( не знам дали ще разберете за какво става въпрос) Нормално ли е това??
Благодаря Ви предварително!
Целувки на Всички Мопсчета  :wub:  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#163 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2009 - 10:09 AM

Снощи отидохме на доктор и той ми каза,че вероятно си е разтегнал сухожилийсе от много игра.Било напълно безопасно и щал да се възстанови,просто ще трябва време и почивка.
Питах го да пускам ли изследвания,но доктора ми каза,че няма нужда и че малкия си бил в перфектно състояние като цяло.
Относно другото ми притеснение.Този лекар(първия път бяхме при друг от същата клиника) ми каза,че на този етап нямало да има нужда от операцията.Тя се правила само в супер краен случай,когато мопсчето се задушава.Каза ми и че кученцето още расте,главата му ще порасне(логично ;D) и нещата може да влязат в релси.Трябва да се изчака.
И това засега,ако има някакъв проблем ще ви споделя веднага.

#164 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 February 2009 - 10:13 AM

Цитат

Здравейте всичко Мопсо маниаци!!
Понеже от давна гледам Вашите сладури, сериозно се замислих дали да не взема една дебеланчеста  ;D сестричка на мойта пинчерка.
Та въпросът ми е: Порових се аз из обявите за Мопс в Нета и ми направи впечатление че на повечето бебоци който видях са им раширени пръстите на лапичките ( не знам дали ще разберете за какво става въпрос) Нормално ли е това??
Благодаря Ви предварително!
Целувки на Всички Мопсчета  :wub:  :wub:

Лутова определено Аз не разбирам за какво става въпрос за Другите не знам,ама ще е хубаво да се обосновеш и то ако може по простичко-щото това пък сега е ново 20 ;D-разширени пръсти на лапичките :o ;D
Апропо замисли се първо над въпроса дали твоята пинчерка ще приеме още една госпожица на нейна територия ;)щото за мопса няма проблем той приема всички-и мало и големо без значение вид порода или характер,ама за съжаление не стоят така нещата с другите породи кучета-просто съвет ;)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#165 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 February 2009 - 10:18 AM

Цитат

Снощи отидохме на доктор и той ми каза,че вероятно си е разтегнал сухожилийсе от много игра.Било напълно безопасно и щал да се възстанови,просто ще трябва време и почивка.
Питах го да пускам ли изследвания,но доктора ми каза,че няма нужда и че малкия си бил в перфектно състояние като цяло.
Относно другото ми притеснение.Този лекар(първия път бяхме при друг от същата клиника) ми каза,че на този етап нямало да има нужда от операцията.Тя се правила само в супер краен случай,когато мопсчето се задушава.Каза ми и че кученцето още расте,главата му ще порасне(логично ;D) и нещата може да влязат в релси.Трябва да се изчака.
И това засега,ако има някакъв проблем ще ви споделя веднага.

Е Радост радвам се че всичко при вас е наред :yahoo:,сега е важно да не му позволяваш да се стрелка на ляво на дусно като "нурс" а да си играе по добре с някоя по здрава плюшена играчка,или кожено кокалче-с което хем ще си чеше зъбките хем няма да перфурира твоите пръсти ;)
Нацункай малкия вагабонт от мен! :wub:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#166 Потребителят е офлайн   radost84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 03-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2009 - 10:26 AM

Ще го нацункам много здраво!Сега ще се опитам да кача снимчица в галерия.
Благодаря още един път за всичко!

#167 Потребителят е офлайн   lutova_83 Икона

  • Габи
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1165
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2009 - 11:45 AM

Цитат

Цитат

Здравейте всичко Мопсо маниаци!!
Понеже от давна гледам Вашите сладури, сериозно се замислих дали да не взема една дебеланчеста  ;D сестричка на мойта пинчерка.
Та въпросът ми е: Порових се аз из обявите за Мопс в Нета и ми направи впечатление че на повечето бебоци който видях са им раширени пръстите на лапичките ( не знам дали ще разберете за какво става въпрос) Нормално ли е това??
Благодаря Ви предварително!
Целувки на Всички Мопсчета  :wub:  :wub:

Лутова определено Аз не разбирам за какво става въпрос за Другите не знам,ама ще е хубаво да се обосновеш и то ако може по простичко-щото това пък сега е ново 20 ;D-разширени пръсти на лапичките :o ;D
Апропо замисли се първо над въпроса дали твоята пинчерка ще приеме още една госпожица на нейна територия ;)щото за мопса няма проблем той приема всички-и мало и големо без значение вид порода или характер,ама за съжаление не стоят така нещата с другите породи кучета-просто съвет ;)




Ми то и аз незнам как точно да Ви го обясня  :rolleyes:  :huh: най добре да пусна една снимка да видите лапичките  ;)
Може да Ви се струва малко тъп въпросът ми, но четах в Нета, че ако пръстчетата на лапичките са раздаличени едно от друго, това било признак, че кученцето развива рахит. :(
Затова питам Вас, това нормално ли е за малко мопсче и  дали не се притеснявам напразно??

 
User's Signature

Качена снимка

#168 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 February 2009 - 12:01 PM

Да, по принцип това означава.. Вие говорите за разтворени пръсти, което никак не е хубаво по принцип..
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#169 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 February 2009 - 12:24 PM

А по-притеснително е, че говориш за "обявите в нета". Определено не е за препоръчване да се взима от подобни несигурни места  :-
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#170 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 February 2009 - 12:26 PM

Лутова ако си гледала снимки на мопсчета от обяви на Търгаши-разтворените пръсти ще са ти най малкия проблем ;D-ако решиш да си купиш куче от тях!
Иначе ако искаш разгледай галериите с бебета на легитимни развъдници надали ще се натъкнеш на такива снимки на  кученца които "евентуално"може да имат такова заболяване ;)
А и никой развъдник не продава болни кученца-е казвам само за тези които съм виждала на яве ;)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#171 Потребителят е офлайн   lutova_83 Икона

  • Габи
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1165
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2009 - 01:39 PM

Прави сте момичета, ще се разровя из лицензираните развъдници, за да не се окаже наистина това Най-малкият проблем
Благодаря Ви!
User's Signature

Качена снимка

#172 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 February 2009 - 09:08 AM

Цитат

Прави сте момичета, ще се разровя из лицензираните развъдници, за да не се окаже наистина това Най-малкият проблем
Благодаря Ви!
Виж тук - снимките ги  няма (май няма и да ги има, та е добре да ги качите пак, но с линк от друг сайт), но идеята е, че има клубни бебета.  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#173 Потребителят е офлайн   вессо Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2009 - 12:40 PM

Здравейте!Може ли на ви попитам от какво се получава епилепсията?Наследствена ли е или от стрес или нещо друго? Благодаря предварително!

#174 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 February 2009 - 12:44 PM

Цитат

Здравейте!Може ли на ви попитам от какво се получава епилепсията?Наследствена ли е или от стрес или нещо друго? Благодаря предварително!

На този въпрос най добре ще ти отговори ветеринарен лекар!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#175 Потребителят е офлайн   вессо Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2009 - 12:53 PM

Питах защото виждам че болсетта в някои случеи не  се лекува.И се питахот какво се получава това.Все още нямам куче.Довиждане!

#176 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 February 2009 - 01:36 PM

Цитат

Питах защото виждам че болсетта в някои случеи не  се лекува.И се питахот какво се получава това.Все още нямам куче.Довиждане!

Олеле поста ти и писанията в него са странно объркани :rolleyes:Първо ако си питал вет.лекар то той би трябвало като такъв да ти обясни какво точно представлява тази болест,защо се получава,дали е наследствена и дали Изобщо се лекува-до колкото знам дори и при хората все още не е измислено лечение или лекарство за излекуване на тази коварна болест-та камо ли при кучетата,има препарати които до някаква степен да тушират силните припадъци и конвулсиите но до там.Болеста се проявява в повечето случаи при силни емоции като-стрес,радост и т.н
Пиши и във форум-Ветеринарен кабинет-там пишат и вземат участие доста лекари ;)
А като все още нямаш куче защо те тревожи точно това заболяване?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#177 Потребителят е офлайн   вессо Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2009 - 07:10 PM

Здравей, hubavajena6!Мерси за отговора.Питам за тази болес защото през лятото ще си зимам мопсче и искам още от сега да съм подготвен.

#178 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 February 2009 - 07:28 PM

Цитат

Здравей, hubavajena6!Мерси за отговора.Питам за тази болес защото през лятото ще си зимам мопсче и искам още от сега да съм подготвен.

А за какво точно трябва да се подготвиш-в смисъл като цяло да си наясно с отглеждането и грижите за мопс,или нещо свързано с болеста и вземането на мопсчето-да не би да искаш да кажеш че мопсчето което ще си вземаш страда от тази болест?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#179 Потребителят е офлайн   djesi_2009 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 02-February 09
  • Location:asenovgrad

Публикувано: 06 February 2009 - 08:08 PM

Здравейте,мойта малка мопска има малка херния задалжително ли е операцията или има и други варианти :kisel:

#180 Потребителят е офлайн   djesi_2009 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 02-February 09
  • Location:asenovgrad

Публикувано: 10 February 2009 - 01:32 PM

Днес,мойта мопска в изпражненията имаше кръв и някво странно жалто!!!Моля,помогнете ми!!! :mazohist:

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни