Dog.bg Форуми : Болести и лечение при Мопс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болести и лечение при Мопс

#201 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 23 July 2009 - 02:31 PM

Много поучаваща,и доста депресираща информация.Благодаря Ани!Ама аз настръхнах,как да изкарам малчо в тревите навън сега?Ако намериш и снимков материал на заразени животни,ще е още по-добре.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#202 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 July 2009 - 02:44 PM

Бабезиоза-"кучешка малария"
Прикачена снимка

Бабезиозата по кучетата е остро протичaщо заболяване с треска, анемия, жълтеница, нарушаване на храносмилателната и сърдечно-съдовата система.

Причинители:
Babesia canis, Babesia gibsoni

В еритроцитите мерозоитите на B.canis имат кръгла, овална, амебовидна и крушовидна форма. Най-характерни са двойните крушовидни форми, разположени под остър ъгъл.

Епизоотология:
Гостоприемници
Естествени гостоприемници са кучето, вълкът, чакалът. Експериментална инвазия може да се осъществи и при лисица.

Преносители
Главни преносители на B.canis са възрастните кърлежи на видовете Rh.sanguineus, Dermacentor marginatus, но са устновени още D.venustus, Haemaphysalis leachi, a на B.gibsoni - Haemaphysalis bispinosa, Haemaphysalis longicornis, Rhipicephalus sanguineus

Други особености
Кучетата са възприемчиви към бабезиоза във всички възрасти. В ензоотичните райони те се инвазират още в млада възраст и прекарват болестта по-леко. Внесените в ензоотични райони кучета от благополучни райони боледуват тежко и с висока смъртност.

Други вектори:
Хемотрансфузия, замърсени игли и инструменти, трансплацентарно.

Патогенеза:
Самите бабезии и техните метаболити разрушават еритроцитите, което води до развитие на тежка анемия. Анемията се усложнява и от автоимунни процеси, поради което не е адекватна на паразитемията. Развива се чернодробна дегенерация. Засягат се силно кръвообращението, дихателната и отделителни системи, централната нервна система.

Клинични признаци:
Зависят силно от вирулентността на бабезийния щам и от устойчивостта на макроорганизма.

Инкубационен период от 10 до 21 дни
Рязко повишаване на телесната температура (до 40-420C), задържане за 2-3 дни, след което спадане под нормалната (33-350C)
Намален или липсващ апетит, угнетено общо състояние, бързо слабеене
Развитие на анемия и жълтеница
По кожата и лигавиците се развиват едем, асцит, кръвоизливи
Затруднено дишане
Стоматит, гастрит, миозит, ревматични прояви
Кератит, ирит, иридоциклит
Нарушено придвижване с парези
Понякога епилептоидни припадъци
Боледуването продължава 2-5, а по-рядко 10-11 дни и често завършва със смърт
Патоанатомични изменения:
Трупът е анемичен, иктеричен, изтощен
В коремната кухина има серозен червен ексудат
Далакът и черния дроб са увеличени, хиперемирани
Пикочният мехур е с точковидни и разлети кръвоизливи
Ендо- и епикардът са с множество кръвоизливи
Диагноза:
Въз основа на анамнезата, клиничните прояви
Кръвни натривки от периферна кръв или отпечатъци от бъбрек, сърце или други паренхимни органи
Серологично изследване с реакция за свързване на комплемента или непряка имунофлуоресценция
Имунитет:
След прекарана инвазия се развива премуниция, която при липса на реинвазия след около година преминава в краткотраен стерилен имунитет.
През време на премуницията серологичните изследвания дават положителен резултат. При стерилния имунитет специфичните антитела изчезват от кръвообращението. Поради това кучета, които реагират положително на серологично изследване, трябва да се разглеждат като паразитоносители.

Диференциална диагноза:
Хемолитична анемия
Бъбречна недостатъчност
Тромбоцитопения
Автоимунни заболявания
Von Willebrands disease
Левкемия
ДИК (дисеминирана интраваскуларна коагулопатия-тежко нарушение на кръвосъсирването)
Лечение:
Berenil, Imidocarb, Phenamidin

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#203 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 July 2009 - 02:52 PM

Цитат(Archiball @ Jul 23 2009, 03:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Много поучаваща,и доста депресираща информация.Благодаря Ани!Ама аз настръхнах,как да изкарам малчо в тревите навън сега?Ако намериш и снимков материал на заразени животни,ще е още по-добре.



Вили инфото е само информативно,тези гадинки както и безброй други по-малко известни си живуркат покрай нас ab_041.gif
Изкарвай си кучето колкото искаш без притеснение-след като редовно се третира за ендо и екто паразити няма от какво да се притесняваш,иначе на всеки може да се случи домашния му любимец да си завъди свой такъв-важното е на време да се видят симптомите,да се установи какъв е и да се лекува "третира"правилно!

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#204 Потребителят е офлайн   Ivka_wizer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 30-July 09

Публикувано: 31 July 2009 - 07:48 AM

Здравейте,
доста се рових из форума, за да намеря дале сте обсъждали проблем като моя, но не успях да се справя с търсенето. Става въпрос за следното: моята мопска има някакви пъпчици или по-скоро напуквания по кожата основно по гърба. Когато дръпнеш козинката, те се отлепват от ожата и пада козината, като се образуват като малки ранички, все едно се е одраскала. Някой имал ли е такъв проблем? Докато я заведя на лекяр довечера съм я напазала с йодасепт на проблемните неща, за да мога да туширам за малко проблема, ако въобще това е варианта. Ако знаете какво се прави в този случай много ще се радвам да го споделител


#205 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 July 2009 - 08:56 AM

Цитат(Ivka_wizer @ Jul 31 2009, 05:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте,
доста се рових из форума, за да намеря дале сте обсъждали проблем като моя, но не успях да се справя с търсенето. Става въпрос за следното: моята мопска има някакви пъпчици или по-скоро напуквания по кожата основно по гърба. Когато дръпнеш козинката, те се отлепват от ожата и пада козината, като се образуват като малки ранички, все едно се е одраскала. Някой имал ли е такъв проблем? Докато я заведя на лекяр довечера съм я напазала с йодасепт на проблемните неща, за да мога да туширам за малко проблема, ако въобще това е варианта. Ако знаете какво се прави в този случай много ще се радвам да го споделител
Кожните болести са доста и лечението е различно.При всички случаи трябва да се направи кожна проба от лекар и да се установи какво точно е и тогава може да се предприеме необходимото лечение.

User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#206 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 July 2009 - 09:30 AM

Цитат(md_baskervil @ Jul 31 2009, 09:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Ivka_wizer @ Jul 31 2009, 05:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте,
доста се рових из форума, за да намеря дале сте обсъждали проблем като моя, но не успях да се справя с търсенето. Става въпрос за следното: моята мопска има някакви пъпчици или по-скоро напуквания по кожата основно по гърба. Когато дръпнеш козинката, те се отлепват от ожата и пада козината, като се образуват като малки ранички, все едно се е одраскала. Някой имал ли е такъв проблем? Докато я заведя на лекяр довечера съм я напазала с йодасепт на проблемните неща, за да мога да туширам за малко проблема, ако въобще това е варианта. Ако знаете какво се прави в този случай много ще се радвам да го споделител
Кожните болести са доста и лечението е различно.При всички случаи трябва да се направи кожна проба от лекар и да се установи какво точно е и тогава може да се предприеме необходимото лечение.


Подкрепям мнението на Марги-ти така както обясняваш май проблема не е от днес -ама довечера беш на лекар и като й вземат кожна проба-помоли ги да ти покажат пробата под микроскоп ако евентуално ти кажат че причината е да речем някоя гадна буба-паразитче.
А ти като разгръщаш козинката кожата й със бледо розов цвят стигащ почти до бял ли е или е зачервена и на петна-абе при всички случаи я хващай за ушетата и я води на доктор-и моля те не забравя посе да пишеш какво е станало и какво са ти обяснили "дофторите"! smile.gif
Споко каквото и да е ще се оправи момиченцето-само трябва смелост и търпение!
И сори че не си спомням ама ако не сте се представяли официално-заповядайте в говорилня както подобава! ba_025.gif wb_052.gif
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#207 Потребителят е офлайн   Ivka_wizer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 30-July 09

Публикувано: 31 July 2009 - 02:15 PM

Здравейте, определено ще я заведа довечера на лекар, за да видя какво ще кажат и задължително ще ви пиша за резултата. Иначе кожичкато под козинката е розова и отива към червена.

А за представянето не съм се представяла но ще го направя, защото съвсем наскоро се регистрирах. Благодаря ви за бързите отговори.

#208 Потребителят е офлайн   Ivka_wizer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 30-July 09

Публикувано: 31 July 2009 - 06:08 PM

Здравейте, вече се върнахме от лекар и се оказаха кожни гъбички. Сложиха ни ваксина, дадоха ни някакво мазило и витамини и сега щ се лекуваме. Били много упорити, но да се надяваме че Чара бързо ще им разкаже играта :)

#209 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 July 2009 - 08:00 PM

Еееее това ли бил проблема-спокойно ще се справите-както писах-с воля и постоянство всичко се постига! wb_052.gif
Мажете се и си пийте витаминките и не след дълго ще видите положителния резултат! ba_025.gif
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#210 Потребителят е офлайн   _yo_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 07-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Враца

Публикувано: 02 August 2009 - 12:59 AM

Цитат(Ivka_wizer @ Jul 31 2009, 07:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте, вече се върнахме от лекар и се оказаха кожни гъбички. Сложиха ни ваксина, дадоха ни някакво мазило и витамини и сега щ се лекуваме. Били много упорити, но да се надяваме че Чара бързо ще им разкаже играта :)

Мога да ти споделя опит, защото си спомням аз как бях уплашена, когато моят сладур имаше гъбички. Дано те поуспокоя и да бъда полезна.
Първото, което забелязахме и ни притесни бяха едни като топчета/пъпки по главата му, които изникнаха доста бързо (или поне аз не съм ги забелязала по-рано, макар че доста го заглеждам dh_188.gif ). После забелязахме и по тялото, където по-скоро изглеждаха като розови лишеи. Веднага го заведохме на вет и се оказаха гъбички (макар да ни го казаха без кожни проби, което тогава не ми направи впечетление, защото не знаех,че трябва да се направят при кожен проблем ud_009.gif ). Та дадоха ни едно мазило и ни казаха, че ако не почне да се подобрява до седмица да отидем да ни бият ваксина. Почнах да си го мажа доста внимателно и редовно, както и трябва и за 1 седмица изгубиха розовия цвят и изглеждаха вече като завехнали. Все пак продължих да го мажа още. До средата на следващата седмица останаха само оголените места, където му беше опадала козинката - кожата беше съвсем спокойна.
Та исках да кажа, че ако спазваш стриктно лечението, няма да е далече резулатът. Бързо ще му мине на мопси. При нас вече и помен няма от гъбичките - израсна си козинката. ab_041.gif
Успех! md_064.gif
User's Signature

Качена снимка

#211 Потребителят е офлайн   djesi_2009 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 02-February 09
  • Location:asenovgrad

Публикувано: 03 August 2009 - 02:27 PM

на моята мопска и пада доста козина през кадето мине след нея остава по една шепа косми имали някъкво основание за притеснение?

#212 Потребителят е офлайн   _- Akasha -_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 64
  • Регистрация: 21-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Габрово
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2009 - 01:06 PM

Здравейте имам проблем с Лори понякога от дупето й изтича един секрет със силна миризма, вече ни се случи 2-3 пъти, от какво може да бъде това. Казаха ми че може да е от жлезата й, моля ви кажете от какво може да е . Плюс това тя си гони опашката понякога, и се съмнявам че е защото и мирише на нещо там.
User's Signature


Качена снимка

#213 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 August 2009 - 01:32 PM

Цитат(_- Akasha -_ @ Aug 6 2009, 01:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте имам проблем с Лори понякога от дупето й изтича един секрет със силна миризма, вече ни се случи 2-3 пъти, от какво може да бъде това. Казаха ми че може да е от жлезата й, моля ви кажете от какво може да е . Плюс това тя си гони опашката понякога, и се съмнявам че е защото и мирише на нещо там.


По думите от разказа ти на мен поне ми стана ясно до някъде че най вероятно "зловонната миризма"е от отзад точно от аналната жлеза-особено ако секрета е от бледо жълтеникав,блатисто зелен или кафеникав-(дано само да не е на парцалчета като пресечена застройка за супа че може и инфекцийка да се получи) -секрета понякога "излиза"на бял свят когато аналната жлеза е по плитка-(това до някъде е добре) при по голям натиск примерно ако я носиш продължително време на ръце и си я подпряла с едната ръка на дупето,може и да се получи "изпръскване"дори примерно при по интензивна игра.
При всички случаи беш на доктор-и той на място след обстоен преглед да прецени как да процедира!
Мисля че няма за какво да изпадаш в паника-просто я заведи на лекар и му обясни всичко което се е случило и това което те притеснява!

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#214 Потребителят е офлайн   _- Akasha -_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 64
  • Регистрация: 21-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Габрово
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2009 - 05:39 PM

Мерси много утре отиваме на доктор

User's Signature


Качена снимка

#215 Потребителят е офлайн   DesiAndJoro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 30-August 09

Публикувано: 30 August 2009 - 03:04 PM

Здравейте незнам дали тук да задам въпроса си но май това е темата.. аа имаме мопсче от вече месец и малко.. във вторник му биха 3тата ваксина и сега забелязах че има малка издутина под кожата на гърба.. възможно ли е от ваксината да е подуто или някъде да се е ударил/натъртил..
Чудя се дали да го водя на доктор .. няма някакви признаци на болно куче нито пък се чеша.. ако имате идея какво е кажете :)
Мерси

#216 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 August 2009 - 03:29 PM

Цитат(DesiAndJoro @ Aug 30 2009, 01:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте незнам дали тук да задам въпроса си но май това е темата.. аа имаме мопсче от вече месец и малко.. във вторник му биха 3тата ваксина и сега забелязах че има малка издутина под кожата на гърба.. възможно ли е от ваксината да е подуто или някъде да се е ударил/натъртил..
Чудя се дали да го водя на доктор .. няма някакви признаци на болно куче нито пък се чеша.. ако имате идея какво е кажете :)
Мерси


Бъдете спокойна ,това е от вакцина , това често се случва , ще му мине.Успех на Вас и Вашето бебе. md_064.gif
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#217 Потребителят е офлайн   DesiAndJoro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 30-August 09

Публикувано: 31 August 2009 - 02:49 PM

Здрасти пак ab_041.gif аз май ще си ви ползвам за съветник хаха
Ааам на Жорко малко му текат очичките по точно едното възможно ли е нещо да му става от препаратите или незнам .. защото не е много нито му е зачервено окото просто има малко секрет който явно го дразни защото се търка с лапички
Мерси пак :)


#218 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2009 - 09:07 PM

Цитат(DesiAndJoro @ Aug 31 2009, 01:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здрасти пак ab_041.gif аз май ще си ви ползвам за съветник хаха
Ааам на Жорко малко му текат очичките по точно едното възможно ли е нещо да му става от препаратите или незнам .. защото не е много нито му е зачервено окото просто има малко секрет който явно го дразни защото се търка с лапички
Мерси пак :)

Аз исползвам капки - Гаразон, на мен ми вършат работа.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#219 Потребителят е офлайн   miass Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 28-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 October 2009 - 10:52 PM

На Йорчо в събота сутринта му открих някаква раничка на бузата и веднага го закарах на вет. Диагнозата беше мокреща екзема. Обръснаха му бузата, намазаха го с нещо, биха му инжекция, дадоха ми едно кремче/ вкъщи вече видях че става въпрос за някакво детско кремче против подсичане / и ми казаха към сряда-четвъртък да го заведа пак. Но въпреки упоритото ми мазане екземата според мен е нараснала почти три пъти, той постоянно я чеше и си облизва крема от лапата, с което никак не помага на заздравяването, а дори обратно - екземата взе да кърви. Тази сутрин го заведох отново на вет и им казах за всичко това. Отговора - нямало страшно, добре зараствала/ според мен е много по-зле от началото/ щял да се оправи и да продължавам да го мажа с детското кремче. Някой, който е преминавал през такава екзема, може ли да ми каже дали това е нормално състояние и адекватно ли е лечението или да търся съответно друг лекар. Просто сърцето ми се къса с тази рана на бузата.
User's Signature

Качена снимка

#220 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 October 2009 - 10:10 PM

Цитат(miass @ Oct 20 2009, 11:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
На Йорчо в събота сутринта му открих някаква раничка на бузата и веднага го закарах на вет. Диагнозата беше мокреща екзема. Обръснаха му бузата, намазаха го с нещо, биха му инжекция, дадоха ми едно кремче/ вкъщи вече видях че става въпрос за някакво детско кремче против подсичане / и ми казаха към сряда-четвъртък да го заведа пак. Но въпреки упоритото ми мазане екземата според мен е нараснала почти три пъти, той постоянно я чеше и си облизва крема от лапата, с което никак не помага на заздравяването, а дори обратно - екземата взе да кърви. Тази сутрин го заведох отново на вет и им казах за всичко това. Отговора - нямало страшно, добре зараствала/ според мен е много по-зле от началото/ щял да се оправи и да продължавам да го мажа с детското кремче. Някой, който е преминавал през такава екзема, може ли да ми каже дали това е нормално състояние и адекватно ли е лечението или да търся съответно друг лекар. Просто сърцето ми се къса с тази рана на бузата.
Мокрите екземи са много болезнени съпроводени със силен сърбеж.Трябва да се направи кожна проба и да се назначи подходящо лечение.Не искам да давам съвети,но само с кремче едва ли ще стане.Може би трябва да потърсите друг лекар.

User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни