Dog.bg Форуми : Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (68 Страници) +
  • « Първа
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Говорилня

#1241 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 04 October 2011 - 08:51 PM

Аз четох за твоето сладурче Оливър,нали?Ако съм разбрала правилно май имате шанс за едното оченце,пожелавам ви много,много успех:)

#1242 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 09 October 2011 - 12:51 PM

Един интересен сайт за породите и мелезите http://www.stumbleup.../dbi-search.cgi

#1243 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 10 October 2011 - 09:46 AM

Показване на мнениетоstasinci, в 04 October 2011 - 08:51 PM, написа:

Аз четох за твоето сладурче Оливър,нали?Ако съм разбрала правилно май имате шанс за едното оченце,пожелавам ви много,много успех:)


Благодаря за милите думи, но след дългото лечение и много надежди, вече мога да кажа, че нямаме шанс Оливър да прогледне :smile: Сега до края на живота сме на поддържаща терапия, за да запазим очите.
Не се натъжавайте, ние вече го преживяхме този шок. Той е най-прекрасното нещо в живота ми и нито за миг не съм съжалявала, че го осинових. Освен това се оправя перфектно и в градината никой не може да разбере, че не вижда....
User's Signature

Качена снимка

#1244 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 10 October 2011 - 03:30 PM

Важното за напред да ви е жив и здрав и да ви радва!Със сигурност е много обичан,а и щом даже и не се забелязва,4е не вижда,значи се оправя добре.Браво, Оливър! :smile:

#1245 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 17 October 2011 - 06:55 PM

Здравейте!Честит първи сняг :)Как се отрази на вашите сладурковци? За малката Джиджи това беше първата среща с това мокро,студено,бяло нещо...нооо определено и хареса :)Гледаше го умно,подуши,погрухтя и естествено разбра,че и това може да се яде и да се правят дупчици и не се вълнуваше,че аз умирам от студ,скрита под една сушинка,докато я чакам да пиша :)До скоро се борех с всяко паднало листо,защото като види някое по двора и забравя за какво е тръгнала,но сега с преспите май няма да мога да се справя хихихих...Като натрупа хубав сняг ще е голяма игра... :dog:

#1246 Потребителят е офлайн   Kari_sweet_mops Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-November 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2011 - 10:30 PM

Здравейте на всички!От 1 седмица вкъщи е пълно забавление,смях и много емоции с нашия малък сладур Айк.Сега съм в зимна ваканция,така че мога да се отдам изцяло на малкия пакостник!Много ми е сладък и се надявам да ни радва дълги дълги години!!! :smile: :smile: :smile:

#1247 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 01 January 2012 - 08:22 PM

Здравейте!Имам малко нужда от помощ и ще бъда благодарна ако ми помогнете :) моето мопсче е на 6 месеца и тежи 6 кг.Яде си по график и според указанието за грамаж на опаковката.Яде роял канин и то с голямо удоволствие - за около 1 минута всичко е изпапкано и купичката прилежно облизана.Научила се е е , че в кухнята има разни вкусотийки,които много и се ослаждат-получава по някоя коричка хляб или саламче, или някакъв плод,но съвсем по малко,колкото да си опита.И ето и проблемът- от една седмица не иска да си яде гранулите,лъжем се,вадя и гранулите от паничката,давам и едно по едно,изяжда си дажбата ,но с много усилия.Спрях и човешката храна и като отиде в кухнята получава само гранули ,на които не се мръщи.Някой има ли представа защо отказва да яде гранулите?Питах доктора - няма някакъв проблем със здравето,а и иначе си е игрива и няма някаква промяна в поведението и , само дето се цупи на тея гранули?Моля,ако някой е имал подобен проблем,нека ми даде съвет.Предварително благодаря! И ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА

#1248 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 January 2012 - 09:14 PM

Показване на мнениетоstasinci, в 01 January 2012 - 08:22 PM, написа:

Здравейте!Имам малко нужда от помощ и ще бъда благодарна ако ми помогнете :) моето мопсче е на 6 месеца и тежи 6 кг.Яде си по график и според указанието за грамаж на опаковката.Яде роял канин и то с голямо удоволствие - за около 1 минута всичко е изпапкано и купичката прилежно облизана.Научила се е е , че в кухнята има разни вкусотийки,които много и се ослаждат-получава по някоя коричка хляб или саламче, или някакъв плод,но съвсем по малко,колкото да си опита.И ето и проблемът- от една седмица не иска да си яде гранулите,лъжем се,вадя и гранулите от паничката,давам и едно по едно,изяжда си дажбата ,но с много усилия.Спрях и човешката храна и като отиде в кухнята получава само гранули ,на които не се мръщи.Някой има ли представа защо отказва да яде гранулите?Питах доктора - няма някакъв проблем със здравето,а и иначе си е игрива и няма някаква промяна в поведението и , само дето се цупи на тея гранули?Моля,ако някой е имал подобен проблем,нека ми даде съвет.Предварително благодаря! И ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА
Това със сигурност не е здравословен проблем.Просто когато опитат от тези'' вкусутийки ''повечето кучета отказват гранулите,но кученцето ви е все още малко и е по добре да остане на гранулки.Във тях има всичко необходимо за растежа на малкото кученце.Дори и да е вече голямо куче не всяка човешка храна е препоръчителна за едно куче,особенно когато имат подправки които могат да раздразнят стомаха на кучето и това да доведе до други проблеми.Тук във форума има тема за храненето на мопса.
http://forum.dog.bg/...BE%D0%BF%D1%81/
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#1249 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 02 January 2012 - 11:49 AM

Показване на мнениетоmd_baskervil, в 01 January 2012 - 09:14 PM, написа:

Показване на мнениетоstasinci, в 01 January 2012 - 08:22 PM, написа:

Здравейте!Имам малко нужда от помощ и ще бъда благодарна ако ми помогнете :) моето мопсче е на 6 месеца и тежи 6 кг.Яде си по график и според указанието за грамаж на опаковката.Яде роял канин и то с голямо удоволствие - за около 1 минута всичко е изпапкано и купичката прилежно облизана.Научила се е е , че в кухнята има разни вкусотийки,които много и се ослаждат-получава по някоя коричка хляб или саламче, или някакъв плод,но съвсем по малко,колкото да си опита.И ето и проблемът- от една седмица не иска да си яде гранулите,лъжем се,вадя и гранулите от паничката,давам и едно по едно,изяжда си дажбата ,но с много усилия.Спрях и човешката храна и като отиде в кухнята получава само гранули ,на които не се мръщи.Някой има ли представа защо отказва да яде гранулите?Питах доктора - няма някакъв проблем със здравето,а и иначе си е игрива и няма някаква промяна в поведението и , само дето се цупи на тея гранули?Моля,ако някой е имал подобен проблем,нека ми даде съвет.Предварително благодаря! И ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА
Това със сигурност не е здравословен проблем.Просто когато опитат от тези'' вкусутийки ''повечето кучета отказват гранулите,но кученцето ви е все още малко и е по добре да остане на гранулки.Във тях има всичко необходимо за растежа на малкото кученце.Дори и да е вече голямо куче не всяка човешка храна е препоръчителна за едно куче,особенно когато имат подправки които могат да раздразнят стомаха на кучето и това да доведе до други проблеми.Тук във форума има тема за храненето на мопса.
http://forum.dog.bg/...BE%D0%BF%D1%81/

Много Ви благодаря за бързия отговор!Темата за храненето съм я прочела и стриктно спазвам указанията,особено за забранените храни.Макар че на двора имаме асма и есента падаха гроздчета и голяма борба беше кой ще стигне първо до грозденцето,но в повечето случеи аз надделявах :).Днес сутринта пак не искаше да си изяде закуската,но този път не я мъчих и продължихме да спи.Събудихме се чак по обед и вече бяхме гладни :) Изяде даже малко повече,заради сутрешния пропуск.Знам,че от 7-я месец се редуцират храненетата на 2,но мисля да избързам с 2 седмици.Дано подейства!Отново благодаря!

#1250 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 03 January 2012 - 10:22 AM

Показване на мнениетоstasinci, в 01 January 2012 - 08:22 PM, написа:

Здравейте!Имам малко нужда от помощ и ще бъда благодарна ако ми помогнете :) моето мопсче е на 6 месеца и тежи 6 кг.Яде си по график и според указанието за грамаж на опаковката.Яде роял канин и то с голямо удоволствие - за около 1 минута всичко е изпапкано и купичката прилежно облизана.Научила се е е , че в кухнята има разни вкусотийки,които много и се ослаждат-получава по някоя коричка хляб или саламче, или някакъв плод,но съвсем по малко,колкото да си опита.И ето и проблемът- от една седмица не иска да си яде гранулите,лъжем се,вадя и гранулите от паничката,давам и едно по едно,изяжда си дажбата ,но с много усилия.Спрях и човешката храна и като отиде в кухнята получава само гранули ,на които не се мръщи.Някой има ли представа защо отказва да яде гранулите?Питах доктора - няма някакъв проблем със здравето,а и иначе си е игрива и няма някаква промяна в поведението и , само дето се цупи на тея гранули?Моля,ако някой е имал подобен проблем,нека ми даде съвет.Предварително благодаря! И ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА


Моето кученце пък, когато беше на около 6-7 месеца също спря да яде роял канин гранулите с такова удоволствие, с каквото ги ядеше преди, без да сме му давали нищо от масата или човешка храна някаква. Тогава се принудих да му ги смесвам с кис. мляко или сиренце, обезсолено, за да яде. И в един зоомагазин ми казаха /не знам дали е вярно, аз много не им вярвам на тях/ та продавача ми каза, че в роял канин храната има някакъв заместител на коластра /млякото на майката/ и когато пораснат малко кученцата вече не искат да я ядат. Защото и в природата спират да сучат нали, звучи логично. И тогава минахме на Хилс, тя вече я няма по магзините, но и всяка друга храна висок клас за малки кученца върши работа примерно Еукануба. И започнахме да ядем отново с удоволствие. Не знам, дали причината е коластрата, не знам дори дали въобще има такова нещо в храната, но важното е, че започна да яде отново. Малко объркано го казах май, но дано съм помогнала.
Поздрави!
User's Signature

Качена снимка

#1251 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 03 January 2012 - 08:34 PM

Показване на мнениетоanela, в 03 January 2012 - 10:22 AM, написа:

Показване на мнениетоstasinci, в 01 January 2012 - 08:22 PM, написа:

Здравейте!Имам малко нужда от помощ и ще бъда благодарна ако ми помогнете :) моето мопсче е на 6 месеца и тежи 6 кг.Яде си по график и според указанието за грамаж на опаковката.Яде роял канин и то с голямо удоволствие - за около 1 минута всичко е изпапкано и купичката прилежно облизана.Научила се е е , че в кухнята има разни вкусотийки,които много и се ослаждат-получава по някоя коричка хляб или саламче, или някакъв плод,но съвсем по малко,колкото да си опита.И ето и проблемът- от една седмица не иска да си яде гранулите,лъжем се,вадя и гранулите от паничката,давам и едно по едно,изяжда си дажбата ,но с много усилия.Спрях и човешката храна и като отиде в кухнята получава само гранули ,на които не се мръщи.Някой има ли представа защо отказва да яде гранулите?Питах доктора - няма някакъв проблем със здравето,а и иначе си е игрива и няма някаква промяна в поведението и , само дето се цупи на тея гранули?Моля,ако някой е имал подобен проблем,нека ми даде съвет.Предварително благодаря! И ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА


Моето кученце пък, когато беше на около 6-7 месеца също спря да яде роял канин гранулите с такова удоволствие, с каквото ги ядеше преди, без да сме му давали нищо от масата или човешка храна някаква. Тогава се принудих да му ги смесвам с кис. мляко или сиренце, обезсолено, за да яде. И в един зоомагазин ми казаха /не знам дали е вярно, аз много не им вярвам на тях/ та продавача ми каза, че в роял канин храната има някакъв заместител на коластра /млякото на майката/ и когато пораснат малко кученцата вече не искат да я ядат. Защото и в природата спират да сучат нали, звучи логично. И тогава минахме на Хилс, тя вече я няма по магзините, но и всяка друга храна висок клас за малки кученца върши работа примерно Еукануба. И започнахме да ядем отново с удоволствие. Не знам, дали причината е коластрата, не знам дори дали въобще има такова нещо в храната, но важното е, че започна да яде отново. Малко объркано го казах май, но дано съм помогнала.
Поздрави!

Благодаря за отговора!Вече втори ден спим до по-късно и яден по 2 пъти вместо по 3.Сега ядеше,то си личеше,че беше огладняла,но пък се мръщеше на купичката.Не знам и аз вече,май почна много да се глези :) У дома е малко по-различно положението-мопси е шефът ,а аз прилежно изпълнявам команди.Даже вече тя като се качи на леглото и бута топчето на пода и докато не и го дам има едно сърдене и ръмжене...Та,сега ще и сложа яденето в порцеланова купичка,защота тази,която има е метана.Не знам може да има някакъв вкус от метала...Дано спред да се цупи :) Поздрави

#1252 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2012 - 08:22 PM

Още не го изтриха ,но цял ден водя война с една нагла лъжкиня.
Тя пише:


Мопсовете са специфична порода и който ги познава знае,че си имат отличителни белези по-които се познава дали кучето е породисто(като навитата двойна опашка,триъгълника на главата,бемките на муцунката).Аз преди да си купя моя Мопс съм обиколила доста развъдници и мога да ви кажа,че от развъдник уж с родословия ПОВЕЧЕТО МОПСОВЕ даже и неприличат на Мопсове(но са с родословие и от развъдник)РОДОСЛОВИЕТО НЕПРАВИ КУЧЕТО ПОРОДИСТО
едно родословие се купува за 500лв,което незначи,че кучето е родословно-нищо лично,но кучето само като го погледнеш си личи дали е породисто без значение дали има родословие
На мен ми предлагаха да си купя родословие срещу сумата от 500 лв.И то точно от развъдник

и още:



Казах,че няма да ви кажа кой е развъдника,защото се познавам лично със собственика.Той самия признава,че моя мопс е по хубав и по набръчкан от неговите макар и да е без родословие-А ВИЕ ЗАЩО ТОЛКОВА ЗАЩИТАВАТЕ РАЗВЪДНИЦИТЕ-ТАМ КУЧЕТАТА СЕ ГЛЕДАТ САМО С ЦЕЛ РАЗПЛОД-И ЯВНО ИЗОБЩО СИ НЯМАТЕ И НИ НАЙ-МАЛКА ПРЕДСТАВА ОТ ТЯХ-ИЗОБЩО ХОДИЛИ ЛИ СТЕ ДОСЕГА В РАЗВЪДНИК ДА ВИДИТЕ КАК ГЛЕДАТ ТАМ КУЧЕТАТА?И ВИ КАЗАХ ДА ПРЕСТАНЕТЕ С ОБИДИТЕ-АЗ КАЗВАМ КАКВО СА ВИДЯЛИ ОЧИТЕ МИ-ЗА ТОВА НЕСПОМЕНАВАМ ИМЕНА





Аз я попитах как тя псува развъдници , а сама гледа родилка в кашон върху мръсни парцали ,отговор няма.Това са търгаши ,на всичко са способни само и само да опетнят някой,а тя е точно такава ,защото не развъдчик псува ни ,не любител защото ги продава не ги подарява , а гледа да изкара пари от тях.И като взима по 450 лева на куче поне да беше осигурила нормални условия за родилката.:zz_020: Дадох и списъка на наши развъдници и я молих да посочи в кой точно е била ,така и не получих отговор.
Тя махна снимката с кашона ,ама закъсня ,аз я копирах и прилагам.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#1253 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 29 February 2012 - 12:37 AM

Наистина е много жалко,че има такива хора които само заблуждават и вредят на породата.От това което прочетох тя апелира взимайте си кученца от магазини няма проблем може да се окажат по-хубави от родословните,ужасссссссссс.Не си вижда нейната кучка с тая обратна захапка тънки и криви крака и още куп недостатъци и смее да твърди че това било ''елитен'' Мопс.Това са едни долни търгаши готови на всичко само и само да спечелят някой друг лев.Моля ви хора не се лъжете и се информирайте преди да вземете кучеКачена снимка

#1254 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 February 2012 - 12:46 AM

А ето от къде идват великите вносни кучета от Словакия.Без да познавам словашки разбрах за какво става дума.А колко ги навнесли от такива ферми и псевдо развъдници.Ето с това пълнят България и после някои ще ми псуват наши кучета ,първо да погледнат от къде им идват техните и каква помия навнесли и я размножават тук.


http://www.youtube.c...player_embedded
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#1255 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 29 February 2012 - 08:55 AM

Оф, потресена съм от невежеството на хората...че има и други които я защитават тая. Трябвало поне веднъж да роди за здраве кучето простооооо нямам думииии.....А какви отличителни белези на мопсовете изреди само....хахахах.....много жалко, и хората масово си мислят, че развъдник означава ферма за кучета, има интернет ама кой да чете.....оф, рано сутрин се вбесих, не можах да се сдържа и й писах.....защото както е тръгнало е ред сега на бума на мопсове по приютите, всеки си ги развъжда по мождусъседски, че това ще е следващата порода изоставени.....
Аз онзи ден също се натъкнах на една .... докторка иначе жената била....
"Уникално красиви пясъчни бебета мопс от двата пола.Масивна глава и телосложение,късички и тумбести,ясно очертана лицева маска , двойно навита опашка.Игриви и закачливи чистокръвни палавници.Според мен няма по-красиви от нашите в цяла България.Майката-сладка красавица си е наша,а бащата – чистокръвен и наперен ерген е в съседния вход и може да си види почти по всяко време.Възможна е доставка."
За кво говорим.....
User's Signature

Качена снимка

#1256 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 03 March 2012 - 10:44 PM

Много хора не правят разлика между родословно животно и породисто и затова повечето търговци се възползват :ba_025: Е разбира се много от тях и послъгват.
Мда, моето куче също няма родословие ииии да, също е внос от някъде си (доколкото знам от предната и собственичка е от Чехия) и да, има слаби и криви крака и не отговаря сигурно на много от стандартите, но за мен тя е моето малко пухесто дете и никога не бих я навряла в кашон и да я мъча .... за пари!?!
Хора, намерете си работа!!!

#1257 Потребителят е офлайн   JORKATA_90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 01-August 09

Публикувано: 05 March 2012 - 02:10 PM

Здравейте!
Нов съм тук, влизам често, но пиша рядко. Нека тези който имат мопсчета да споделят дали наистина малките сладури се скубят много... знам че целогодишно го правят, но наистина ли е толкова много колкото са ми казвали и съм чел в интернет?

#1258 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 05 March 2012 - 05:12 PM

Относно скубането те не го правят повече от другите породи просто са им по дълги космите и повече личи,иначе не е целогодишно поне при нас.По обилно им пада козината съответно пролет и есен за около 1 месец но мисля че е нормално при смяна на сезоните този процес да се случва,но категорично казвам че не го правят повече от другите породи.
Когато са в такъв период просто се четка по-чести и повечето косми остават по четката това все пак си влиза в грижите за кучето.
Не мисля че това трябва да ми притеснява ако сте решили да си вземете бебе от тази порода.
Успех Качена снимкаКачена снимка

#1259 Потребителят е офлайн   JORKATA_90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 01-August 09

Публикувано: 05 March 2012 - 05:47 PM

dilqn, Благодаря ви много за отговора, силно се надявам съвсем скоро да имам една малка душичка вкъщи. :md_064:

#1260 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 10 March 2012 - 12:50 PM

Да не забравяме и колко важна е храната :tb_195:
При нас от Orijen космопада намаля драстично. Сега с Taste of the wild също е Ок обаче от други храни се е случвало по всяко време да се скубе.
Със сигурност зависи и от честотата на четкане и поддържане на козината.

  • (68 Страници) +
  • « Първа
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни