Dog.bg Форуми : Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (68 Страници) +
  • « Първа
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Говорилня

#1261 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 26 March 2012 - 09:33 AM

Качена снимка Хора да ви питам, вашите кучета ревнуват ли, когато помилвате друго, чуждо куче.... да ревнуват и да искат да го хапят, защото го пипате?
User's Signature

Качена снимка

#1262 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 27 March 2012 - 12:41 AM

Здравей,нашите на вън когато сме никога не са показвали че ревнуват от други кучета,но в къщи когато и двамата дойдат върху теб да ги галиш някои път се случва да се побийват особено малкия Гъливер е по ревнивец Качена снимка

#1263 Потребителят е офлайн   mops-bebe Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-March 12

Публикувано: 02 April 2012 - 06:52 PM

Здравейте!
Имам следният въпрос,моля някой да ми обясни подробно как и кога се вади родословието на малкото кученце.Аз прочетох много по въпроса но искам да съм сигурна на 100% защото ми предстои спор с една личност,която ми твърди едни неща?????След вашите коментари ще ви копирам какво точно тя ми писа.! :ea_103:

#1264 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 April 2012 - 07:06 PM

Показване на мнениетоmops-bebe, в 02 April 2012 - 04:52 PM, написа:

Здравейте!
Имам следният въпрос,моля някой да ми обясни подробно как и кога се вади родословието на малкото кученце.Аз прочетох много по въпроса но искам да съм сигурна на 100% защото ми предстои спор с една личност,която ми твърди едни неща?????След вашите коментари ще ви копирам какво точно тя ми писа.! :ea_103:


То се вади предварително от развъдчика и Вие като дойдете да вземете кученце ,ще получите и родословие и вет.паспорт.При нас не са дават кучета без родословия, няма после или друг път ,то върви заедно с кучето.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#1265 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 April 2012 - 12:53 AM

Показване на мнениетоmops-bebe, в 02 April 2012 - 06:52 PM, написа:

Здравейте!
Имам следният въпрос,моля някой да ми обясни подробно как и кога се вади родословието на малкото кученце.Аз прочетох много по въпроса но искам да съм сигурна на 100% защото ми предстои спор с една личност,която ми твърди едни неща?????След вашите коментари ще ви копирам какво точно тя ми писа.! :ea_103:
Добър въпрос.Първо за да има едно кученце родословие то трябва и родителите му да имат такова.Собствениците на тези кучета трябва да са членове на клуба.Кучетата трябва да са минали на изложба и да имат необходимите оценки за да бъдат допуснати до разплод.Когато е допуснато заплождане то се прави акт за връзка от ОРД с което се удостоверява,че има извършено заплождане.След като се родят кученцата се прави акт за раждане.Към 35-40 дена от раждането се прави оглед на кучилото където се описва състоянието на майката и кученцата.След това те се татуират с татуировъчен номер даден от клуба/или микрочипират/ и вписани в племенната книга с техните имена.След всичко това се правят родословията на малките,заверяват се в племенната книга на БРФК.След направени две ваксини кученцата може да бъдат давани на новите си стопани заедно с ветеринарен паспорт и родословие.По желание на развъдчика се прави и договор между развъдчика и новите стопани.
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#1266 Потребителят е офлайн   mops-bebe Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-March 12

Публикувано: 03 April 2012 - 12:33 PM

Благодаря за изчерпателният отговор,много ми помогна :ba_025:

#1267 Потребителят е офлайн   mops-bebe Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-March 12

Публикувано: 03 April 2012 - 12:36 PM

Показване на мнениетоmops-bebe, в 03 April 2012 - 12:33 PM, написа:

Благодаря за изчерпателният отговор,много ми помогна :ba_025:

А ето какво твърди тя :zz_020:

благодаря Ви изглежда не сте наясно как се вади родословието. не се оставяйте да бъдете заблудена. за да има родословие то трябва да бъде показвано на изложби а нали се сещате че това малко кученце няма как да бъде. Вие в последствие може да си го извадите защото и майката и бащата имат родословие ние сме платили за майката 500евро а за заплождане да не ви казвам.

#1268 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 03 April 2012 - 01:31 PM

Това са пълни глупости и може да го каже човек който никога не е притежавал куче с родословие и си няма никаква представа от регламентирано развъждане и от киноложка дейност.
Точно родословието ти дава право да се явиш на изложба без него няма как да участваш и да вземеш каквито и да е било оценки.
Та спокойно може да копирате нашите отговори за тази тема на тази жена да видим какви са нейните аргументи,не се лъжете по такива дървени философи които си нямат и най малка представа за какво става въпрос.

#1269 Потребителят е офлайн   mops-bebe Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-March 12

Публикувано: 03 April 2012 - 06:34 PM

Показване на мнениетоdilqn, в 03 April 2012 - 01:31 PM, написа:

Това са пълни глупости и може да го каже човек който никога не е притежавал куче с родословие и си няма никаква представа от регламентирано развъждане и от киноложка дейност.
Точно родословието ти дава право да се явиш на изложба без него няма как да участваш и да вземеш каквито и да е било оценки.
Та спокойно може да копирате нашите отговори за тази тема на тази жена да видим какви са нейните аргументи,не се лъжете по такива дървени философи които си нямат и най малка представа за какво става въпрос.

Разбира се че не може да се излъжа,аз чета от повече от година за всичко свързано с родословния мопс,изложбите,и прочие за това си търся такъв!
Никой не може да ме излъже,с такива врели- некипели.Става въпрос за ПЕЧАЛБАРСТВО ..........
Това е което е важно в нашата държава,с малки изключения разбира се :ae_085:

#1270 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 04 April 2012 - 10:36 AM

Мисля, че е излишно да питам, но и аз имам един спор.....та няма различни видове мопс, нали.....освен разликата в оцветката на космената покривка? Стандарта е един....
User's Signature

Качена снимка

#1271 Потребителят е офлайн   mops-bebe Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-March 12

Публикувано: 04 April 2012 - 11:34 AM

Показване на мнениетоanela, в 04 April 2012 - 10:36 AM, написа:

Мисля, че е излишно да питам, но и аз имам един спор.....та няма различни видове мопс, нали.....освен разликата в оцветката на космената покривка? Стандарта е един....


:ba_025:

#1272 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2012 - 09:00 PM

Показване на мнениетоanela, в 04 April 2012 - 08:36 AM, написа:

Мисля, че е излишно да питам, но и аз имам един спор.....та няма различни видове мопс, нали.....освен разликата в оцветката на космената покривка? Стандарта е един....


Стандарта е един.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#1273 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 11 May 2012 - 01:23 PM

Здравейте хора :re_037: Имам един въпрос към вас.
Помня, че някой беше казал, че мопсито му е било оперирано за скъсана пателарна вързка, но не помня кой. Моля ако някой с опит по въпроса чете да ми пише на ЛС :dh_188:

#1274 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 May 2012 - 03:24 PM

Показване на мнениетоnETq, в 11 May 2012 - 01:23 PM, написа:

Здравейте хора Качена снимка Имам един въпрос към вас.
Помня, че някой беше казал, че мопсито му е било оперирано за скъсана пателарна вързка, но не помня кой. Моля ако някой с опит по въпроса чете да ми пише на ЛС Качена снимка



Що бе, Пете, какво става с хубавка?
User's Signature

Качена снимка

#1275 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 14 May 2012 - 09:03 PM

Ами при едно пътуване в колата се е откопчаала от колана и се е претъркулила и от тогава започна пак да вдига крачето. Преди 2 години след травма (неизвестно как получена) скъса пателарна връзка на задно дясно краче. Проблема отшумя и до сега не се е проявявал. В петък пак ще я водя на снимка, но като цяло не казват нищо друго освен операция, а за мен това е супер краен вариант. Да не говорим че гаранция не дават никаква, а аз на проби кучето няма да си го подлагам.
Идеята ми беше все пак ако някой е правил подобна операция да ми обясни точно какво се прави (чисто технически) и за колко време се възстановява, нужно ли е да се пази след това и така нататък.

#1276 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2012 - 05:58 PM

Здравейте! Имам нужда от малко помощ. Моята глезла вече категорично отказва да яде гранули, какво ли не пробвах, слагах вътре по мъничко месо, смесвах ги с консерва- но всичко и омръзва след третия ден и пак почваме с мъките. Мисля да почвам да я храня вече само с месо, защото с това неядене едно че само се тормозим, а и почна да отслабва. Сега е на 11 месеца и тежи 7 кг. Мисля да и давам пилешки шийки, но не знам какво количество на ден. Някой би ли ме ориентирал? И имам и още един въпрос - някъде бях чела, че като се хранят с друга хране (т. е. като не ядат гранули) трябва да се дават допълнително витамини. Така ли е и ако да, бихте ли ми препоръчали? Благодаря предварително!

#1277 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 17 May 2012 - 07:59 PM

Вие мопс ли имате Качена снимка те са такива лакомници.... хихихих...не мисля, че шийките са добър вариант, те са повече кокали отколкото месо, освен това има опасност да се задави кученцето с някоя кост, освен това не са разнообразна и полезна храна...вие с какви гранули храните, че не иска да яде?
Не знам дали ще има ефект, но може да пробвате да давате пчелно млечице. Има го в аптеките /за хора/ на хапчета. То е добър имуностимулант, естествен антибиотик, и усилва апетита...аз сега съм взела да пие моя калпазанин, защото изкарахме една кашлица и да укрепне малко. Освен това пчелното млечице четох някъде и форума, че го дават за спиране на косопада, така че ще ви е от полза Качена снимка. Само имайте предвид, че е възможно да направи алергична реакция...и след прием първите дни е добре кучето да бъде под наблюдение и с вас...дава се сутрин на гладно...ние за това ще го изпробваме уикенда, само дето какъвто апетит има не знам какво ще го правя Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#1278 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2012 - 08:14 PM

Хранех я с роял канин джуниър, а като направи 10 месеца с варианта за мопсове. Гранулите никак не ги харесва. Беше голяма лакомия, но изведнъж започна да се инати. Пробвах да ги сменя с адванс и с някаква бразилска-това са другите два варианта на хубава храна,които продават в моя град, но тях съвсем не ги ядеше. А за шийките реших, защото едно чихуахуа, което познаваме, го хранят с това и е много доволно. Видяла съм се в чудо с това хранене, не знам какво да правя :(

#1279 Потребителят е офлайн   stasinci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2012 - 08:17 PM

Иначе тя е гладна, но просто не иска гранули и ми е много мъчно като я гледам как си чака купичката,а като помирише гранулите и се мръщи...

#1280 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 17 May 2012 - 11:30 PM

Добре а пробвала ли си да не и даваш 1-2 дена нищо друго освен гранула и да я оставиш да гладува да видиш дали ината и е толкова голям.Защото и нашите са се пробвали 1-2 пъти да се мръщят на гранула ама като не са яли цял ден и да видиш вечерта какво правят иначе и ние никога не сме имали никакъв проблем с гранулите винаги са били на Роял канин и сме много доволни.
С гранули е най-пълноценно и лесно хранене иначе ако трябва да и готвиш си е зор защото няма да се разминеш с шийки трябва да и взимаш телешко пилешко някое по малко калорично месо,допълнително да и смесваш с извара,ориз и такива неща така че хич не е лесно пък и допълнително витамини абе играчка голяма а в гранулата си има всичко.
Успех и дано прояде.

  • (68 Страници) +
  • « Първа
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни