Dog.bg Форуми : Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (68 Страници) +
  • « Първа
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Говорилня

#1021 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 20 May 2010 - 04:42 PM

Показване на мнениетоMagDeIv, в 20 May 2010 - 07:58 AM, написа:

Поддържам връзка с всички притежатели на MAGDEIV-мопсчета във Варна и ако ми посочите ветеринарна клиника в която разбират от мопс,ще ги насоча всички на там,за да им помогнем да избегнат некомпетентни мнения и евентуални грешни диагнози!!!


Здравейте :re_037: Хората бяха много симпатични, майка и дъщеря предполагам. Нещо ме питаха за храната, и аз им препоръчах да се обърнат към Вас, и те така казаха...че поддържате връзка. Аз не мога да кажа на някого "ходи там или там", но силно препоръчвам да не се посещава клиника Петкови (където ги срещнах). Причините не ми се пишат тук, мога на лични. Преди време собственика на мопса Аксел ми препоръча д-р Венцислав Тодоров и оттогава само там ходя, само положителни емоции, без излишни и неуместни диагнози, сравнително по евтин метод на лечение (благодарна съм на Светлен и Весела). Когото и да питам от кучкарите около мен, всички там ходят и всички са доволни. Клиниката се казва УлтраВет. Двамата доктори наистина са загрижени за пациента, а не за паричките в джоба ни. Това е моята препоръка.
П.П. казаха, че кученцето е бебе още (на 60 дни някъде)
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#1022 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 20 May 2010 - 06:43 PM

Здравейте :re_037: Хората бяха много симпатични, майка и дъщеря предполагам. Нещо ме питаха за храната, и аз им препоръчах да се обърнат към Вас, и те така казаха...че поддържате връзка. Аз не мога да кажа на някого "ходи там или там", но силно препоръчвам да не се посещава клиника Петкови (където ги срещнах). Причините не ми се пишат тук, мога на лични. Преди време собственика на мопса Аксел ми препоръча д-р Венцислав Тодоров и оттогава само там ходя, само положителни емоции, без излишни и неуместни диагнози, сравнително по евтин метод на лечение (благодарна съм на Светлен и Весела). Когото и да питам от кучкарите около мен, всички там ходят и всички са доволни. Клиниката се казва УлтраВет. Двамата доктори наистина са загрижени за пациента, а не за паричките в джоба ни. Това е моята препоръка.
П.П. казаха, че кученцето е бебе още (на 60 дни някъде)
[/quote]
Всъщност бебето DIEGO MAGDEIV и младата му собственичка са в Попово,щяха да ходят до Варна в сряда.
Преди десетина дни дойдоха хора от Варна за оглед на мопсче,заедно с лекар-за професионален съвет.Д-р Цветан Цонев,собственик на ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ "Д-Р ЦОНЕВ".Не зная дали е добър лекар,но каза,че той поддържал развъдниците за йоркита във Варна.Малко е нескромно,но той видя родителите/както и тийнеджърите,които си оставих за мен/ и каза"прекрасни животни" :flagbg: :ba_025: ,огледа бебето и след като се увери,че всичко е наред,хората го капарираха.Малкия ще се казва Елвис/ELVIS MAGDEIV/ и след като навърши необходимата възраст,ще си го вземат.
Той ми остави визитка/доктора/и аз я дадох на хората,които сте срещнала.Не зная защо са отишли на друго място...Ще им се обадя и ще им кажа за вашите разочарования,като и ще ги насоча към Ултра Вет.

#1023 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 May 2010 - 12:08 PM

Вилиииииииииииии :eg_033: само да чуя още веднъж да казваш на финия английски млад джентълмен Арчибалд-прасенце,грухче и каквото и да е сравнение с пръхтящи,грухтящи и дори мучащи животинки :ab_041: рано ви е още да използвате тези сравнения :ab_041: виж за моите две бъчвички всякакви такива са подходящи :ab_041: :db_046:
Апропо ако се видиш със Весела предай й много поздрави от всички нас особено от Гиги и Вайпи и най добре ако имаш телефона й се свържи и излезте на разходка заедно-и задължително искаме снимки :ba_025: :md_064: Също да не забравя от Варна са и Теди с мопска Киара тя е то развъдник "Баскервил" и "Галка малка" със мопси Сузи ако се видите прати и на нея много сърдечни поздрави и й кажи че ни липсват и двете!
От Варна е и девойката със черната перла-Лейди от развъдник "Кинг Он А Лийш" и нея не сме я виждали от година и половина,Вилинка всъщност ако видиш някой "ЗАПОДОЗРЯН" направо питай от къде е мопсито :ab_041: пък току виж си организирате една Варненска мопсо среща :af_089: :ba_025:


Ееееееее Иво стига си се стеснявал и скромничъл ами вземи ги снимай тез диванета та и ние да им се порадваме-не стига че не сме ги виждали ами още си чакаме обещаните снимки и на новата партида бебета в темата клубни кучила!
Апропо ти като подържаш връзка със всички закупили бебета от теб - обасняваш ли им за клуба и за членство в него и ако обясняваш защо освен Спагетка никой друг с твое бебче не се е регистрирал в клубния форум и в клуба-не казвам че е задължително но в края на краищата хората в повечето случаи имат нещо в предвид като си закопуват родословно кученце-не само защото се очаква да бъде здраво и при разходки да казват "а мойто е марково с родословие"-не рядко хората след време им скимва да си заплодят "марковото" куче и от там на татък заради незнание или невнимание се почва едно ходене по мъките-че трябвало да се заведе на изложби,че трябвало да се регистрира развъдник и т.н и т.н и какво се случва в един момент на хората им писва и познайте вместо да се продължи клубната дейност се продължава извън клубната с така наречените "междусъседски развъждания"-защото като се замисля през годините колко мопсита са развъдени-в големите развъдници, а всъщност каква малка част от тях посещават изложби и се развъждат-извън големите развъдници, струва ми се че седим и тъпчем на едно място :dh_188: !? Затова моля и призовавам Развъдчиците когато продават едно кученце да обясняват всичко(в никакъв случай не твърдя че не се дават обяснения но може би трябва по по друг начин да се подхожда към тези неща) ,не само за правилните грижи но и за всичко свързано с клуба и клубната дейност!Все пак като хора милеещи за порода и кинология от нас се очаква да бъдем много по отговорни в работата си и ангажиментите които сме поели заемайки се с тази нелека задача!
Благодаря за проявеното разбиране! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#1024 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 21 May 2010 - 12:10 PM

Чудесна новина. Не съм посещавала този доктор, но съм чувала за него положителни неща. Значи хората, които срещнах не са от Варна, ясно. Те не бяха с кученцето, може би не са идвали при доктора (в клиниката има и магазин), но той да ги е привикал...както и да е, всеки сам си решава. Да намачкате малките бебета, ох размечтах се..
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#1025 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 21 May 2010 - 12:21 PM

Показване на мнениетоMalaika wa mbinguni, в 21 May 2010 - 12:13 PM, написа:

Вилиииииииииииии :eg_033: само да чуя още веднъж да казваш на финия английски млад джентълмен Арчибалд-прасенце,грухче и каквото и да е сравнение с пръхтящи,грухтящи и дори мучащи животинки :ab_041: рано ви е още да използвате тези сравнения :ab_041: виж за моите две бъчвички всякакви такива са подходящи :ab_041: :db_046:
Апропо ако се видиш със Весела предай й много поздрави от всички нас особено от Гиги и Вайпи и най добре ако имаш телефона й се свържи и излезте на разходка заедно-и задължително искаме снимки :ba_025: :md_064: Също да не забравя от Варна са и Теди с мопска Киара от развъдник "Баскервил" и "Галка малка" със мопси Сузи ако се видите прати и на нея много сърдечни поздрави и й кажи че ни липсват и двете!
От Варна е и девойката със черната перла-Лейди от развъдник "Кинг Он А Лийш" и нея не сме я виждали от година и половина,Вилинка всъщност ако видиш някой "ЗАПОДОЗРЯН" направо питай от къде е мопсито :ab_041: пък току виж си организирате една Варненска мопсо среща :af_089: :ba_025:

Ани, връщам си думите, ахахаа...само да те зарадвам, че след Асеновград Арчи е качил, и то видимо, около 600 гр.- 1 кг, и сега е взел да пръхти и хърка почти нон-стоп. Тази тежест не знам дали на него му пречи, ама аз определено я усещам на гърба си... :smile: С Весела отвреме на време се засичаме във фейсбука, но не и на разходка, а Галката не знам къде се затри, ама и тя нещо не се появява вече. А за тази черна перла нищо не знам. И не се и съмнявай, видя/чуя ли нещо за мопс...веднага се лепвам и почвам да разпитвам...голяма съм нахалница, сигурно като ме видят и бягат от мен вече...ахах. Мога да издавам "МопсоЖурнал" от Варна. Специално за вас...Виолета :ab_041:
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#1026 Потребителят е офлайн   ruffy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 May 2010 - 01:56 PM

Много много благодаря, Ани. Не знам защо нашият доктор е пропуснал тези неща.Между другото Руф скоро става на 1 годинка и се питам имали още нещо важно което трябва да се направи?! Ваксинация, изследване или...
User's Signature

Качена снимка

#1027 Потребителят е офлайн   Elizabet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 May 2010 - 01:58 PM

Malaika wa mbinguni :
"Здравейте Елизабет
Не разбрах обаче какво му е спешното на този въпрос !По скоро предполагам че се безпокоите дали всичко е наред-като се вземат под внимание климатичните аномалии на времето-(но не само те)доста странични фактори изиграват роля върху крехкия кучешки пэк особено мопсов организъм!Естествено аз винаги препоръчвам за да ви е мирна главата иза лично спокойствие да заведете девойката на вет за рутинен преглед!Напоследък не само при мопситата но и при другите породи се наблюдават такива явления-дори много често се наблюдават безкръвни разгонвания.А може и просто да закъснее разгонването-вместо на шестия да се разгони примерно на осмия месец,ако девойката е жизнена,храни се и си играе място за безпокойство няма!
Радвам се че задавате въпроси отностно вашата девойка а защо не я представите както подобава,от къде е на каква възраст е какви бели обича да прави -в тема говорилня а и естествено после ще чакаме снимчици в галерията
Надявам се че се интересувате повече за здравето й, отколкото идеята да я пуснете на някой (съседски мъжки)-моля не се обиждайте но напоследък се нагледахме и наслушахме на какво ли не!"

Здравейте и от нас на Мопси форума! :re_037: :db_046:

Поздравления за форума,доста ми харесва от някои други!Наскоро станахме на една годинка и го отбелязахме както подобава!Беличките ни са безбройни, в момента сме на вълна " носене на токчетата ми" из целия апартамент и унищожаване на всички нейни играчки,които са по- мекички,като следователно ги оставяме слепи, глухи и без опашки! :af_089:
Уникална е, всеки ден ме изумява с действията си! За пореден път се убеждавам,че Кучето Мопс е невероятна порода! :wub:

#1028 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 22 May 2010 - 09:01 AM

Апропо ти като подържаш връзка със всички закупили бебета от теб - обасняваш ли им за клуба и за членство в него и ако обясняваш защо освен Спагетка никой друг с твое бебче не се е регистрирал в клубния форум и в клуба-не казвам че е задължително но в края на краищата хората в повечето случаи имат нещо в предвид като си закопуват родословно кученце-не само защото се очаква да бъде здраво и при разходки да казват "а мойто е марково с родословие"-не рядко хората след време им скимва да си заплодят "марковото" куче и от там на татък заради незнание или невнимание се почва едно ходене по мъките-че трябвало да се заведе на изложби,че трябвало да се регистрира развъдник и т.н и т.н и какво се случва в един момент на хората им писва и познайте вместо да се продължи клубната дейност се продължава извън клубната с така наречените "междусъседски развъждания"-защото като се замисля през годините колко мопсита са развъдени-в големите развъдници, а всъщност каква малка част от тях посещават изложби и се развъждат-извън големите развъдници, струва ми се че седим и тъпчем на едно място :dh_188: !? Затова моля и призовавам Развъдчиците когато продават едно кученце да обясняват всичко(в никакъв случай не твърдя че не се дават обяснения но може би трябва по по друг начин да се подхожда към тези неща) ,не само за правилните грижи но и за всичко свързано с клуба и клубната дейност!Все пак като хора милеещи за порода и кинология от нас се очаква да бъдем много по отговорни в работата си и ангажиментите които сме поели заемайки се с тази нелека задача!
Благодаря за проявеното разбиране! :rc_036:
[/quote]
Разбира се,че всичко им е обяснено!!!Ако някой не е получил нужната информация-да се оплаче тук!!!И за членството в клуба,за необходимите оценки,за задължителните условия за продължаване на рода.Само,че най-големия/по възраст/ми възпитаник е Айо и е много рано да говорим за разплод и т.н.Със сигурност няма MAGDEIV участвал в "междусъседски развъждания"!!! Много скоро ще ти се наложи да приемеш доста MAGDEIV-молби за членство в клуба!!!Малки са още бонбончовците.Много се радвам,че във Варна са осъзнали разликата между клубния мопс и внесения незнайно от къде,защото основния интерес е от там.В морската им градина вече се срещат и обменят опит и знания.И разбира се,се радват на правилния избор. Дано повече хора четат форума и да се ориентират към клубните кучета,независимо от породата!!!

#1029 Потребителят е офлайн   ruffy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2010 - 02:54 PM

Привет на Ели и Ная!
Целувки от мен и Руф. Ели качи малко снимки от рождения ден на малката в галерия, че на нас скоро ни предстои и мисля да празнуваме.Между другото очаквам рецепти за торти, ще имаме капризна гостенка
User's Signature

Качена снимка

#1030 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 May 2010 - 11:33 AM

Здравейте и от нас на Мопси форума! :re_037: :db_046:

Поздравления за форума,доста ми харесва от някои други!Наскоро станахме на една годинка и го отбелязахме както подобава!Беличките ни са безбройни, в момента сме на вълна " носене на токчетата ми" из целия апартамент и унищожаване на всички нейни играчки,които са по- мекички,като следователно ги оставяме слепи, глухи и без опашки! :af_089:
Уникална е, всеки ден ме изумява с действията си! За пореден път се убеждавам,че Кучето Мопс е невероятна порода! :wub:
[/quote]


Привет на Елиза и Ная! :re_037:
Надявам се на страничките на този форум да научите още полезна информация която да ви бъде от полза,както и да споделяте моментите от вашето съжителство с голямото мопсо семейство!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#1031 Потребителят е офлайн   alpam Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 29-May 10

Публикувано: 30 May 2010 - 08:34 AM

Здравейте!Моят мопс на 2 години и половина. Ние сме във Варна.Има родословие и други екстри ;), мяркал се е и по изложби, където има спечелено каквото може да се спечели с малко изключение.Той е шампион от Молдова.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1032 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 May 2010 - 10:53 AM

Показване на мнениетоalpam, в 30 May 2010 - 08:39 AM, написа:

Здравейте!Моят мопс на 2 години и половина. Ние сме във Варна.Има родословие и други екстри ;), мяркал се е и по изложби, където има спечелено каквото може да се спечели с малко изключение.Той е шампион от Молдова.


Браво,браво :rc_036: !!!
Влезте в говорилнята и представете своето мопсче както подобава-име на развъдника от който е взет,име на кучето по родословие и естествено имената на родителите на кучето,сложете снимки от изложбите на които е печелил! :ba_025:!
Можете да станете член на БКК-Мопс след като вашето мопсче е родословно,можете да го изведете и тук в Бг на изложби- което е задължително ако желаете да стане разплодник на родословна клубна мопсита,трябва да го изведете на най-малко две изложби при различни съдии, ето сега предстоят изложби в Албена!
Успех!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#1033 Потребителят е офлайн   vinizha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 22-May 10

Публикувано: 31 May 2010 - 01:47 PM

здавейте,
искам да попитам,някой знае ли,дали във Варна има киноложко дружество?

#1034 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 31 May 2010 - 03:19 PM

Показване на мнениетоvinizha, в 31 May 2010 - 01:52 PM, написа:

здавейте,
искам да попитам,някой знае ли,дали във Варна има киноложко дружество?


Не няма.Ако питаш по принцип за породни клубове, виж http://www.brfk.org/tshlenove.php Боксерите и Булмастифите са с адрес Варна.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#1035 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 May 2010 - 07:49 PM

Показване на мнениетоvinizha, в 31 May 2010 - 01:52 PM, написа:

здавейте,
искам да попитам,някой знае ли,дали във Варна има киноложко дружество?


Инфото го вмятам ако се интересувате за членство в породен клуб!
Няма,има само клубове на някои породи,даже всъщност май във Варна е само клуба на Боксерите!Киноложките Дружества са в полза на тези собственици на кучета чиито породи са редки и нямат необходимите 30бр. кучета от породата в Бг. за да се създаде клуб на породата-тези кучета които са малцинствени се записват към Киноложките Дружества а всички останали породи които имат Киноложки клубове си членуват в самите клубове по порода и не могат да бъдат записвани в племените книги на киноложките дружества,за България порода мопс си има клуб-БКК-Мопс и всички кучета от порода мопс които са от Бг.или внесени от друга държава се регистрират с родословието-експортното педигрий първо в БРФК и след това и в БКК-Мопс-но всичко това става след проверка на родословието от ОРД на клуба и ако всичко е наред кучето се записва с РК-български номер в племената книга на клуба и БРФК!
Ако ви интересува членство в Бг. породен клуб мопс се свържете с председателяна клуба г-жа Светлана Конова!
Моля за напред се съобразявайте и задавайте въпросите си в конкретните създадени теми!Благодаря предварително!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#1036 Потребителят е офлайн   alpam Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 29-May 10

Публикувано: 31 May 2010 - 11:01 PM

Показване на мнениетоMalaika wa mbinguni, в 31 May 2010 - 09:58 AM, написа:

Показване на мнениетоalpam, в 30 May 2010 - 08:39 AM, написа:

Здравейте!Моят мопс на 2 години и половина. Ние сме във Варна.Има родословие и други екстри ;), мяркал се е и по изложби, където има спечелено каквото може да се спечели с малко изключение.Той е шампион от Молдова.


Браво,браво :rc_036: !!!
Влезте в говорилнята и представете своето мопсче както подобава-име на развъдника от който е взет,име на кучето по родословие и естествено имената на родителите на кучето,сложете снимки от изложбите на които е печелил! :ba_025:!
Можете да станете член на БКК-Мопс след като вашето мопсче е родословно,можете да го изведете и тук в Бг на изложби- което е задължително ако желаете да стане разплодник на родословна клубна мопсита,трябва да го изведете на най-малко две изложби при различни съдии, ето сега предстоят изложби в Албена!
Успех!

Благодаря ви много за вниманието. Взехме го от Молдовския разведник град Кишинев.По родословие той се казва Портос №8874-103/2007, а родителите му Бумеранг № 0901-1099-04/2004 и Нифертити №009282/2003. Снимки от изложбите имаме, но само в Кишинев още не всичко донесли във Варна.Последната изложба беше в Кишинев и се нарича " Expozitie chinologica internationala Moldova-2009", където той получи оценка exelent и имаше диплома. Тук мисля че може да бъде проблема с клуба, защото в Кишинев офиса FCI беше затворен и поне бебето имаше картичка от FCI ние взехме родословната в UCI. Четох че тези два клуба няма да съществуват заедно, така ли? И не знам сега какво ми трябва да направя за да стане разплодник на родословна клубна мопсита... Тези изложби в Абена същоте от FCI.
Ако ще договорите за срещата във Варна, моля напишите преди няколко дни или преди седмица, затова че работя два през два деня и трябва да планирам времето.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#1037 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 June 2010 - 11:51 AM

"alpam" Само да вметна че пишете доста неразбираемо-не се сърдете но половината от по-горе написаното не се разбира какво сте искали да напишете!
1.Как се казва развъдника от който сте закупили вашия Портос?Име на развъдник а не града от който е развъдника!
2.Ако Портос е взет от развъдник който е регистриран във FCI-то той би трябвало да има освен първото именце и второ а понякога и трето-давам премер-(Грегъри-МД Фон Баскервил)-ако вашето кученце няма пред името си или след името си името на развъдника в който е роден то вашето кученце не е с родословие от FCI-затова ви помолих да пишете името на развъдника както и цялото име на вашето кученце!
3.За каква картичка говорите-и какво означава това офиса на ФЦИ бил затворен-затворен поради отпуска или затворен като закрит-и ако е бил закрит вие съвсем спокойно можехте да се обърнете към офис на ФЦИ който е работещ в съседна вам държава за да ви бъде издадено родословие-а и във Молдова да не би новия собственик на кучето да се занимава с родословията и тяхното издаване-във всички държави които са членки на ФЦИ със издаването на родословия се занимават ОРД(отговорник по развъдна дейност) на даден породен клуб!От написаното от вас това което успях да разбера е че вашето мопсче има родословие което е издадено от "алтернативна"организация която обаче няма нищо общо със ФЦИ и не е членка на международната киноложка организация!
Свържете се със председателя на клуба и ОРД на клуба изратете преснимани документи за да се разбере за какво всъщност става въпрос!Мен ми е много страно как така ще имате някаква картичка от ФЦИ а ще ви бъде издадено родословие от алтернативна организация-по този начин вие доста сте ощетили вашето кученце-ако се докаже че документите ви са издадени от УЦИ то вие няма как да се явите на изложби организирани от БРФК и ФЦИ и съответно няма как вашето куче да стане разплодник на клубна мопска от БКК-Мопс.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#1038 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 June 2010 - 04:21 PM

http://forum.dog.bg/...opic=34651&st=0

Хайде съфорумци на благотворително парти-ще има сангрия,домашни сладкиши-последните трябва вие да ги измайсторите :md_064: вижте темичката и който има време,желание и може да отдели 10лв.от личните си парички за благотворителност да не се замисля ами направо да отива-доброто настроение и компания от двукраки и четирикраки е гарантирана!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#1039 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2010 - 10:58 AM

Елате на Сангрия парти с Animal Rescue Sofia

Елате на Сангрия парти
06.06. - 16 часа - София - Лозенец

Един прекрасен следобед - едно направено добро!
Заповядайте отново на купон с нас и подкрепете животинките в приют Богров!

06 юни неделя 16 часа бул.Джеймс Баучер 23 кв.Лозенец - София

Качена снимка

Ще се радваме да ви видим отново :be_107:

За да опресним спомените - вижте как премина чаеното ни парти с вас миналия месец:
http://arsofia.com/bg/tea-bg /
Ще ни бъде приятно да се видим отново, доведете и приятели -все пак, колкото повече, толкова повече!
Ние очкаваме вас,
а вас отново ви очкават изненади
:be_107: :re_037:

Темата за Партито

#1040 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 June 2010 - 11:47 AM

Показване на мнениетоElizabet, в 02 June 2010 - 11:35 AM, написа:

Ооооооооооооо, няма защо Ани!Надявам се нямаш против,че говоря на ти!Като гледам май повечето съфорумци имат повече от едно мопси, се замислям и аз да си взема още една принцеска!Някой ще сподели ли с мен, най-добрият развъдник, и всички други нещица които трябва да гледам, защото Ная не ми е с родословие!


Бети има специална тема със всички легитимни развъдници в България-има за добавяне още два като имена но ще ги добавя по късно-но в тях за момента няма бебчета.
Водещите развъдници имат и интернет сайтове-влез и ги разгледай(те не крият кучетата си,напротив има много снимчици на техните питомци),така ще добиеш много важна представа за всички родители на бебчетата,техните оценки от изложби и всичко което те интересува!И един съвет от мен-не си си харесвай мопсче само по снимка, когато си уговориш среща със развъдчика искай да видиш родителите на малкото бебче както- ако има останали кученца от кучилото помоли и тях да ти ги покажат и сама ще прецениш кое кученце ще ти грабне сърцето-написала съм доста полезна инфурмация отностно развъдниците-прочети я ще ти бъде от полза!
Само ще помоля всичко което не е свързано със фотогалерията да се пише в предвидените за това темички!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (68 Страници) +
  • « Първа
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни