Dog.bg Форуми : Заплождане,бременност и раждане при чау-чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Заплождане,бременност и раждане при чау-чау

#361 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 December 2009 - 10:34 PM

Цитат(elena07 @ Dec 6 2009, 06:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Нали ще направите така,че и малките да имат родословия?
Не е толкова трудно да се стане член на клуба за съответната порода и да се покрият минималните изисквания!


Не. Няма да го направи. Това е чист пример за безхаберие където всеки мъжки с родословие запложда всяка една женска с родословие и те се чифтосват по признак окрас, а не по есктерьор.

Ужас.

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#362 Потребителят е офлайн   ivilina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 23-November 09

Публикувано: 06 December 2009 - 10:37 PM

Feria_S Вие имате ли родословие и в клуба ли сте ?
User's Signature

Всяко куче се нуждае от мил собственик , който да го обича , а не на 2 година да го прати в "Сеславци" или на улицата !
Качена снимка

#363 Потребителят е офлайн   tanito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 25-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 06 December 2009 - 10:44 PM

furia_s незнам нещо против мене ли имаш това ако е било защото не сме станали членове на клуба е заради това че нямаме никакво свободно време но ще направим всичко възможно да си имат кученцата родословия
и другото което е какво от това че женската е черна и мъжкаря също е черен какъвто хората са си избрали може и рижав да са си намерили но са решили Гордан да го изберат


#364 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 December 2009 - 10:44 PM

Цитат(ivilina @ Dec 6 2009, 08:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Feria_S Вие имате ли родословие и в клуба ли сте ?


Точно обратното: не съм в клуба,
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#365 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 December 2009 - 10:47 PM

Цитат(tanito @ Dec 6 2009, 08:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
furia_s незнам нещо против мене ли имаш това ако е било защото не сме станали членове на клуба е заради това че нямаме никакво свободно време но ще направим всичко възможно да си имат кученцата родословия
и другото което е какво от това че женската е черна и мъжкаря също е черен какъвто хората са си избрали може и рижав да са си намерили но са решили Гордан да го изберат



Аз нямам нищо против ТЕБ лично, имам против лъжите ти относно породата която обичам.

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#366 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 06 December 2009 - 10:51 PM

tanito, на кои изложби ти е участавал Гордан и от кай развъдник е?

#367 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 December 2009 - 10:54 PM

Цитат(ivilina @ Dec 6 2009, 08:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Feria_S Вие имате ли родословие и в клуба ли сте ?

Ще отговоря на Вас лично персонално, пък дано ме разберете. Пък дано всеки, който го е прочел, да ме разбере.

Не може един/двама неграмотен човек/уж развъдчик да съсипва една цяла порода поради собственната си неграмотност.

Не може едно/пет/осем некачествени кучета - да са Инвалиди или невъзпитани(а и като съм запозната със спецификата на породата и болни) изведнъж да станат производители само защото има (а има ли?) родословие.

Не може.
Ако имате други мнения по въпроса ще продължим разговора.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#368 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 December 2009 - 10:25 AM

Ще си позволя да добавя нещо към горното!

Работа на всеки развъдчик е да подбира най-добрите екземпляри от породата!
Този подбор не се прави на база "кучето ми има сексуални нужди",а се прави на база екстериор,нрав,гени!
Също така има задължителни медицински изследвания,които се правят с цел здраво поколение!

За пореден път ще се повторя:
Родословието не е снобария,това е "акта за раждане" на кучето!
User's Signature

Качена снимка

#369 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 December 2009 - 10:55 AM

Цитат(elena07 @ Dec 7 2009, 09:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ще си позволя да добавя нещо към горното!

Работа на всеки развъдчик е да подбира най-добрите екземпляри от породата!
Този подбор не се прави на база "кучето ми има сексуални нужди",а се прави на база екстериор,нрав,гени!
Също така има задължителни медицински изследвания,които се правят с цел здраво поколение!

За пореден път ще се повторя:
Родословието не е снобария,това е "акта за раждане" на кучето!


С Вас говорим на един и същ език, което ме радва.

Искам (всъщност, думата е "моля") читателите на моите мнения да не се връзват на острият ми тон, който познава мен и кучето ми е напълно наясно защо реагирам така: кучето ми е от зоомагазин и е непрекъснато със здравословни проблеми. Купих го от там случайно - съпругът ми настоя да е точно това кученце, макар че тогава го молих да ми даде време да потърся развъдник, но той се заинати и така се появи в живота ми Лео. От тогава съм върл противник на безмозъчно развъждане, защото пообиколих рингове на чау и някои развъдници в Москва, преобърнах информация в интернета относно породата и развъждането и съм наясно колко знания и труд трябва да стоят зад истинско развъждане. Знам че има развъдници регистрирани с приставка във FCI които произвеждат болни кучета и замълчават здравословните проблеми на кучетата си, какво да говорим за кварталното развъждане?
Хора, вижте че във подфорума на чау-чау в най-горния раздел, в постоянните теми "Важно" има тема "Здравословни проблеми типични за породата". Погледнете колко страници има. Единадесет. 11. Най-много от всичките важни теми. Мине се не мине и някой изреве "Кучето ми е болно". Откъде се появяват тези болни нещастни създания? Все от там - от ръцете на безотговорни, лекомислени и неграмотни стопани.
Едно куче за да бъде допуснато до разплод освен че трябва да има родословие и да се появи на изложбите та да го оценят експерти трябва да представлява интерес за породата и да е ЗДРАВО. Най-малко снимки за дисплазия - лакътна и тазобедрена - да има, да няма проблеми с кожа, очи, връзки, стави, имунитета и психиката. Кучето за разплод трябва да е породно, освен че е породисто. Правите разлика между двете неща, нали?
И да не се пуска на скачка с друго такова просто ей така, щото онова също има родословие и стопаните ги е засърбяло неизвестно защо. Благодарение на кварталното развъждане и замълчаване на регистрирани развъдници относно проблемите ние масово срещаме кучета-инвалиди. Късат връзки на секунда, вечно са с екземи, куцат, имат слабо сърце или умират от жега. Или са с порочна психика. (говоря само за чау, забележете).
И след това "оле-мале, ма то хапе, то е пак болно, то куца, то гние живо".
Душата ми болеше всеки път, когато водих моят болник на операция. Мъка е това - да обичаш едно вечно болно куче и стремително да се учиш как да му търсиш нова екзема и да я тушираш.
Виждала съм красиви, породни и здрави чау. Ето тях трябва да ги заплождат, за да можем ние вместо мъка да имаме пълното удоволствие от живота с тази чудесна порода. Да не се чудим после защо нашите тук в България са някак си странни, с остри муцуни, не отговарящи на стандарта и вечно болни.

Истинско развъждане е труд, адски труд и знания, развъдчика се учи непрекъснато и е в течение за това какво става в породата като цяло, у нас и в чужбина. Той ИМА време да го прави. Той държи в главата си определен тип, който се стреми да получи, знае достоинства и недостатъци на кучетата си и на евентуалните женски/мъжки с които иска да ги заплоди.

И изведнъж се появява мило девойче, което с радост пише че нейният мъжки с родословие ще заплоди друга женска същата окраска също с родословие. ЗАЩО за бога? Защо ще го правят? За да имаме кого да лекуваме пак ние, горките стопани? Или за да продават малките?(всички знаем че бебе-чау не струва 50 лева)
Аз знам за една такава история - няма да посочвам имена - когато едно семейство купи мъжко и женско чау с родословие, с цел да имат малки, щото стрували скъпо. Женското умря по време на раждането при тези алчни неграмотни хора. Браво, няма що.

Танито, Вие все нямате време - нямате време да сложите каишка на Гордан и той се разхожда сам, самата вие сте го писала. Нямате време да го водите по изложби. Нямате време да го срешете - извинявайте, това го видях на снимките. Вие нямате време за това куче. КАК така с лека ръка, безотговорно и лекомислено ще го пускате на скачка? Кой ще ви издаде родословието на малките после? Ксерокса зад ъгъла?
попитах ви - чие производство е вашият 40-килограмов Гордан, мъжки, на 6 години, черна окраска. Отговорете ми, моля ви. Понеже снимки и родословия на подобни екземпляри имам под ръка, искам да видя чие производство е вашият уникум.
Ще помоля занапред да не ми пишите на "ти". Приемете го като лична молба. Най малкото защото съм с около 15 години по-възрастна от вас. А и обичам чау-чау като порода. Наистина. И винаги имам време за тази порода. Време, пари, внимание и грижи. Аз не си предствамя как така няма да сложа каишката на Лео в града, не си представям как ще се лишавам аз самата и ще лишавам кучето ми от взаимното удоволствие да се разхождаме заедно, да го наблюдавам без да го изпускам от поглед, да следя реакциите му и да скитам из парка и градинките заедно с него, а ще го пусна да ходи някъде там САМ. Аз не си го представям как няма да го среша, щото нямам време, няма да го разходя, щото нямам време и изобщо да нямам време за любимото ми куче.

Ако всичко това, което вие написахте, е плод на една фантазия - няма да се огорча толкова. Много повече ще се огорча ако всичко това е истина и скачката ще се осъществи. Защото много добре знам какво чака горките бебета после.
Извинете за многословието, темата е болезнена за мен.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#370 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 19 October 2010 - 10:50 PM

Здравейте!

След дълго прекъсване ето ни отново с една хубава вест!

Нашият развъдник "Realnature" има своето дългоочаквано първо поколение!!

Laurentine van het Bossche Front - майка - Младши шампион на България и

Rossy Cream Tornado - баща - Шампион на България и носител на титла "Абсолютен Балкански шампион"

на 18.10.2010 станаха щастливи родители на 3 кученца!!

Те са две мъжки- цвят червен и едно женско - цвят черен.Това е първо раждане за Лаурентина, тя е на 4 години и 1 месец.Торнадо е на 4 години и 10 месеца.
Тъй като Лаурентина е смуф е възможно някое от кученцата също да е смуф, но това ще стане ясно към 4-тата седмица от тяхното раждане.
Кученцата ще имат родословия, за което сме направили всичко необходимо към клуба на "Северните кучета" , където членуваме и нашият регистриран развъдник към FCI.
Понеже гледам, че се дискутирали темата за здравето на кучетата от нашата любима порода ще си позволя да кажа следното:
Лаурентина и Торнадо имат по 5 рентгенови снимки направени в Стара Загора за лъчева и тазобедрена дисплазия и са абсолютно здрави!
Най-големия проблем, който сме имали беше набоден трън в крака на Торнадо - успешно излекуван!Само това да чукам на дърво!!
Много сме щастливи, едно дълго чакане се увенча с успех!:)
Закачам една снимка, ще пусна и някоя снимка в темата за снимките!
Сърдечни поздрави на всички!
Ангел Трендафилов

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#371 Потребителят е офлайн   сесе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1054
  • Регистрация: 11-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 October 2010 - 06:23 PM

tornado, честито! :beer: :rc_036: Чудесни новини, пожелавам малките да растът здрави, да си намерят най-грижовните стопани и да станат хубави като мама и татко! :wub: :af_089: И ще чакаме снимки и ние да се радваме на малките сладури.
User's Signature

Качена снимка[url=http://www.glitterfy.com/]

#372 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 20 October 2010 - 08:53 PM

:ba_025: Браво, най-после поколение при tornado! Нека бъдат здрави, и успех в отглеждането им. Сега ще сте като детска градина, с нетърпение искам да ги видя като станат на 35 дена!:mg_062:

#373 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 21 October 2010 - 06:11 PM

Благодаря ви, много сте мили!Ще ви държа в течение какво се случва при нас.
Скоро след броени дни в Хасково ще пристигне женско чау-чау на 4 месеца от другия край на Русия - близо 9000 километра от тук.Един мой познат си го взема с голямо желание от развъдник, с родословие и т.н.
Надявам се че има и други ентусиасти в България, може би не всички пишат във форума тук, но съм сигурен че хората които обичат породата са много!
Поздрави!
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#374 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Публикувано: 22 October 2010 - 03:05 PM

Тornado, поздравления ! Ето че упоритостта ви доведе до успех. Да са ви живи и здрави малките и отново поздарвления , чувстрам се горда, че вече си имаме кучило на родословни чау-вци във форума . Целувки за мъниците и много да намачкаш Торнадо и Лаурентина :flagbg: :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#375 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 23 October 2010 - 04:28 PM

Благодаря от сърце Миленка! :ae_085:
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#376 Потребителят е офлайн   сесе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1054
  • Регистрация: 11-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2010 - 05:10 PM

tornado,направи една тема специално за вашето първо кучило. Определено е супер, че във форума най-накрая си имаме родословни чау чау,за да можем да им се радваме.
User's Signature

Качена снимка[url=http://www.glitterfy.com/]

#377 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 23 October 2010 - 10:08 PM

Цеце, хубава идея, изобщо не се сетих за това.Ще направя тема след 2-3дена, когато направя и снимките от първата седмица.Благодаря за идеята, всичко е нормално при нас,
малките сучат и спят, образуват едни огромни коремчета, а Лаура е много грижовна майка, аз се притеснявах, а тя се справя чудесно, нищо че и за пръв път.Природата е велико нещо!
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#378 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 October 2010 - 01:50 PM

Тornado, да са ти живи и здрави малките бебоциКачена снимка

#379 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 25 October 2010 - 09:31 PM

Благодаря IA, желая всекиму подобна радост! :smile:
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#380 Потребителят е офлайн   sexyfucker Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 16-January 10

Публикувано: 04 July 2011 - 12:43 PM

за да имат малките родословие трябва да сме член на някакъв клуб така ли ? Скоро ще ме заинтересува пряко и искам мъниците да са напълно изрядни защото много държа на чистата порода и бъдещите стопани да са спокойни и доволни. Аз имам мъжкар, ако някой търси мъжки за разплод ще пратя снимки :) и скоро ще стане на 2 годинки и малко, ще е готов за разплод.

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни