Dog.bg Форуми : С мопс на път

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С мопс на път

#21 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 13 December 2008 - 02:17 PM

Цитат

Здравейте!
Ние от 3 дни съжителстваме с едно много желано и чакано мопсче, което е само на 2 месеца и още е мъничък за разходки, но аз лично нямам търпение да поотхвръкне и да започваме с обиколките. По принцип съм от Карлово, но уча в София и постоянно пътувам, та Купър ще е в движение постоянно - нали не можем един без друг вече!  :wub:
Тук в Карлово няма да имам проблем з разходките, спокойно е и има подходящи пространства за целта. Само трябва в София (по-специално в Гео Милев) да си измислим маршрутчета!
А иначе пътувам с кола. Какво ще ми кажете относно това? В клетката е най-добре да пътува, нали?

Здравейте и добре дошли,ако това на аватарчето е Купър, то ти си се уредил с голям сладур абе те за мен всички са сладурковци ;D ;)Напиши повече за него от къде е как си прекарвате времето заедно с какви бели вече те е изненадал но ще те помоля да пишеш в съответните теми ;)Благодаря
Лично аз никога не съм държала куче в клетка докато пътувам с колата и съм против това, той или седи на задната седалка или на предната до шофьорската,в смисъл малкия като се качи в колата първо се разгледа подивее  малко и после ляга и заспива ;D
Ако евентуално тръгна на дълъг път и с други кучета мога и да си помисля да го оставя в клетка но тя трябва да е обезопасена-сиреч по никакъв начин да не се мърда в колата.Иначе и двете ми кучета са научени и са свикнали да пътуват цивилизовано ;) B)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 13 December 2008 - 02:42 PM

здрасти, добре дошъл, Купър :blink:
Аксел да ти кажа никога не е пътувал с клетка, защото мразя такъв тип ограничения. Те имат своето приложение, но смятам, че породата е достатъчно уравновесена, за да си пътува на задната седалка, на предната или в краката на някой от пътниците. Дори и в моите е пътувал под волана за кратко. Единственото нещо, за което е добре да се погрижиш е да си покриеш седалките с нещо, защото всичко става в косми, но това е нормално. :wub:
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 13 December 2008 - 03:23 PM

Цитат

здрасти, добре дошъл, Купър :blink:
Аксел да ти кажа никога не е пътувал с клетка, защото мразя такъв тип ограничения. Те имат своето приложение, но смятам, че породата е достатъчно уравновесена, за да си пътува на задната седалка, на предната или в краката на някой от пътниците. Дори и в моите е пътувал под волана за кратко. Единственото нещо, за което е добре да се погрижиш е да си покриеш седалките с нещо, защото всичко става в косми, но това е нормално. :wub:

М да това за покривалото при наща порода си е препоръчително да не кажа задължително заради космопада ;D аз имам специално платно което е много голямо и може да се сложи по два начина-единия е когато кучето пътува на предната  седалка платното се разделя на две-със цип е и се слага на седалката.От едната страна е от плат а от другата е промазка за да може когато кучето се качи мокро в колата да не се намокрят седалките.
Втория вариант-цялото платно се  закача за подглавниците на предните и задните седалки и така кучето е обезопасено от всякъде хем не падат косми по седалките хем примерно ако натиснеш по рязко спирачки няма да падне кучо и да се нарани!По късно ще кача снимчици на платното което имам!
Обаче и вариянта с чаршаф си върши идеална работа :blink:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 13 December 2008 - 04:20 PM

Даже ако ме питаш мен чаршаф е най-добре, тъй като от промазката се пързалят по завоите и става много смешно :blink: А космите както и да е, ама пуска едни "чурки" ;D и те цапат повече
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 13 December 2008 - 04:57 PM

А няма,няма промазката е от долната страна а от горната всъщност там където седи кучето е от плат.
Ама верно ли си правите чурки :oщото ние до сега никога не сме правили така?
Да не се стряска при по резки завои или маневри,ама и ти пък, не се прави пред Аксел на Михаел Шумахер не го плаши така детето я! :wub:  :blink:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Axel mops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 01-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна, май

Публикувано: 13 December 2008 - 06:54 PM

май разбираме различни неща под чурки ;D то е един такъв особено труден за махане секрет. B)
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 13 December 2008 - 07:14 PM

Цитат

май разбираме различни неща под чурки ;D то е един такъв особено труден за махане секрет. B)
;D
:izcherven:схванах ;D
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 05 July 2009 - 05:29 PM

Ами ние понеже още нямаме създадени навици, като тръгнем на някъде и трябва да сме в колата повече от 30 мин и слагам отзад долу в краката върху едната стелка памперс, а зад другата седалка нейното си легълце, защото там се чувства най-безопасно, а и вероятността да стане част от тапицерията при някоя друга спирачка е по-малка.
А за заведения и магазини тука няма как :zz_020: С автобусите не знам как стоят нещата. Опасявам се ако тръгна на някъде с нея, че до никъде няма да стигнем ако трябва да се моля на всяки чичко шофьор да ни качи.

#29 Потребителят е офлайн   _yo_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 07-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Враца

Публикувано: 15 July 2009 - 01:32 PM

За сега никъде не са ни правили проблеми, че сме с куче. Даже веднъж като ходихме на кафе всички сервитьори, бармани му се радваха и предлагаха да му сипват вода, за да пие.
А иначе в колата още от първото качване се държим много прилично и послушно си нанкаме. :smile:
Искам да ви попитам имали ли сте проблеми с отсядането в хотел с кучо?
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 July 2009 - 07:53 PM

Показване на мнението_yo_, в Jul 15 2009, 12:32 PM, написа:

За сега никъде не са ни правили проблеми, че сме с куче. Даже веднъж като ходихме на кафе всички сервитьори, бармани му се радваха и предлагаха да му сипват вода, за да пие.
А иначе в колата още от първото качване се държим много прилично и послушно си нанкаме. :smile:
Искам да ви попитам имали ли сте проблеми с отсядането в хотел с кучо?



:ab_041: :ab_041: :ab_041:
Хей Йо ти говориш за война :ab_041: миналия уйкенд бяхме в Несебър -при условие че и двете ми кучета са с перфектно социално поведение-сиреч не създават никакви проблеми,отделно си мъкнех и двете клетки защото лично не веднъж съм се сблъсквала с не доброто отношение на по голямата част от персонала в хотелите-визирам Бг-от Унгария на татък дори и в три звезден хотел да влезеш във фоаето има купичка с вода и храна а в по скъпите хотели с по пет звезди има дори специални мокри постелки през които кученцето на влизане си избърсва лапичките!Та по същество първо леко ни изгледаха на криво после попитаха ама нали ще стоят в клетките :eg_033: избеснях ама като искаш на хотел ще се съобразяваш-за съжаление не веднъж съм казвала че живеем в държавата на най-големите абсурди,ооооооо забравих че дори в някой хотели искат да се заплати 25%от оборудването на стаята като гаранция евентуално срещу поразии от страна на кучетата :ud_009: :ab_041: :cd_045: :wacko:
За съжаление много рядко в хотелите у нас са приветливо настроени към домашни любимци(мое наблюдение)а Европа в самите сайтове на хотелите си има обозначена информация в която е описано кратко и ясно-не приемаме домашни любимци или пък-дог френдли настроени-та такива ми ти работи,иначе просто е необходимо преди да си направите резервация да попитате дали се допускат в хотела кучета и при какви условия! :md_064:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 15 July 2009 - 08:47 PM

Миналото лято работих като администратор в кк.Зл.Пясъци,и давам инфо като запознат с изискванията за настаняване на кучета,котки и др. животни.Имате право да носите със себе си домашния си любимец,с и без клетка, в зависимост ако е голямо кучето при преминаване през фоаето или общите части на хотела да е с надморник за безопастност на другите гости.Заплаща се- в нашия 3 звезден хотел цената беше 20-25 лв ако не се бъркам( но за миналата година),за един ден.Ако се заплати пакет имаше намаление.По принцип всеки един хотел трябва да настанява дом.любимец,щом това изисква клиента-нали всичко е за да е доволен клиента :ab_041: Тези които си придават фасони,явно са се наяли вече.Аз лично съм настанявала 2 дога,една булонка и едно малко коте(намерено на улицата)и после осиновено с моя помощ и излетяло за Германия :af_089:

П.П. става въпрос за мопс нали-тогава няма да има никакви проблеми
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#32 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 July 2009 - 10:15 PM

Показване на мнениетоArchiball, в Jul 15 2009, 06:47 PM, написа:

Миналото лято работих като администратор в кк.Зл.Пясъци,и давам инфо като запознат с изискванията за настаняване на кучета,котки и др. животни.Имате право да носите със себе си домашния си любимец,с и без клетка, в зависимост ако е голямо кучето при преминаване през фоаето или общите части на хотела да е с надморник за безопастност на другите гости.Заплаща се- в нашия 3 звезден хотел цената беше 20-25 лв ако не се бъркам( но за миналата година),за един ден.Ако се заплати пакет имаше намаление.По принцип всеки един хотел трябва да настанява дом.любимец,щом това изисква клиента-нали всичко е за да е доволен клиента :ab_041: Тези които си придават фасони,явно са се наяли вече.Аз лично съм настанявала 2 дога,една булонка и едно малко коте(намерено на улицата)и после осиновено с моя помощ и излетяло за Германия :af_089:

П.П. става въпрос за мопс нали-тогава няма да има никакви проблеми


Това е страхотно и много полезно инфо :ba_025: -въпросче-на каква база се заплащат тези допълнителни 25лв.-легло ли е осигорено,чаршафи ли му се сменят на кучето-или евентуално камериерката която трябва ежедневно да почиства стаята събира "изходния матреал" на четирикракия любимец-просто питам! :me_065: :wc_055:
Много любезно ще бъде от твоя страна а и полезно за останалите дето като мен са се сблъсквали с този проблем да напишеш името на този френдли настроен хотел спрямо четирикраките любимци :ba_025: :md_064:
Шапка ти свалям :rc_036: за котката-ако имаш някой сайт под ръка за осиновяване давай че вече месец търсим дом на един сляп ризеншнауцер!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   _yo_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 07-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Враца

Публикувано: 15 July 2009 - 10:15 PM

Важното е все пак, че ги приемат, макар и по-трудно. Аз си мислех, че изобщо е мисия невъзможна да отидеш с кучето си на хотел. Вече бях тръгнала да навивам бабите и дядовците за малко помощ по време на пътувания, но като го знам как не обича да се отделя от мен не знам как ще му се отрази.
Това е хубаво, че в чужбина не правят проблеми, защото често ни се случва да пътуваме, но до сега никога с куче и не се бях интересувала за условията, при които се приемат нашите малки четириноги приятели. Съвсем в скоро време сигурно ще се наложи обаче да обикаляме из Европа с него, ще трябва май сериозно да се проучват предварително хотелите и да се пита как стоят нещата със специалните гости :ab_041:
Благодаря ви за информацията. :)
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 15 July 2009 - 11:13 PM

Аз работих в хотел Екселсиор,за там е информацията.Основно с германци работят,а за тях шефа и дупето си даваше,така че няма как да им откаже на бабите германки да дойдат с куче.Малко вулгарно беше-сори.Та цената не включваше нищо специално-в компютъра фигурира че има куче,но към камериерките нямаше допълнителни заявки- т.е. няма легла,храна,купички-нищо.Носете си,за по сигурно.А за чистотата,тя камериерката задалжително трябва да изчисти стята,пък вътре ако ще кон да е акал. :ab_041: Ако кучо е всеяден супер-защото е на ал инклузив-тоест ядеш колкото можеш да поемеш-същото и за кучо.За хотелите в Европа знам,че няма никакъв проблем,и даже осигуряват и екстри.Предупреждавам обаче,че в Златни Пясъци има зелени полицаи които глобяват за уриниране и а.. на публични места (случи се на един мой приятел),предполагам и за кучетата е в сила.Но всеки добре възпитан човек би си изчистил,нали?За котката-стана съвсем импулсивно,две момиченца(германки) я докараха на рецепция в 2 сутринта и ми ревнаха,че не може така,няма ли кой да я вземе,нямаме ли закон за защита на животните и т.н.Аз я нахраних и им предложих да си я вземат в Германия.И така в 7 сутринта звънях на ветеринар (мисля,че беше Венци Тодоров,ако не се лъжа),сложиха и чип и всички екстри и на следващия ден излетя.Дано е добре,нашето коте германче.На гости в момента са ми братовчедите от германия,искаш ли да питам дали не могат да го предложат на някой.Дай ми на лични повече инфо за ризеншнауцера.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни