Dog.bg Форуми : Кръстоска м/у каракачанка и кавказка овчарка?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кръстоска м/у каракачанка и кавказка овчарка?

#1 Потребителят е офлайн   гламдор Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2008 - 06:02 PM

Здравейте!
Незнам дали мястото за постване е уместно,ако не е,моля да ме извините предварително:)
Преди 4 месеца ми подариха куче,кръстоска между каракачанка и кавказка овчарка..кучето е много красиво,голяма глава и добре оформен гръден кош,изправена стойка..когато е възбудено държи опашката си високо вдигната,лаят му е хубав,гърлен..други отличителни белези са дългият косъм и широките лапи,изглежда леко тромаво,седи по особен начин на задницата си...Прави ми впечатление ,че е малко своенравно,трудно се учи на команди,но веднъж възприеме ли после става лесно:)
Почти на 5 месеца е,а е високо и едро колкото две годишна немска овчарка.Доколкото знам,породата не е чиста.
Моля,ако някой има информация за този род кучета,да ми даде информация за характерни черти на характера и други особености свързани с кучето-ръст,нрав..и др
Благодаря предварително
Поздрави

#2 Потребителят е офлайн   TheDogIsMyLife Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 70
  • Регистрация: 04-May 08

Публикувано: 02 June 2008 - 08:21 PM

Пусни някой фотос не ни дръж в напрежение дай да видим красавеца  :blink:

#3 Потребителят е офлайн   Петков Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 920
  • Регистрация: 27-January 06
  • Location:Варна

Публикувано: 02 June 2008 - 09:20 PM

Цитат

Здравейте!
Незнам дали мястото за постване е уместно,ако не е,моля да ме извините предварително:)
Преди 4 месеца ми подариха куче,кръстоска между каракачанка и кавказка овчарка..кучето е много красиво,голяма глава и добре оформен гръден кош,изправена стойка..когато е възбудено държи опашката си високо вдигната,лаят му е хубав,гърлен..други отличителни белези са дългият косъм и широките лапи,изглежда леко тромаво,седи по особен начин на задницата си...Прави ми впечатление ,че е малко своенравно,трудно се учи на команди,но веднъж възприеме ли после става лесно:)
Почти на 5 месеца е,а е високо и едро колкото две годишна немска овчарка.Доколкото знам,породата не е чиста.
Моля,ако някой има информация за този род кучета,да ми даде информация за характерни черти на характера и други особености свързани с кучето-ръст,нрав..и др
Благодаря предварително
Поздрави



Ооо гламдор ,

Това не е възможно. :o Тук непрекъснато тръбят че каракаченките сите са най Цисти. :rolleyes:
Как така мелез бре? ;)
Сега ще дойдат капацитетите КК и ще те изядат. ;D
Не може да има мелези (освен една цяла линия кара-сан.китан-сан.бернар) та за нея и филми се правиха и песни се пяха.
И продължават да дават приплоди и да мешат Цистото карапоколение щото са на богопомазаните. ;D
User's Signature

История на Българите - http://www.youtube.c...JBu7VnjWaQ&NR=1
Изберете Българското !

#4 Потребителят е офлайн   pityr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 336
  • Регистрация: 11-March 08
  • Gender:Male
  • Interests:http://sao-kubaraligurbash.com/

Публикувано: 02 June 2008 - 10:15 PM

Дай някоя снимчица :):):) :yahoo:

#5 Потребителят е офлайн   George2502 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 24-April 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 08:04 AM

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Кавказка + Каракачански БОК - и ти очакваш да изпълнява команди  ;D ;D ;D ;D ;D
Нема такъв филм, дано не го гледаш в града, адски своенравни са и двете породи, но са и адски преданни...

#6 Потребителят е офлайн   гламдор Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 01:00 PM

Ето го тук,4етвърти месец..

#7 Потребителят е офлайн   George2502 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 24-April 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 01:24 PM

Банбонь!!!! Пасата надявам се  е комби че скоро на предната седалка няма да го събираш  ;D ;D ;D ;D ;D

#8 Потребителят е офлайн   гламдор Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 01:28 PM

Бебенце,на 1 месец..и пак четвърти месец..в момента е още по голямо,расте със секунди..все пак,някой да е имал такава кръстоска и да може да ми даде по детайлна информация?ще Ви бъда благодарен

#9 Потребителят е офлайн   гламдор Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 01:31 PM

Бебенце,на 1 месец..и пак четвърти месец..в момента е още по голямо,расте със секунди..все пак,някой да е имал такава кръстоска и да може да ми даде по детайлна информация?ще Ви бъда благодарен

#10 Потребителят е офлайн   pack Икона

  • wolf pack
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 874
  • Регистрация: 25-April 08
  • Gender:Male

Публикувано: 03 June 2008 - 01:39 PM

Цитат

Бебенце,на 1 месец..и пак четвърти месец..в момента е още по голямо,расте със секунди..все пак,някой да е имал такава кръстоска и да може да ми даде по детайлна информация?ще Ви бъда благодарен


Едни съседи имат такова чудо и трябва да знаеш че са тежък случаи - прави си каквото иска и не му пука от никои и нищо, на два пъти хапа жестоко стопаните си и накрая се принудиха да го пратят на вилата. Така че трябва да му стъпиш на врата/ БЕЗ ДА ГО ОЗЛОБЯВАШ ДОПЪЛНИТЕЛНО/ докато е малък и е още лесен иначе после няма спасение :(
User's Signature



Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   гламдор Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 01:51 PM

Цитат

Цитат

Бебенце,на 1 месец..и пак четвърти месец..в момента е още по голямо,расте със секунди..все пак,някой да е имал такава кръстоска и да може да ми даде по детайлна информация?ще Ви бъда благодарен


Едни съседи имат такова чудо и трябва да знаеш че са тежък случаи - прави си каквото иска и не му пука от никои и нищо, на два пъти хапа жестоко стопаните си и накрая се принудиха да го пратят на вилата. Така че трябва да му стъпиш на врата/ БЕЗ ДА ГО ОЗЛОБЯВАШ ДОПЪЛНИТЕЛНО/ докато е малък и е още лесен иначе после няма спасение :(

Да ,това е така!:)прави си каквото иска,трудно се подава на команди..вече може да носиме пръчка,да гониме котки,да сядаме да лягаме,да лаеме при нарочно създаден шум или команда..:)каза,че са слозбни,не мисля,това ме притеснява отчасти..по скоро се радва на хората,ходи при всеки,дразни се отдалече като види човек,застава на едно място,опашката му се изправя нагоре като полумесец,настръхва целия..чудя се дали да не го държа вързан с цел да се озлоби,не ми се иска да е приятел на всеки..затова ми се иска да знам повече ,кога се озлобяват горе долу,към кой месец почват да проявяват характер и да знам имам ли поводи да се притеснявам за това?

#12 Потребителят е офлайн   George2502 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 24-April 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 01:52 PM

Цитат

Цитат

Бебенце,на 1 месец..и пак четвърти месец..в момента е още по голямо,расте със секунди..все пак,някой да е имал такава кръстоска и да може да ми даде по детайлна информация?ще Ви бъда благодарен


Едни съседи имат такова чудо и трябва да знаеш че са тежък случаи - прави си каквото иска и не му пука от никои и нищо, на два пъти хапа жестоко стопаните си и накрая се принудиха да го пратят на вилата. Така че трябва да му стъпиш на врата/ БЕЗ ДА ГО ОЗЛОБЯВАШ ДОПЪЛНИТЕЛНО/ докато е малък и е още лесен иначе после няма спасение :(


Те кавказците сами по себе си са доста неконтролируеми ...

#13 Потребителят е офлайн   ildefrance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2354
  • Регистрация: 22-February 08
  • Location:Tanganayka

Публикувано: 03 June 2008 - 01:57 PM

[quote author=гламдор link=topic=16342.msg419169#msg419169 date=1212493896]
[quote author=pack link=topic=16342.msg419148#msg419148 date=1212493182]
[quote author=гламдор link=topic=16342.msg419135#msg419135 date=1212492524]

[/quote]

чудя се дали да не го държа вързан с цел да се озлоби,[/quote]

ало-о-о-о, Аланкоулу! :o
Ти луд ли си бе. :huh:
някога гледал ли си куче въобще.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   pack Икона

  • wolf pack
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 874
  • Регистрация: 25-April 08
  • Gender:Male

Публикувано: 03 June 2008 - 02:04 PM

.:)каза,че са слозбни,не мисля,това ме притеснява отчасти..по скоро се радва на хората,ходи при всеки,дразни се отдалече като види човек,застава на едно място,опашката му се изправя нагоре като полумесец,настръхва целия..чудя се дали да не го държа вързан с цел да се озлоби,не ми се иска да е приятел на всеки..

Не се тревожи за това и в никакъв случаи не се опитваи да го озлобяваш допълнително. Със Барт/кучето на съседите/ до 1-1.5г. бяхме наи добри приятели всеки ден се срештахме и си играех с него после всичко се промени и много пъти ми се е нахвърлял не на шега
User's Signature



Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   гламдор Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 02:06 PM

[quote author=ildefrance link=topic=16342.msg419177#msg419177 date=1212494242]
[quote author=гламдор link=topic=16342.msg419169#msg419169 date=1212493896]
[quote author=pack link=topic=16342.msg419148#msg419148 date=1212493182]
[quote author=гламдор link=topic=16342.msg419135#msg419135 date=1212492524]

[/quote]

чудя се дали да не го държа вързан с цел да се озлоби,[/quote]

ало-о-о-о, Аланкоулу! :o
Ти луд ли си бе. :huh:
някога гледал ли си куче въобще.
[/quote]

Да,имах ротвайлер,но го взех вече поотранал с изграден характер,не съм гледал куче от такава ранна възраст..именно за това се допитвам до Вас.Извинявам се за невежеството и очаквам съвети.Благодаря ви предварително

#16 Потребителят е офлайн   George2502 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 24-April 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 02:09 PM

Кви са тия мераци за озлобяване бе човек????
То няма да е приятел със всеки не се притеснявай ...

#17 Потребителят е офлайн   pack Икона

  • wolf pack
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 874
  • Регистрация: 25-April 08
  • Gender:Male

Публикувано: 03 June 2008 - 02:14 PM

Бъди строг но справедлив ;)

http://dog.bg/forum/...pic,2525.0.html
User's Signature



Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   George2502 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 24-April 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2008 - 02:19 PM

Цитат

Цитат

Кви са тия мераци за озлобяване бе човек????
То няма да е приятел със всеки не се притеснявай ...


ей да са и таковам в кокошата глава (Шпакло-о-о ;D)
таман зех да му пиша на тоз с кръстоската и кво натиснах, изчезна ми фермана  :'(
питай "КИНОЛОЗИТЕ" ;D и "хала-бала-тираните" ;D. те щи обяснят, ама бързай, щото нямаш време.

Хихии в неделя гльодах смеска на бок с коли - и пак беше диване  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#19 Потребителят е офлайн   Radincheto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 08-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 June 2008 - 02:54 PM

Цитат

Да ,това е така!:)прави си каквото иска,трудно се подава на команди..вече може да носиме пръчка,да гониме котки,да сядаме да лягаме,да лаеме при нарочно създаден шум или команда..:)каза,че са слозбни,не мисля,това ме притеснява отчасти..по скоро се радва на хората,ходи при всеки,дразни се отдалече като види човек,застава на едно място,опашката му се изправя нагоре като полумесец,настръхва целия..чудя се дали да не го държа вързан с цел да се озлоби,не ми се иска да е приятел на всеки..затова ми се иска да знам повече ,кога се озлобяват горе долу,към кой месец почват да проявяват характер и да знам имам ли поводи да се притеснявам за това?



Виж сега аз не съм спец по кръстоските, обаче кучето има ли "овчарска" кръв, няма начин да не е абсолютен дивак. Недей да го връзваш, защото кучето ти има потенциал да расте - вържеш ли го то няма да има възможност да се развие физически. Едно е кучето да е злобно, съвсем друго - да е пазач. Мисля, че и ти имаш предвид второто. Като е на 4 месеца няма шанс да очакваш каквато и да е "сериозност" от него. Аз имам БОК на 1 година и до преди 2-3 месеца си беше  :rolleyes: - като видеше някой почваше да скача и да му се радва, а в момента е нещо страшно. Види ли чужд човек става зле и няма спиране...

#20 Потребителят е офлайн   copacabana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1169
  • Регистрация: 29-March 08

Публикувано: 04 June 2008 - 04:37 PM

[/quote]karaka4ansko ku4e + kavkaska ov4arka=BOK!!!!! :'( :'( :'( :'(
[/quote]този селекционен процес ти ли го прилагаш B)

  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни