Dog.bg Форуми : Бретон шпаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бретон шпаньол

#1 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2005 - 10:46 AM

Бащами е ловец. Много се напъва да има ловно куче. Принципно, основно ходи на лов за пирнат дивеч. Адси му е мерак за дратхаар. Има един проблим-аз съм против. Първо-защото, аз ще си грижа основно, а за мен е твърде енергично; Второ-живеем в центъра на София и най близкото место на което може да се разтича е на 30мин. път от нас, като трябва да минем през целия гаден център. Трето сме в апартамент.
Затова ми се иска да не е дратхаар, а бретон. Споделете някакво сравнение, моля ви? Дали е по-добрия избор?
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#2 Guest_Guest_curi_*

  • Група: Гости

Публикувано: 09 June 2005 - 12:59 PM

Цитат

Бащами е ловец. Много се напъва да има ловно куче. Принципно, основно ходи на лов за пирнат дивеч. Адси му е мерак за дратхаар. Има един проблим-аз съм против. Първо-защото, аз ще си грижа основно, а за мен е твърде енергично; Второ-живеем в центъра на София и най близкото место на което може да се разтича е на 30мин. път от нас, като трябва да минем през целия гаден център. Трето сме в апартамент.
Затова ми се иска да не е дратхаар, а бретон. Споделете някакво сравнение, моля ви? Дали е по-добрия избор?

Бретона е мн.енергично отворено и мн.общително куче.Височина около 42-43 см.Страстен ловец.Чувал съм мн.добри отзиви за него.Проблема е че космената покривка задържа мн.осили и т.н.лепки и трудно се почиства.Какво ще кажеш за курцхаар или пойнтер.Аз лично ловувам с пойнтер.Имам познати които ловуват с курцхари и при това ги отглеждат в апартамент.Както вашия случай.Дратхара се предпочита за всестранен лов.Като куче кравоследник някои колеги го ползват и за едър дивеч.Това е само мое мнение.

#3 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 01:21 PM

Цитат

...... а за мен е твърде енергично.

Ако имаш предвид енергичността на породата, не знам да има ловен птичар, който да не е енергичен b) .Всички са такива.
Първо за да избере порода, трябва да знае на кой вид пернат дивеч ще ловува.Дратхаара е страхотно куче.За него няма зима и лято, влиза във водата и със удоволствие апортира независима то температурата навън.Но влизайки във високи треви, събира доста от тях по козината си.Разбира се зависи и от това до колко е "рошав" r) .За лов на бекаси също е неподходящ, защото има т.н. "къс нос" т.е. прави стойка непосредствено пред дивеча.Но като цяло е страхотна порода.
А сега за бретона.Това е малко куче с голямо ловно сърце.Прекрасен ловен помощник и компаньон.Имайки предвид, че харесваш рошковците със сигурност ще ти допадне. b) Английския сетер - също невероятен ловец със страхотно излъчване.
И трите породи са наистина КАЧЕСТВЕНИ, ако мога така да се изразя.
Ако не ходи зимата на водоплаващ дивеч, не са за пренебрегване и породите курцхаар и пойнтер.Това са две също прекрасни породи.С тях може да ходи и на бекас.
Така, че в зависимост от това на какъв лов ще ходи можете да се спрете на няколко породи. r)

#4 Guest_AНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 09 June 2005 - 02:55 PM

Здрасти Конак!Данислав съм,от Разград.Пиша под името Анди,тъй като към момента нямам мой адрес и не мога да се регистрирам.Позволи ми да не споделя мнението ти за дратхара и бекасите.В момента в клетките у нас имам 7 курцхара/между които и CH BG МАРК от Лудогорие/но за бекаси ходя винаги с моята кафява дратхарка РУТ и някой от курцхарите.Носа на кучето е индивидуален и трябва да ти кажа,че носа на моя дратхар е доста добър и миналата година убих доста бекаси на неговата стойка.Обикновенно бекасите бяха на 10-15 пред кучето и се вдигаха когато направя крачка пред него.Не ходих по морето на пасажни,а ловувах в нашите гори и сечища.На излет отстрелвах по един или два бекаса,като виждах/Чувах/по още 2 или 3.Който е ходил за бекаси знае за какво става въпрос и какво удоволствие е.
По темата дали да бъде бретон или дратхар искам да кажа,че главите и на двете породи са еднакво дебели и искат твърда ръка/не разбирай грубост,а твърдост/.А иначе и бретона и дратхара ще влезе смело в копривата в която курцхара и пойнтера или не влизат или влизат с неудоволствие.А като излязат кожата им е нажилена и зачервена.

#5 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 03:24 PM

Цитат

Позволи ми да не споделя мнението ти за дратхара и бекасите.

Здравей Дениславе!Радвам се, че си сред нас.Разбира се, че освен от породата зависи и от индивидуалността на кучето.Съгласен съм, че е възможно, но тук разглеждам принципно въпроса.Дратхаара е много уважавана от мен порода.Не искам да бъда разбран погрешно.Считам, че за нашите условия и изисквания е може би най добрия птичар.Но все пак, съгласи се, че за лов на бекас не може да съперничи на английския сетер или пойнтера.А и да не пренебрегваме факта за провеждане на полеви изпитания на бекас какви кучета ловуват.Това, че един дратхаар ловува успешно на бекаси не означава, че всички са така.Надявам се, че ще се съгласиш с мен.
Пак казвам, че е една прекрасна и уважавана от мен порода.
Поздрави!

#6 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 03:33 PM

Цитат

А иначе и бретона и дратхара ще влезе смело в копривата в която курцхара и пойнтера или не влизат или влизат с неудоволствие.А като излязат кожата им е нажилена и зачервена.

И тук искам да кажа, че по книгите пишат за курцхаара, че не влиза в гъсти и трънести места.Не съм съгласен с тях защото моята кучка влиза с охота в тия трънаци.На един приятел от форума курцхаара му също влиза с охота.Но по принцип в описанието на породата е залегнато, че в такива места не влизат.Така, че мисля, че това пак е строго индивидуално.Все пак е описано в литературата от специалисти.Също мога да кажа и за пойнтера и водата.Имах пойнтерка, която като види вода и направо в гьола/виках и Таня Богомилова b) /.А принципно пойнтера не влиза във вода по описание на породата.Ето пак индивидулност или може би ние, българските ловци, успяваме да ги научим r) , не знам отговора.

#7 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 09 June 2005 - 03:46 PM

Konak,разбира се че съм съгласен с теб,но има и друго нещо.Има една пристрастеност и на самите народи.Пример италианците умират да ловуват с английски сетери или пойнтери.В много случаи даже не обръщат внимание на съществени пороци/захапката/ на определено куче,а искат да го виждат как галопира на полето.А иначе един бретон епаньол е куче с голямо сърце и е учудващо на моменти колко големи са му възможностите при лова.Аз миналата година обучих два женски бретона от едно кучило и бях възхитен от възможностите на едното.За съжаление го блъсна автомобил и въпреки грижите които полага собственика/а той наистина заедно със съпругата си полагат страхотни грижи/предния му крак остана неподвижен и кучето само го носи без да стъпва на него.А иначе от бекасьорите слагам на първо място английския сетер,след него бретона,а по отношение на пойнтера/да прощават Примов и Петров/имам резерви.Пойнтера е създаден за големите полета където да покаже своето великолепно обоняние и страхотна физика.
Всъщност на мен проблема ми е ,че харесвам всички породи,което на моменти ми създава "проблеми" със съпругата ми която самоотвержено издържа и даже храни част от кучешкото войнство/когато съм излязъл с другата част на лов/.

#8 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2005 - 03:53 PM

Цитат

Бретона е мн.енергично отворено и мн.общително куче.Височина около 42-43 см.Страстен ловец.Чувал съм мн.добри отзиви за него.Проблема е че космената покривка задържа мн.осили и т.н.лепки и трудно се почиства.Какво ще кажеш за курцхаар или пойнтер.Аз лично ловувам с пойнтер.Имам познати които ловуват с курцхари и при това ги отглеждат в апартамент.Както вашия случай.Дратхара се предпочита за всестранен лов.Като куче кравоследник някои колеги го ползват и за едър дивеч.Това е само мое мнение.

A be men ako pitate, az nai mnogo predpochitam pointera, gore dolu znak koe kuche kolko energichno e i kolko i kakva tib razhodki sa mu nugni. Nai malko obache poznavam bretona, pitam za nego s nadegdata, che niama da ima nigda ot po 3 chasa sutrin i 3 chasa sled obed, zastoto az ste sam tazi deto ste razhogda v chetara na Sofia. A pak ako me pitate, iskam samo schnauzeri!hahaha d) d) d)
Iskam niakakvi po-tochni sravnenia(ne samo fizicheski i tip kozina, tia gi znam) megdu drathaara i bretona. Sega tochno tia 2 porodi me interesuvat.
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 04:04 PM

Тогава да обобщим!
Дратхаара е създаден за всестранен лов, т.е. той е многофункционален.А всяко многофункционално нещо е добро, но по малко навсякъде./пример с копир, факс, скенер и какво ли още не b) в едно/
Пойнтера е Мерцедеса на птичарите.Създаден единствено да открива и маркира дивеча, но без да го апортира./в Бг те са и апортьори/
Курцхаара се нарича и Германски пойнтер b) , разбираш слабостта ми.
А бретона е създаден с кръстосване на пойнтер, френски гончета и английски сетер.
Така, че на твое място няма, да мисля изобщо.Вземам Бретона!

#10 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 04:08 PM

Мина! Тъкмо се зарадвах, че пишеш на кирилица r) и ти пак обърна на латиница. cl)

#11 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2005 - 04:13 PM

Цитат

Мина! Тъкмо се зарадвах, че пишеш на кирилица  r) и ти пак обърна на латиница. cl)

Iskam tricveten, s dobre izrazen stop?
Edinstvenoto koeto me pritesniava, e che ponege e drebosachno, edva vigda prez tia gadni tranaci, samo podsakcha. Mislisch li che tova e problem?
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#12 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 09 June 2005 - 04:22 PM

impres 91 заложи на бретона!Конак пропусна да ти напише,че дратхарите имат характерен мирис и ако пътуваш с автомобил е хубаво носа ти да е запушен.Е,апартамента е по-голям от автомобил,но престоя в него е по -дълъг.
А иначе бих казал,че разходката на бретона не бива да е на повод-той иска да тича на воля което трудно би станало пред Халите.Един дратхар по-лесно ще понесе разхождане на повод,а и не е толкова вироглав.Подходящото обучение на дратхара позволява контролирана разходка на малък периметър,докато ако пуснеш бретона трябва освен тънката свирка и твърдата да е постоянно в готовност.Освен това красотата на бретона е в неговия характерен галоп който е определен от структурата му.
Е ,аз Ви оставям тъй като трябва да разходя Марк и Арис.В неделя ще ги водим с Янко в Букурещ на CACIB ако не ни мине котка път.Приятна вечер на всички!

#13 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 04:25 PM

Цитат

Edinstvenoto koeto me pritesniava, e che ponege e drebosachno, edva vigda prez tia gadni tranaci, samo podsakcha. Mislisch li che tova e problem?

Виждаш ли, че пак допираме до това - на какво ще ловуваме r) .
Моето мнение е, че това малко куче е много голямо b) .Има огромно желание за лов и тия трънаци не му пречат, а даже е и по добре.Ако говорим за тръни разбира се.По дребното животно минава по лесно през тръните от по едрото.Има възможност да ги претърси по щатателно.Питай Мартен БГ, той трябва да е наясно с това b) .Представяш ли си едно САО в тръни и едно бретонче?
А защо не искаш английски сетер?

#14 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 04:27 PM

Така няма да стигнем до никъде.Кажи за какъв вид пернат дивеч ще се използва животното?

#15 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2005 - 04:43 PM

Цитат

Цитат

Edinstvenoto koeto me pritesniava, e che ponege e drebosachno, edva vigda prez tia gadni tranaci, samo podsakcha. Mislisch li che tova e problem?

Виждаш ли, че пак допираме до това - на какво ще ловуваме r) .
Моето мнение е, че това малко куче е много голямо b) .Има огромно желание за лов и тия трънаци не му пречат, а даже е и по добре.Ако говорим за тръни разбира се.По дребното животно минава по лесно през тръните от по едрото.Има възможност да ги претърси по щатателно.Питай Мартен БГ, той трябва да е наясно с това b) .Представяш ли си едно САО в тръни и едно бретонче?
А защо не искаш английски сетер?

Iskam gordon, ako me pitasch, ama izbora ne e moi! Mislia, che nai mnogo hodi na padpadaci! Adska skuka, obikalia se srad verno nekvi tranazi, deto se zabivat po teb i kucheto navsiakade! Ugas! ;) r)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 04:43 PM

Цитат

Е ,аз Ви оставям тъй като трябва да разходя Марк и Арис.В неделя ще ги водим с Янко в Букурещ на CACIB ако не ни мине котка път.Приятна вечер на всички!

Успех Дениславе! Надявам се да се регистрираш и да си споделяме опита r) !

#17 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2005 - 04:45 PM

Цитат

А иначе бих казал,че разходката на бретона не бива да е на повод-той иска да тича на воля което трудно би станало пред Халите.

E tova e trudno za VSIAKO KUCHE! Za schnauzerite sasto! d)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 09 June 2005 - 06:27 PM

И бретона и дратхаара са за всестранен лов-универсални са . Вземи на човека един бретон, ама с добър произход.

#19 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2005 - 06:37 PM

Цитат

И бретона и дратхаара са за всестранен лов-универсални са . Вземи на човека един бретон, ама с добър произход.

Estestveno! ;) d) Pak se i nadiavam kato ste e s proizhod da ima i rabotni i eksteriorni kachestva. Inak nesta. Kato ste hodia na izlogbi za moiat bradatka, i taia da ja vzimam! E, ste e malko parschiva na kozina s tia gadni trani...! Ama! r)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 June 2005 - 08:03 PM

Цитат

И бретона и дратхаара са за всестранен лов-универсални са . Вземи на човека един бретон, ама с добър произход.

Е де, не е ли много силно казано! Не съм чувал бретон да гони с глас прасета или пък да е майстор/професор/.
Не подценявайте дратхаара, супер куче е но..............Е направо да откачи човек.Абе всички са готини, затова трябва да знаем на кааааааааккквооооо ще ловувамеееееее!
То нашето е българска работа. b) Едно куче за всичко.Ама не става така.Едно да ти намира и маркира, друго да ти апортира b) b) и т.н.Няма да откриваме топлата вода сега я.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни