Dog.bg Форуми : Натурално хранене- рецепти

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (38 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Натурално хранене- рецепти Оцени темата: ***** 1 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 June 2008 - 12:01 PM

Цитат

mil_ , защо толкова много мазнини?за да са повече калориите и да не идват от въглехидратите ли?
Лично аз в бъдеще ако се захвана да правя такова меню на мойто куче бих заложила на по-голямо количество протеин от посоченото.

Това е въпрос на дълго обяснение.
Прекомерно високият протеин има лоши последици.
Мазнините са най-доброто гориво. И най-ефикасното. Но никого не задължавам с това, по-нататък ще дам някои основни принципи на нисковъглехидратното високомазнинно хранене, пък на който му прозвучи логично - добре дошъл в клуба  ;)

#42 Потребителят е офлайн   eleanor_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 15-April 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 June 2008 - 12:24 PM

Цитат

по-нататък ще дам някои основни принципи на нисковъглехидратното високомазнинно хранене

досетих се аз ,че си последовател на този вид хранене :blink:както може би ти си се досетила ,че пък аз съм привърженик на високопротеиновото нискомазнинно :blink:
То е ясно ,че всеки ще клони към неговия тип хранене при изготвяне на хранителен режим на кучето ;)но се чудя доколко са адекватни тези принципи по отношение на животните...

redika , напиши ги тези формули.адски ми е любопитно какви би трябвало да са съотношенията ,пък току виж сме ги разгадали :blink:
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 June 2008 - 12:33 PM

Щом си чела тези принципи знаеш, че високопротеиновото не може да се прилага за дълги периоди, а високомазнинното може за цял живот. Нека кажа така - протеините са материал за градеж, мазнините - за гориво. Завишени протеини са нужни на подрастващи, бременни, кърмещи. Конкретно за кучетата смятам, че за тях нисковъглехидратното е още по-добро отколкото за нас, в природата вълчо не рупа ориз и трици, а въглехидарти - само колкото има в тялото на плячката. А за разпределението мазнини/протеини всеки има базата и може да си го планира сам, още повече след като си изрекламираме любимите режими  ;D.

#44 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 06 June 2008 - 01:10 PM

мил! много мило от твоя страна, голямо благодарско за разчета! Супер полезно е човек да си има тази таблица. Ей-сега ще пусна още няколко рецептички за сравнение.

Джордан - като нямаш какво да кажеш в тази тема, не пиши. Или ми разкажи, щото не знам - за какво точно смяташ да тестваш конското месо???
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 June 2008 - 01:17 PM

:blink: Мил, благодаря, че се занимаваш с тез таблички.  :blink: Иначе, като гледам, моята рецепта не става.  ;D В този й вариант.. На Инсулт рецептата със свинското, като че ли е най-подходяща засега, като аз бих увеличила Бонус-а, заради фибрите и бих добавяла яйчица-2,3 може би. Ние ядем.  :blink: Рибка- 100тина грама дали е достатъчно дневно? И за сметка на тези добавки към менюто, може да намалим малко месцето- със 100тина грама, че стават много калориите. Как мислите?  :blink:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 June 2008 - 01:59 PM

Бе на моя хубусник док е забранил свинското категорично, имате ли идея с какво да компенсирам ако давам риба, пилешко, телешко - по-голямо количество или?
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#47 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 June 2008 - 02:38 PM

Всяка рецепта става, стига да се коригира според зависи  B).
insomnia, док защо забрани свинското? В смисъл, ако ти е казал защо мога да ти дам предложения.

#48 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 June 2008 - 02:44 PM

Я аз да си питам- моята мастия обича много телешки опашки, телешки черен дроб, шкембе... някой знае ли колко kcal,мазнини, протеини съдържат тези гадорийки?  :blink: Опашките не ги варя, давам ги сурови. Другите неща обезателно варя..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 June 2008 - 02:46 PM

Цитат

Всяка рецепта става, стига да се коригира според зависи  B).
insomnia, док защо забрани свинското? В смисъл, ако ти е казал защо мога да ти дам предложения.

Ами, понеже изобщо не разбирам може да изтърся някоя глупост  :izcherven:, доколкото разбрах му е леко уголемено сърцето и има малко изменение от нормата в ЕКГ-то. Накратко, да пазя сърцето и без тлъсти неща. Много ще съм благодарна за предложения  :blink:
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#50 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 June 2008 - 02:49 PM

В CalorieKing има вси-чко, за което се сещаш и за което не, само бая зор е на някои неща да им разбереш името на английски, бая се озорих с тези трици и зародиши, ма и тях ги има. Ще ти потърся тия неща, ама довечера.
Сърцето. Ма те кучетата мазнината не им пречи на сърцето, бе. Затлъстяването пречи, ама то е от въглехидрати или те пази доктора от прехранване, ти ако си знаеш калориите няма да прехраниш. Трябва да се почете доста за натуралното хранене, аз защо досега не съм го въвела ... Може пък нещо много страшно и сатанинско да има в свинското ...

#51 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 June 2008 - 02:55 PM

Цитат

Я аз да си питам- моята мастия обича много телешки опашки, телешки черен дроб, шкембе... някой знае ли колко kcal,мазнини, протеини съдържат тези гадорийки?  :blink: Опашките не ги варя, давам ги сурови. Другите неща обезателно варя..

http://zdravoslovno....alculators.html
Този калкулатор на калории ползвам за себе си и е доста удобен. Няма шкембета и опашки в списъка, но може да им пишеш за продукти, които липсват и ги добавят - изпробвано е ;) Разгледай сайта - има удобни таблици със стойностите на протеини, мазнини и въглехидрати в основните хранителни продукти, както и по избор от списък за даден продукт .
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 June 2008 - 03:02 PM

Мии, може и в мен да е грешката, не съм сигурна, щото вкъщи има и други случаи със сърдечни заболявания и може да съм си го приела като задължително избягването на свинско, да не го забърквам док... :izcherven: Иначе баш за моето куче опасност от прехранване няма, борбата е да си изяде поне задължителното, че му стърчат ребрата. Мерси за акъла, адски съм боса на тая тема  ;D
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#53 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 June 2008 - 03:07 PM

Разбрах. Значи свинско -> холестерол -> проблеми със сърцето, тази мисловна верига ни е наложена от памтивека.
Забрави я, кучетата не отлагат холестерол и нямат атеросклероза, а особено ако кучето е злоядо за да му доставиш нужното количество калории ти трябва по-висококалорична храна.

#54 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 06 June 2008 - 03:13 PM

Една рецепта за наградки, която отдавна съм си я записала, но не съм я пробвала - може някой от вас да е пионер:
1кг пилешки дробчета
1 чаша пешенично брашно
1 чаша царевично брашно
1 лъжичка чеснова пудра
1 яйце
-това се разбива с пасатора и се пече
-след опичането се нарязва на малки парченца още докато е топло
-после се складира в хладилника или се замразява

Линк към онлайн книга за натуралното хранене.

Само искам да добавя към всички неща, които пишем за даването на прясно месо - много е важно, когато се храни със сурово месо да се дават и кости. Същото важи и за яйцата. Иначе се разбичква калциево-фосфорния баланс и стават бели. Месото и яйцата са богати на фосфор, но бедни на калций, който кучето може да си набави от черупките и костите. Затова при преминаване към натурално хранене или трябва да се дават и сурови кости, или да се дава калций като добавка.

Аз днес направих запасите за 10 дни за голдънчето - бомбички и храна:
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 June 2008 - 03:34 PM

Това за черупките ... преди 20 г насилствено почти разболях първото си куче от рахит. Тогава нямаше калций на таблети. Умни хора ми казаха да давам черупки от яйца и витамин Д. Старателно запичах и мелех черупки в кафемелачката до фина прах.
Като стигнахме до доктора с удебелени ставички, той ме направи на кайма. Каза, че от черупките кучето не може да усвоява ни-що, кафемелачката не можела да ги докара до усвояем вид. А витаминът Д започва да разгражда собствения калций на организма като няма друг и това куче, дето нямало нужда от никакъв допълнителен калций, съм го почти докарала до рахит.
Не знам кой е по-прав - онзи доктор или съветите да даваш черупките, които чета навсякъде.

#56 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 06 June 2008 - 03:35 PM

Уф, и аз следя темата с интерес - вярвам, че ако имам време и възможност мога да храня и по-добре от гранула, ама много сложно съставянето и много рисковано ми се струва, поне за растящо куче се въздържам.  :rolleyes:

Страхотни сте, че давате конкретни рецепти! За в бъдеще се замислям дали да не пробвам ефекта, но при завършил растежа звяр.

Та за добавките ми беше мисълта. Понеже при едрите породи хондропротекторите ми се струват задължителни, дали не може вместо да добавяме туй и онуй направо някакъв комплексен продукт, поне Омега 3, 6 + глюкозамин в правилни пропорции да има в него и да се спазва дозата по опаковката, че да не се балтаем, не знам как да дозирам омегите иначе. Зехтинът е най-лесната работа, аз олио вкъщи нямам, ама пак възниква въпросът с дозирането - ако се дава риба, да се спира ли препаратът и т.н

Аз това си бях поръчала и свърших една опаковка, само като пример разбира се, омегите и глюкозамина ми бяха важни при избора щото го добавям към гранула т.е нужно ни е допълнително - добавка.

Това с правилния калций ми е ужас някакъв!
Страх ме е да давам кости и туй то, особено като си знам лакомията какви парчета гълта  :rolleyes: Знам, че има много кучета хранени BARF, пък и изготвена смес продават по другите географски ширини,  би ми сместило бая чуденки, ама ние сме тук и сега и аз се дърпам от кости и давам, но с резерви сурово месо. А как да балансирам суровото месо и суровите кости - о,тази тема свършване няма. Май за това храня с гранула, поне за сега...

Мерси на всички за инфото, темата за храненето винаги ми е интересна.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#57 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 June 2008 - 03:53 PM

За черупките не знам, но кости давам и проблеми не съм имала. Когато му давам телешки ребра, ги давам с костите- сурови. Няма по-вкусно нещо за него... Телешките опашки също, но при тях май е повече хрущяла.. Според месарката, от която пазарувам за звяра, опашките са много богати на глюкозамин.

За хондропротекторите- направо са си задължителни за нашите свинки. Изпатих си, понеже мислех, че в гранула като РК са достатъчно, ама нейсе.

п.п. Инсулт, мацата не се е ориентирала към правилната купичка ми се струва, я какви вкуснотии има по масата!  ;D

П.П.2. Сега видях, че има хляб Бонус с Омега 3 мастни киселини.  :o
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 June 2008 - 10:41 AM

Хубаво ли е от време на време да се разнообразяват гранулите с някои от тези нещица, за които сте дали рецепти или като си намерим гранулата, която кучето си харесва и му се отразява добре не трябва повече да му се месим в яденето?
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 08 June 2008 - 10:46 AM

Цитат

Хубаво ли е от време на време да се разнообразяват гранулите с някои от тези нещица, за които сте дали рецепти или като си намерим гранулата, която кучето си харесва и му се отразява добре не трябва повече да му се месим в яденето?

Мисля, че може от време на време да се разнообразява. Ние я храним с 50% грнули и 50% домашно готвено и много и харесва :blink: ;)
User's Signature



#60 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 June 2008 - 11:29 AM

Цитат

Хубаво ли е от време на време да се разнообразяват гранулите с някои от тези нещица, за които сте дали рецепти или като си намерим гранулата, която кучето си харесва и му се отразява добре не трябва повече да му се месим в яденето?


Зависи какво разбираш под разнообразяване - няма да се отрази добре на стомаха бърза смяна от едното на другото, тъй че трябва да се проточи във времето за да няма проблем. Не знам доколко е оправдано това упражнение, ако се чувства добре от гранулите. Прецени за своя случай.
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

  • (38 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни