Dog.bg Форуми : Натурално хранене- рецепти

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (38 Страници) +
  • « Първа
  • 36
  • 37
  • 38
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Натурално хранене- рецепти Оцени темата: ***** 1 Гласове

#741 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 03 September 2014 - 03:16 PM

Аз готвя за кучето ми,няма проблем в това,то се чувства отлично.С гранули го храна сутрин и вечер.Един път му дадох пържени чушки с яйца и малко черен хляб и буквално изчезна за 1 минута :smile: искам да попитам относно подправките-кои може да се дават на кучета,защото понякога слагам от тях за повече аромат

#742 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 03 September 2014 - 03:41 PM

Без подправки.
Яйцето сварено или попарено във вода.
Пържено като цяло не е за препоръчване.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#743 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 14 September 2014 - 08:48 PM

Онзи ден взех свински сърца и сега са във фризера.
Мисля да ги давам по малко количество за наградки.Как ще е по-добре да са обработени - сварени или запечени?
И до какво количество мога да давам без после да се тревожа за разстроено стомахче ( кучето ми е около 35кг) ?

#744 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 September 2014 - 09:42 PM

Щом е за наградки аз бих предпочела печено,въпреки че не съм пробвала точно сърцата да ги запичам.
Сърцето е орган така,че малко количество от него. :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#745 Потребителят е офлайн   mepu Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 15-January 12
  • Gender:Female
  • Location:Поморие

Публикувано: 10 December 2014 - 11:08 AM

Здравейте на всички, обръщам се към Вас с молба за съвет!
Кучето ми е Джак Ръсел на 3.5 годни, 9 кг. Много искам да започна да го храня натурално, но не съм сигурна за изготвеното от мен меню, дали ще е оптимално добре за него и дали в менюто му има всичко от което има нужда. Ето и менюто:

Свински бут - 100 г.
Кус кус - 10 г.
Извара - 10 г.
Един средно голям моркови
1/2 Яйце
Ленено масло, две ч.л

Моля, споделете дали това е добре за него! Отворена съм към всякакви предложения и варианти.
Благодаря предварително!

#746 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 December 2014 - 12:51 PM

Аз съм против кус-куса и предпочитам ориз ако трябва да се добавя.

#747 Потребителят е офлайн   mepu Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 15-January 12
  • Gender:Female
  • Location:Поморие

Публикувано: 11 December 2014 - 12:28 PM

Първата домашна манджичка :)
А ето и рецептата:

Телешки шол 1 кг
Яйца 5 бр
Ориз 200 г.
Моркови 2 бр (около 100 гр)
Три скилидки чесън
Магданоз
Това е за 10 дни, за куче 9 кг.
Към всяка порция слагам по две ч.л. ленено масло.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#748 Потребителят е офлайн   desheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 05-November 10

Публикувано: 07 May 2015 - 03:05 PM

Здравейте. Влизам с въпрос и моля за извинение, ако това е обсъждано и предъвквано, ще изчета цялата тема, но тази седмица няма да имам никакво време. Имам куче с кожен проблем, който нямаше никакво подобрение с хипоалергенни гранули. Започнах да готвя(силно казано, защото давам само месо и зеленчук) и чесането по муцуната(основният симптом) намаля на 80%. Готвя от 3 седмици, 2 седмици агнешко и последната давах пиле. Сега съм взела телешко контра филе, бейби спанак, морков. Въпросът ми е колко горе-долу като грамаж(в сварено състояние) от месото да давам на 2,8-3кг куче, кастрирано, нормална физическа активност(всекидневна разходка). Месото го варя, от агнешкото давах по 80гр(смес месо+броколи), обаче с пилето нещо оплесках нещата и кучката качи тегло(по 90гр месо давах). Аз за ориентир използвах на Акана(това ядеше преди да започна да готвя) препоръчителната дажба, видях калориите и уж сметнах по колко калории да давам, но явно не съм се справила добре. Ще съм благодарна, ако ми посочите някаква формула за изчисляване, а вече ако останем на готвене ще трябва да мисля и за витамини и добавки.
User's Signature

Качена снимка

#749 Потребителят е офлайн   rack Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 14-October 16

Публикувано: 26 October 2016 - 07:51 PM

Здравейте,
Темата е позамряла, да я събудия малко :-)
Ще помоля за мнение и съвет относно прословутия калций...
Кучето е Източноевропейска овчарка (знам, няма такава порода), на 5 месеца, 23 кг, според мен в отлично състояние, мисля че и така се чувства.
От 40 дни е при мен, качи 10 кг и порастна доста.
Преди е хранено с каквото има и някави гранули, не изглеждаше зле.
Кучето живее свободно на двор, два пъти дневно се разхожда на полето до селото по около 1 час.
От както е при мен яде само домашно приготвена храна три пъти на ден, без добавки.
Продуктите се купуват от магазини за хора, предполага се годни за консумация.
Порцията е съставена след изчитне на темата тук и на подобни теми в други форуми.

Храната за едно ядене е следната:

150г сварен кафяв ориз
10г пшеничен зародиш
10г пшенични трици
30г черен/пълнозърнест хляб

50-60г извара
50г заквасена сметана
50г кисело мляко

200 грама месо (пилешко сварено, телешко сурово, свинско сурово, месото не се смесва, на всяко ядене е само един вид)
20-30г черен дроб варен

10г зехтин

50г морков
50г ябълка
5-10 бр червени боровинки.
1 капсула рибено масло сутрин

1-2 пъти седмично по 1 варено яйце без черупката.

По изчисления дневния прием е следния:

200г протеини, 140 от месо, 30 от млечни, 30 от зърнени
100г мазнини
170г въглехидрати

около 2500 калории

Проблема е, че калция в менюто е 0,8 г срещу 2г фосфор, което нарушава баланса и евентуално може да доведе до проблеми при растежа на кучето.

Направих му кръвна проба, резултатите за калций са в норма, но фосфора е висок (очаквано), а странното за мен е че протеина е в долната граница.
Това са резултатите и нормата:
ALB 27.7 (26.0-43.0)
Ca 2,6 (2,17-2,92)
ALP 519 (0-230)
P 2,8 (0,72-1,35)
TP 54,7 (50,0-70,0)

Кръвта е взета 3-4 часа след сутрешното хранене, ако има значение.

Трябва ли да намаля фосфора (по малко месо) или трябва да се уваличи калция за да се постигне препоръчителното съотношение 1,5:1?

Поздрави,
и.

#750 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 27 October 2016 - 06:27 AM

А защо не храните само със сорово месо, органи и кости + добавки (масла и зелении)? Със сигурност няма да имате такива колебания :)

#751 Потребителят е офлайн   rack Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 14-October 16

Публикувано: 27 October 2016 - 01:06 PM

Здравейте,
Варя само карантията и пилето... сигурно няма особен смисъл :-)
За костите... кучето е много лакомо и почти не дъвче, веднъж му дадох телешко ребро уж да си играе... и го глътна почти цяло, добре че го повърна по-късно :dh_188: , за това ме е страх да давам кости...
Мисля да му давам гръкляни, те за само хрущял, поне да дъвче нещо :-)

Какво мислите за черупките от яйцата? Ако ги смилам и давам по 3-5г дневно, калция и фосфора в храната ще са в правилното съотношение. Друг е въпроса как се усвояват после...

Поздрави,
и.

#752 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 27 October 2016 - 06:19 PM

Пробвайте с половин дребно пиле. Сложете кучето на място, където ще е спокойно. Не отвън, а някъде на тихо и тясно, затворено пространство, най-добре клетка. Хранете кучето няколко дена там, така че то да разбере, че няма възможност друг да му отмъкне храната. След това дайте пилето като едно от храненията.
Няма нужда да готвите каквото и да е. Телешките ребра не са много удачни, аз не бих дала. Прекалено са твърди.
Та, пилето е чудесна закуска. Вечер може да похапва месо без кост, с пасирани зеленчуци 2-3 с.л., яйце, дроб, воденички, сърца, шкембе (НЕ мито) и мн. др.
Почетете малко тук: http://rawfeddogs.org/rawguide.html

#753 Потребителят е офлайн   rack Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 14-October 16

Публикувано: 27 October 2016 - 08:17 PM

Много полезен линк :) Благодаря. Ще го прочета внимателно в работно време :ab_041:
Мисля че кучето не се притеснява че някой ще му вземе храната, спокойно е, просто си е лакомо. Дава ми да му пипам паницата докато яде :)
Може да го пробвам с пилешко бутче, в кауфланд ги продават като 1/4 пиле, с част от гърба.

Поздрави,
и.

#754 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 28 October 2016 - 09:10 PM

Показване на мнениетоrack, в 27 October 2016 - 08:17 PM, написа:

Много полезен линк :) Благодаря. Ще го прочета внимателно в работно време :ab_041:
Мисля че кучето не се притеснява че някой ще му вземе храната, спокойно е, просто си е лакомо. Дава ми да му пипам паницата докато яде :)
Може да го пробвам с пилешко бутче, в кауфланд ги продават като 1/4 пиле, с част от гърба.

Поздрави,
и.

Искам да съм ти куче.

#755 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 29 October 2016 - 07:25 AM

Показване на мнениетоrack, в 27 October 2016 - 06:17 PM, написа:

Много полезен линк :) Благодаря. Ще го прочета внимателно в работно време :ab_041:
Мисля че кучето не се притеснява че някой ще му вземе храната, спокойно е, просто си е лакомо. Дава ми да му пипам паницата докато яде :)
Може да го пробвам с пилешко бутче, в кауфланд ги продават като 1/4 пиле, с част от гърба.

Поздрави,
и.


Препоръчвам ти, ако не ти е проверен източника на месо да си купуваш замразени неща на познати за теб марки. Не купувай меса от витрините на супер и хипермаркетите.

#756 Потребителят е офлайн   rack Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 14-October 16

Публикувано: 05 November 2016 - 03:40 PM

За съжаление упражнението с костите няма да се получи :dh_188:
Дадох 2 пъти цели пилешки бутчета с широката част, но кучето почти не дъвче. Нахапа ги няколко пъти колкото да нагласи посоката и ги глътна цели.
Но явно няма проблем да ги преработи с костите. не ги повърна, а изхода си работи без проблеми.
Ще яде нарязоно...

#757 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 06 November 2016 - 08:30 AM

Може да давате пил. шийки, и да ги гълта - все тая. Но звучи нормално това, което се е случило :)

#758 Потребителят е офлайн   Dessy_86 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-September 17

Икона за мнението  Публикувано: 14 September 2017 - 05:23 PM

Здравейте,
От около три седмици имаме малко доберманче и понеже ми е първо куче, съм много неука в отглеждането. Още от първите дни кученцето се инатеше и не ядеше прехвалените гранули, та аз реших да се поинтересувам за алтернативни варианти на изхранване. А като имам предвид, че кучето на 40 дни тежеше 1,200 кг., определено реших, че трябва много специални грижи да полагам за него, за да стане здраво и хубаво животно. Та изчетох цялата тема плюс доста английски четива и се престраших да започна да готвя на зверчето. Смятането на калориите и белтъци, въглехидрати и мазнини не ме тревожи, защото има много хубави калкулатори, които наистина помагат да се оправи човек в сметките. Проблемът ми е обаче в необходимите калории, които кученцето трябва да приема. Намерих няколко супер полезни мнения, напр. табличката от първата страница тук (в нея за 2,700 кг. кучето има нужда от 258 калории), но видях и схема, в която на килограм тегло се падат по 120 калории. Като сметнах, се оказа, че според тази схема на 2,700 кг. са нужни по около 330 калории. По кои данни следва да се водя? Аз бих предпочела по втората, защото кученцето е много слабичко, расте, удвоило си е теглото досега, но не искам да лишавам организма му от нищо. Също така намерих и данни, според които на килограм подрастващо кученце са необходими минимум 4 гр. белтъци, 2,6 гр. мазнини и 15 гр. въглехидрати. Мога ли да се доверя на тези данни, когато изчислявам рецептите?
Сега редувам две хранения с гранули (Роял Канин + Про План за малки кученца от средни породи) и две хранения с готвена храна - воденички с ориз и няколко други добавки като сардини, зехтин и един витаминен комплекс, препоръчан от ветеринаря (Oxi Speed). Давам по около 70-80 гр. гранули (към 250 калории) и около 100 грама готвено (около 140 калории). Кучето яде с голямо удоволстивие, но не знам дали това му е достатъчно. Изяжда всичко и иска още даже, но след едно прехранване не смея да му давам по повече. Мисля тези дни да започна да включвам яйца и извара в рецептите.
Помагайте, вие - опитните, за да знам как да се спрява с малката гадинка. Не жаля нито време, нито средства, само искам здраво и хубаво животно. Но и не съм съгласна, че скъпите гранули са най-доброто решение. Все пак ако беше така - вече никой нямаше да готви за себе си, щеше да яде само дюнери и чипс :)

Ето и една снмка на малката гадинка с двадесет дни разлика :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#759 Потребителят е офлайн   Desislava9 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-June 17

Публикувано: 30 April 2020 - 02:56 PM

Показване на мнениетоWaikikii, в 05 June 2008 - 10:14 AM, написа:

shadow, развъчик на ретривъри от 10 години храни смесено. Гранули + телешко месо и кучетата изглеждат прекрасно. Щеше ми се и в България да можех така да храня...
Много интересна тема, следя я с интерес. Здравейте, можете ли да споделите какви гранули давате?


#760 Потребителят е офлайн   naichcok Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-November 12
  • Gender:Female
  • Location:113424
  • Interests:154352
  • Skype:

Публикувано: 28 June 2022 - 11:18 AM

Здравейте Пускам тази тема, за да споделяме дневните менюта на децата си, както и рецепти за тях. Обръщам се към родители, които сами приготвят храните на децата си и се стремят те да са възможно най-полезни за тях. Сигурна съм, че всеки, който готви за детето си, а не използва готови пюрета, е изправен пред дилемата какво да направя днес?



  • (38 Страници) +
  • « Първа
  • 36
  • 37
  • 38
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни