Dog.bg Форуми : Дайте съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дайте съвет

#81 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 07 July 2010 - 03:31 PM

вчера видях коте премазано от кола...каква ли кола го е ударила?
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#82 Потребителят е офлайн   Elizabet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 July 2010 - 04:00 PM

Показване на мнениетоArchiball, в 07 July 2010 - 02:36 PM, написа:

вчера видях коте премазано от кола...каква ли кола го е ударила?

:))))))))) Страшен отговор!!!

#83 Потребителят е офлайн   radoslava Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 03-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 13 July 2010 - 01:31 PM

Сега може да ми се смеете на въпроса обаче искам съвет!Така, на Айк не му се пилят предните нокти, огромни са, поне за мен,задните са добре,защото рови ама предните са ужас незнам,защо не се пилят.Преди си му ги режех с нокторезечка,но малко защото ме е страх да не засегна живеца а и той много се дърпа.Ветеринаря не иска да му ги реже,кава,че били добре.Ама аз,като гледам на другите мопсита ноктите дори не докосват земята :dry: Та въпроса ми е наистина ли са добре и ако не са докъде трябва да ги изрежа.А ето и орловите нокти:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2010 - 01:38 PM

Показване на мнениетоradoslava, в 13 July 2010 - 01:36 PM, написа:

Сега може да ми се смеете на въпроса обаче искам съвет!Така, на Айк не му се пилят предните нокти, огромни са, поне за мен,задните са добре,защото рови ама предните са ужас незнам,защо не се пилят.Преди си му ги режех с нокторезечка,но малко защото ме е страх да не засегна живеца а и той много се дърпа.Ветеринаря не иска да му ги реже,кава,че били добре.Ама аз,като гледам на другите мопсита ноктите дори не докосват земята :dry: Та въпроса ми е наистина ли са добре и ако не са докъде трябва да ги изрежа.А ето и орловите нокти:


Здрасти. От единия форум в другия.:be_107:Нашия вет за ноктите казва, че кучетата ако се разхождат поне по час на ден, си пилят ноктите сами. Освен това ако не се подрязват по някакъв начин, то живецът се "спуска" по нокътя и е опасно да се реже веднага и надълбоко, а още по-трудно е по снимка да се прецени. Аз лично бих се доверила на вета, но като добавка бих удължила разходките по тротоарите или по асвалт да ги изтърка сам.
User's Signature

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 13 July 2010 - 02:28 PM

Нашият вет пък ми каза, че на задните крачета сам ще ги пили, но на предните няма да стане и да му ги режа. И така, през седмица 2 му подрязвам по малко. Но пак са си дългички, изглеждат почти като на Айк. И разходките не помагат, и 3 часа съм го разхождала на бетон, ефекта е същия.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#86 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2010 - 02:59 PM

Възможно е, Archiball. При нас проблемът е обратен. Прекалено се изтъркаха ноктите и понякога го боли.

Аз имам обаче друг проблем сега. В общи линии сме ползвали за външно обезпаразитяване Фронтлайн (намирам кърлежи) и Адвантикс (намирам бълхи). Видях Адвокат на Байер и реших да взема. Само че след като прочетох листовката видях, че не действа срещу кърлежи, а в София те са голям проблем. Така че искам да ви питам дали знаете препарат, който да е съвместим със съставките на Адвокат и да мога да го сложа за кърлежите? Предварително благодаря.
User's Signature

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   radoslava Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 03-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 13 July 2010 - 03:53 PM

Ххаха да Танче ние сме навсякъде :ab_041: Вили и ние сме така по 3 часа разходки на асфалт и нищо. :dry: Аз съм виждала мопсита, като на Таня с прекалено изпилени нокти и си мислех,че така е редно да са.Логично е наистина да им расте живеца, не се бях замисляла,но наистина, когато погледна нокътчето не ми се вижда в средата,както е описано а по напред,затова ги подрязвам малко да не направя беля, че милия когато беше малък се прискрипа на асансьора вчупи си половиния нокът и куцаше, докато израсте.
User's Signature

Качена снимка

#88 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 13 July 2010 - 04:47 PM

На Идичка само на палчетата не могат така добре да и се пилят. И аз и ги пиля с пиличка. Това за мен е чудесен вариант. Бързо, безболезнено и лесно.


User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#89 Потребителят е офлайн   radoslava Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 03-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 13 July 2010 - 06:02 PM

Идичка сигурно е страхотна кротанка щом успяваш :smile: но моето Айки е диваненце от класа пробвала съм и аз с пиличка,но не става работата двама човека го държим ама то се мята, като риба не сухо.Чак се чудя в такова малко куче как може да има толкова сила :zz_219:
User's Signature

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 October 2010 - 05:14 PM

Здравейте. Не знам дали има такава тема тук и ако има, моля модераторът да приложи въпроса ми към нея. Понеже от малък Хъмфри се скубе доста и пада голямо чистене в къщи, чета доста и прилагам различни препарати и специални храни, за да намаля "космопада". Последното, което ми предложи една позната студентка по ветеринарна медицина е Тривитаминол. За този препарат намерих само, че се прилага на овце, коне и друг добитък след кожни заболявания за възстановяване на космената покривка. Тя давала по 1 кубик на 10 килограма два пъти и после две седмици почивка. Тя има голдън и неговата козина наистина изглежда страхотно. Аз също започнах по тази схема и резултатът е на лице. Дори тримера не сваля козина.:ba_025:Само че друг ветеринар ми каза, че тривитаминолът е вреден за честа употреба - съдържа витамини А, Д3 и Е, които са масноразтворими витамини в голяма концентрация и били опасни при натрупване в организма. Та сега съм в двоумене - куч изглежда страхотно, живичък, с прекрасна козинка, която блести на слънцето, но пък се притеснявам дали не му вредя. Някой дали ползва Тривитаминол (освен за лична употреба - маски за коса), и изобщо, знаете ли нещо за разграждането на масноразтворими витамини - не съм биолог и не ми е ясно.

Предварително благодаря за отговорите.
User's Signature

Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 04 October 2010 - 05:42 PM

Аз ползвам Тривитаминол :ac_007: за косата :ag_106: в интерес на истината не бива да се ползва често, в смисъл ползваш го първия месец по два пъти в седмицата - не повече , а след това месец почиваш. После ползваш пак един месец по 2 пъти седмично , пак почиваш месец. След почивката си го мажеш мопсчето по веднъж седмично с месец почивка. Това ми каза вета, когато го питах, той каза , че когато го използват за коса, като мен се почива 2 месеца, а за животни един. Иначе вреди наистина, а това се изразява в капене на коса/козина. Така, че прави почивки.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#92 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 October 2010 - 12:57 AM

Намери това!
http://www.shop.zoom...rhu-kosyma.html
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2010 - 10:41 AM

Мерси за отговорите и "наместването" на темата. Честно казано не се бях замисляла, че и аз трябва да почивам с маската за коса. Аз кучето не го мажа, а му давам със спринцовка орално по един кубик тривитаминол на седмица. Не е почивал в прилагането до сега. Мерси за сайта - точно това е тривитаминолът, който прилагам. Само че пак не ми стана ясно какво значи "не прекалявайте". Никъде и никой до сега не каза ясно - ползваш така и за толкова време. Ох, малко ми е объркано. За сега ще продължавам по тази схема, а като свърши бутилката ще си починем месец и така.
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 05 October 2010 - 01:33 PM

На мен пък ми казаха че с Екзематина не трябва да се прекалява, но пък ефекта наистина е добър и оголеното почти се закри :dry:

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни