Dog.bg Форуми : Дайте съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дайте съвет

#1 Потребителят е офлайн   silveto73 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-June 08
  • Location:Перник

Публикувано: 05 June 2008 - 09:40 AM

Imame kastriran kotarak,no iskame da si vzemem Mops.
Kajete mi dali Mopsa lesno se srabotva s dr.jivotni.A i po kolko
vurvqt malkite Mopsove? :wub:

#2 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 June 2008 - 10:03 AM

Цитат

Imame kastriran kotarak,no iskame da si vzemem Mops.
Kajete mi dali Mopsa lesno se srabotva s dr.jivotni.A i po kolko
vurvqt malkite Mopsove? :wub:

Пръво съвет тук се пише задължително на Български език!
Това че котарака ви е кастриран какво общо има с мопса :huh:?
Мопса по мои наблюдения се сработва с всякакви животни но дали всякаквите животни ще се сработят с него е въпрос с повишена трудност!Има случаи в които Мопсове и котки съжителстват мирно но има и случаи в които котките нападат кучетата с или без причина и тогава вече положението е сериозно!
За цени-има обяви звънкаш една мобилка и ще разбереш,тези в магазините -обикновено страдат от здравословни проблеми,по борсите е по същия начин много рядко да попаднеш на наистина здраво мопсче говоря за външно и вътрешно.Има и развъдници за Мопс в Бг и в чужбина там за щастие по голямата част от мопсчетата са с добро здраве но имай на предвид че понякога животните боледуват ;)така че на никой не е по силите му да ти даде гаранция видиш ли като си купиш здрав мопс че той никога няма да се разболее!
Последен съвет моля те не отваряй такава безмислена според мен тема,въпросите спокойно можеше да ги зададеш в ГОВОРИЛНЯ а не да създаваш цяла тема!

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Bebe Astra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 22-October 06
  • Gender:Female

Публикувано: 05 June 2008 - 10:08 AM

Само да вметна, че мопс без родословие в магазин е на по- висока цена, отколкото в развъдник. Кученцата ги дават само с паспорт- ветеринарен. Често минавам покрай такива магазини и винаги се учудвам на този парадокс.

#4 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 June 2008 - 10:13 AM

Светле това за магазините не го знаех че цените са по виски :o :huh: ама то какво съм седнала да се чудя :-
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   ив Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 25-March 08

Публикувано: 05 June 2008 - 10:24 AM

за твоята котка незнам но моя котарак е кастриран също но неможе да свекне с мопса съска го и иска да го напада за това живеят в отделни стай едва ли някога ще се сприятелят
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 June 2008 - 12:57 PM

в нас пък котето, което е бебе, много лесно свикна с бебетата мопсчета. според мен се разбират, защото са бебета  ;)

#7 Потребителят е офлайн   balkancho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 29-April 08
  • Location:Варна

Публикувано: 12 June 2008 - 07:51 AM

silveto73  Аз също имам котка кастрирана и мопсче от страна на мопса няма никакъв проблем стига котето да е добро (да не напада кучето като мойта котка..) няма да имаш проблеми  :wub:

#8 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 June 2008 - 12:46 PM

Киллъп не ме обиждаш ни най малко :blink: обаче това с -образоването-няма да го бъде не за друго ама при две виши образования които имам,при условие че не съм си купила дипломите- напротиф бях се превърнала в книжен червей ;D и пак съм неука ;D :huh: не че не мога просто не искам да се правя на образована и умна,просто от време на време помагам на другите когато знам и мога!
А за темата да, сега не ми се струва чак толкова глупава,макар че дори и в тази тема трябва да прочетеш всички страници за да разбереш да не би случайно да има зададен въпрос който ти искаш да зададеш,от друга страна ми се вижда наистина безсмислено да се пускат нови теми за всеки нов въпрос изникнал в съзнанието на някой.И другото което наблюдавам е това че в отделните форуми когато се задава един и същ въпрос модератора пуска линк към зададения по рано въпрос с отговорите към него както прави примерно Бушката!
Моля те съобщи ми когато направиш легитимен развъдник защото имам приятелки които желаят да имат родословно мопсче но за съжаление не могат да си позволят да заплатят цената на която се предлагат тези хубави мопсчета,а от написаното от теб разбирам че ти ще ги продаваш на приемливи цени :palec:!
Не си ми искал съвет и надали ще го направиш но аз да ти го дам все пак, а нали и темата е за съвети-преди да заплодиш Бела й направи снимка за дисплазия-(която апропо е задължителна в оредените европейски страни и се прави преди даден развъдник да започне да развъжда от съответното куче и ако снимката покаже наличие на болеста кучето автоматично отпада от разплод,но това пак повтарям се прави в оредените със закони евро страни а тук в Бг само тези които обичат и харесват дадена порода правят такова иследване)такова иследване се прави и на бащата кандидат.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 June 2008 - 01:10 PM

Това че разбираш от интернет е хубаво щото пък аз си нямам халхабер от него и понякога това ми е голяма пречка ;D
Обаче това със развъдника е кофти щото мопситата няма да са с родословия :(не че всеки държи на родословието но има хора като мен които държат на този документ.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   adk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 619
  • Регистрация: 25-November 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 June 2008 - 02:58 PM

Така е, а и да не забравяме, че развъдник не се регистрира толкова лесно ;)
ние вече минахме по този път и знаем.

#11 Потребителят е офлайн   PagocmuHa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 05-June 08
  • Location:Brno, CZ

Публикувано: 12 June 2008 - 11:35 PM

Цитат

Здравейте ,моля всички които са прочели по горе глуповатото ми изказване за задължителната снимка за дисплазия да го считат за несериозно и глуповато.
Извинявам се за пореден енти път че съм написала подвеждаща информация.
Моля мода да изтрие по горе написаното от мен.


О-о-о, не се притеснявай толкова... Хора сме...  :->) :->)

#12 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 June 2008 - 08:00 AM

Цитат

Здравейте ,моля всички които са прочели по горе глуповатото ми изказване за задължителната снимка за дисплазия да го считат за несериозно и глуповато.
Извинявам се за пореден енти път че съм написала подвеждаща информация.
Моля мода да изтрие по горе написаното от мен.


:wub: :wub: :wub:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2008 - 09:26 AM

Цитат

Киллъп не ме обиждаш ни най малко :blink: обаче това с -образоването-няма да го бъде не за друго ама при две виши образования които имам,при условие че не съм си купила дипломите- напротиф бях се превърнала в книжен червей ;D и пак съм неука ;D :huh: не че не мога просто не искам да се правя на образована и умна,просто от време на време помагам на другите когато знам и мога!
А за темата да, сега не ми се струва чак толкова глупава,макар че дори и в тази тема трябва да прочетеш всички страници за да разбереш да не би случайно да има зададен въпрос който ти искаш да зададеш,от друга страна ми се вижда наистина безсмислено да се пускат нови теми за всеки нов въпрос изникнал в съзнанието на някой.И другото което наблюдавам е това че в отделните форуми когато се задава един и същ въпрос модератора пуска линк към зададения по рано въпрос с отговорите към него както прави примерно Бушката!
Моля те съобщи ми когато направиш легитимен развъдник защото имам приятелки които желаят да имат родословно мопсче но за съжаление не могат да си позволят да заплатят цената на която се предлагат тези хубави мопсчета,а от написаното от теб разбирам че ти ще ги продаваш на приемливи цени :palec:!
Не си ми искал съвет и надали ще го направиш но аз да ти го дам все пак, а нали и темата е за съвети-преди да заплодиш Бела й направи снимка за дисплазия-(която апропо е задължителна в оредените европейски страни и се прави преди даден развъдник да започне да развъжда от съответното куче и ако снимката покаже наличие на болеста кучето автоматично отпада от разплод,но това пак повтарям се прави в оредените със закони евро страни а тук в Бг само тези които обичат и харесват дадена порода правят такова иследване)такова иследване се прави и на бащата кандидат.


Не мислих да пиша ,но не искам някой мопс да пострада и съм дължна да го направя.
Няма нито една държава в света в която е задължително се прави иследване на мопс за дисплазия.Мопса не страда от това заболяване и няма нужда от тъпи експерименти.А за апро уредените евро страни ---в България е задължително да се прави това иследване, но за такива породи като Немска овчарка.

Преди да правите къквото и да било мислете с мозъка си а не с други части.
МОПС НЕ ПОНАСЯ УПОЙКА ДОБРЕ.  Това  иследване се прави под обща упойка ,когато животното навърши поне година и половина.
Помислете дали вашето куче ще се събуди .
И имено за това че обичам тази порода ,НИКОГА няма да правя ПРОСТОТИИ и да рискувам живота на едно невино същество,защото така ми хрумна.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#14 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2008 - 11:47 AM

Имах една рутинна операция на едно мопсче което си счупи крачето.Отийдох да му извадят пиронче ,след като оздравяло.Сложиха му много лека упойка.Кученце не се събуди.
Не искам никой да преживява това което преживях аз.Дадох го на операция здраво и игриво ,а ми го върнаха ........ :'(
Никога не подлагайте мопс на упойка ,ако не е много наложително.Винаги помнете че мопс е Брахицефал.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#15 Потребителят е офлайн   PagocmuHa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 05-June 08
  • Location:Brno, CZ

Публикувано: 15 June 2008 - 12:14 PM

Благодаря ти Светле за информацията- изключително полезно четиво. Аз бях чела, че мопсът изобщо няма проблем с дисплазията, която засяга предимно големи породи кучета- особено лабрадори и подобни и ако не се лъжа е свързана с бързото израстване на тези кученца и със ставните ябълки. Но се запритесних, когато тук започна да се дискутира...
Много съжалявам за твоето мъниче.
Мога само да предполагам как си се чувствала.
:'(
(моят опит се ограничава само до това, че бях адски
притеснена дали Самуил ще се събуди след операцията си)

#16 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 19 November 2008 - 09:02 PM

здравеите от нас искам да попитам кога след 3-тата имонизация 6те мога да разкарам малкия ни звяр защото нямаме тарпение.лекаря ни каза 2 седмици

#17 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 November 2008 - 09:30 PM

Цитат

здравеите от нас искам да попитам кога след 3-тата имонизация 6те мога да разкарам малкия ни звяр защото нямаме тарпение.лекаря ни каза 2 седмици

Не си правете експерименти,след 3ваксина изчакайте не 15 а 20 дена!Вече е достатъчно студено за разходки а на всичкото отгоре вашия малчуган не си е изградил добър имунитет!
Ако все пак решите да рискувате му купете дрешка с която да го извеждате на вън! :wub:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 November 2008 - 10:38 PM

Цитат

здравеите от нас искам да попитам кога след 3-тата имонизация 6те мога да разкарам малкия ни звяр защото нямаме тарпение.лекаря ни каза 2 седмици
Никакви 15 дена .Ще чакате поне 20-25 дена.hubavajena е права.Времето е студено.Както при хората така и при кучетата има грип,а Ернесто е още малък.Няма изграден имунитет.На този етап дрешка е задължително,както да се избират по хубави дни за разходка. :blink:
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#19 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 19 November 2008 - 10:52 PM

еми ще чакамее колкото трябва неискам пак да ходим по лекари и да омрем от претеснения.

#20 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 November 2008 - 10:57 PM

Цитат

еми ще чакамее колкото трябва неискам пак да ходим по лекари и да омрем от претеснения.
Правилно!Времето бързо минава.Като е здрав ще има да тича и да си го разхождате този сладур. :kotence:
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни