Цитат
Фотогалерия за шарпланинец
#62
Публикувано: 12 November 2008 - 01:33 PM
Цитат
Цитат
Цитат
:->).....ей тоя пес мн ме кефи :o
Много кавказка кръв има в тоя пенсионер бе Мите, нищо че е стар и одърпан. Не се заблуждавай !!! :- :- :-
......е нали така се облагородяват породи ;DРусия е велика страна.......огромна....... :yahoo:
Г-н Балчев, вие така ли ги облагородявате вашите? С кавказци от великата руска страна. :->)

Субсидийте (и предателите) клатят феса !
#69
Публикувано: 15 December 2008 - 04:10 PM
Цитат
Цитат
ехх тез македонци... как си присвояват наща порода и ние седим
шар планина в коя държава се намираше?
#72
Публикувано: 15 December 2008 - 04:17 PM
Цитат
Защото Шифт,има болни мозъци,които по този начин "облагородяват " други породи като за някои целта е да се създадат "по-злобни екземпляри " :huh:
Значи по злобата си личи кое е микс с кавказец така ли?

авто-мото-вело-фото-теле-радио-любител
#76
Публикувано: 15 December 2008 - 04:29 PM
Цитат
Много питаш,нямам претенции,че съм спец.-просто ми е интересно да чета и за други породи,доста неща се научават.
Цитат
Мнооого интересно- все чистопородни кучета,пък си личи кавказката кръв ;D
Е нали пишеш че си личи.

авто-мото-вело-фото-теле-радио-любител
#77
Публикувано: 15 December 2008 - 04:31 PM
Меган видеото е снимано 1960г ку4ето е на 5-6 години и съм сигурен 4е е 4исто.освен това хубаво е вси4ки да знаят 4е шарпланинеца е признат от ФЦИ още 1941г ,а документите са подадени 1939г,т.е. признат е доста преди кавказеца,като самата работа по създаванет му е по4ната от един доктор словенец ,който изкупува доста ку4ета от Македония и ги кара в Словения за да ги смеси с местните отродия и да създаде Крашката ов4арка.Това запо4ва още 1926г.Това продължава до 1962г когато ФЦИ разделя породата на две -до 62см ръст(крашка ов4арка)и над 62 см(ШАРПЛАНИНЕЦ).Меган ако влезеш в руските сайтове и про4етеш книгата на Комисаржевски от 40те години за кавказката ов4арка ще видиш 4е тя слабо прили4а на днешната.вярно е 4е днес има доста мелези на шар с кавказец ,но по принцип визия като на ку4ето от клипа в ония години е била по-характерна за шарпланинеца отколкото за кавказеца.освен това изражението на ку4ето от клипа и о4ите му са разли4ни от тези на кавказеца,което е една от основните разлики м/у 2те породи.при нас в Пиринския край също имаше ку4ета подобни на това от клипа.ку4е подобно на кавказец има и в Португалия -породата се нари4а Ещрела,но не е кавказец.така 4е трябва да се внимава с приказките къде има и къде няма кавказец.
#78
Публикувано: 15 December 2008 - 04:52 PM
Цитат
Югославия.
СССР ли каза?
а кавказ къде се намира?
#80
Публикувано: 15 December 2008 - 05:15 PM
па да си питам аз,пък може Илдето да отговори по изчерпателно ;)
ей тъй кат мен които спали в часовете по история да разберат тези планини къде са и що са кръстени на тях тия кучета и кои жевеели по тия места ;)
ей тъй кат мен които спали в часовете по история да разберат тези планини къде са и що са кръстени на тях тия кучета и кои жевеели по тия места ;)