Dog.bg Форуми : Обучение на чау-чау!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на чау-чау!

#101 Потребителят е офлайн   maxim4o99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 07 February 2012 - 07:53 PM

купих кучето от брюксел от магазин за животни за родителите незнам нищо.аз се грижа основно за него и дъщеря ми го разхожда понякога.в момента аз не работя и почти по цял ден сам в къщи разхождам го по 5,6 пъти на ден.дори да изляза за час като се прибера саксията е изровена и ако не сам скрила коша боклука е навън,тогава взимам вестник да го ступам и му се карам но няма ефект.също така пишка като се пребираме можеби от радост,но дали ще отшоми това незнам

#102 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 February 2012 - 11:53 PM

maxim4o99
Няма никакъв смисъл да тупате кучето с вестник след като се приберете, защото то просто не разбира аджеба защо го тупате. То не може да свърже наказанието с извършената беля, защото не го наказвате в момента на белята, а много следварително. По този начин кучето разбира единствено че като се прибират стопаните го очаква наказанието.

Относно боклука - бих го прибрала така, че да не може да рови в него. Относно саксиите - бих преразгледала рациона на кучето и колко си играя с него. Животното може да го прави както от скука, така и от недостиг на хранителни съставки, така че термин "рови в саксии" бих го разгледала по-подробно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#103 Потребителят е офлайн   maxim4o99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 08 February 2012 - 12:14 AM

а какво бихте ме посъветвали относно това че пишка точно когато се приберем или някой дойде в нас,току що го изкарах наван и се изпишка на сталбите :(((

#104 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2012 - 12:18 AM

Той е на пет месеца, нали? На тази възраст кученцата често се изпускат от радост. Уринирането им не се контролира като на по-големи кучета, ако имате дете, то разбирате че малките деца трябва да ги научиш да ходят на гърне. Същото е и с кучетата - не бих изпадала в паника ако бебето се изпуска от радост, когато ви посреща вас или гостите ви. Голяма работа! Напика се от кеф на пет месеца. Е, и?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#105 Потребителят е офлайн   maxim4o99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 08 February 2012 - 01:07 AM

да на 5 месеца ще стане другата седмица,и аз предполагам че е от радост и ще отшоми с времето,поне се надявам :)))

#106 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 April 2012 - 11:35 AM

Вижте на каква статия попаднах:
http://www.duma.bg/duma/node/9930 :ab_041: :ab_041:
Не мисля, че е правилно да се отсъжда доколко е умна дадена порода - все пак всяко куче е различно (в някаква степен). Maкaя научава командите зададени от мен точно за 2 минутки и като ги повтаряме на следващият ден вече са добре затвърдени.
П.П.: Научих я на "Здрасти" да дава лапа, много е смешна. :ab_041:
Вие научили ли сте вашите кучета на някоя по-странна и интересна команда, защото се чудя сега какво да измисля... Все пак е добре и за кучето - учудвам се, че срещам все повече хора, чиито кучета не са научени дори и на "седни".
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#107 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 29 April 2012 - 02:37 PM

А тук четем сайта на Стенли Корен. Класацията му има мааалко по-друг смисъл, затова винаги оригиналът е по-добър от превод с непрофесионално тълкуване.
http://www.stanleycoren.com/index.htm
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#108 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 April 2012 - 09:52 PM

Показване на мнениетоdanny, в 29 April 2012 - 02:37 PM, написа:

А тук четем сайта на Стенли Корен. Класацията му има мааалко по-друг смисъл, затова винаги оригиналът е по-добър от превод с непрофесионално тълкуване.
http://www.stanleycoren.com/index.htm

Възможно е. Не съм търсила нещо конкретно, попаднах на статията случайно. Благодаря за разяснението, ще разгледам линка! :ae_085:
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#109 Потребителят е офлайн   Mlle.Rouge Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-December 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 January 2013 - 10:50 PM

Здравейте,

искам да Ви попитам как да го възпитаме?
Проблемът е следния,че когато му се скараме или дори когато го тупваме по муцуната, по дупето,той си мисли,че си играем и си продължава на воля.
Дори след като го тупнем започва да ръмжи и да хапе и същевременно си мисли,че си играем.Когато приятеля ми му прави забележка и го тупва,той се озлобява и иска да го хапе и му ръмжи озлобено.
Почти на 2 месеца сме,страх ме е,че ако не го свикнем сега с определени позволени и непозволени неща,ще ни се качи много скоро на главата.
Благодаря Ви предварително за евентуалните съвети и идеи :)

#110 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 06 January 2013 - 10:56 PM

Здравейте, за много години! :ae_085:

Mlle.Rouge хубаво е, че осъзнавате, че кученцето трябва да се възпитава от малко, защото иначе ще ви се качи на главата.
Има страшно много статии, да не говорим колко много е писано тук във форума, съветвам ви да потърсите и да прочетете, за да получите изчерпателен отговор.
Ще споделя аз как възпитавах кучето си, когато беше по-малко. Когато направеше нещо нередно, аз и правех забележка с по-остър и висок тон, това е изключително важно - тонът. Не да се крещи и да се блъска - а просто кучето да усети неодобрението на стопанина. Аз я тупвах с вестник по дупето, нещо, което много хора заклеймяват като лошо, не споря, може и така да е, на мен ми помогна. Тупвала съм я няколко пъти по дупето, казвайки и "НЕ!", след тези няколко пъти само "не"-то беше достатъчно. Тук трябва да се подчертае, че кучето НЕ трябва да изпитва никаква болка! Самото потупване му е неприятно, но не и болезнено, просто разбира, че е "сгафило". Друго нещо, което правех, е че след като направи нещо по-сериозно(отиде до тоалетна не където трябва - докато още беше под карантина), и се скарвах на по висок тон и я гонех в банята, затварях я там за много малко време - тя разбираше, че е сбъркала, но след няколко секунди в момента, в който започваше да скимти я пусках. Това правех, защото я учих да ходи в банята до тоалетна и докато още не схващаше, че трябва да бъде там, в момента, в който отиде на друго място и се скарвах и я водех там. Много е важно обаче всичко това да бъде строго, а не жестоко спрямо животното. В крайна сметка взели сте си куче - трябва да го възпитате с мноооогоо търпение, спокойствие и обич. Аз винаги съм била строга спрямо кучето си, но никога не съм го наранявала физически, вярвам нито психически. Кучето трябва да получава нужните разходки, грижи, внимание, но не и да ви се качва на главите. Не го пускайте да се катери по мебелите, особено да спи с вас на леглото. Не го хранете, докато вие се храните, а след това. Изобщо не трябва да показва това доминантно поведение спрямо вас, което показва сега. Това с озлобеното ръмжене е абсурд, туширайте го навреме! Много е изписано по тази тема, търсете и четете, ще намерите верният за вас метод!
Аз не обременявам никой с моите, но искам да кажа, че към днешна дата имам едно послушно и щастливо куче, което продължавам да възпитавам с любов. Това е верният метод, всичко трябва да става с добро, не с блъскане и бой. Напоследък имам наблюдения върху стопани, чийто кучета се страхуват от тях и затова им се подчиняват - няма по-противно нещо. Нека кучето бъде най-добият ви приятел и се чувства спокойно и щастливо с вас.

Ще ви отнеме време, но с правилен подход и усилия ще успеете! :smile:
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#111 Потребителят е офлайн   Mlle.Rouge Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-December 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 January 2013 - 07:33 PM

Благодаря много за бързия и полезен отговор.
Ние сме си взели чау-чау,защото сме го искали.Не сме си взели куче,за да го мъчим.
Но въпреки промяната в тона от "НЕ",той си знае своето.
Надявам се като поотрасне да свикне,че "НЕ" си е "НЕ".

#112 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 07 January 2013 - 09:05 PM

Естествено, че не трябва да се мъчи кучето, трябва да се постигне разбирателство и хармония между вас, иначе мъката в някаква степен е неизбежна и за двете страни. Как се възпитава куче се чете и се учи много преди да се вземе, така че наваксвайте бързо, говорете със специалисти, ако трябва. :)
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#113 Потребителят е офлайн   Mlle.Rouge Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-December 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 09 January 2013 - 07:43 PM

Колкото и да чете човек,все има по няколко неотговорени въпроса.Затова и съществуват форумите.Едно е да говориш с човек с опит и познания,който tête-à-tête се е сблъсквал със сухата теория и я е разчупвал и направил гъвкава и адаптивна за неговия случай и друго е само да четеш.
Не смятам,че трябва да чета и да уча как да възпитавам куче-известно време преди да го взема,аз съм на мнение,че трябва внимателен подбор при избора на порода,след това откъде да си купиш съответното куче с доказано родословие,да предоставиш добри условия за живот.
От там насетне пътя е един с любов и търпение и разбира се ако се наложи и с личен треньор...всичко се получава-весело, игриво,вярно и възпитано куче и пълна къща с нов полъх на живот.

#114 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2013 - 01:29 AM

Показване на мнениетоMlle.Rouge, в 09 January 2013 - 07:43 PM, написа:


Не смятам,че трябва да чета и да уча как да възпитавам куче-известно време преди да го взема,аз съм на мнение,че трябва внимателен подбор при избора на порода,след това откъде да си купиш съответното куче с доказано родословие,да предоставиш добри условия за живот.



Трябва, трябва. Това е все едно да чакате дете и като се роди тепърва да се интересувате какви грижи са необходими да се полагат за успешното му отглеждане и развитие. Именно това са добрите условия за живот. А кучето може и да няма родословие, може и да няма порода, пак заслужава същото. Не казвам, че сте безотговорни стопани, даже напротив, хубаво е да се интересувате и явно взимате на сериозно (както и трябва) възпитанието на кучето си. Разбира се, че е добре да се пита, но затова казах, че за да получите повече информация трябва да четете - просто защото много хора вече са задавали същите въпроси и им е било отговорено, просто за вас е по-добре, не го приемайте като забележка! :ba_025:
И ще се радваме да качите снимки на мечето, да му се порадваме:)
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#115 Потребителят е офлайн   Mlle.Rouge Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-December 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 11 January 2013 - 11:36 PM

Здравейте!
Имаме бебе чау-чау на 2 месеца.
Проблемът идва от там, че кучето не разбира и не може да разбере когато му се каже "НЕ".
Пробвахме с нормален тон, по-груб тон, викане, удряне (за hate-рите само да уточня, че удрянето в случая е плесване по главата отгоре, муцуната или дупето), но нито един от тези методи не помогна.
Да подчертая. Изчетохме доста информация относно отглеждане и възпитание на чау-чау, но БЕЗ резултат.
В тази тема (ако не се лъжа), срещнах не един коментар, че чау-чау е много добро,мирно и разбрано куче и видиш ли ти,то се възпитавало изключително лесно, единственото изискване е търпение и любов.
Съжалявам, но с цялото ми уважение към тези хора, това не е така. Нашето куче не е лишено нито от любов, нито от внимание. По цял ден (всеки ден) сме с него и му обръщаме внимание,обгрижваме го и му даваме любов.
Проблемът е че той ни се качва буквално на главата.
При "НЕ" от нашата страна, той започва да лае,да иска да стане на неговата и се опитва да хапе. На моменти дори се озлобява.
Когато приятелят ми го вика или му заповяда "НЕ", кучето се озлобява, не го слуша и иска да хапе. При мен ситуацията е сходна, с тази разлика, че мен ме приема за майка и когато го викна поне идва.
Бих била благодарна ако получа адекватен съвет от хора, които са се сблъсквали с такъв проблем.

btw, за другата седмица дори сме викнали треньор, с който се надяваме да постигнем успех и да укротим тази малка плюшена мечка. (Вижте докъде стигнахме....)

Кучето е изключителен инат, не се поддава на дресировка и иска да е на неговото.

#116 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 January 2013 - 01:29 PM

Нещо не помня някой тук да е писал че чау-чау са добри, мили и други глупости. Чау-чау са примитивна порода, МНОГО са инати и изискват твърда ръка и лично аз не ги препоръчвам на абсолютно неопитни хора в качеството на първото им куче. Имате кученце едвам от месец ако е било продадено на вас на възраст 45 дена, сега е само на два месеца и вече искате да разбира от командата "НЕ"? Няма как да стане. Това е бебе, играе му се, лишено е от компанията на майката и другите кученца от кучилото. Играе му се като на всяко бебе. Предполагам че още не излиза навън - твърде малко е още и няма всичките ваксини, за това енергията я изразхожда в играта, а играта на всички бебета е да хапят, да тичат, да гризат нещо (я кабел я обувка), да дъвчат, да дърпат -крачола на панталона на стопаните, примерно, това са най-естествени неща.
Вие току що взехте едно бебе вкъщи и искате светкавични резултати едва ли не. Търпение. Моето куче не се е родило възпитано и обучено, нито очаквах от него светкавични резултати, камо ли пък на възраст 2 месеца.
Добре е че сте поканили треньор вкъщи, няма лошо, мога само да ви поздравя за тази крачка.
Но мисля че неправилно дефинирате "озлобяване", защото на мен изобщо не ми е ясно в кои ситуации му казвате "НЕ".

Опишете по-подробно ситуациите в които казвате "НЕ" и на какво всъщност се опитвате да го научите?

И, извинете ме, но 2-месечно бебе няма нужда от укротяване, то не е някакъв див звяр, има нужда да се доверява на стопанина, вие трябва да градите контакта, а не да го укротявате това бебе. Че не слуша - нормално е за 2 месеца, това не е плюшена играчка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#117 Потребителят е офлайн   Mlle.Rouge Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-December 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 January 2013 - 03:23 PM

Здравейте, Furia_S!
Много Ви благодаря за отговора!
Значи: казваме му "НЕ", най-често в следните ситуации когато:
1. Взима да яде нещо (салфетка,тоалетна хартия,запалка и т.н.).
2. Се опитва да излезе на балкона бутайки с муцунка вратата.
3. Когато ни лае, защото ние сме седнали (примерно) на стол и не си играем с него.

това са най-честите ситуации и тези, за които веднага се сещам.

Притеснява ме това, че то може да порасне и да продължи да лае винаги, когато не му се обръща внимание, да хапе, да дращи и т.н.
Вече взехме малко да свикваме с характера му, който е доста труден и за който честно казано не предполагахме.

#118 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 January 2013 - 04:50 PM

Значи, поведението на кутрето ви е напълно нормално за тази възраст. Нежелателните неща - обувки, салфетки, запалки се прибират на такова място, където кутрето да не може да ги стигне. Ако е лапнало нещо - предложете му играчка или лакомство и се разменяйте с него. То бързо ще схване че като му кажете "дай" и му предложите по-интересен предмет (играчка) или лакомство, то е за предпочитане да се размени с вас салфетката и да получи по-интересно или вкусно нещо.
ВНИМАНИЕ! В нашата порода масово се среща липса на хранителен интерес! Включително има животни които плюят парче лакомство, за които другите кучета душата си дават - кашкавал, топче пастет, кучешки бисквити. Това не трябва да ви отчайва - намерете друга мотивация за кутрето, например пищящи играчки от зоомагазина, въженца, топки, пищяща топка с въже. Но играчките задължително трябва да са от зоо-магазин и да са създадени специално за кучета, в никакъв случай, никога не давайте бебешки играчки или детски такива от пласмаса - стават на парцал за нула време от остри млечни зъбки и има опасност от поглъщане на малки части от играчката, които могат да бъдат фатални.

А защо му е забранено на животното да излезе на терасата? В момента всички сме пуснали парното, а чау-чау са северна порода, може елементарно да му е горещо вътре, за това напира да излезе на балкона. Плюс, чау са много чистоплътни, и може би кутрето се стреми да излезе на балкона да пишка да не си върши нуждите вътре. С моето куче беше така като бебе - отказа да се изхожда на вестника в банята и напираше да излиза на балкона, там да си върши нуждите, за него банята беше "вътре в къщата", където той никога не е правил бели след като порасна, освен ако няма стомашно разстройство но това е друго.


Лаене за привличане на внимание бих игнорирала, тогава НЕ е оправдано също, но пак казвам - предложете му играчка, кучето ви просто ужасно скучае, няма си с кого да играе, не излиза навън, няма кой да го уморява. Още отсега бих го учила на командата "Място", да е на неговото дюшече по команда. Като "Място" трябва да се асоциира с нещо приятно, а не с наказание. И първите месеци няма как да изисквате от животното да стои там дълго време. Всичко се постига с труд, търпение, последователност и няма да е за нула време, обучение и възпитание отнема месеци, а да не говорим нашите колко са инати...

Да, характера на чау изобщо не е лесен и тук неведнъж сме предупраждавали новаците във форума че въпреки плюшената си визия това е доста сериозно куче.
Идеята с треньора е абсолютно правилна, явно това ви е първо куче, и е добре още от сега да се свържете с някого (имате личен) който е работил с петта група, препоръчах ви една жена-инструктор, работила съм с нея. Успех!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#119 Потребителят е офлайн   Mlle.Rouge Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-December 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 January 2013 - 07:40 PM

Благодаря Ви на всички за бързите отговори и съветите :)
Сега сме доста по-спокойни,че нещата няма да излязат извън контрол.

#120 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 January 2013 - 07:48 PM

Показване на мнениетоMlle.Rouge, в 12 January 2013 - 05:40 PM, написа:

Благодаря Ви на всички за бързите отговори и съветите :)
Сега сме доста по-спокойни,че нещата няма да излязат извън контрол.

В кой град сте? Ако сте в Сф съвсем приятелски бих могла да се видя с вас и да поговорим. Помнете - кучето не го възпитава вестника или наказанието, първо стопанина трябва да проумее някои неща, а след това да възпитава кучето)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни