Dog.bg Форуми : Обучение на чау-чау!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на чау-чау!

#121 Потребителят е офлайн   Ivel1na Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 15-August 13

Публикувано: 16 August 2013 - 03:52 PM

Здравейте и от мен,имам си едно меченце на 4 месеца,научихме хигиенните навици нямаме проблем с тях,но нито идва като го викна само когато поиска де....а за другите въобще да не говорим ... как да го науча може ли някой да ми помогне ?

#122 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 August 2013 - 09:35 AM

Показване на мнениетоIvel1na, в 16 August 2013 - 01:52 PM, написа:

Здравейте и от мен,имам си едно меченце на 4 месеца,научихме хигиенните навици нямаме проблем с тях,но нито идва като го викна само когато поиска де....а за другите въобще да не говорим ... как да го науча може ли някой да ми помогне ?


http://forum.dog.bg/...83%D1%87%D0%B5/

Курс за обучение на малкото куче. Превод от руски, автор на курса Андрей Сиделников, сега офицер в оставка, кинолог, работещ с кучета-търсачи на наркотици. Компетентен и подробен курс. Там има описани основни команди, сред тях е и командата "Ела тук". Четете внимателно и се упражнявайте всеки ден. Бъдете упорити и търпеливи. Успех. Ако има нещо - питайте.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#123 Потребителят е офлайн   MechoKlecho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 19 December 2013 - 09:52 PM

Здравейте и от нас,
От 4 дена си имаме малкия Мечо, който е на 49 дена. Първият ден беше малко стресиран и доста добре се държа. До края на деня започна да си пиша и ака където трябва. На втория ден също беше интересно и игриво вкъщи. Но от два дена малкия пощурява и изключително много хапе и не изпълнява никакви команди. Скача по дивана , хапе и винаги му е по-интересно да захапе нечий крак или ръка отколкото играчките си. Това нормално ли е? От колко малък трябва да започнем да го учим на команди. Как да се отнасяме, че да започне да разбира кое трябва да прави и кое не?
Благодаря Ви предварително! :)

#124 Потребителят е офлайн   janeto_8585 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-April 14

Публикувано: 18 April 2014 - 08:27 PM

Здравейте! Нова съм и аз, от два дни се сдобих с Чау, което всъщност преди седмица и половина намерихме случайно в окаяно състояние да се шляе по улиците срещу колите...Заведохме го първо в нас, защото беше почивен ден, а после и в клиника, където му направиха всички необходими процедури и го охраниха малко, че беше нечовешки слаб и залиташе от глад ( аз си помислих, че е от старост, но се оказа едва на 5-6 годишна възраст). Загубено или изхвърлено, всички ветеринари казаха, че има огромен късмет, че сме му помогнали. Стопаните му не са се грижили нито за козина, не знае команди никакви, имало е от бебе малък проблем с клепачите на очите, на който като не е обърнало внимание се е стигнало почти до ослепяване. Вече е опериран и вижда, имаме месец лечение с капки и се надяват на 100% - ва успешна операция. Казва се Ноа и вече сме официалните му осиновители, за най-голяма радост на дъщеря ми. Имам много въпроси, не зная въобще как се гледа Чау, но ще се науча. Не знам постът ми дали е точно за тук, но се отнася и за обучение на възрастно Чау, та го сложих в тази тема. :)
Между впрочем в момента Ноа е подстриган (козината му беше нещо страшно и осеяно с безброй кърлежи) и е в нас, но занапред мислим, да го гледаме на двора, намерихме му и голяма колиба, която пази топличко, изолирана и на закътано местенце. Тук срещам известно разминаване - ветеринарите казаха. че това е идеалното решение за тази порода, а из нета съфорумци масово пишат, че било пагубно навън да се отглежда такова куче?

#125 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 April 2014 - 12:29 PM

Чау-чау прекрасно се гледат навън в двора без никакъв проблем, стига да не е ковнато на верига и колибата да е голяма и направена правилно. Отлични пазачи са, нищо не им пречи да живеят навън, дори в нашия топъл климат това не представлява никакъв проблем за тях, в крайна сметка в планините в Китай и Хималаи когато са ги гледали монасите не са ги пускали вътре в помещенията, нали? Козината им е за това - да ги топли, при редовно ресане и къпане, при правилно изградена колиба, а не просто купена голяма къщичка такава - спокойно може да си джапа из двора, но има нужда от разходки сутрин и вечер точно както апартаментно куче. Приучавайте го към новия си прякор, като го викате и давате наградки, приучавайте към спокойно ходене на повод и като го сложите в двора задължително го разхождайте извън двора сутрин и вечер пълноценно, като всяко едно друго куче. И не го връзвайте на верига, нека обикаля свободно из двора, само че проверете оградата да няма дупки и да няма възможност кучето самостоятелно да излезе без да го усетите.
Поздравление за страхотният ви жест към клетото куче. Извадил е късмет с вас.

ПС: по руските форуми съм чела за гледане на чау в двора, дори зимата в най-големия сняг кучетата им пренебрегваха колиба и не влизаха вътре, при плосък покрив дори са лягали от горе на покрива на колибата и отказваха да влязат вътре. А при тях там минусови температури далеч надхвърлят нашите.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни