Dog.bg Форуми : Обучение на чау-чау!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на чау-чау!

#21 Потребителят е офлайн   krisinkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 11-November 08

Публикувано: 11 November 2008 - 11:09 PM

Извинявам се за темата.. май трябваше да се поразровя малко,но съм новичка и не знаех къде да попитам  :samoubiec:
Благодаря за съветите.. Дано успея да го привикна по-бързичко  :yahoo:

#22 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 12 November 2008 - 11:58 AM

Да, това уточние на Кери14, е много правилно, ние сме в къща и за мен извеждането не касае улици и градинки.Малкото се извежда 15 дни след последната ваксина.При нас двора се пръска с препарати и се мие,може би при krisinkaa, удобно и чисто място ще е балкона!!!

#23 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 13 November 2008 - 09:21 AM

да,инатливи са и не само относно ходенето по нужда.ние имаме проблем с прибирането.Айра при всяко извеждане по двора ни прави на луди,докато я приберем.Симба се прибира само при думите ''прибираме се''.но Айра вече ги знае и това че ще е прибрана хич не и харесва.поглежда към терасата,дава вид че ще дойде и хиуууу в обратна посока ;D.мн е хитра и изобретателна.аз се научих да я подмамвам с даване на калций,за да мога да я прибера от сутрешната разходка и даване на бисквитки след останалите разходки.
относно хигиенните навици нямаме никакъв проблем,Айра от бебе пишка на едни постелки-те са като тези,които се слагат на бебешките креватчета,за да се предпази матрака им.слагам и ги в коридора-това място тя ми го показа и дори да е на терасата,влиза вътре да се изпишква на тях.другата работа само навън по двора,вътре не иска.аз я изкарвам по 4-5 пъти дневно,но явно още е малка и още ползва постелките вътре по един два пъти на ден.да не говориме ,че изпива по две купи с вода от литър.нормално.
krisinkaa,пробай с постелките.мисля че ще останеш доволна.само не разбрах малчо на колко месеца е.

#24 Потребителят е офлайн   krisinkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 11-November 08

Публикувано: 13 November 2008 - 03:23 PM

gerry_22 ами вече караме 3 месеца.. Големи сме  :Танц: а относно тези стелки и ния ги ползваме и горе-долу вършат работа.. ако можеше да го изкарвам на вън щеше да е по лесно да го науча,но все още не може  :'(

#25 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 26 November 2008 - 09:02 AM

здравейте.аз имам проблем с малкото ми чау-Айра.като я пускам из двора я оставям да си тича на воля,но дойде ли време за прибиране тя се прави,че не чува.умишлено ме дебне и като доближа до нея ми бяга.прибирането напоследък става с даване на лакомство или саламче.знам че е нужно уникално търпение,за да се научиме,но все пак тя е вече голяма,ще стане на 6 месеца и вече почвам да си мисля,че няма да мога да я ''превъзпитам''.иначе командата хайде да папкаме  я изпълнява безусловно.както и влизай вътре,излизай,ела(когато сме си вътре),''дай лапа'' я разиграва.дава я ,но почти веднага почва да ме бие с нея на игра.на каишка се държи добре.притеснявам се най вече,че не идва като дам команда ''прибираме се''.Симба я изпълнява на секундата и даже се ''нервира'' на Айра често,че тя не идва.на няколко пъти е отивала при нея и се заиграва,за да мога аз да я хвана.Симба е много умно куче,от малка свикна с всяка команда,която и дам.( от 3-4 месечна възраст).
ако някой  е имал подобен проблем и е успял да го разреши,нека го сподели и с мен.

#26 Потребителят е офлайн   diditooo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 21-October 08
  • Location:dobrich

Публикувано: 08 December 2008 - 02:12 PM

на мен са ми казвали че чау чау-а са малко злобни наистина е така моето като беше малък беше тъкав даже се спусна да хапе дори племеника ми от 3 месеца всеки ден се занимавам с него и вече знае всички команди но не вазприемат толкова б1рзо колкото другите кучета но за сега се справя отлично :) ако собственика има нерви и време да го у4и защото се изисква много внимание , ама вече сам  спокоина знам че докато не му кажа нищо няма да направи наи новата команда на която сме сега е "на място" малко му е трудничко но свиква :)  така че няма ненаучено куче всичко зависи от стопанина :) надявам се да помогна на някои :)

#27 Потребителят е офлайн   sladka69 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 64
  • Регистрация: 22-November 08
  • Gender:Female
  • Location:русе

Публикувано: 03 February 2009 - 12:04 PM

Здравейте,аз съм нова във форума ама прочетох темата за обучение и не издържах да не напиша нещо.Моят красавец е почти на една година,но не иска да изпълнява никакви команди.Имам го от 6 месеца и всеки ден имам време да го обучавам но той не разбира :huh: Или поне се прави че не разбира. Когато взема лакомтво да му го дам само докато посегна да го бутна да седне и той сам сяда.Но когато му казвам СЕДНИ изобщо не ме чува.Моля ви помогнете ми.Незнам какво да го правя.И извинете за голямия ферман,който написах

#28 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Публикувано: 03 February 2009 - 02:06 PM

здравейте и от нас !  :blink: Решихме и ние да напишем  нещичко  :P ние за сега знаем командите седни, не и ела тук, но сме малки и с времето ще научаваме още  :P обаче неможем да се свикнем с ходенето по нужда, но това си го обяснявам с факта, че Чери е от скоро при мен и че е още малка  :P  :wub: :wub: :wub:
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 February 2009 - 04:47 PM

Цитат

здравейте.аз имам проблем с малкото ми чау-Айра.като я пускам из двора я оставям да си тича на воля,но дойде ли време за прибиране тя се прави,че не чува.умишлено ме дебне и като доближа до нея ми бяга.прибирането напоследък става с даване на лакомство или саламче.
Не излизай само когато я прибираш. Разигравай викането и наградката БЕЗ после да я прибираш. Викаш, тя идва, хвалиш, дваш лакомство, хващаш за нашийника (ако има), с две думи се правиш, че ще я прибереш, после похвалваш още ведъж и я пускаш да си играе. Колкото повече пъти го правиш на ден, толкова по-добре. Така ще се прекъсне играта, която играете, защото тя прави това - играе си с теб на играта "не се подчинявам, ако ме гепят ме прибират". Ще се превърне в нова игра - "отивам, дават ми саламче, после пак играя". И на един от пътите бива прибрана, но това вече няма да й прави такова впечатление, защото е само един от всичките пъти, когато е дошла при теб. Когато вече е вътре, нека я чака в паничката също нещо любимо - още един стимул да се прибере, защото когато се повтори няколко пъти вече ще знае, че там, в паничката я чака нещо вкусно.
Доста тъпо го написах, може да се обясни и по-добре, но нещо в момента не ми се задълбава. Надявам се обаче, че става ясно  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#30 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 04 February 2009 - 01:39 PM

bushka,благодаря за отговора :blink:.
аз вече почти реших проблема с малката ми разбойница и точно по начина ,който си описала,само че преди почти два месеца.вече давам значително по малко лакомства.по време на разходката я хващам,погалвам я,порадвам и се малко и пак я пускам-точно така тя разбира,че не всеки път като я доближа ще прибера.
това за любимото и ядене в купичката ми хареса,само че има един проблем-аз ги извеждам поне 5 пъти на ден и на практика е невъзможно всеки път да я чака нещо там :-.мога да зе възползвам само сутрин и вечер от тази ''аванта'' ;D.
иначе вече започва да вслушва в това,което и казвам. :blink:

#31 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 February 2009 - 04:23 PM

Изобщо не съм видяла, че поста е от преди 2 месеца, пардон  ;D

п.п. За паничката - нямах предвид да я чака храна, а лакомство. Нещо дребно, което  е там и чака, а не си го подала ти  ;) Дори минатюрно парче кашкавал караше едно куче да тича по стълбите като лудо и да взима завоя към кухнята с поднасяне, за да си вземе чаканото/заслуженото.  ;D
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#32 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2009 - 12:14 PM

bushkata ,моля те кажи как да отуча моята сладурана да не хапе детенцето ,той само горкият бяга от нея като го захапи, а тя използва намалението и го гони още повече.Дали ще отшуми с времето тя все пак е на 2,5 месеца,както играят тя решава ,че ще го хапе и се почва една дете реве ,куче го гони -страшна ололия :rolleyes:Той се спасява за сега по диваните, но като започне Ия де се качва по тях незнам.... :(

#33 Потребителят е офлайн   пламиту Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 29-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Смолян

Публикувано: 08 February 2009 - 12:29 PM

IA спокойно..и ние бяхме така, но към 5-6 месец отшумява :)
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2009 - 12:44 PM

дано :(

#35 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 09 February 2009 - 04:20 PM

Айра въпреки,че е на 9 месеца вече, не спира да ступва на баща ми краката всеки път като го види ;D.веднъж му пусна кръв :rolleyes:.незнам,може би не му харесва чорапите ;D.иначе посреща с доста лаене и неприязън много наши гости,други пък направо ги олизва целите преди са си събули обувките.явно си имат усет или предпочитание както е при нас хората.
IA---,като гледам детенце как си гушка Ия не мога да повярвам,че имате проблем с гоненето и хапането.може би и той трябва да се научи да и показва кое е разрешено и кое -не.и най-важно като всяко малко дете да не я стиска или потупва.може би Ия го е възприела за равен и си играе с него както би играла със своето братче-куче.тя трябва да знае кой е стопанина-това явно си ти,но и да уважава другите от с-вото.иначе си личи колко много сте порастнали,ще стане страхотна мечка. :P

#36 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 11 February 2009 - 01:26 AM

gerry_22  Тя определено го смята за нейно братче :blink:, а той много я обича нарича я " сбъднат сън" :wub: и много преживява :( когато тя го хапне .Въпреки ,че го боли нищо не и казва само му се стичат сълзичките :'(-решил е ,че тя не го обича.Аз се опитвам да му обясня ,че трябва да и покаже какво е разрешено и какво не.За стискането и потупването, той е израснал с куче и не ги прави.Прибира се от училище ,кляка на колене и си зарявя главичката в нея ,тя много му се радва,ближе го на всякъде и се разиграва после и става тя една......... :rolleyes:

#37 Потребителят е офлайн   NElvit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 06-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Ботевград
  • Interests:Животни-особено бездомните!Музика и кино.
  • Skype:

Публикувано: 11 February 2009 - 08:06 AM

И при нас беше същото докато Джеси беше малка.Всички чорапи на сина ми бяха с дупки.Само с него се държеше така,може би защото е най-малък.Той не стъпваше по земята ами се придвижваше със скокове ;D от стол на диван и т.н.
Както казва Пламиту всичко отшумява към 5-6 месец.Явно им омръзва тази игра.

#38 Потребителят е офлайн   petyabg26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:stara zagora

Публикувано: 11 February 2009 - 11:58 PM

и ние сме със същия проблем ръцете ми целите са надрани МАКСИ много обича да ни хапе (в това се изразява игарат му) но имаме и друг проблем пишкането като се пребирам от работа, задължтелно пишка от радост така прави и с майка ми дано и това да отшумява кам 5-6 месец  ;)

#39 Потребителят е офлайн   пламиту Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 29-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Смолян

Публикувано: 12 February 2009 - 08:33 PM

petya.. и ние го имаме този проблем...но ве4е сме на почти 1 годинка  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Viliqn Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 15-February 09

Публикувано: 15 February 2009 - 07:18 PM

Ами да ви кажа аз с моя Мечо проблем нямам.От малък ако го учиш понататък всичко ще е ОК  ;)
User's Signature

Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни