Dog.bg Форуми : Обучение на чау-чау!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на чау-чау!

#1 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2008 - 01:26 PM

Отварям и такава тема,защото смятам би била полезна на всички ни.
Всички знаем,че чау-чау са кучета с много упорит и твърд характер и им трябва също толкова упорит и волев стопанин.
Кажете вие имали ли сте някакви проблеми при обучението? Как се справяте с възпитанието навън и вкъщи,слушат ли ви мечките?!
Аз от моя скромен опит мога да кажа,че не веднъж съм се сблъсквала с различни проблеми.Много е важно според мен още от самото начало на взимането на кученцето вкъщи да му покажете кой команда и кой е господаря,защото след това рискувате да ви се качи на главата.
А и още нещо което се сетих,много хора съм чувала да казват,че чау са глупави кучета  :huh: вие как мислите това вярно ли е?
Поддават ли се лесно на дресировка или възприемат по бавно от другите кучета основни команди.
Аз например не смея да пускам Белла,защото и на възраст от 2г все още си прави оглушки при комадна "ела тук"  :rolleyes: При вас как е,как минават разходките?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   iron_lady Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 08-February 08
  • Location:Велинград

Публикувано: 15 June 2008 - 01:34 PM

ами аз мисля ,че има нещо в породата като неподчинение,но според мен всичко си е до възпитанието.Кейти прекалено много я лигава и затова и тя не се впряга много на командите ми.Слуша ме наистина като и кажа "седни",''дай лапа'',''ела тук'',''донеси''.НО има ли чужд човек с мен тя сякаш забравя за команди и всичко.Аз действително нямам време да я обучавам и затова тя не ме слуша много ,много.Но ако си по цял ден с животното особено докато е малко и всеки ден се повтарят командите мисля ,че и чау-чау ще се справи  ;)Мисля ,че хората ,притежатели на тази прекрсасна порода,просто не държат толкова на командите.

#3 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2008 - 01:45 PM

iron_lady при нас е същото.
Но съвсем не съм съгласна,че притежателите на породата не се интересуват от команди и обучение.Защото това е изключително важно както за нас така и за самото куче.
Чау-чау са способни да ти се качат на главата както се казва само и само да си наложат своето  :angry: ... аз не веднъж съм го изпитала.
При мен също голяма грешка е,че аз много ги лигавя,дори не мога да им се скарам с по твърд тон :huh: ...Бях стигнала до положение в което аз с хиляди усилия подавам команда "ела тук" и Белла си мисли,че я каня за игра и веднага почва да тупа с лапите,да вдига задницта и да ми бяга  ;D  :rolleyes: дори веднъж е бита за това.
Сега малко се е поотучила,но ще видим ... :-
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   AIvanova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-November 06

Публикувано: 15 June 2008 - 02:48 PM

Нека и аз да споделя своя опит по темата.
Действително много са малко командите, на които научих Мечо да се подчинява. Не защото той не възприемаше, а защото аз се ограничих само до тях: "Ела тук", "Слез долу" (когато се качи на спалнята), "Излез навън" (излиза от стаята и стои наказан в коридора), "Дай лапа", "Не" (разбира се). Абсолютно съм против твърдението, че Чау-Чау са глупави кучета. Всяка една от командите е започвал да я изпълнява на 2-3 път.
Друг въпрос е обаче тяхната упоритост и своенравие.
Когато реши да си прави "оглушки" (слава богу рядко), може да ме направи на маймуна.
По отношение на лигавенето - незнам какво точно имате предвид. И ние се глезим много. Не мисля обаче, че това води до разваляне на дисциплината на кучето. То има нужда от много любов, както всяко едно живо същество - иска да се гушка, да го целуваш, да се чувства обичано. Разбира се, ако под лигавене имате предвид да се затварят очите пред грешките му и пред нещата, които не трябва да се толерират - да, това със сигурност ще доведе до объркване в представите му за позволено и непозволено.
Ами това е от мен :wub:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   diddlina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 30-December 07

Публикувано: 15 June 2008 - 08:10 PM

По мое наблюдение чау-чау са едни от най-умните кучета...ненормални са тези, които твърдят обратното. Казвам го, защото имам досег и със стопани на други породи. По-принцип никой не би казал, че собственото му куче е глупаво. Също, не смятам, че едно куче може да се определи за глупаво-просто тази квалификация при някои породи е по-силно действаща, отколкото при други. 

Забелязала съм как Бен ведага разбра за какво му се карам или какво искам да направи. Обикновено доста разумно преценява ситуацията. Потвърждавам и гореказаното, че са инатливи кучета. Доста често например се прави, че не ме чува като при разходка му казвам хайде. Когато обаче подръпна повода той веднага тръгва. Ако не беше чул какво мус е кава, щеше да се закове на едно място и да се дърпа. Лично мое наблюдение. 
От малък съм съумяла да го науча да ме слуша за основните неща. Иначе стои наказан в банята. 
Единственият ми проблем е. че не мога да го удържа, когато види друго куче или котка...веднага започва да се дърпа и иска да отиде, за да си играе. Като гледам другите кучета как спокойно си вървят....:rolleyes: До някъде го отдавам на това, че е още малък. Не знам.
Вие имате ли проблеми от този сорт? :huh:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2008 - 08:45 PM

diddlina според мен всичко се дължи на това,че Бен е в момента в пубертета така да се каже  ;D ;)
На нас също и до ден днешен ни се случва същото,с времето ще улегне и няма да се дърпа така като види друго куче или коте.Важно е когато сте навън и видите нещо което отвлича вниманието му и го кара да се дърпа,да дръпнеш повода и с равен тон да му кажеш-не!
След това може за наградка да получи лакомство.Трябва да опиташ да направиш така,че ти да си най-интересна за него по време на разходка и вниманието му да е насочено главно към теб.Това е специално за команди като "ела тук" или при среща с друго животно.Ако обича пръчки можеш да го подмамиш и с пръчка ако не с лакомство.
Ние така правим,но се случва положението да излезе извън контрол особено когато видим котка  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   NElvit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 06-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Ботевград
  • Interests:Животни-особено бездомните!Музика и кино.
  • Skype:

Публикувано: 16 June 2008 - 08:09 AM

Чау са доста своенравни и съвсем не глупави както твърдят хора непознаващи породата.Ще слушат когато те решат,
ще изпълняват само когато на тях им скимне :blink:
Джеси знае много команди ,но ги изпълнява само когато тя иска.Аз лично никога не съм се стремяла да я обучавам на разни неща.Достатъчно е да разбира какво и говоря.
Командата "хайде навън" и е любима.По някога когато и кажа - "дай каишката" я носи.Но рядко изпълнява тази команда.

#8 Потребителят е офлайн   diddlina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 30-December 07

Публикувано: 16 June 2008 - 03:46 PM

Ще пробвам предложението на БИЖУ.
Както си и мислех-поведението му е временно състояние :grin:
Тъкмо открих един магазин, в който има богато разннобразие от всякакви кучешки бисквитки и вкусотийки. Като ги гледам на витрината, чак ми се дояда:grin:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   iron_lady Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 08-February 08
  • Location:Велинград

Публикувано: 17 June 2008 - 12:16 AM

diddlina и Кейти е така.Като види куче или коте веднага тръгва на там.Аз попринцип я разкарвам с още две кученца(един мопс и един кокерспаниол)-Те милите толкова кротки,едно грациозно вървят и не гледат другите животни,а Кейти само по другите върви.като почне да си играе с приятелите си тя направо ги уморява  ;D

#10 Потребителят е офлайн   Porky Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 27-August 08

Публикувано: 29 August 2008 - 01:26 AM

Моето Рони всъщност си е доста игриво.Когато го искарвам на разходка си нямаме проблеми и много рядко обръща внимание на другите животни около него,но и аз не се притеснявам да го пусна без нагръдника си да се движи навън около мен,защото реaгира на командите от рода на "ела тук' или "Бързо тук".Аз от както беше по малка моята мечка започнах твърдо да я уча на тези команди,защото се притеснявах много...но сега и двамата си емаме доверие.Моят съвет към бъдещите собственици на ЧАУ e от малки да наблягат кам по важните команди за да си нямат проблеми за в бъдеще  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Mike Patton Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 16-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив/София

Публикувано: 31 August 2008 - 01:11 PM

С Роко отскоро се "учим" на команди. Много е наивен, ама нали онзи ден
тъкмо станахме на 7 месеца, та... "Седни" се научихме да правим за по-
малко от 4 минути; "донеси" го схванахме явно по усет; "ела тук" вече е доста
добре научено, защото иначе си правим оглушки, а след това ядем шамарки...
"Не яж саксиите" е една много странна и небивала команда, но явно засега там
нямам успех, защото от време на време... Но и там ядем шамарки... Като цяло
е много послушен, НО само когато е с мен. Явно реши, че на мен може да ми се
има доверие. Вчера за първи път бяхме на "Гребната" и се изненадах, че минахме
пешачката близо 8 км без много мрънкане... Скоро ще кача снимки и видео...
:P :P :P
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Dee Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 128
  • Регистрация: 14-June 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 September 2008 - 04:16 PM

искрено се смях като четох тук и не знам защо досега не съм отвряла темата ма нали все не ми достига времето :huh:
какво да кажа на моменти все едно слушам за Евка тя пректасно знае следните неща : Дай пет или дай лапа после и с другата, седни , дай цунка , айде навън, донеси играчката, чакай да те хвана което значи започване на игра с подскачане и лигавене, виж къде е котката или катеричката от което започва търсенето на обекта, чакай , по-бързо когато бързаме на връщане от разходка, скачай важи за скачане когато държа нещо потупвам по стена и др. или за качване в кола или където и посочиш, мале да не си помислите че я изкарвам гений но просто аз съм доста приказлива от малка с такова желание си общувам с нея като с човек :blink: че тя горкичката сигурно съм й надула главата и съм я умурила от мачкане и гушкане и си вика горката давай да ги правя тия неща че оная мойта пак ще ме почне с глупостите
Но с командата Ела тук и ние си имаме понякога проблеми когато има други кучета тя веднага хуква към тях и много рядко слуша такава е игрива и закачлива че много обича другите за съжаление не всички кучета са толкова добрички и често ми се случва като видя друго куче което не познавам да я връзвам или просто да го избегнем ако тя още не го е видяла
User's Signature

Диди&Ева

#13 Потребителят е офлайн   сесе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1054
  • Регистрация: 11-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2008 - 03:11 PM

Фоторепортаж за обучение на чау чау в Русия:
http://www.chow.ru/v...ress/dress.html
User's Signature

Качена снимка[url=http://www.glitterfy.com/]

#14 Потребителят е офлайн   sashe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 156
  • Регистрация: 21-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 27 October 2008 - 09:43 AM

на 45 дена се научихме да даваме здрасти а на 3 месеца се научихме даи лапичка дава даи другата и другата дава  :P :P :P :P :P :P :P :P :P :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 29 October 2008 - 07:36 PM

Здрасти и лапичка даваме само ако има и стимул.. ;D иначе поглеждат хитро и се преструват, че не чуват. Най-обичат командата "вътре в колата" знаят, че се отива на разходка, никой не иска да стой отзад и двамата са на предния прозорец. :P После има следи по прозорците... Трудно ни е с редом, защото много мразят котки, а наблизо винаги има някоя за гонене.Изпълняват ела тук, върни се, седни, легни. Винаги има какво да учим и ни е забавно, когато имаме време. :sedni!:

#16 Потребителят е офлайн   verchetoooo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-November 08

Публикувано: 06 November 2008 - 08:45 PM

Здрьвейте  :blink: Аз имам проблеми с командата легни и с това че не ляга като куче а на една страна иначе сме на 1 годинка той знае ела дай лапа дръж донеси седни дай другата лапа скочи и няколко нестандартни команди които си научи дръпни си че пречиш кажи чао дай целувка къде е мама , тати, бати, кака отиди при мама, кака....  :blink: имаме проблем и с това че иска да се запозна е целуне всяко животно или човек изключително любвеобилен  :blink: :sedni!: :kuchence:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   verchetoooo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-November 08

Публикувано: 06 November 2008 - 08:59 PM

Цитат

Здрьвейте  :blink: Аз имам проблеми с командата легни и с това че не ляга като куче а на една страна иначе сме на 1 годинка той знае ела дай лапа дръж донеси седни дай другата лапа скочи качи се горе стани слез стой и няколко нестандартни команди които си научи дръпни си че пречиш кажи чао дай целувка къде е мама , тати, бати, кака отиди при мама, кака чакай да ти взема дупето или опашката с което почваме да се гоним дай кратунчо (и си нанизва сам повода)....  :blink: имаме проблем и с това че иска да се запозна е целуне всяко животно или човек изключително любвеобилен  понякога е много своенравен и се лигави когато го мързи или не му се занимава :blink: :sedni!: :kuchence:

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   krisinkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 11-November 08

Публикувано: 11 November 2008 - 02:32 PM

Наскоро си взех малко чау.. страшен сладур е,много е игрив и много миличък.. ноо е много инатлив.. не се поддава на никакво обучение и изобщо не ме слуша,а най-голямият ни проблем е с хигиенните навици.. знам,че трябва търпение,но все пак искам да попитам вия как се справихте с вашите чаувци ? Моляя ви помогнетеее мии  :'( :rolleyes:

#19 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 11 November 2008 - 07:12 PM

Първо добре сте дошли. Чак цяла тема за едно ненаучено  малко май е доста..!!! Можеше да пишете в говорилня. Малкото се учи от прохождането. Ако е над 40 дни трябва да ходи вънка, да го извеждате и да му показвате точно къде. Иначе се започва с хавлиена стара кърпа или вестник на който да пишка. Трябва да е на едно място, това място ще му мирише и то ще си знае. Успех.

#20 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 11 November 2008 - 08:52 PM

Здравей и от мен и добре дошла. :blink:
Има тема за обучението на чау-чау,в която можеше да питаш и да се интересуваш.Второ не съм съгласна със сара92,ако кучето има 3-те ваксини чак тогава можеш да го учиш да си върши работата навън.И не е тайна,че дори да смятаме че сме ги научили да ходят навън,от инат могат и да си свършат вътре вкъщи работата.С много търпение всичко ще е наред.Покажи му къде желаеш да си свърши работата и че там където ходи не е правилно,но ако кучето е бебе в никакъв случай не го насилвайте,учат се с времето.

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни