Dog.bg Форуми : СТОНОЖКА!!!!Ужас!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

СТОНОЖКА!!!!Ужас!

#41 Потребителят е офлайн   LUN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 01-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пещера/BG
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 01 August 2008 - 07:09 PM

Виждал съм такава гъсеница на живо.

#42 Потребителят е офлайн   Juja_Arti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 01-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол/Бургас
  • Skype:

Публикувано: 03 August 2008 - 12:33 AM

Мисля, че говорите за гъсеницата на Голямо нощно пауново око. На мен пък много ми харесват и като гъсеници и като пеперуди  :blink: .
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 03 August 2008 - 12:28 PM

Като пеперуди са по-красиви  :yahoo:

#44 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 04 August 2008 - 03:09 PM

Абе често казано не съм я гледала щипалка ли е кво е. беше на стълбите пред блока, с фаби таман излизахме. с плонж прелетяхме над нея и драснахме в панически бяг. като тая на снимката е само че много по ярка, и сините точки бяха много по ярки... отвраттт
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#45 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2008 - 12:18 AM

Цитат

Мисля, че говорите за гъсеницата на Голямо нощно пауново око. На мен пък много ми харесват и като гъсеници и като пеперуди  :blink: .

Пеперудата е много яка,са една нощна пепруда седи в стаята ми и само я дебна да излезе из под лампата та да я пусна  :P
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#46 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2008 - 09:28 PM

Цитат

Пускам снимки на тази праисторческа гадина, която я залових в къщата си  :o
Все съм виждала стоножки, но това бие всички класации по отврат.
Има отзад 2 като шипчета, но изглежда по - опасни са щипките, които са разположени отсрани до главата й, защото докато беше затисната се чуваше как сериозно стърже с тях по металната кутия - дълги са около половин сантиметър и явно сериозно оръжие. Дължината й е към 10 см. Улових я докато закусваше с една щипалка. От друго описание май няма нужда, защото снимките говорят сами за нея.
Някой има ли познания специално за тази гад да пусне инфо за нея. Опасна ли е, що за "птица" е и изобщо нещо конкретно за този вид.
До колкото успях да се запозная по случая от "съседи" този вид стоножки са си нещо обичайно тук...

мен ме кефи  ;)

#47 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 25 October 2008 - 04:15 PM

кат` те кефи ела и си "набери" малко  ;D ;D ;D да си я "чуваш" у вас гадинката - аз вкъщи не я искам. От този случай имах още една среща с такава гадина само че на площадката пред входната врата - беше брутално премазана докато не се сля с мазилката  ;D ;D вие майтап ви се струва ама ако го видите това на живо ..не е нужно и да е по тъмно ще изтръпнете защото е като някакво извънземно гадинче  :rolleyes: и как се движи с гнусните си крачка ..уууу пълна отврат. но пък от друга страна вече другите "гадинки" ми се струват като детска рисунка - не ме впрчатляват..но има едни паяци ...предимно черни - доста тантурести и едри - като ги смачкаш и се чува все едно костите им се чупят  ;D ;D. а като бяха в размножителен период явно носят новоизлюпената гад на корема си ..и като ги настъпиш се пръскат в различни посоки като биологична зараза ...аз май съм се заселила някъде в Джурасик Парк а не във Варна  ;D ;D ;D

#48 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 October 2008 - 07:43 PM

Това, на корема на въпросните паяци не е новоизлюпена гад, а пашкул, при тарантулите 3 месеца след оплождането(не знам как е при обикновенните паяци) женската изравя нещо като плитка ямка в субстрата и почва да плете след, като изплете прилично дебело "легло" снася яйцата и свива "леглото" на топка и в продължение на 3-те месеца не се храни въобще, а с хелицериите си захраша пашкула и с педипалийте си го върти за да може яйцата да не се слепната и малките да се развиват нормално, а 3 месеца след свиването на пашкула малките се излюпват и живота е пред тях.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#49 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 25 October 2008 - 11:06 PM

ZeRBeRuS, при мен са мутанти  ;D ;D ;D ;D много изобретателни при това - специално съм се заглеждала - малките са изцяло по целия корем на голямата гад - съвсем оформени и не чак толкова малки гадинки - на 2 пъти като настъпя големия гад-майка на секундата под крака ми се пръскат в различни посоки достатъчно развити киборги - умалено копие на възрастния. понеже по едно време бяха "ежедневие" имах възможност да се вгледам в паяка - наистина изродчетата са по корема му - плътно дегизирани а "майката" си ги транспортира както си иска така обаче интересното е че като ги настъпя се пръскат малките като удърна вълна на ядрена бомба хахахах. последния път имаше един - същия модел но не чисто черен а дегизиран в нещо между черно и сивкаво - беше се "скрил" до един гвоздей - първо го взехме за някаква тел ама го разконспирирахме - притиснахме му тялото без корема - като го запалихме пак малките за секунда взеха да се пръскат в различни страни ....уф прозвуча много брутално ама тия са многобройни просто и борбата с тях изисква креативност в методите хаххаха. иначе тия паяци са доста интересни - един вид са, предимно катранено черни но съм виждала и в други разцветки - имаше един в комшиите бежово - червен...кафяви но най вече черни и угоени като американска крава тъпкана с хормони и антибиотици хахахах - определено при мен има толкова бжогато билогично разнообразие от гадини които май май в дебелите книги само има. специално за въпросната черна гад на снимките които пуснах преди време новините са правили репортаж, че "уж" са рядко срещани и интересни за изследователите екземпляри ...а при мен си виреят на воля хаххахах . следващият път ще се опитам да направя снимка на въпросният "модел" паяк и ще я пусна тук ..ама сега нещо поизчезнаха " май им мина сезона..обаче има един дребосък - младок който мога да го снимам

#50 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 October 2008 - 11:12 PM

Абе какви са тея гадости.И защо трепете паячетата  :(

#51 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 25 October 2008 - 11:27 PM

каня те на гости - събери си ги и си гушкай ако искаш ..даже ако те влече може да си ги цункаш хаххах - аз ги трепя щото вкъщи няма да става пещерата на пришълеца  ;D

#52 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 October 2008 - 11:28 PM

Цитат

каня те на гости - събери си ги и си гушкай ако искаш ..даже ако те влече може да си ги цункаш хаххах - аз ги трепя щото вкъщи няма да става пещерата на пришълеца  ;D
Ама поне не ги убивай...аз много мразя да убивам паяци... тати ги пуска навън... ;D

#53 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 25 October 2008 - 11:54 PM

ами тати не е вкъщи за да ги пуска навън...и заради това си ги трепя сама че иначе жива са ме изяли хахаха  ;D ;D ;D ;D

#54 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 October 2008 - 10:46 AM

:rolleyes: Леле, Белисима, ако живеех у вас, нямаше да мога да спя.  ;D
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 26 October 2008 - 11:15 PM

;D ;D от сън спомен няма  ;D ;D е все пак ситуацията не е точно такава де - не съм заобиколена отвсякъде от паяци стоножки и гадини - обявила съм им война  ;D B) а и вече не ме плашат чак толкова както в началото. хубавото е че с настъпването на есента се покриха  ;D

#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 November 2008 - 09:06 PM

Бърррр...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   CaRrY Икона

  • Крадец на души
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1140
  • Регистрация: 18-September 08
  • Gender:Female
  • Location:софийско =)

Публикувано: 29 November 2008 - 09:13 PM

Боже аз съм мазохист. Ям си аз най-спокойно, докато не отворих тази тема.. Бррр катко всички казвате, само че аз и ядох през това време :Бляк!:

#58 Потребителят е офлайн   deliana85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 92
  • Регистрация: 03-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2008 - 11:09 PM

Цитат


Блаххххххх
Отврааааат :o Това клипче ми подейства уникално гадно,въпреки това го изгледах до края,явно и аз съм голям мазохист.Почнах да се чеша и там,където не ме сърби бррррр :o
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 30 November 2008 - 07:39 AM

Да се присъединя към всеобщото БРРРР :rolleyes: Винаги съм харесвала змиите, но с насекомите нещо не мога да си накарам съзнанието да ги приеме за "сладки" същества... е, с малки изключения като пИпИруди, тарантули, скакалци, някои гъсенички и изобщо безобидните твари с по-малко чифтове крачета... Харесвам и скорпионите, но не зная дали бих се осмелила да им се "радвам" без стъклена стена м/у нас :huh: А с тия гадове съм се срещала като дете в Бургас- едно огромно се разхождаше по улицата и устоя на опитите за премазване от страна на "смелата" част от групата в която се движехме и накрая невъзмутимо се завря под някакъв камъняк :- Виждала съм го и по тавана на стаята си (пак като дете), а вуйчо ми беше ухапан/полазен и известно време ходеше с превръзка на крака - по думите му (ако не е преувеличавал, за да ни плаши :tikva:) било ужасно болезнено :o Та така, значи сега като съм по бургаШко да се оглеждам за гадовете пък ако намеря може и бизнес да завъртя (само трябва да пусна конкурс за "ловец на сколопендри") :viking:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#60 Потребителят е офлайн   physalis alkekengi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-September 09

Публикувано: 29 September 2009 - 01:46 AM

По принцип не съм лигла,имам се за мъжко момиче,но срещата ми със Scolopendra,ме извади от контрол.След многократни опити да я убия,влезе под раклата,а после във фугите,под перваза...Бях отчаяна...Не можех да се примиря,че ще живея в апартамента си вече не сама,а с гнусна стоножка...Хрумна ми да изсипя ацетон и да проверя чувствителността на сензорите й .След секунди тя излезе и продължих да я удрям с предмети,без успешно.Добре,че имах чук под ръка.Завърших процедурата с отделяне на главата с помощта на отверка...Сега постоянно живея в страх...Господ да ме пази от подобни преживявания zz_020.gif

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни