Dog.bg Форуми : Просто споделям моя личен опит с клиника Вивавет - София

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Просто споделям моя личен опит с клиника Вивавет - София

#1 Потребителят е офлайн   feishtica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 17-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 18 June 2008 - 02:24 PM

Джени вече от няколко часа е някъде отвъд. Галих я докато я приспиваха и издъхна в ръцете ми. Беше на десет години.
Как започна всичко. Забелязах, че кърви при последното си разгонване. Учудих се, защото отдавна не кървеше при разгонване. Уплаших се, когато видях кърваво петно, след като разгонването свърши и незабавно я заведох във Вивавет, където сме клиенти от години. Поставиха й диагноза пиометра - гнойно възпаление на матката и казаха, че операцията е неотложна. Успокоих се, че е само възпаление. Не тумор. Изобщо не разбирах сложността на операцията. В невежеството си и неопитността си смятах, че Вивавет е едва ли не единствената ветеринарна клиника в София. Дори не ми и хрумна да направя това, което направих по-късно, вече след дъжд - качулка - да се разровя в Интернет за добри специалисти и да задам въпрос във форума тук.
Оперираха Джени два дни след като й поставиха диагнозата - на връх рождения ми ден. Мислех си, че най-големият проблем е упойката и ако се събуди от нея всичко ще бъде наред. Наистина представа си нямах какво се случва. Младият лекар, който я оперира, каза, че е минало успешно, с един-единствен проблем: кръвта й се съсирва трудно, което предполага някакъв проблем с черния дроб. Каза, че ще я водим ден-два на системи, след което всичко ще премине.
Тези ден-два на системи продължиха от 25. 05 до 10. 06. Често по два пъти на ден. Кучето десет дена отказваше да яде и по цял ден лежеше. А тя беше изключително жизнена до самия ден на операцията. След десетия ден започна по малко да се храни, но продължаваше да бъде много отпусната и да лежи. Непрекъснато питах на какво се дължи това. Отговорът беше "О, я вижте как подскача, това болно куче ли е?!". Слагага й системи, биеха й куп инжекции, а не й направиха никакви изследвания, докато аз не започнах да настоявам. Взеха й кръв да изследват някакви ензими ("За ваше успокоение") и много бодро ме информираха, че всичко, ама всичко си е в норма - сърце, черен дроб, бъбреци, всичко! Въпреки че аз чувах от метър разстояние нощем как блъска сърцето й. "Да, вярно, чува се на слушалки, че единият й тон е по-силен от другия, но това не е неотложен проблем."
В началото на юни кучето започна да вдига температура. Смениха антибиотика и започнаха да й бият Байтрил и Шотапен - два много силни препарата. Температурата ту идваше, ту си отиваше, пълната липса на жизненост оставаше. Накрая шефът на клиниката почна да я пита нея какво й е, че е такава вяла, пък иначе раната идеално зараснала и изобщо никакви проблеми няма. Стигнаха до мъдрия извод, че кучето е в стрес. "Защо не иска да излиза на разходка? - Ами защото си мисли, че ще я водите тук." Казаха, че няма нужда от повече антибиотици. Помолих да направят пълна кръвна картина преди да вземат подобно решение. Направиха. Добра била. Е, левкоцитите й мъъъничко повишени - 19 000. Не можело антибиотици до безкрай. Ако имало нещо, да се обадим. Довиждане, беше ми приятно.
На другата сутрин (10.06) кучето вдигна температура. Няколко дена преди това бях направила това, което трябваше да направя много по-рано. Още когато ми казаха, че трябва да се оперира - да потърся информация в Интернет. В този форум ми препоръчаха проф. Аминков. Още на десети я заведох в неговата клиника - Амивет. Той направи пълна кръвна картина и алкална фосфатаза - изследване за черния дроб, тъй като видя нещо нередно в склерите й. И хоп - изненада - левкоцитите са не 19, а 47 хиляди (при норма 14 000). Показателите на черния дроб са 20 пъти над нормата. Видя я на екограф - черният дроб беше тройно увеличен - до такава степен, че бъбреците бяха изтласкани от него. Оказа се, че не се пита кучето какво му е, а се правят изследвания. Във Вивавет я видяха на екограф само веднъж - преди операцията. Изследвания преди операцията никакви други не направиха. Въпреки че аз ги предупредих, че те самите са констатирали преди няколко години сърдечно заболяване.
Побеснях. Оказа се, че тези от Вивавет най-откровено лъжат. Отговорът на екипа на Амивет беше повече от колегиален - едва ли лъжат, вероятно имат проблем с апаратурата. За мен това не е обяснение, не мога да повярвам, че са в такова блажено неведение относно апаратурата си.
Ще попитате защо вярвам на Амивет, а не на Вивавет. Отговорът е простичък - от Амивет ти дават резултатите от изследванията на бланка на клиниката с печат и подписа на проф. Аминков. От Вивавет резултатите от първото изследване ми ги дадоха на някаква лентичка подобна на касова бележка. Без следа от името на клиниката. Резултатите от второто изследване ми ги преписаха на хвърчащо листче. Нямам нито една касова бележка от Вивавет. Ако бях по-борбен човек и бях решила да ги съдя, нямаше да мога да докажа, че кучето ми е "лекувано" там.
И така, това не е реклама на Амивет. В края на краищата проф. Аминков не успя да спаси Джени. Открих го твърде късно. Още по-малко е някаква форма на отмъщение към Вивавет. Не твърдя, че те са убили кучето ми и че то е нямало да умре, ако го бяха оперирали другаде. Може би просто дните му са били преброени. Може би в черния дроб е имало някакъв туморен процес, който се е отключил от операцията. Но ме боли от това, че попаднах на некомпетентни и непочтени хора. Както и да е, аз им простих.
Не претендирам за меродавност. Моя съседка ми каза, че във Вивавет са спасили кучето й. Тя е много доволна от тях. И вероятно има и много други кучета, спасени във Вивавет. Но нека този текст бъде обеца на ухото за всички собственици на домашни любимци, които го четат...

#2 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 18 June 2008 - 02:42 PM

Аз не съм лекар, но от личен опит зная, че колкото повече време е минало при " пиометрата" , толкова по- малки са шансовете на кучето да оцелее. Моята Точица я оперирахме веднага. Протече нещо като кръв и гной и аз на минутата я заведох на доктор и изобщо не сме правили изследване , за да се потвърди: На другият ден я оперираха и се видя, че е матката е увеличена и пълна с гной. После направихме изследванията, за да видим в какво състояние са бъбреците и черният дроб. Всичко явно беше направено на време.
Мисълта ми е, че понякога и няколко дена са от значение! А това, че не са направени изследванията както трябва- си е наистина техен пропуск!

#3 Потребителят е офлайн   feishtica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 17-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 18 June 2008 - 03:00 PM

Аз я заведох във Вивавет в деня, когато видях първото кърваво петно след разгонването...

#4 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 18 June 2008 - 04:13 PM

Значи сте реагирали на време. Но уви....

#5 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2008 - 07:24 PM

Съжалявам, и моята информация дойде късно, макар и на място.
Еххх. Не знам наистина дали човек да се кори късно или рано е завел животинката с пиометра на лекар. Аз моята Лизанка, която живя 8 години след такава операция, първо я водих на един съмнителен доктор, дето преглеждаше в един вход, той 3 дни й слага окситоцин, да изтичат гнойните секрети, след това, слава Богу, по информация от колеги, намерих чудесната клиника на д-р Попов на ул Иван Вазов и там я подготвяха още 3 дни за операцията - със системи и антибиотици, така че фактически я оперирах 10 дни след тревожната симптоматика.  И всичко мина чудесно. Късмет, съдба и всичко заедно.
Милинката душица, ще си остане в сърцето ви. 

#6 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 June 2008 - 07:45 PM

Ама... резултатите от изследванията трябва ли да се дават на собственика?  :o :o :o На мен, през миналият декември, когато бяха последните изследвания на Мишел нищо не ми дадоха, даже и листче с резултати не са показали на майка ми. Само една снимка видяхме с "увеличени брохни". Аз мислех, че резултатите трябва да си остават в клиниката.  :o :o :o :huh:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2008 - 07:51 PM

Цитат

Ама... резултатите от изследванията трябва ли да се дават на собственика?  :o :o :o На мен, през миналият декември, когато бяха последните изследвания на Мишел нищо не ми дадоха, даже и листче с резултати не са показали на майка ми. Само една снимка видяхме с "увеличени брохни". Аз мислех, че резултатите трябва да си остават в клиниката.  :o :o :o :huh:
Разбира се,че се дават на собственика,той е платил за тях и е редно да ги притежава.
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#8 Потребителят е офлайн   feishtica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 17-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 18 June 2008 - 08:08 PM

Цитат

Съжалявам, и моята информация дойде късно, макар и на място.
Еххх. Не знам наистина дали човек да се кори късно или рано е завел животинката с пиометра на лекар. Аз моята Лизанка, която живя 8 години след такава операция, първо я водих на един съмнителен доктор, дето преглеждаше в един вход, той 3 дни й слага окситоцин, да изтичат гнойните секрети, след това, слава Богу, по информация от колеги, намерих чудесната клиника на д-р Попов на ул Иван Вазов и там я подготвяха още 3 дни за операцията - със системи и антибиотици, така че фактически я оперирах 10 дни след тревожната симптоматика.  И всичко мина чудесно. Късмет, съдба и всичко заедно.
Милинката душица, ще си остане в сърцето ви. 

Вашата информация дойде късно, защото аз късно се сетих да запитам...
Ще бъде в сърцето ми и в паметта ми докато имам сърце и памет. :)

#9 Потребителят е офлайн   feishtica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 17-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 18 June 2008 - 08:12 PM

Цитат

Ама... резултатите от изследванията трябва ли да се дават на собственика?  :o :o :o На мен, през миналият декември, когато бяха последните изследвания на Мишел нищо не ми дадоха, даже и листче с резултати не са показали на майка ми. Само една снимка видяхме с "увеличени брохни". Аз мислех, че резултатите трябва да си остават в клиниката.  :o :o :o :huh:


Явно зависи от клиниката. За да не утежнявам с допълнителни подробности и без това предългия си разказ, пропуснах да спомена, че преди проф. Аминков ходих и до "Син кръст". Там също направиха пълна кръвна картина и ми дадоха изследванията на бланка на клиниката. Резултатите от изследванията горе-долу се препокриха с резултатите, които ми даде проф. Аминков седмица по-късно.

#10 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 June 2008 - 08:21 PM

Май май... само на мен не са дали.  :angry:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 June 2008 - 10:57 AM

Фейщица, много съжалявам за загубата ви... Историята е тъжна и отчайваща. ВиваВет е място, където никога не бих завела кучето си втори път. Преди години направих грешката да се възползвам от рентгенографските им услуги и останах зашеметена от липсата на какъвто и да е професионализъм, интерес и хигиена във въпросното предприятие. Пожелавам ви от все сърце да преодолеете мъката по-бързо и да останете със сърце пълно с добри спомени за вашето куче.

ПП Лоунсъм, много адекватни коментари в темата, в която се разказва за починало поради небрежност кученце...  :huh:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 June 2008 - 12:12 PM

Съчувствам ти
като човек, който знае какво е да изгубиш,
като човек, който знае какво е да си ядосан заради некомпетентносста на други,
като човек, който знае  какво е да държиш любимото животно в ръцете си и да го увеляваш че вс е наред докато живота му бива угасен !!!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#13 Потребителят е офлайн   feishtica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 17-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 19 June 2008 - 12:24 PM

Много благодаря за съчувствието и разбирането, Инсълт. :)
Модераторът на един друг форум ми каза, че се опитвам да стоваря собствената си вина, че не съм направила всичко възможно, върху Вивавет и изтри темата ми.

Цитат

Фейщица, много съжалявам за загубата ви... Историята е тъжна и отчайваща. ВиваВет е място, където никога не бих завела кучето си втори път. Преди години направих грешката да се възползвам от рентгенографските им услуги и останах зашеметена от липсата на какъвто и да е професионализъм, интерес и хигиена във въпросното предприятие. Пожелавам ви от все сърце да преодолеете мъката по-бързо и да останете със сърце пълно с добри спомени за вашето куче.

ПП Лоунсъм, много адекватни коментари в темата, в която се разказва за починало поради небрежност кученце...  :huh:


#14 Потребителят е офлайн   feishtica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 17-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 19 June 2008 - 12:27 PM

Цитат

Съчувствам ти
като човек, който знае какво е да изгубиш,
като човек, който знае какво е да си ядосан заради некомпетентносста на други,
като човек, който знае  какво е да държиш любимото животно в ръцете си и да го увеляваш че вс е наред докато живота му бива угасен !!!


Благодаря ти! Силни думи. Плача.

#15 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 June 2008 - 12:40 PM

И аз не бих препоръчала Вивавет.
Преди 12 години заради тяхната нехайност Абра умря, докато я лекуваха за стомашно разстройство и й биеха витамини. Докато се усетим да сменим лекарите, защото тези отричаха, че може да е друго, защото кучето е ваксинирано при тях/по някаква странна схема, разбрах в последствие/ ... стана твърде късно. Не можахме да я спасим. Тя умря от гана и парвовироза едновременно/поне така твърдеше лекаря, който се опита да я спаси.
Чувала съм и други неприятни неща - например за рентгенова снимка - немска овчарка ражда 3 кученца/малко преждевременно/ и спира. Водят я за рентгенова снимка да видят още колко има/по онова време нямаше ехографи за кучета/ от клиниката казват, че има още 1, а кучето роди още 5. Кученцата измряха. Имаше бруцелоза, но нямаше кой да предположи това. Разбра се доста по късно, по-друг повод ...
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Didka_puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 366
  • Регистрация: 13-May 08
  • Location:Варна

Публикувано: 19 June 2008 - 12:42 PM

feishtica, прочетох историята ти, разплаках се бурно, затворих сайта, после пак го отворих- беше ме страх да не заплача отново. И сега плача- съжелявам за загубата ти, дано никога повече не изживееш такава болка, дано Джени почива в мир!

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 June 2008 - 12:46 PM

Моя опит с тази клиника е преди доста години направиха 4  рентгенови снимки. Просто първата не ставаше за нищо, на втората кучето не било легнало както трябва, третата не се разичтала също. Четвъртата се получи горе-долу. Накраха ме (защо го направих незнам) да платя и 4-те снимки. По-големия проблем беше, че кучето беше нюф с асцид - голямо куче с огромен корем, пълен с течност, едва дишащо, а аз 4 пъти трябваше да го катеря на масата и държа, докато го снимат.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   feishtica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 17-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 19 June 2008 - 02:12 PM

Цитат

feishtica, прочетох историята ти, разплаках се бурно, затворих сайта, после пак го отворих- беше ме страх да не заплача отново. И сега плача- съжелявам за загубата ти, дано никога повече не изживееш такава болка, дано Джени почива в мир!


Ти пък ме накара да се усмихна за първи път от евтаназията насам с бурното си разплакване не само заради симпатичния израз, а и защото и аз съм същата - емоционална такава една и на всичко плача. :)
Благодаря на всички за съчувствието и добрите думи. Написах всичко това като предупреждение, не за да прося симпатия, но вашите отговори ме стоплиха и сега се чувствам по-малко сама в мъката си. :)

#19 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 19 June 2008 - 02:39 PM

feishtica, съжалявам много за загубата на любимото ви момиче! С вас сме и преживяваме огромната ви мъка.
И ние сме ползвали "услугите" на Вивавет. Пълна безотговорност по отношение на хигиена, апаратура, отношение. Освен всичките проблеми на кучето, след тяхна снимка ми казаха, че ще окуцее. Слава богу, поради моята упоритост и непрекъснато съмнение, потърсихме и друго мнение. Повече не се върнахме там, не искам и да се връщам. За съжаление, такива случаи на мен ми действат много отчайващо, по отношение на професионализма на определени българските ветеринарни лекари.

#20 Потребителят е офлайн   Didka_puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 366
  • Регистрация: 13-May 08
  • Location:Варна

Публикувано: 19 June 2008 - 04:05 PM

Цитат

Ти пък ме накара да се усмихна за първи път от евтаназията насам с бурното си разплакване не само заради симпатичния израз, а и защото и аз съм същата - емоционална такава една и на всичко плача. :)
Благодаря на всички за съчувствието и добрите думи. Написах всичко това като предупреждение, не за да прося симпатия, но вашите отговори ме стоплиха и сега се чувствам по-малко сама в мъката си. :)

(F)

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни