Dog.bg Форуми : Мама инвалид с четирите си малки бебета. Моля помогнете!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Мама инвалид с четирите си малки бебета. Моля помогнете!!!

#1 Потребителят е офлайн   Emma-arbg Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-February 08

Публикувано: 26 June 2008 - 01:31 PM

Преди около месец и половина ми се обадиха от село Първомайци, което се намира до Горна Оряховица, съответно сравнително близо до Велико Търново, че гледали куче инвалид, което е бременно, дали не сме можели да я приберем някъде, защото я гледали в някакъв гараж от училище в Първомайци и като свършела учебната година, нямало кой да се грижи за него, съответно да сме я вземели и да я кастрираме, че нямало кой да гледа бебетата. Оказа се,че кучето е било блъснато един месец преди да ни се обадят, когато кучето било разгонено, ама целият този месец не могли да се наканят да го заведат на ветеринар...  :o Съответно ние да го кастрираме, не можали да се сетят да звъннат когато "Четири лапи" бяха във ВТ, че имаха и кола и можеше да се заведе на вет. Иначе много си го обичали, гледали си го от бебе, много добре се грижели за него, ама до юли месец да сме измислили къде да го приберем. При което аз меко казано побеснях, защото как може да гледат блъснато куче, бременно при това, без изобщо да го заведат на вет веднага! И ние се забавихме още цели 10 дена докато намерим кола, накрая едно момиче и една ветеринарка от Горна го заведоха на рентген и ветеринарката каза, че имало съчма в гръбначния стълб, тоест хич не е блъскано от кола, и не е бременно, просто е надебеляло поради обездвижване. Тръгнахме по ветеринари във Вт със снимките, за да решим какво да правим с животното. Съответно то си седеше в Първомайци. Едни ветеринари казаха, директно да го приспим, че нямало шанс дори и с операция да се оправи и само се мъчи. Другите ветеринари, при които отидохме, също бяха доста скептично настроени, но поискаха да го прегледат първо лично преди да си кажат думата. Айде още 5 дена мотане докато успеем да го заведем на вет, като един ден преди да го закараме, ми се обадиха по телефона, че кучето родило 6 кученца... Милата как е раждала с тая съчма не я знам, но няколко часа след раждането умрели 2 ку4енца и сега са 4. При ветеринаря - както много добре го гледаха, така се оказа, че кучето е с бълхи и ...ТЕНИЯ! Отделно целите крачета в рани и никакъв шанс да се оправи. Ветеринарят натъпка кучето с лекарства и препарати за обезпаразитяване и каза да почакаме да поотраснат малко кученцата и после да я приспим. Кученцата са вече на месец и малко отгоре. Разбрахме се вече с един ветеринар за другата седмица да отидем да я приспим директно в селото, за да не я тръскаме по пътищата милата, но кученцата остават на улицата.  :'( :'( :'( И не стига, че ще ходим да убием майка им, ами и тях да оставим на улицата... Естествено повечето са претъпкани с кучета и котета и няма кой да ги подслони дори временно. Ако случайно някой реши, че може да прибере някое поне временно, моля да ни се обади : 0887234239 или animal.rights.bg@hotmail.com . Аз лично мислех и за вариант да питаме в един голям зоомагазин във Вт дали могат да преберат поне 1-2 паленца. Преди време бяха взели така 4 кученца и им бяха сложили табелка, че се подаряват и ги гледаха доста добре. Пак не е най-добрият вариант, но поне няма да са на улицата. Но дано намерим някой да ги приюти временно все пак. 

#2 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 26 June 2008 - 02:07 PM

Покъртителна  история ......
Не зная какво да кажа, всичко ми се сви - нали и ние си имаме едно инвалидче вкъщи  :'(  но не ни минава и мисъл да го приспим, само защото не може да ходи. Разхождаме го със специална количка, дори тича с нея. Имам една приспособена количка "по-стар модел", мога да я подаря, ако изявите желание и има кой да я закара (в София съм).
Еех, мъка ми е, че и на малките не мога да помогна! Ако може, сложете техни снимки, поне те да имат някакъв шанс да ги пожелае някой.
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#3 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 26 June 2008 - 02:25 PM

Много народ има заслуга за тази развръзка "загрижени" хорица дето не можали да се наканят..., едни "кадърни" ветеринари,пък после други... Как да не му стане гадно на човек като чете нещо подобно.
Късмет Ема,пожелавам ти го, дано се справите!  :palec:


#4 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2008 - 03:58 PM

Евтаназията е единственото правилно ре6ение и наи-доброто за ку4ето. Успех с малките.

#5 Потребителят е офлайн   Emma-arbg Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-February 08

Публикувано: 29 June 2008 - 06:48 AM

Anelia, благодаря ти за милото предложение за количката. За съжаление на милото кученце няма да му се наложи да използва количка  :'( . Преди няколко месеца ми се наложи да гледам мъничко кученце инвалид. Имаше доста ветеринари, които казаха, че е по-добре да се евтаназира, имаше и няколко, които казаха, че може и пък да се оправи. Аз, нали съм инат, как ще я евтаназирам, ще си я гледам, тя ще се оправи. Да ама НЕ. Както си мислех, че се подобрява, така един хубав ден си и умря и кой знае в какви мъки е умряла, защото аз реших, че ще я гледам и ще е добре... А при този случай дори няма кой да я прибере да я гледа, защото всички, които имат сърце да го направят, са претъпкани вече с кучета и котета, както навсякъде в БГ. Ветеринарите казаха, че съчмата е заседнала на много лошо място и не може да се оправи. В това и състояние най-лошото би било да го оставим на улицата. За съжаление в случая евтаназията е най-доброто решение. А кученцата - дано имат късмет милите, че на един ден да останат и без мама, и без храна, и без закрила... много им става  :'(

#6 Потребителят е офлайн   Emma-arbg Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-February 08

Публикувано: 03 July 2008 - 07:14 AM

Лоши новини... Историята стана още по-гадна. Във вторник успяхме да уредим място за паленцата в един голям зоомагазин във Велико Търново, където лично се уверих, че гледат добре кученцата там. Вчера се обаждаме да се уговорим нещо с жената, която ни се обади за блъснатата мама и тя ни сервира, че и майката и 4-те кученца са умрели преди 1 ден! Много ми е интересно как така наведнъж са умрели всички! И най-отвратителното: били намерили по парализираните крака на мамата червеи още докато е жива! Ами той ветеринарят им даде едно лекарство да мажат раните по крачетата, за да не тръгнат червеи ама толкова са ги и гледали!  Просто са я оставили да я изядат жива паразитите! И при все, че председателката ни всеки ден е звъняла да им напомня да й мажат раните и ако видят, че се влошава, веднага да ни се обадят да заведем вет на място да я евтаназира, за да не се мъчи. И накрая жената ни изтърсва: " Ми то по-добре, че стана така да си умре от естествена смърт, че иначе си слагахме грях на душата. Пък и сега цялото семейство са заедно!" Интересно, а не си ли слагаш грях на душата да оставиш едно същество да го изядат паразитите и да умре в адски мъки?! А не се знае дали малките не са умрели от липса на вода и храна, защото като гледам как са се грижили за майката... Аман от хора, които "обичат" животните! :'(


Aко автора на темата поиска - тя може да бъде отворена отново (пишете  ми на лс).
мод


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни