Dog.bg Форуми : Въпрос

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос

#41 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 29 June 2005 - 04:45 PM

...И в този ред на мисли---Jadi ,ти собственик ли си на ЗОО-БОРСА-да или-не??? s)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#42 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 June 2005 - 05:22 PM

Jadi:)
http://nffe.hit.bg
Тук има информация, а ако искаш ми пиши лично да ти обясня как да станеш наш член, за да получаваш и помощта ни и по-нататък и по-задълбочено!:)
Успех! c)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#43 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 June 2005 - 06:43 PM

Цитат

...И в този ред на мисли---Jadi ,ти собственик ли си на ЗОО-БОРСА-да или-не??? s)

Да, аз съм собственик на зооборса, никога не съм го крила! a) И в същото време съм собственичка на две персийски котки (Лео и Амира) и един папагал жако (Жади), които много си обичам и ми е приятно да говоря тук за тях, както и да задавам въпроси свързани с отглеждането им. Ако не съм добре дошла, няма проблем, веднага ще спра да пиша тук, ако това е нещо като частен клуб, забранен за собственици на зооборси, зоомагазини, и за всеки който през живота си е дръзнал да пусне обява за продажба на котета например!

#44 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 29 June 2005 - 07:23 PM

Jadi, абсолиутно си права за едно--всеки има право да прави това,което иска...Тук идеиата е друга-да го прави по правилата!
Това не е 4астен вапрос и не касае ли4но теб или друг-използвах го като отправна то4ка--за6тото ,докато хората не се нау4ат,4е си има правила и те триабва да се спазват-6те продалжават да се продават животни "на килограм" и "на килограм" да се произвеждат непородни екземплиари...
Вапросат не е в това каде и как продава6 ,а-КАКВО ПРОДАВА6 и...лаже6 ли хората-купува4и или-не!?
Надиавам се искрено да си ме разбрала правилно и...да спазва6 правилата на сериозните организатсии-така,както е редно!Благодариа за разбирането предварително!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#45 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 29 June 2005 - 07:26 PM

Цитат

Цитат

A тази котка, синьо-кремавата, която си показала, направо е плачевно, че се използва за разплод като "чистокръвна персийка", защото е минала и заминала оттам. А бебетата и с родословия и без родословия...едва ли ще са хубави, а и родословия не знам за какво биха им били нужни, а видях в обявата им, че ги обявяват за "най-хубавите и признати навсякъде"...леле майко:(

Много ми е интересно да обиасни6---ти какво разбира6 под "4истoкравно" животно???!!! n) ...За6тото и ти обиавиава6 то4но като такива своите котета за продажба,а много добре знае6,4е НЕ СА...или както казва старата БГ поговорка: "Крадетса вика:Дражте крадетса!"... n)
Бреи...какав "позор" за БГ фелинологииата,4е именно такива като теб са нежелани там...Каде триабва6е да се смeeм??? s)

А ти откъде знаеш какви са моите котенца? Виждала ли си ги?

#46 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 June 2005 - 08:29 PM

Цитат

Да, аз съм собственик на зооборса, никога не съм го крила! a) И в същото време съм собственичка на две персийски котки (Лео и Амира) и един папагал жако (Жади), които много си обичам и ми е приятно да говоря тук за тях, както и да задавам въпроси свързани с отглеждането им. Ако не съм добре дошла, няма проблем, веднага ще спра да пиша тук, ако това е нещо като частен клуб, забранен за собственици на зооборси, зоомагазини, и за всеки който през живота си е дръзнал да пусне обява за продажба на котета например!

Jadi, НЕ се засягай, моля... Реакцията не е наистина много положителна, НО...не лично към теб!!! Просто...повечето твои колеги си позволяват съвсем безконтролно развъждане, без спазване на правила, без съобразяване с нищо... Продават какво ли не за какво ли не!!! Издават си дори родословия (или фаршифицират такива!, или внасят с фалшиви родословия!) Уви...това се случва в България...:(
ИСКРЕНО се надявам ти да не си в това число!!!:))) Затова ти отделям толкова внимание, защото виждам с колко любов и радост те изпълва новото ти котенце, защото пишеш че имаш желание да работиш по правилата и...се надявам така и да направиш!:) И защото гледаш (поне така изглежда) на породата като нещо, което си заслужава да се работи за него!:)
Стискам палци за теб и те очакваме!!!:)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#47 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2005 - 09:18 PM

По темата, моля !
Това не е форум за лични нападки, а за дискутиране на въпроси, свързани с котки !!!
Добре дошли са всички, които се интересуват от фелинология.
За изясняване на лични отношения - използвайте опцията на личните съобщения.
Личните нападки м/у форумниците НЕ интересуват никого!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#48 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 June 2005 - 10:12 PM

Цитат

Jadi, НЕ се засягай, моля... Реакцията не е наистина много положителна, НО...не лично към теб!!! Просто...повечето твои колеги си позволяват съвсем безконтролно развъждане, без спазване на правила, без съобразяване с нищо... Продават какво ли не за какво ли не!!! Издават си дори родословия (или фаршифицират такива!, или внасят с фалшиви родословия!) Уви...това се случва в България...:(
ИСКРЕНО се надявам ти да не си в това число!!!:))) Затова ти отделям толкова внимание, защото виждам с колко любов и радост те изпълва новото ти котенце, защото пишеш че имаш желание да работиш по правилата и...се надявам така и да направиш!:) И защото гледаш (поне така изглежда) на породата като нещо, което си заслужава да се работи за него!:)
Стискам палци за теб и те очакваме!!!:)

Лично аз никога не съм развъждала котки. Котарака ми е на 12 месеца, а котката на 50 дни, така че все още не съм успяла с нищо да допринеса за "безконтролното развъждане". Да, продавала съм персийчета без родословие, за такива каквито са "персийчета без родословие". Не съм лъгала никого че са родословни или че ще станат бъдещи шампиони. Какво може да се продаде на човек който търси "пухкаво коте до 100 лв" ? Да не говориме че има хора които направо идват и си казват че търсят "класическо персийче" защото не им харесвали "тези сплесканите"! l) А за моите котета, наистина ми се иска да постигна нещо с тях и да започна да работя по правилата.

#49 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 29 June 2005 - 10:21 PM

Цитат

По темата, моля !
Това не е форум за лични нападки, а за дискутиране на въпроси, свързани с котки !!!
Добре дошли са всички, които се интересуват от фелинология.
За изясняване на лични отношения - използвайте опцията на личните съобщения.
Личните нападки м/у форумниците НЕ интересуват никого!!

Yona,не искам да изпадам в спор с теб,но за какви "ли4ни нападки" говори6?!Нима за тебе не е "ли4но" като развад4ик тема като тази--4е вапросната г-жа предлага котета без родословие за "4истокравни"...?!Изненадва6 ме с реактсииата си,за6тото именно ти преди време публикува подобна обиава пред нас-форумнитсите...
п.с.ни6то ли4но-става вапрос за принтсипа!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#50 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 29 June 2005 - 10:25 PM

А...NETCAT изоб6то ниама да удостоиа с отговор--за6тото е наи-малкото обидно да ми задава такав вапрос,след като сама е признала,4е котетата и НИАМАТ родословииа!!!
Jadi-ако си искрена в намеренииата си--успех от сартсе!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#51 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2005 - 10:38 PM

Мисля, че спорът, който се води е едно безумие. За качеството на една котка може да съди само ескперт оценител. Понятия шоу, брийд и пет клас са терминология на развъдчиците и изразяват разбирането на селекционера за качеството на предлаганото коте. Доколко то отговаря на стандарта и какви са слабите и силните страни на животното може да стане ясно, след като то бъде оценено от съдия в конкуренция с други котки и следващата стъпка е доказването му като производител.
Отново апелирам да се спазва добрия тон във форума. С разправии проблемите няма да се решат, а напротив ще се задълбае в завърти в порочен кръг, от който излизане няма и дивиденти печелят хитрите хора.
Истината се ражда в дискусия, в която се спазват правилата за общуване.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#52 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 29 June 2005 - 10:42 PM

Цитат

А...NETCAT изоб6то ниама да удостоиа с отговор--за6тото е наи-малкото обидно да ми задава такав вапрос,след като сама е признала,4е котетата и НИАМАТ родословииа!!!
Jadi-ако си искрена в намеренииата си--успех от сартсе!!!

ВСИЧКИТЕ ми котки ИМАТ родословия! Таткото, който НЕ е мой котарак, може и да няма издадено родословие, но това е не защото няма или не го заслужава, а защото не му е издадено такова. А самия той си е невероятна котка - можеш да го видиш на есенната изложба и тогава да приказваш. А за моите котки и дума не искам да чуя от твоята уста - ще говориш когато ги видиш, става ли?

#53 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 June 2005 - 12:07 AM

Цитат

Цитат

А...NETCAT изоб6то ниама да удостоиа с отговор--за6тото е наи-малкото обидно да ми задава такав вапрос,след като сама е признала,4е котетата и НИАМАТ родословииа!!!
Jadi-ако си искрена в намеренииата си--успех от сартсе!!!

ВСИЧКИТЕ ми котки ИМАТ родословия! Таткото, който НЕ е мой котарак, може и да няма издадено родословие, но това е не защото няма или не го заслужава, а защото не му е издадено такова. А самия той си е невероятна котка - можеш да го видиш на есенната изложба и тогава да приказваш. А за моите котки и дума не искам да чуя от твоята уста - ще говориш когато ги видиш, става ли?

Става---както и това,4е не говориа за котките ти като такива,а за техните документи и за това,4е тиахната 4истопородност триабва да баде доказана 4рез отcенка,коиато не аз,и не ти,и не ниакои друг,а...садииа на изложба може да даде!...Толкова-не сам обиждала котките ти ,нито пак теб самата...и не може6 да го отре4е6,ок.?!Da-иронииа и критика има6е,но не и обиди като тези,които ти използва6...Както и да е-с4итам разговора за приклиу4ен тук,на тази странитса!6те се радвам да покаже6 родословииата на тези котета!
п.с не разбрах как така "таткото"-котарак ниама издадено родословие,пак 6те у4аства на изложбата?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#54 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 30 June 2005 - 08:17 AM

Искаш родословия значи, в България ли си? Ако си си дошла обади ми се - ще те поканя да ми дойдеш на гости - и котките ми ще видиш и родословията. Единственото родословие, в което нещо може да не е така, както се очаква би могло да бъде това издадено от НФФе, защото не се е случвало веднъж с родословия от тях.
За таткото - ами, таткото си го харесах въпреки, че няма родословие (защо няма - не са сметнали за нужно да платят 50$ за него, когато са го купували), но това по никакъв начин не го прави лоша котка, още повече пък котарак с неговите качества. Ще се яви на изложбата като начинаещ, и ако се представи добре (отличен 1 мисля, че беше), а според мен несъмнено ще се справи, стига да обърнат малко повече внимание на грууминга му влиза в групата на "породистите" животни. Котарака е син арлекин - като го видиш ще разбереш защо съм го избрала (ако научи вече персийския стандарт). А и още повече, че не е българска котка, а украинска. Ако не знаеш - има да гоним техните годииини...годиини още и вероятно пак няма да ги стигнем в отношение качество и степен на породистост.

#55 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 08:59 AM

Цитат

Yona,не искам да изпадам в спор с теб,но за какви "ли4ни нападки" говори6?!Нима за тебе не е "ли4но" като развад4ик тема като тази--4е вапросната г-жа предлага котета без родословие за "4истокравни"...?!Изненадва6 ме с реактсииата си,за6тото именно ти преди време публикува подобна обиава пред нас-форумнитсите...
п.с.ни6то ли4но-става вапрос за принтсипа!

Няма спор. Това беше "изпреварваща" молба към форумниците, предвид това, което започна да се оформя и в крайна сметка се оформи по друга тема в този форум. И тъй като вчера ме засипаха технически проблеми, просто исках да изпреваря постването на евентуални лични нападки.
Едно нещо не мога да разбера - има тема, задават се въпроси и след, например 3-4 мнения, нещата се извръщат в "странна" посока и се дава воля на лични обиди, нападки и заплахи. Не мога да повярвам, че на толкова много хора им липсват елементарните първи 7 години bl) bl) ?! Да не би да става дума за поредния "балкански синдром"? Посещавам и много други форуми (чуждоезични) по най-различни въпроси и честно и искрено споделям с всички вас, там никога не съм била свидетел на подобно чудо каквото почти винаги се вихри из бг форумите... Там хората кротко си хортуват, разменят мнения, дават съвети - толкова много неща можеш да научиш, защо при нас това да не може да бъде така?? bl)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#56 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 June 2005 - 03:37 PM

Цитат

Искаш родословия значи, в България ли си? Ако си си дошла обади ми се - ще те поканя да ми дойдеш на гости - и котките ми ще видиш и родословията. Единственото родословие, в което нещо може да не е така, както се очаква би могло да бъде това издадено от НФФе, защото не се е случвало веднъж с родословия от тях.
За таткото - ами, таткото си го харесах въпреки, че няма родословие (защо няма - не са сметнали за нужно да платят 50$ за него, когато са го купували), но това по никакъв начин не го прави лоша котка, още повече пък котарак с неговите качества. Ще се яви на изложбата като начинаещ, и ако се представи добре (отличен 1 мисля, че беше), а според мен несъмнено ще се справи, стига да обърнат малко повече внимание на грууминга му влиза в групата на "породистите" животни. Котарака е син арлекин - като го видиш ще разбереш защо съм го избрала (ако научи вече персийския стандарт). А и още повече, че не е българска котка, а украинска. Ако не знаеш - има да гоним техните годииини...годиини още и вероятно пак няма да ги стигнем в отношение качество и степен на породистост.

Netcat,не мога да разбера- парво-не6то ли4но ли има6 кам мен и второ-за6то си мисли6 и си убедена,4е аз не знам "персиискииа стандарт"!Та ти дори не ме познава6...а си толкова убедена...Ако не6то ли4но иска6 да ми саоб6тава6-имам емаил-не 4е даржа,но...
За НФФЕ-пак говори6 не6та неконкретни:уто4ни какво има6 предвид,за6тото така думите ти зву4ат безпо4вено и обидно!
За вапроснииа котарак-не е бил о6те на изложба за отсенка,т.е.-не е полу4ил такава...а ве4е има малки от него,които се предлагат на новите им стопани!Ами именно,на тези нови стопани-какво 6те им баде обиаснено: да си 4акат ли или-не6то друго!?И все пак-ако този котарак не полу4и това,което о4аква6(не го пожелавам,естествено!)-тогава какво?!...
БГ фелинологииата ,според мен,не се састезава с другите-и не това е тселта!Ако пове4е хора правиат това,което е редно-ниама и да се налага да догонва другите!...
п.с.И пак ти уто4ниавам-запозната сам много пове4е,отколкото о4аква6 и с работата на отли4ните руски развад4итси,и с други европеиски,и с много американски--ниакои от вапросите,които задавам тук,не бива да те подвеждат,както може би е станало...Но,в краина сметка-мисли ,каквото си иска6-не ти си моиат проблем и аз не искам да бада твоиат!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#57 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 June 2005 - 03:54 PM

Yona,това ,което 6те кажа ,може и да е за друга тема,но е вав вразка с твоите наблиуденииа!6те разкажа как стоиат принтсипно и конкретно не6тата тук-в USA!Вси4ки,абсолиутно вси4ки развад4итси спазват едни и са6ти принтсипи:
1.За да си развад4ик,триабва да има6 развадник--това гарантира не само на развадника,но и на купува4а много права:
-развад4икат дава гарантсииа за всиако произведено от него коте и ако се окаже на ниакоиа изложба,4е това животно не е онова,за което е продадено---тежко му и горко му!!!
-развад4икат продава котетата си ,едва когато са навар6или поне 4 месе4на вазраст-с вси4ки подлежа6ти документи,абсолиутно вси4ки!
-ако котето е пет клас-задалжително се подписва договор за кастратсииа(ако и ве4е не е кастрирано!)-ина4е,тежко ти и горко ти на тебе,като купува4!!!
-има регламентирана тсена за котетата show клас-това пак е политика на самата организатсииа,на клубовете и на развад4итсите!
мога да изброиавам и о6те и о6те,но...мислиа 4е стана иасно какво имам предвид!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#58 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 07:03 PM

Цитат

относно : ... принтсипно и конкретно не6тата тук - в USA - Вси4ки,абсолиутно вси4ки развад4итси спазват едни и са6ти принтсипи...

Накратко аз съм за:
1 - това е така!
- принципно съм съгласна, обаче бих поспорила - защото развъдчикът го дава примерно като шоу класа, обаче новият стопанин не го гледа както трябва и не му осигурява това, което задължително трябва за да расте и се развива животното като такова (аз препоръчвам примерно Р.К. като храна, обаче той решил да му дава П. по-ниско качество храна, защото така му отърва финансово, или не предлага изобщо пресни продукти, защото го мързи, или дава на котката сладки бисквити и бишкоти, щото решил, че на нея й се услажда, или пък спестява добавки - хранителни- и витамини, защото смята, че няма нужда и да не изброявам повече, нали. Въпреки, че аз искам да продам котето с договор, той твърди, че знае всичко, грабва договора, все едно му подава салфетка, вероятно въобще не се запознава с него, въпреки че сме го разгледали и го... загубва! Хайде пък да видя когато след година или две котето (ако всичко друго е наред!) няма да отговаря по разбираеми причини на това, за което го е взел... нека да ми дойде само! Изрично повтарям до втръсване - конкретно за мен - британецът не трябва да се запложда преди да е навършил 1,5 - 2 г. възраст, той пуснал котката още при първото разгонване на 8-9 месеца и какво очаква да се получи... дребна била останала, аз каква вина имам??? Нека да ми дойде...
- 4 месеца - това е така! или поне задължително навършили 2 месеца! А какво да кажем, ако членове на федерацията ги продават на 50 дни ?!?!?! Да, с всички документи! Не съм привърженик на теорията - нека да го вземат, а родословието по-късно! Не и с малки изключения не съм допускала това да става, освен в случаите когато по независещи от мен причини родословието не е налице, защото аз не издавам родословия.
- кастрация за пет-клас - абсолютно да и аз съм да бъде така. И то не с договор за кастрация, като същата е оставена на доброто намерение на новия собственик, а по възможност преди котето да се озове в неговите ръце, в противен случай да се контролира задължително и абсолютно стриктно дали е направено!!!
- регламентирана цена - за това точно се боря, ама ела тук да се бориш с вятърни мелници, да видя колко ще издържиш. Аз обаче не се предавам, а колко ядове имам с това, колко сълзи лея, колко клетви изричам...

Та така.
Обаче в каква връзка обсъдихме това - нещо не разбрах. s) n)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#59 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 07:07 PM

м/у другото, tsveti ти можеш да създаваш нова тема когато прецениш, че въпросите които ще се обсъждат са повече и не се обхващат от тези теми, които съществуват или са вече създадени.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#60 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 June 2005 - 10:08 PM

Как в каква-ами по повод правилата,принтсипите и 4е,когато ниакои е ре6ил да разважда и предлага,тои триабва да ги спазва!Да осигуриава вси4ки необходими документи на животното,о6те преди да го е предложил за продажба-и да не стоиат новите му собственитси в "трепетно"о4акване ниакои ден и тиах да полу4ат,ако изоб6то ги полу4ат!Да може да гарантира,4е онова ,което продава е то4но това,за което го представиа!
Когато казах това за клас животно-ниамах предвид,4е развад4икат може да баде отговорен за по-натата6ните грижи за животното--естествено!Хаиде 6те говориа о6те по-конкретно(актуално за tuk): ако развад4ик ти продаде коте Breed на тсена за Show и тази "гре6ка"се изиасни на една изложба-тогава много,много ло6о го 4ака вапроснииа!А какво остава пак за pet?!...В БГ оба4е именно pet клас животни се предлагат на тсени за Breed или Show...
В USA дори и да е pet клас,животното има регистратсииа,4ип-само родословието може по желание-или да го има6 или-не,ако не иcка6 такова за този клас животно, не те задалжават!Но -посмеи само да пусне6 за разплод това животно,ако не си го кастрирал...колко глоби има да плати6-свиат да ти се завие!!!Оба4е в БГ-на много хора не им "барка6"в джоба и от там идва белиата!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни