Dog.bg Форуми : Въпрос

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос

#61 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 June 2005 - 10:14 PM

п.с Ако 4ленове на организатсииата продават котета на такава вазраст(50 дни,4е и по-малко!)---каде е тогава намесата на тази организатсииа или по-то4но: За6то тиа не реагира адекватно-с глоби,да ре4ем?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#62 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 10:57 PM

мечта: Цвети да се върне някой ден в БГ и да реши да стане член на НФФе и да я видя как ще се бори срещу зидани стени, не съградени от кал и слама, защото е значително по-трудно !!!
Та аз се чудех, защото този въпрос трябваше да се зададе в другата тема, но няма значение, ще взема да поразместя постингите когато ми остане малко свободно време.
Та нали и аз там (в другата тема, в отговор на Манус) казвах, че е толкоооова трудно да се бориш срещу "закоравяли" принципи, които еднолично може би, се възприемат от някои за единствено правилни, верни и валидни. Точно това бих искала да променя, разбира се когато има основание за това, не просто така от случайно хрумване, защото всичко търпи развитие, да не би именно тези т.н. принципи, които визирам, да не се подават на промени, налагани от самото развитие на нещата. Уви, обаче, моите опити да се променят нещата или поне да се "облекат със задължителност" към всички се тълкуват като проява на инат от моя страна, като невъзможност за общуване, като липса на възпитание и ... като какво ли още не.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#63 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 10:58 PM

Цитат

п.с Ако 4ленове на организатсииата продават котета на такава вазраст(50 дни,4е и по-малко!)---каде е тогава намесата на тази организатсииа или по-то4но: За6то тиа не реагира адекватно-с глоби,да ре4ем?!

И аз питам защо ???
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#64 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 June 2005 - 11:03 PM

Не ниакои ден...по-скоро,отколкото о4аква6!И не е ме4та-аз 6те бада 4лен на НФФЕ!От зидани стени не се пла6а-бутам ги успе6но досега,калена сам достата4но!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#65 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 June 2005 - 11:05 PM

Цитат

Цитат

п.с Ако 4ленове на организатсииата продават котета на такава вазраст(50 дни,4е и по-малко!)---каде е тогава намесата на тази организатсииа или по-то4но: За6то тиа не реагира адекватно-с глоби,да ре4ем?!

И аз питам защо ???

Кам кои да задам вапроса и каде,за да полу4а конкретен отговор!?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#66 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 11:13 PM

ми аз всъщност нищо конкретно не очаквам относно твоето завръщане - когато - тогава, не ме обвързва с нищо.
Ами този въпрос напр. може да бъде зададен на транкфилина, на скогкатт, защо не и на фантик... Задай го на всичките - нека видим отговорите.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#67 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 July 2005 - 01:00 AM

Цитат

ми аз всъщност нищо конкретно не очаквам относно твоето завръщане - когато - тогава, не ме обвързва с нищо.
Ами този въпрос напр. може да бъде зададен на транкфилина, на скогкатт, защо не и на фантик... Задай го на всичките - нека видим отговорите.

Много хубаво предложение-на вси4ки,за6то не и на теб вклиу4ително--може6 да си парва с отговора!...
п.с. на "Транкфилина" сам го задавала ве4е и тиа ниама за6то поне на мен да ми отговариа-знам отговора и тои е удовлетвориава6т,положителен,по правилата!О4аквам другите!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#68 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 07:37 AM

Въпреки, че няма директно формулиран въпрос, аз ще изкажа моето мнение.
Нееднократно са водени дискусии за отговорностите, които трябва да поема развъдчика при предлагането на котета. Аз съм на мнение, че той не може само да изисква, а трябва и да гарантира и да носи отговорност за думите и делата си, била тя и само морална. Но какво от това?! Ако се опитваш да правиш нещата по правилата - виж Транкфилина - си гледаш животните до 7-12 месеца и идва момент, когато те си остават завинаги твои. Другият вариант е да ги кастрираш и да ги подариш, но какво постига фелинологията с това? НИЩО. Кастрират се най-нормалните животни, а хората, които нямат изисквания, водят безразборно развъждане, заблуждават, че продават елитни животни продават котки на килограм, като популацията се намножава с животни с ниско качество. В България, в случай, че обясниш на хората, че им предлагаш коте pet class на по-ниска цена, но то трябва да се кастрира, оставаш неразбран, лош и т.н. Тук всеки иска най-доброто за 100 лв, първоначално като домашен любимец, а после ако може и да ражда по 3 пъти в годината и така до безкрай, като само в случай, че клиентът поиска се подават документи. Една сериозна организация не може да работи, ако хората в нея нямат съзнание и не ценят труда си. Парични санкции не могат да се налагат, защото 90% от хората не си плащат дори членския внос, който е 15лв за година (около 1 лв на месец) или ако го
направят, то пак е свързано с произтичащите от това облаги за издаване на родословия. Как се работи в такава среда? Това е една от причините аз да се отнасям малко резервирано към нападките на хората, защото отговорно мога да кажа, че 5 души издържат тази организация и критикуването е лесно, когато се стои и се наблюдава отстрани. Затова ми е интересно да разбера какво има предвид Неткат и я моля най-учтиво да ни информира за забележките си към НФФе, ако те са обективни и могат да бъдат поправени, това ще е в полза на организацията, за да може тя да е полезна на всички и да работи за котките и техните любимци. b)
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#69 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 08:37 AM

Thumbs up! fantik - докато се събудя и ми взе половината от думите от устата b) . Запазвам си правото обаче да се изкажа по-късно и да ви представя и моето мнение...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#70 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 08:46 AM

От друга страна смятам, че е хубаво, че има различни мнения и недоволни, които обаче ТРЯБВА да говорят, мълчането и затварянето в черупка не помага на никого. Когато всичко е тихо и спокойно нещата изглеждат подозрително и със сигурност или има тотално безхаберие или някой някого заблуждава. Радвам се, че НФФе не е БРФК отчасти, благородно им завиждам за масовостта, която тук доста куца.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#71 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 01 July 2005 - 09:11 AM

Фантик, ти мислиш ли, че нежеланието ми да членувам при вас е заради този членски внос 15 лв на година b) Това е най-малкия проблем, навсякъде се плаща, а най-малко се плаща тук, в БГ. Да...смешна сума - аз толкова давам само за 2 дни за котешкото семейство и то само за храна (излишно е да ти го обяснявам, ти вероятно с 20 котки, трябва да даваш 2-3 пъти повече). Какво имам против НФФе или по-точно членовете й - ще ти кажа, както обещах. Само че не мога да си позволя лукса да клюкаря зад гърба на хората, от които съм го научила. Както и за да не се забатлачвам в скандали и нови интригантства - ще го направя на бележка - ти ако искаш вече го огласявай оттук-натам. Да не говорим, че моето мнение, преди време също беше високо за организацията и винаги съм я съветвала пред хората, както и когато някой се яви желаещ котенце - пак съм го препращала към 3-те ви водещи развъдника (и ако трябва да бъда точна, не само аз), така че... най-малко съм тръгнала предубедено, т.е. тръгнала съм предубедено но само с добри помисли. Изчакай малко - ще ти пиша бележка.

#72 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 July 2005 - 05:11 PM

Фантик,ето го о6те по-конкретно формулиран вапросат:
На каква вазраст продавате(подариавате)малките и ако ниакои нару6и правилата за тази вазраст...?
Каква е санктсииата за хора,които са подписали и договор за кастатсииа при закупуването на пет клас животно и го използват за разплод?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#73 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 08:47 PM

Цвети,
първо държа да ти кажа, че аз съм само проформа лице в НФФе. Ролята на касиер изпълнявам фиктивно, защото такава няма и аз преди месец известих ръководството, че не желая повече да се занимавам с тази дейност. Ходя на събрания, защото святам, че мнението ми може да е полезно. Водя котките си по изложби, за да има масовост - не е лесно да водиш 10 котки, но пък някои от тях го заслужават. Те не са виновни, че ги довлекохме в тази държава.
Аз продавам котетата си на над 2 месечна възраст - котета pet class с поставена първа ваксина.
Шоу котета гледам до 3 месечна възраст - най-малко.
Аз най-малко мога да давам съвети, защото при мен се раждат много малко котета.
Санкции няма, аз предпочитем да продам котето кастрирано, за да се спази изискването ми.

Неткат,
не парите са проблем за теб и аз го знам, но моля те говори за проблемите и ги наречи с истинските им имена, само така ще стигнем до единомислие.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни