Dog.bg Форуми : Черен списък на ветеринарните лекари в Бургас

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Черен списък на ветеринарните лекари в Бургас

#21 Потребителят е офлайн   vikt0r Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 145
  • Регистрация: 22-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 29 July 2008 - 10:58 AM

Цитат

относно клиника "Доктор Дулитъл-изумена съм от негативното отношение. Аз съм възхитена от тяхния  професионализъм и внимание към моите домашни любимци-куче немска овчарка и коте.От много дълго време ползвам услугите на д-р Маринова-прекрасен човек и лекар. Клиниката е оборудвана с най-съвременна апаратура и отношението към пациентитее перфектно, професионализма на много високо ниво. Смятам че публикуваната негативна информация е тенденциозна и определено непрофесионална. ПРЕПОРЪЧВАМ КЛИНИКАТА НА ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ. НЕКА ЛИЧНО СЕ УБЕДЯТ В ТЕХНИЯ ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ И ВНИМАНИЕ КЪМ ПАЦИЕНТИТЕ. ПРЕПОРЪЧВАЛА СЪМ Я НА МНОГО ПОЗНАТИ КОИТО СА ОСТАНАЛИ ВЪЗХИТЕНИ ОТ ОБСЛУЖВАНЕТО И ВНИМАНИЕТО


Супер реклама :palec: ....там ли работиш?

#22 Потребителят е офлайн   Pencheva Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 24-July 08
  • Location:Burgas

Публикувано: 29 July 2008 - 06:54 PM

Не може да упрекваш някой,че изказва мнение и недоволство от някой...Аз лично съм чувала много негативни отзиви за Дулитъл..Вчера една жена с един пинчер ми каза,че са му изписали лекарства..било на лечение,при което започнал да уринира кръв и пастовидни течности...2 дена след спиране на лекарствата се оправил.

#23 Потребителят е офлайн   didi_ed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 28-January 08
  • Location:Burgas

Публикувано: 29 July 2008 - 08:15 PM

Всеки би се похвалил от ветеринар, който е помогнал на кучето му и обратно.
Аз лично посещавам клиника Дулитъл от момента на откриването и и съм наистина доволна. Вижда се, че хората работят и влагат всичко от себе си за да помогнат. Знае се, че всяка професия си има риск, но фаталното и грешките при този вид работа е, че може да се случи на жив организъм.

#24 Потребителят е офлайн   jujolinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 492
  • Регистрация: 07-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 30 July 2008 - 01:31 PM

"чувала","казаха ми"...какво е това несериозно отношение ?
След като нямате лични контакти и наблюдения ,защо си позволявате да коментирате качествата на даден лекар или клиника?
В един друг форум има раздел Клюкарник,май ще е добре и тук да направят една,че наволя да си споделяте махленските слухове .
И пак казвам,колко пъти е необходимо да се споменава ,че лекарите било те хуманни или ветеринари не са Господ....могат да помагат ,но има граници .
User's Signature

www.pamperpom.com
Информация за породата, стандарти, развъдници...

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   vikt0r Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 145
  • Регистрация: 22-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 31 July 2008 - 09:29 AM

Цитат

"чувала","казаха ми"...какво е това несериозно отношение ?


Найстина звучи несериозно,но да продължа да си водя кучето там,докато стане някой гаф?Апак и аз видях какво стана с чихуахуато на приятелката ми

#26 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 31 July 2008 - 01:14 PM

ью лично водя 2-те си кучета (пойнтер и голдън) и котката при доктор Стоян Иванов в кабината на магазин "зоосвят" и съм адски доволна!пресен случай:
голдънчето ми се беше разболяло една вечер като се прибрах не искаше да яде нито да пия вода обадих му се в 10 часа вечерта и човека веднага се отзова взе и кръвна проба и се оказа натравяне на кръвта от кърлеж даде ми лекаства и на другия ден кучето беше значително много добре сега все още е на онтибиотик но вече си е старото живо кученце на 1 година на което му се тича и играе!!за това че ни помогна толкова много и за възпалението на аналните и жлези който просто отказваха да се затворят и да спрат да се инфектират я оправи просто с едно кремче адски много съм му благодарна и никога няма да го сменя с друг лекар!!а екипа му също са мног добри и внимателни към животните обръщат внимание на абсолютно всичко обясняват и на хората не само да ти дават разни работи да купуваш!!е тва е за мен номер 1 в бургас ХОРА които не искат само да ти вземат парите :blink: :blink: :yahoo:

#27 Потребителят е офлайн   Мъничето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 30-October 07
  • Location:Временно Стара Загора. Иначе БУРГАС

Публикувано: 10 August 2008 - 03:47 PM

ВСИЧКИ ВИЕ НЕДОВОЛНИ "КЛИЕНТИ"ВСИКИТЕ ВИЕ ЛИ СТЕ НАЙ БЕЗПОГРЕШНИТЕ ХОРА НА ТОЗИ СВЯТ ЧЕ ХВЪРЛЯТЕ КАМЪНИТЕ СИ ПО БУРГАСКИТЕ ВЕТЕРИНАРНИ ЛЕКАРИ КОИТО НЕ САМО СЕ БОРЯТ ЗА ЗДРАВЕТО НА ВАШИТЕ ЛЮБИМЦИ АМИ СА ДЛЪЖНИ И ДА  ПОНАСЯТ ВАШИТЕ КАПРИЗИ

#28 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 15 August 2008 - 09:27 AM

Цитат

ВСИЧКИ ВИЕ НЕДОВОЛНИ "КЛИЕНТИ"ВСИКИТЕ ВИЕ ЛИ СТЕ НАЙ БЕЗПОГРЕШНИТЕ ХОРА НА ТОЗИ СВЯТ ЧЕ ХВЪРЛЯТЕ КАМЪНИТЕ СИ ПО БУРГАСКИТЕ ВЕТЕРИНАРНИ ЛЕКАРИ КОИТО НЕ САМО СЕ БОРЯТ ЗА ЗДРАВЕТО НА ВАШИТЕ ЛЮБИМЦИ АМИ СА ДЛЪЖНИ И ДА  ПОНАСЯТ ВАШИТЕ КАПРИЗИ

А ми принципно нямам притенции да съм безгрешна,но поне когато едно нещо не го мога ,не го и правя.И не виждам кое каприз,това да си заведеш кучето и да искаш да ти го лекуват,или това да си заведеш кучето и не само да не ти го излекуват ами и да го ти върнат жив труп,щото Тара близо месец и половина вече не може да и оздравее ухото,сменяме 3 вид капки за уши,пак сме на антибиотик.......
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#29 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2008 - 09:52 AM

Бях казала вече и пак ще повторя защото няма нужда от много приказки,кратко и ясно е-ВИНАГИ ЩЕ ИМА ДОБРИ И ЛОШИ ЛЕКАРИ!!! :angry:

#30 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 15 August 2008 - 02:39 PM

Ами нека да се предпазим тогава от лошите........
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#31 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2008 - 11:32 PM

Ние не можем да се предпазим,но те (лекарите) биха могли да ни предпазят ако имат съвест :-.Като не са учили когато е трябвало-да си го признаят (поне пред себе си ),а не да експериментират въру нашите кучета и допускайки грешка след грешка да продължават да се правят на доктори :angry:Защото ваксини всеки може да поставя,но не само те са работата на ветеринарния лекар

#32 Потребителят е офлайн   Мъничето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 30-October 07
  • Location:Временно Стара Загора. Иначе БУРГАС

Публикувано: 18 August 2008 - 09:32 AM

Наистина, винаги съм се въздържала да коментирам подобни изказвания, но всяко нещо си има граница. Първо, никой от вас не знае през какво се минава, за да се завърши ветеринарна медицина, за да се отвори един кабинет и да започне практикуването. После, лекар, който е с дългогодишен стаж не слага само ваксини и много добре знае, най-вече от практиката си, как да процедира при даден случай.  Като не забравим и че постоянно се обновяват знанията и апаратурата, за да може да се достигне по-високо професионално ниво, което е във ВАША полза. Няма добри и лоши лекари, но повечето от вас дават оценка при положение, че наистина НИЩО не разбират от професията. Не обиждам никого, това е истината. Нали не считате, че информацията която получавате в интернет е пълноценна и най-вече ВЯРНА?! Кой луд ще си подари знанията? Не се заблуждавайте!
А мислите ли, че ако започнете да разписвате декларации за информирано съгласие за лечение, при което отговорността се поема не само от лекарите, както е и в болниците, но и от нас, собствениците, дали тогава ще си позволяваме подобен род изказвания?
Не считам, че има някой от нас, без значение професия, възраст и опит, който да не е правил грешки. Не забравяйте, медицината не е математика, лекарите работят с живот! Животът не е като 2 и 2 прави 4. Не винаги навременната намеса и най-доброто лечение и апаратура, както и необходимите знания гарантират на сто процента излекуване или пълноценен живот. При хората не е ли така?
А и да не пропуснем често липсата на НАША отговорност.... аз също съм стопанин на две невероятни хъскита и винаги съм държала на доброто лечение и най-вече ПРОФИЛАКТИКА на животните си!
Анимал планет - нашият пример в живота.... по анимал планет умират животни. И това което е по-важно, ако там животното не се поддаде на лечение какво се случва? Прилага се евтаназия. Не се сменят хиляда вида лекарства, просто се евтаназира. Това прави ли лекарите некадърни, лоши и т.н? Не, защо? Ами защото не е на вашето животно. В общи линии много е лесно да критикувате. Нека... но в един момент самите лекари ще ви обърнат гръб, защото и те са хора, колкото и да не ви се вярва. Лекарите също имат чувства и повярвайте, не е лесно да се занимаваш по цял ден с някой, който претендира да знае повече от теб. Иначе всички ще сме лекари нали? 

#33 Потребителят е офлайн   dardaron Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 640
  • Регистрация: 03-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2008 - 09:52 AM

Може и да съм напълно съгласна с теб Мъничето, но няма човек, който да не греши та дори и най-добрия специалист.Така,че няма смисъл от подобен спор.Хората са изпатили и затова е пусната тази тема.А и неможеш да не се съгласиш с факта,че човек неможе да е добър във всяка област от професията си,да неговорим за общопрактикуващите какъвто е случая тук.Всеки е много добър в нещо и по-слаб в друго  ;)
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 18 August 2008 - 11:17 AM

Не допускам лекар,който не е добре подготвен в работата си да прави грешки и фалове и да няма никакви последствия за него  :huh:.Тъкмо защото не е математика понякога грешките в медицината  са непоправими,(не можеш да изтриеш с гумичка пропуска си и да се поправиш защото става въпрос за живота  на пациента)!!!  :- . "Мъничето" вие защо не се насочихте към ПРАВОТО,мисля,че там ви е силата,като гледам колко ожесточено защитавате ветеринарите??? ;)

#35 Потребителят е офлайн   Мъничето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 30-October 07
  • Location:Временно Стара Загора. Иначе БУРГАС

Публикувано: 18 August 2008 - 12:42 PM

Цитат

Не допускам лекар,който не е добре подготвен в работата си да прави грешки и фалове и да няма никакви последствия за него  :huh:.Тъкмо защото не е математика понякога грешките в медицината  са непоправими,(не можеш да изтриеш с гумичка пропуска си и да се поправиш защото става въпрос за живота  на пациента)!!!  :- . "Мъничето" вие защо не се насочихте към ПРАВОТО,мисля,че там ви е силата,като гледам колко ожесточено защитавате ветеринарите??? ;)


С извинение, но в първото Ви изречение няма никаква логика. Моля Ви, обяснете ми какво според Вас представлява ПОДГОТВЕН ветеринарен лекар. Много ми е интересно с какво право Вие давате оценка на подготовката на даден специалист. Първо, за това си има рехабилитирани лица, а аз съм убедена, че Вие не сте от тях. Второ, кажете ми моля, какво разбирате конкретно ВИЕ от лекари и от медицина най-вече, че да давате "компетентни" мнения.
Ожесточено защитавам? Може би не това точно е думата, просто ми омръзна от коментари като Вашите - не мисля, че е необходимо да коментирам, Вие сама си знаете за какво говоря.
Относно избора на професия...е тук точно прехвърлихте малко "пълномощието" си,. Това си е личен избор и мисля, че съвсем правилно съм се насочила....точно към ветеринарната медицина. В противен случай не бих си позволила изобщо да коментирам, тъй като не бих била компетентна. Явно това на Вас обаче не Ви пречи.
Извинявам се отново за острия тон, но точно от такива като Вас ми е дошло до гуша!

#36 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 18 August 2008 - 01:11 PM

Първо-не ми прави забележки защото ти за мен също си никоя!!!Второ-не ми харесва начина,по който се изказваш защото в тази тема-Ние, потърпевшите от работата на някои "специалисти" си споделяме като се опитваме да се предпазим от "добрите"лекари и ти си точно никоя,за да ни казваш какво имаме право и какво нямаме право да говорим!Трето -аз като потребител имам право да съм доволна или недоволна от качеството на услугите,за които плащам.Четвърто-радвам се,че следваш  ветеринарна медицина и те съветвам да сядаш да учиш,за да няма някои ден и за тебе коментари в тази тема  ;D

#37 Потребителят е офлайн   Мъничето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 30-October 07
  • Location:Временно Стара Загора. Иначе БУРГАС

Публикувано: 18 August 2008 - 01:54 PM

Цитат

Първо-не ми прави забележки защото ти за мен също си никоя!!!Второ-не ми харесва начина,по който се изказваш защото в тази тема-Ние, потърпевшите от работата на някои "специалисти" си споделяме като се опитваме да се предпазим от "добрите"лекари и ти си точно никоя,за да ни казваш какво имаме право и какво нямаме право да говорим!Трето -аз като потребител имам право да съм доволна или недоволна от качеството на услугите,за които плащам.Четвърто-радвам се,че следваш  ветеринарна медицина и те съветвам да сядаш да учиш,за да няма някои ден и за тебе коментари в тази тема  ;D


За жалост напълно оправдавате мнението ми за Вас. Няма как да очаквам и по-различно отношение, тъй като представа си нямате коя съм, с какво се занимавам и изобщо ....
Самият факт, колко агресивно ми реагирате е достатъчен. Не ми дръжте сметка за  това какво и как да си водя както обучението, така и живота. А като гледам и крехката Ви възраст, едва ли сте някоя кой знае каква специалистка, в която и да е била област. Нека не си сравняваме компетентността, предполагам сама се досещате, че няма смисъл да спорите с мен.
Никакво намерение нямам да поучавам когото и да било да прави или говори каквото си иска. Това си е лично Ваш избор, както къде ще си давате парите, така и от кого ще сте доволна и от кого не. Но недейте да генерализирате и да оценявате. Просто не Ви е в правомощията.
Нямам възможност да си губя повече времето с Вас. Отделих Ви предостатъчно. А времето ми е ценно.

П.С. Без да целя да обиждам, но с Вашето самочувствие, за което съм почти сигурна, че е безоснователно, лично не искам да Ви срещам където и да е било като специалист, в която и да е било област!

Със здраве!

#38 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 18 August 2008 - 02:18 PM

:blink: Много се радвам,че се отказваш да ме поучаваш :yahoo:.Гледай си себе си и не сe опитвай да бъдеш  адвокат на колегите си,а остави това на нас-които учим право и разбираме повече от теб за правата и задълженията на хората.Надявам се,че ти стана ясно,че няма възможност да ни забраниш да имаме мнение и да го изказваме свободно където и да е и пред когото и да е.А също така се надявам и ,че вече ти стана ясно ,че съм бъдеща специалистка  в точно определена област!!!Спирам да водя този безмислен спор с теб.Всичко хубаво :samodovolen:!Що се касае до това,че не искаш да ме срещаш -пак ти казвам учи здраво,за да не се срещнем някой ден в съда!И недей до обиждаш...само :blink:

#39 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 18 August 2008 - 02:44 PM

Цитат

Наистина, винаги съм се въздържала да коментирам подобни изказвания, но всяко нещо си има граница. Първо, никой от вас не знае през какво се минава, за да се завърши ветеринарна медицина, за да се отвори един кабинет и да започне практикуването. После, лекар, който е с дългогодишен стаж не слага само ваксини и много добре знае, най-вече от практиката си, как да процедира при даден случай.  Като не забравим и че постоянно се обновяват знанията и апаратурата, за да може да се достигне по-високо професионално ниво, което е във ВАША полза.

Незнам през какво се минава ,за  да се завърши вет медицина,но не ме и интересува,всеки си избира пътя в живота ,там където смята че ще бъде най-добър и най-полезен и на себе си и на другите .НО съм се нагледала на достатъчно некъдърници изобщо в медицината в България,за да си спестяваме коментарите,затова че ,ако не ти харесват ,не ги чети.
"Няма добри и лоши лекари, но повечето от вас дават оценка при положение, че наистина НИЩО не разбират от професията. "
Какво означава да давам оценка само ако разбирам от медицина?Аз не съм отишла и завела кучето си ,за да изпитвам лекаря дали си е научил урока или се е скатавал от лекции.Аз съм завела МОЕТО куче ,което е абсолютен пълноправен член на моето семейство ,за да бъде лекуван ,а не да си правят експерименти на него,ще мога ли да го излекувам или няма да мога"А и да не пропуснем често липсата на НАША отговорност.... аз също съм стопанин на две невероятни хъскита и винаги съм държала на доброто лечение и най-вече ПРОФИЛАКТИКА на животните си!
Анимал планет - нашият пример в живота.... по анимал планет умират животни. И това което е по-важно, ако там животното не се поддаде на лечение какво се случва? Прилага се евтаназия. Не се сменят хиляда вида лекарства, просто се евтаназира"

Е тука вече направо не повярвах на очите си :huh:
Май прекалено много гледаш анимал планет.Според твойто мнение май трябва да евтанизирам Тара,тъй и тъй не се повлиява от лечението,сменяме хиляда вида антибиотик,абе що да не взема да я евтанизирам, пък как не се сетих по-рано huh:
При цялото ми уважение към вашата професия ,честно казано се моля един ден да не дойдеш да работиш в нашия град ,а на мен да ми се случи да ти водя пациент..........
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#40 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 August 2008 - 03:13 PM

Много сте готини като спорите така. Само че спора ви е на субективна основа. Това не е както трябва. Ще ви дам пресен пример. Преди два дни при мен идва стопанин със персийка, която забележете от петнайсет дни се криела някъде в апартамента и не виждал та не знаел от кога е проблема. А проблема се състоеше в обилно гнойно изтечение от влагалището и силно угнетено общо състояние, подут корем и още една камара неприятни неща. Събщих му, че състояниетож е сериознто и има пряка опастност животното да умре. Оставихме го в реанимационния отдел в кабинета ми, стабилизирахме го и го оперирахме. Оказа се, че матката е спукана вътре в корема и има тежък перитонит. След операцията направихме нужните медикаменти и като започна да се събужда животното го взеха в тях. На следващия ден дойдоха и ми казаха, че се влошило рано сутринта и умряло. Думите на стопанина бяхя...защо му сложихте упойка, тя го е увредила, ако не бяхте слагали упойка или ако не бяхте го оперирали щеше да е живо. Всички сте еднакви.  За този човек аз съм най-лошия лекар на света. Обаче не ми пука. Обаче ако тръгне да твърди кофти неща не където трябва ще го осъдя, защото това, какво е направено и как е процедирано е документирано надлежно.
Та мисълта ми е- възможно е колегите да са сгрешили, но е възможно и да са направили всичко възможно за условията и пак работата да се е оплескала. Понякога за някои от Вас, стопани една безобидна инжекцийка изглежда като онова страшното нещо, което чичо доктор бие на любимеца и му причинява болка. А пък е и в човешката природа винаги да търсим грешката у другия, а не в нас.
Относно анимал планет- на острова след поставена диагноза/ която естествено се поставя чрез всички необходими методи, а не като тук доста пъти без никакви изследвания, като причината нееднократно е отказа на стопанина да даде допълнително 50-60лв за "излишен" рентген и за "няква"кръв/ ако лекаря прецени,
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни