Dog.bg Форуми : Черен списък на ветеринарните лекари в Бургас

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Черен списък на ветеринарните лекари в Бургас

#1 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 04 July 2008 - 09:38 AM

Здравейте,отварям нова тема,за да ви кажа как си изпатихме от пишман ветеринар и за да предпазя бъдещи негови пациенти.
Казвам се Ярослава Узунова.На 25 юни по време на разходка на Тара и влезе осил в ухото.Тъй като беше вече късно,реших да не безпокоя нейния ветеринарен лекар ,а отидох в клиника в к-с Изгрев при д-р Дочев.Преди 3-4 дена пак и беше влязал осил в ухото и тогава нейният лекар д-рНиколай Митев и го извади буквално за 1 минута и аз реших ,че мога да я оставя в ръцете на този човек.Попитах го дали може да й го извади и той ми каза ,че няма никакъв проблем.И от тук започнаха нашите мъки.Още на второто бъркане в ухото й,той си счупи пинсетата :huh:,сега като се замисля ,предполагам че пинсетата е била счупена.Започна едно тюхкане колко била скъпа,започна едно звънене до вносители ,за да разбере цената й ,започна ровене на фактури и т.н. и т.н.През това време Тара седи ошашавена с осила  в ухото,аз  с бебто което е на 9 месеца немога да взема решение :o.Питам го,добре сега какво правим ,имали проблем Тара да остане тази вечер така ,а утре да си я заведа на нейния си лекар.Ама как вие знаете ли колко е опасно да остане така,сега ще й го извадя с друга пинсета,навремето ги вадехме така.Казвам  ОК.Следва 10 минутно дърпане,натискане на кучо и какво ли още не.В един момент той ми казва че ще и сложи упойка,която била много качествена,че няма от какво да се притеснявам и че тогава Тара като се успокой ще  й извади осила.Чакаме 5-10 минути и господина прави нов опит,естесвено неуспешен,а аз бавно почвам да се светкам,че тоя едва ли някога е вадил осил.В един момент взима поредната доза упойка и аз му казах ,че повече не желая на Тара да и се слагат каквито и да били упойки и каквото и да е.Само че го казах май на стената.искам само да вметна ,че Тара е 40 кг.куче и ако ми беше възможно сигурно щях да си я взема на ръце и да изчезна,но аз самата тежа 45кг.+бебе на ръце.Та тъй,сложи й още упойка и започна едно бъркане,едно ровене,ум да ти зайде.На предложението ми на няколко пъти да се обади на негов колега,който би могъл да му помогне,гласът ми си остана глас в пустиня.И така след близо 1 и 30 минути,накъсан осил,и невероятно разкървавено ухо,той и сложи инжекция от която да излезе Тара от упойката,взема ми 129 лв.,в които беше си включил цената на пинсетата и си казахме чао.
И така да ама не.Първо Тара цяла вечер неможа да излезе от упойка,неможеше изобщо да се изправи на крака,единственото което правеше беше едно лудо въртене на очите си.едва дочакахме до сутринта и звъннахме на д-рМитев.Тара беше сложина на системи за да я извадят от  упойката,после и беше изчистено ухото от остатъци от осили и най-накрая се оказа,че има и силно възпалено средно ухо,та бяхме и на антибиотици.Да са ми живи и здрави д-р Митев и екипа му,но те ми спасиха Таричка.
А вие така наречения д-р Дочев,вземете и си изхвърлете дипломата за лекар,пък си направете търговийка и без това в сметките сте по-добър от колкото в другите работи :huh:
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#2 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 04 July 2008 - 11:21 AM

За един осил 129 лева? И упойки? :o Да ме прощават колегите му, но май наистина е по-добре: "пък си направете търговийка и без това в сметките сте по-добър от колкото в другите работи ". Трудно ми е да го асимилирам............

И защо трябва счупената пинсета да влиза в сметката? Да не би Ярослава да е виновна, че някой е с две леви.........Изумена съм! При всичкото ми уважение към тая професия и нейните представители.

Дано кученцето по-скоро се оправи. А тези упойки съвсем безобидни ли са?
User's Signature

прочети правилата за подписите

#3 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 04 July 2008 - 12:37 PM

taraT, ужасна история! Дано Тара да е вече добре!
Не ми го побира акъла - как след като ти казваш, че не искаш да й се слага упойка, че не искаш да й прави повече нищо - той продължава! И с цялата си наглост след всичкото си некадърие иска и немалко пари :angry:
Защо не помолиш вашия лекар да състави един протокол за състоянието на Тара, в което си я закарала при него и не подадеш оплакване срещу въпросния "специалист" д-р Дочев в РВМС?
Eni, при неправилно дозиране и приложение няма безобидни упойки.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#4 Потребителят е офлайн   kathryn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:Варна

Публикувано: 04 July 2008 - 01:03 PM

Дори и при правилно дозиране безобидни упойки няма. ;)

#5 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 04 July 2008 - 01:56 PM

Безобидни упойки НЯМА!А като прибавим фактор горещо време,предозиране на упойката и непознаване на самото куче/дали се лекува от нещо/си е живо убийство.
Тара е вече много,много по-добре благодарение на нейните лекари,за което още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ!

Цитат

Защо не помолиш вашия лекар да състави един протокол за състоянието на Тара, в което си я закарала при него и не подадеш оплакване срещу въпросния "специалист" д-р Дочев в РВМС?

gabipap ,мислиш ли ,че ще има някакъв смисъл,защото аз съм готова на всичко заради Таричка,а и заради това да предпазя други животинки от такива "лекари"?
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#6 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 04 July 2008 - 02:33 PM

Определено мисля, че има смисъл! Такива лекари не заслужават да практикуват - т.е. би трябвало да разследват случая и да му отнемат лиценза (в идеалния вариант).
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#7 Потребителят е офлайн   kathryn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:Варна

Публикувано: 04 July 2008 - 05:29 PM

Цитат

Цитат

Защо не помолиш вашия лекар да състави един протокол за състоянието на Тара, в което си я закарала при него и не подадеш оплакване срещу въпросния "специалист" д-р Дочев в РВМС?

gabipap ,мислиш ли ,че ще има някакъв смисъл,защото аз съм готова на всичко заради Таричка,а и заради това да предпазя други животинки от такива "лекари"?

Категорично трябва.  :angry: Всеки един такъв случай трябва да има реакция, пък дори и да не очакваш последици. Ако не се получи единия път, на втория или на третия ще се.
Желая ти успех и ни дръж в течение!

#8 Потребителят е офлайн   D-r Martin Burlakov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 05 July 2008 - 02:13 AM

Скъпи стопани,осил от ухо се вади с наркоза или т.н. упойка.
Е,ако кучето стои и не хапе може и без упойка.

При условие че стопанката държи дете на ръце,лекара осил ли да вади или от кучето да се пази.Прав е колегата-наркозата е задължителна.

За пинсета-мисля че не е прав да го включва в цената на цялата процедура.

Възпалението на средното ухо е нещо нормално в  случая.

Аз ви казах да търсите д-р Георгиев от вет.клиника Бивет ама не чувате.

#9 Потребителят е офлайн   violeta.di Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 05 July 2008 - 05:05 AM

От ушите на кучето ми са извадени над 10 осила,но нито веднъж не са му сложили наркоза/слава богу/.А единия път имаше и възпаление.Сега вече знаем,че на всеки метър минат сред осили се проверяват ушите,а в къщи и лапите :blink:
User's Signature

Ако всички станем малко по-добри,света ще е по-красив!Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 05 July 2008 - 07:45 AM

Уважаеми д-р Бурлаков,осил от ухото не се вади под упойка!
Първо:кучето седи и не хапе!
Второ:когато влязох в кабинета детето ми беше в колата все още и не съм оставила Дочев да се оправя сам!
Трето:възпаление на средното ухо не е нещо нормално ,още повече че това е едно сравнително рядко заболяване,вие като доктор трябва да го знаете!
Четвърто:сега е сезона на осилите,ако на кучето му влиза през ден осил в ухото,трябва ли през ден да бъде упоявано :huh:
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#11 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 July 2008 - 07:58 AM

Ако кучето изпитва силна болка и не позволява да му се бърка в ушите,няма нищо по-нормално от това да се сложи упойка,но ако позволява,както е било в случая,наистина не виждам смисъл.Всеки случай е индивидуален.
Може би тук е мястото да кажа,че има "шапчици" за кучета-предимно за кокери,които прибират ушите.Много са симпатични и наистина спестяват много главоболия.
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#12 Потребителят е офлайн   venaldi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-October 07

Публикувано: 09 July 2008 - 01:58 PM

Да ми кажете къде се намира кабинета на д-р Митев?!

#13 Потребителят е офлайн   blackvelvet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 09-July 08

Публикувано: 10 July 2008 - 11:58 AM

д-р Митев в Славейков - зад бл 55
д-р Митев до руската - ул Карлово 14
за втория съм чувала мн добри отзиви но и негативни също,за първия оплакване не съм чула

#14 Потребителят е офлайн   beriinkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 12-July 08

Публикувано: 14 July 2008 - 01:18 PM

към черния списък определено бих добавила и клиника "д-р Дулитъл" !! като изключително нелюбезното им отношение е най - малката беда .. точно тези "доктори" едва не умориха кученцето ми като ме накараха да не го храня 24 часа /нека отбележа, че кученцето ми е бебе, чихуахуа и тежи 400 грама!/ след като ги послушах, за съжаление кучето все повече се влошаваше, докато на сутринта беше в кома, точно заради този глад ! не ми се говори колко притеснения, пари, време и мъчения за бебето ни костваше само едно посещение при тях ! за щастие, кученцето вече е добре, благодарение на д-р Георгиев /клиника "Бивет", гр. Бургас/ , вет-овете от клиника "Зоосвят" /гр. Бургас/ и д-р Георгиева /завеждащ катедрата по паразитология, гр. Стара Загора/  :blink:

#15 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 14 July 2008 - 01:55 PM

Каква упойка бе хора. На моя звяр 15 год сетер без проблем и извадиха 4 осила (наведнъж) без упойка. Просто я завързахме на масата, естествено беше с наморник. Всеки нормален лекар според мен би вързал кучето, а не да го упои.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   zaneva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 15-July 08

Публикувано: 15 July 2008 - 09:33 AM

относно клиника "Доктор Дулитъл-изумена съм от негативното отношение. Аз съм възхитена от тяхния  професионализъм и внимание към моите домашни любимци-куче немска овчарка и коте.От много дълго време ползвам услугите на д-р Маринова-прекрасен човек и лекар. Клиниката е оборудвана с най-съвременна апаратура и отношението към пациентитее перфектно, професионализма на много високо ниво. Смятам че публикуваната негативна информация е тенденциозна и определено непрофесионална. ПРЕПОРЪЧВАМ КЛИНИКАТА НА ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ. НЕКА ЛИЧНО СЕ УБЕДЯТ В ТЕХНИЯ ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ И ВНИМАНИЕ КЪМ ПАЦИЕНТИТЕ. ПРЕПОРЪЧВАЛА СЪМ Я НА МНОГО ПОЗНАТИ КОИТО СА ОСТАНАЛИ ВЪЗХИТЕНИ ОТ ОБСЛУЖВАНЕТО И ВНИМАНИЕТО

#17 Потребителят е офлайн   beriinkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 12-July 08

Публикувано: 15 July 2008 - 11:35 AM

просто споделям личния си опит с тези така наречени доктори ... а и темата се казва "черен списък на ветеринарите в Бургас" ...всеки има право на избор къде да води жичотното си, аз просто споделям, за да имат обеца на ухото тези, които ги посещават...моят приятел също беше доволен от тях, докато не отиде при д-р Георгиев за преглед и се оказа, че кучето ми има ушна инфекция /а досега той редовно е посещавал клиника "д-р Дулитъл" за чистене на ушичките на кучето му/, а въпросните "лекари" в клиниката не са я открили...няма значение не ми се спори в моя случай фактите говорят сами ...  :blink:

#18 Потребителят е офлайн   blackvelvet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 09-July 08

Публикувано: 15 July 2008 - 04:42 PM

ok апаратура и фаца кабинетът има,само че прекалено мн грешки допускат....който иска да си води любимците там,ще се убедят в професионализма им ... :-

#19 Потребителят е офлайн   jujolinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 492
  • Регистрация: 07-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 15 July 2008 - 05:18 PM

" фаца " е дума издаваща невероятен интелект  ;D и нежна сила
я отивай да учиш,че майка ти пак ще ти се кара бе девойче
User's Signature

www.pamperpom.com
Информация за породата, стандарти, развъдници...

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   beriinkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 12-July 08

Публикувано: 15 July 2008 - 08:26 PM

jujolinke не мислиш ли, че не ти отива на възрастта да се заяждаш с деца ?

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни