Dog.bg Форуми : Спешно питане за много стара котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спешно питане за много стара котка

#1 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2008 - 07:09 PM

:'( На баба ми котката е на 17 години, от една седмица не иска да яде, да се движи, дава й се вода и храна насила. Обективно погледнато всички симптоми, че умира. Днес едва е реагирала на побутване. Питам възможно ли е по някакъв начин да се удължи живота й, макар и за кратък период - чрез вливане на физиологични разтвори или даване на някакви лекарства? Вероятно моето запитване звучи фантастично, но се чувствам длъжна да попитам, за да знам дали може/не може да се направи нещо.
Аз приемам нещата философски, но баба ми - сама жена на 84 години ...това й е единственото другарче...жената просто е на ръба на нервен срив и иска да си отива с котката :'(

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 July 2008 - 07:11 PM

Трябва да идете на лекар, от старост не се умира. Умира се от  отказ на огран, някакви болести, а понякога те са лечими или поне - може да се отложи фаталното влошаване.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2008 - 07:16 PM

Нали животните сами усещат кога умират. Аз съм реалист и знам, че смъртта не може да се отлага, когато дойде и все пак имам малка надежда.....котката никога не е раждала и от няколко години има течение при разгонване. Вет.лекари са казали на баба ми, че това е нелечимо. Трудно мога да излеза на глава с нея. Казах й да я заведе на лекар.А тя няма вяра в тях откакто малкия ми котарак умря след операция. Идва ми да грабна колата и да отида до Пловдив, но се съмнявам, че ще постигна нещо.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 July 2008 - 07:36 PM

Цитат

Нали животните сами усещат кога умират.
Може да не умира, а просто да е болна. Когато са болни животните също не ядат.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2008 - 08:34 PM

Котката умря :'( Мир на праха й. Още една звездичка на небето.
Всичките симптоми бяха на умираща котка...залежаването, уединението, нежеланието за каквото и да било

П.П. Нека модераторите да заключат тази тема, тъй като вече не е актуална

Ето я Муца:

#6 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 10 July 2008 - 09:12 PM

оооооооооо, актуална е и още как  :sos: :sos: :sos:
такива дето седят и гледат една седмица как умира животното им има с лопата да се ринат.

интересно ми е баба ти като спре да яде, само лежи и не реагира дори на побутване дали ще чакаш цяла седмица преди да викнеш лекар.
аман от такива....  :angry: :angry:

#7 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2008 - 09:22 PM

Ако обичаш не нападай баба ми, особено пък мен. Котката наистина е стара и от месец е имало промени в поведението й. От една седмица е отивала в стая, където никога не е стъпвала...тъмна стая и се е криела. Спряла е да яде от 2-3 дни по собствена воля, храрнена е насила. Причина за смърта може да е проблема с течението, за ветовете което са казали, че на тази възраст няма смисъл от операция.
На сила не мога да накарам хората да направят нещо, в което не са убедени....сякаш не знаеш колко са твърдоглави старите хора. Аз за моите спасени животинки се грижа добре

#8 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 10 July 2008 - 09:54 PM

ами... не знам колко са твърдоглави. ето и Папи от нашия форум, не е млад човек (лелеее, дано сега не се засегне  :wub: ;D), а е доста разбрана, моята собствена баба е над 80 годишна и също мога да кажа, че се вслушва в каквото й се каже. а това за месеците променено поведение, изтечения, седмица глад и безсилие.... да знаете, че не е умряла от старост котката. без да ви нападам, само го казвам за да са ясни нещата.

#9 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2008 - 10:40 PM

До колко години живеят котките? Малко са случаите като по новините  - котка на 32г(или 34 беше). Мисля, че 15-16 години е пределната възраст. Вярвам, че смъртта се причинава от болест/отказ на орган, но едва ли може до безкрайност да се вдъхва живот на стар организъм. Тогава дори и ние щяхме да сме столетници, че и нагоре.
Peace

#10 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 10 July 2008 - 10:47 PM

безкрайност? видя ви се дълъг живота на котето... не става въпрос за това дали е живяла достатъчно (има ли такова положение?), а за това че вероятно е било реално да живее още. съжалявам за котето.

#11 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2008 - 11:05 PM

Каквото и да напиша в темата - все се тълкува по грешен начин. За това спирам да пиша по конкретния случай.

#12 Потребителят е офлайн   Cruella Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 17-April 08

Публикувано: 13 July 2008 - 03:59 AM

Цитат

оооооооооо, актуална е и още как  :sos: :sos: :sos:
такива дето седят и гледат една седмица как умира животното им има с лопата да се ринат.

интересно ми е баба ти като спре да яде, само лежи и не реагира дори на побутване дали ще чакаш цяла седмица преди да викнеш лекар.
аман от такива....  :angry: :angry:

Това беше доста злобно. Не съди за да не бъдеш съден, нали знаеш. Може да не е права, но тоя тон...направо нямам думи.

#13 Потребителят е офлайн   orientexpress Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:видин

Публикувано: 15 July 2008 - 11:57 AM

Моля Ви г-це July evening ,възрастта спомената от Вас като пределна в никакъв случай  не приемам като такава.Сложете още  4-5 години отгоре и тогава бих се съгласил,но и тогава не бих оправдал не потърсена ветеринарна помощ с успокоението за "дошло му е времето,вече остаря".Ако моят котарак не хапне нищичко повече от 12 часа нямаше да вися по форумите.

#14 Потребителят е офлайн   JeanClaude Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 15-July 08

Публикувано: 15 July 2008 - 09:31 PM

Оставете July evening намира.July evening ще ти разкажа накратко историята на трите ми котки(майка и двете и дъщери).И 3 те ми умряха от тумори.едната на 12г. след препоръчана от лекарите втора операция за тумор(Дидето просто се предаде),майка им я приспахме на 15г.отново заради  същото.И не,че не сме я водили на лекар,и не ,че не сме бдяли над нея по цели нощи(както и за останалите).Дидето беше на майка ми,старата на баща ми ,а най-малката моя.При Дидето майка ми нямаше възможност за избор.За Дора (майката),баща ми каза кога ще е.Фелин не я подложих на втора операция съвсем съзнателно и я догледахме отворени накрая рани,но аз взех решението и сама я заведох.Та по един или друг начин те си отиват.Можеш да даваш съвети за каквото и да е ,но вземането на решение не винаги зависи от теб.
User's Signature

Jean Claude

#15 Потребителят е офлайн   sisito100 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 28 March 2010 - 04:11 PM

Zdr ot sega se izvinqvam za pisaneto na latineca oba4e imam mn golqm problem vijte sega moqta kotka jivee pri baba mi ot 11g toest ot kakto q vzexme i tq sega e na 11 i ne6to nadebelq bab q vodi na lekar az ne otidoh bqh na y4ili6te ta baba mi kaza 4e bilo virus no ba6tami kaza 4e puh4o kotaraka mi e bil ve4e mn star na 11 kote6ki godini i mojelo baba de me laje da ne se pritesnqvam 4e e virus mojelo pove4e da ne go vidq mn mi stana ma4no obi4am si puh4o adski mn ta vazmojno li e na 11 g da umre za6tot nqma simtomi samo e malko takav leniv ls kajete mi smile.gif

#16 Потребителят е офлайн   sisito100 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 28 March 2010 - 04:15 PM

Zdr ot sega se izvinqvam za pisaneto na latineca oba4e imam mn golqm problem vijte sega moqt kotarak jivee pri baba mi ot 11g toest ot kakto go vzexme i toy sega e na 11 i ne6to nadebelq baba go vodi na lekar az ne otidoh bqh na y4ili6te ta baba mi kaza 4e bilo virus no ba6tami kaza 4e puh4o kotaraka mi e bil ve4e mn star na 11 kote6ki godini i mojelo baba de me laje da ne se pritesnqvam 4e e virus mojelo pove4e da ne go vidq mn mi stana ma4no obi4am si puh4o adski mn ta vazmojno li e na 11 g da umre za6toto nqma simtomi samo e malko takav leniv pls kajete mi smile.gif

#17 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 29 March 2010 - 12:14 AM

Не разбрах какво питате....
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   sisito100 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 29 March 2010 - 02:23 PM

питам дали е възможно на 11 години коткaта ми да почине от вирус не иска да пие вода даваме и насила доктора кажа че било вирус дали ще оживее?

#19 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 29 March 2010 - 02:43 PM

какъв вирус?
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   sisito100 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 29 March 2010 - 03:40 PM

ами доктора мисли че е свински ама не е сигурен предписа хапчета на Пухчо баба му ги дава и ветиринарят е казал другата седмица пак да го види но точно още не се знае какъв е вируса и котъракът ми е малко ленив такъв един

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни