Dog.bg Форуми : За сериозността на развъждането

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За сериозността на развъждането

#101 Потребителят е офлайн   irines Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 08-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Раковски

Публикувано: 29 November 2008 - 09:28 PM

Здравейте всички , искам да ви кажа че прочетох само няколко странички от тази тема не искам да взимам мнение по нея , но искам друго да кажа . Цял живот от най-ранно детство съм имал котка до мен и мисля че животното до мен е направи по добър и по грижовен към околните , към животните и към целия ме обкръжаващ свят. Като любител на тези животни реших да се занимая по сериозно с хобито си и си направих развъдник с сериозни намерения за развитие . Исках да контактувам с хора занимаващи се с същото да обменяме опит и т.н . Мисля че повечето от вас са започнали по същия начин . Искам да попитам само едно защо има толкова злоба между всички развъдници ??? Какво не могат да разделят не ми е ясно но за 6 месеца откакто съм се регистрирал не съм прочел и чул една хубава дума от никои за никои ( е има и изключения но лошото надделява и то с много ). Да ви кажа честно вече нямам толкова голямо желание да имам много контакти с хора занимаващи се с това понеже един ден и аз ще съм обект на оплювки (неизбежно така като гледам). Винаги съм смятал че добрия тон и компромисите са път към успешно развитие , и ако съм прав в това то фелинологията в България е по грешния път .

                        С уважение към всички Евгени Лесов 

#102 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 November 2008 - 11:13 PM

Здравей и добре дошъл! Пожелавам ти успех в осъществяването на фелиноложките ти цели.  :->)  :blink:
Единствения начин да се справиш със злобата е като я игнорираш  ;)
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#103 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2008 - 09:53 AM

Здравей и от мен!

Пожелавам ти да можеш да четеш между редовете!

Пожелавам ти също така да намериш отговор на въпросите си! А ако не успееш, да запазиш добронамереността си към тези, които заслужават... Аз търсих отговорите цели 4 години, но не ги намерих...

Вече изобщо и напълно изгубих желанието си за контакт с "хората" от тази среда и не страдам от това, напротив.

Добронамереността губи, когато основен двигател във взаимоотношенията е "клюкарстването".

А ако намериш панацеята, би ли я споделил с мен?

:blink:
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#104 Потребителят е офлайн   andaluz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 26-November 08
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2009 - 02:31 PM

Здравейте и от мен! Темата е чудесна и понеже аз нямам развъдник,но мисля да регистрирам такъв,живея извън България и имам поглед как стоят нещата с фелинологията в другите държави съм потресена от ставащото явно не от вчераслед изчитането на тази тема още повече се убеждавам в товав НФФЕ.Ще ви разкажа как стоят нещата с днешна дата.За да бъда възможно най-изчерпателна и да доказвам всичко моля да бъда извинена предварително за препратките, които че цитирам,но това го правя от една страна за доказателство и от друга да спестя място тук.
Началото- http://forum.zoomani...90beb006f064e18
Моя сигнал до НФФЕ и последвалия отговор- http://www.nffe-bg.c....php?topic=35.0
A след като решиха да заключат темата зарадилични нападки и да се запази добрия тон защото този форум е само за потупване по рамотоа не за да не отговорят на сигнала мипоследва и размяна на лични съобщения,които няма да публикувам за да не се приеме като лична обида!
И искам да попитам всички членове на НФФЕ,които наистина мислят и полагат усилия за сериозността на развъждането не мислите ли че е крайно време да отрежете миришещата-НЕ-смърдящата глава откъдето се започва всичко и където за жалост е края на фелинологията в България?

#105 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 10 January 2009 - 06:49 PM

За съжаление няма оправия и всеки, който се е опитал да възроптае срещу неспазване на правила, или по-скоро за избирателното им спазване, е бил анатемосван и оплют всячески.
Аndaluz, изобщо не си хаби времето и нервите с тази загубена кауза. Регистрирай си развъдника там, където живееш и колкото по-малко контакти имаш с родните организации толкова по-добре за теб. Съвет от личен опит.
Няма начин да се отреже вонящата глава на рибата, защото от години не се провежда общо събрание и за това време ръководството се погрижи, по един или друг начин, да се освободи от инакомислещите членове. Е, вече вонята не прави впечатление на никой, изглежда рецепторите закърняват и всички са щастливи.  ;D
User's Signature

Качена снимка

#106 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 March 2009 - 09:33 PM

Много малоумна тема, нищо общо със заглавието. Имам котка, искам да я пусна на мъжки котарак. Да ваксинирам и продам котенцата и да забогатея и да си купя апартамент. Ако неуспея, да ги подаря. Котката е тайска или сиамка-както я наричат повечето хора. Няма родословие, няма да ходи на изложби, но определено се различава от котките които могат да се срещнат покрай блоковете. Значи е породиста. Ще и намеря котарак със същите или подобни белези като нея. Или трябва да се страхувам че може да попадна на брат и ? Ще се страхувам че ще се роди болно поколение и ще трябва 'хуманно' да ги приспя ? И аз я храня с Роял Канин ( то пък в чужбина това небило екстра ), обаче защото няма родословие и дотам ? Може пък да ми се родят котета, да ги закарам до кофите и милостиви хора да ги вземат да ги гледат. Как започва родословието при котките ? Някой пуска неговата улична превъзходна, с подобна няколко пъти, поколенията помежду си ( за да се пази кръвта ) и ето ти порода. Котките се размножават страшно бързо, особено ако има кой да ги ваксинира и храни редовно. Какво толкова се карате, вашите котки са най хубавите, дали могат да ловуват и да се грижат за себе си е друг въпрос. Дали могат да се защитават от кучета или други котки, отново друг въпрос. Всички хора, които гледат котките в аквариуми, почти не се различават от тези които са измислили 'bonsaikitten', с малката разлика че едните не им бият инжекции за омекване на костите и всякакви щуротии, за да седи котката мирно в буркан.

#107 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2013 - 08:31 AM

Водя един спор с едни хора които ми доказват ,че от тези родители могат да се родят такива цветове котета ,което според мен е пълен абсурд,какво мислите вие по въпроса? Моля ако съм в грешка да ми се каже защо? Но смятам ,че от тези две котки в този цвят ,такива бебета са измама.Хората ми казват ,че майката е костенурка ,но от снимките явно личи какъв е цвета на майката.

Майката е bri ns 22 ,бащата bri a

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни