Dog.bg Форуми : За сериозността на развъждането

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За сериозността на развъждането

#21 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 June 2005 - 01:12 PM

напълно съм съгласен alekian_yona. и гарантирам че всички котета на Сара няма да попаднат в графата да се ползват за конвейр, и ще бъдат кастрирани преди това. а за съжаление Сара няма да може да участва скоро на изложба, тъй като в момента няма козина и не бих рискувал лоша оценка. поради това още 2 години сигурно тя няма да е подходяща за изложба.

#22 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 02:21 PM

разбира се, обаче що няма козина ???? bl) bl) bl) чак 2 години ли ще й трябват докато се "възстанови"- признавам си, не съм наясно...
шега: що си я обръснал ??? n) ... е защо няма "плезещо се емотиконче" ???
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#23 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 30 June 2005 - 04:00 PM

Упс, моля ви, разликата от мен и Жади е от земята до небето. На мен котките ми не са с неясни произходи, всички те са с родословия, и още по-малко пък са взети от пазара. За това, че да ми обвинява някой котките в нечистопородност или да ме обвинява в бизнес трябва да има много сериозни доводи, за да го направи. Ако имах подобни намерения, най-малко нямаше да си държа бялата котка до две години, вместо да я пусна още като се разгони на 9 месеца да става мама. Същото се отнася и за Мегинка, която вече за 3 път влиза в разгонване.
А за нежеланието ми да се включа в НФФе, със сигурност има доста поводи, и едва ли нежелание от моя страна да престъпвам правилата - хайде, някой да ми обясни нагледно какви правила съм престъпила - ама точно и конкретно!

#24 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 30 June 2005 - 04:13 PM

Цитат

Обръщам внимание на това, че темата е формулирана като "За сериозността на развъждането" и смятам, че мненията трябва да са само по нея. Достатъчно време имахте на разположение за да прочетете постингите, които нямаха нищо общо със самата тема. Не виждам защо трябва изцяло да я трия, а ако форумниците не си позволяват да "размиват" темата с лични "закачки" няма да има нужда и от моя намеса, защото признавам изобщо не съм щастлива, когато ми се налага да се намесвам с модераторски функции!


Яна, точно това, че темата е насочена към мен, а не по същество имам правото да отвръщам на тези "закачки", докато някой хора се отнасят така - така ще се отнасям и аз.
Що се отнася за НФФе - на толкова хора може да падне в очите, ако бяха видяли всичко в оригиналния му вид (и аз самата ще се погрижа за това, ако някой хора не мирясат).
Лични нападки от моя страна не е имало - имаше само недоволство от политиката на НФФе, и още по-голямо недоволство когато някой те притиска да го направиш. Не съм много сигурна дали НФФе имат само права - те имат и задължения също така.
Колкото за информацията, която аз имам (фантик), това не е единичен случай, за доста гафове на НФФе имам информация (а за колко нямам това е друг въпрос), не се притеснявай, ще ти я изпратя на бележка, веднага след като се уверя, че хората, от които я имам нямат нищо против това.

#25 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 05:06 PM

Името ми е Йона, но няма значение, реагирам и на други близки по звучене имена b)
Аз обаче разсъждавам така: ролята на форумите е да ограмотяват по някакъв начин останалите, било със съвети, било с разискване на различни теми и т.н. в този дух. Ролята им не е да изкарват на показ кирливите дрехи на този или на онзи. В най-близкия РЕП (му казваха едно време, сега не се сещам как) голям избор на т.н. "жълти" вестници и списания, и там къде къде по-интересни неща списват разни псевдо-журналисти, подобаващо неграмотно и изтъкващи пълното си неумение да боравят с БГ език. Нима ние (форумниците) до тяхното ли ниво искаме да паднем ??? bl)
За мен изобщо не е проблем да възстановя дискусията по тази тема в оригиналния й вид, но каква е целта на това и струва ли си изобщо. Много хора (в т.ч. и аз самата) мислят, че не си струва, защото целта на форума трябва да бъде друга.
Не мисля, също така, че ще направиш добро, ако тръгнеш наляво и надясно да разказваш какво е било писано тук и какво не... Най-малко защото някои от постингите по никакъв начин не могат да ангажират НФФе като цяло. Та така. Много по-полезно ще бъде да се поставят конкретни въпроси за да могат те да получат конкретен отговор, разбира се по същество по темата. Ясно е, че евентуалните отговори няма да са еднозначни и това е разбираемо, хората мислят различно, водени са от различни принципи - и така нека да дискутираме, дори да спорим, но при спазване на добрия тон.
Няма да се връщам назад и да правя разбор на постингите, които "се изпариха" от темата, но струва си да отбележа, че и някои от твоите не отстъпваха по нищо на това, което квалифицирам като "жълта преса". Разбирам, много хора са докачливи, но по-стойностно в едно общуване е да убедиш "противника" в правотата на своите разсъждения спокойно и без да прибягваш до грубости, заплахи и т.н. Това, разбира се, важи за всички нас.
Ето на ! - да, провери как стои въпроса с гафовете и нека ги обсъдим всички заедно, разбира се, ако ти самата желаеш това.
c)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#26 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 June 2005 - 05:26 PM

Манус, предполагам, не се съмняваш в това, че единственият ми мотив да пусна тази тема беше да се онагледи това, което хората само споделят под сурдинка - а именно, че има хора, които най-безцеремонно и нагло продават неродословни котета, като ги обявяват за радаславни! Това просто беше ПРИМЕР за такава наглост и откровено омаловажаване на вякакви правила за развъдна дейност - затова и темата е кръстена именно по този начин!!!
Ако от моя страна има различно отношение към жади и неткат, веднага ще то го обясня публично - едната ИСКА (поне така заявява) да работи по правилата, да посещава изложби, а другата откровено заявява, че изложбите са нещо, с което няма намерение да се занимава! (Едва по-късно почна да говори за участие, за което се съмнявам.)
Ако съм бил по-рязък, то е защото докато няма рязко реагиране на откровени нарушения, в БГ нищо няма да се промени! Ти самият реагираш на нередности, както и много други и в този и в други форуми... И? Какво от това? Променя ли се нещо? Лично аз, каквото съм направил е било само с мотива да се жегнат някои хора и да се замислят какво правят... Мисля, че има резулат! - Естествено някои хора ще се откажат от съвместна работа с НФФе - и това са тези, които не искат да посрещнат предизвикателствата и проблемите, за които говори и фантик! Но има и хора, които ще разберат, че НФФе е организация, която държи на правилата и има принципи, които защитава!!! Това са принципите на ФИФе!!! Мисля, че никой от нас не иска повече да има хора, които да карат развъждането през просото...
Още веднъж ке кажа, че в НФФе няма понятия като "елит" и "плебеи" - Всички членове имат равни права! Ръководството просто има повече задължения и отговорности!!! И настоявам да се спрат безпочвените и недоказани "клюки", "слухове" и обвинения! Който има какво да казва - да дава направо! Ние също НЕ сме безграшни! Ако наистина някаде сме допуснали някяква грешка, съвсем естествено е да се извиним и да я поправим!!! Стига наистина да има какво да се поправя!
Та така - радвам се, че дискусията приема по-човешки вид! И дано си остане такава!:)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#27 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 05:49 PM

Цитат

Та така - радвам се, че дискусията приема по-човешки вид! И дано си остане такава!:)

а аз се радвам сто пъти по толкова...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#28 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 01 July 2005 - 09:17 AM

Цитат

...И настоявам да се спрат безпочвените и недоказани "клюки", "слухове" и обвинения!...

И сега ако кажа нещо и за теб и то ли ще се окаже клюка? Защото и за теб научих една отвратителна клюка...ама и не съм учудена де ;)

#29 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 01 July 2005 - 09:22 AM

Йона, за последен път те моля - или да върнеш темата в оригиналния й вид, или да я изтриеш нацяло, като този който иска да си отваря нова такава и да си я формулира общо, а не насочена към мен.
Ако ти не направиш това, НФФе ще пострада. Ще се погрижа, цялата тема, в нецензуриран вид (имам я на харда) да се окаже на челно място забодена в дир.бг, където влизат много, ама много повече хора...

#30 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 09:23 AM

netcat

Моля, не прави така, че да се налага пак да взимам метлата ! c)
От този момент нататък - конкретно ! Ако имаш въпрос - задай го. Ако искаш да споделиш нещо с всички нас - кажи го, като преди това помислиш и решиш искаш ли да го споделиш с нас или не !
Подобни на последния ти постинг изявления звучат отново като индиректна заплаха и аз от този момент нататък ще ги трия на общо основание и без повече предупреждения!
Когато другите спазват добрия тон, мисля, че си длъжна и ти да го правиш. c)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#31 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 01 July 2005 - 09:27 AM

Цитат

netcat

Моля, не прави така, че да се налага пак да взимам метлата ! c)
От този момент нататък - конкретно ! Ако имаш въпрос - задай го. Ако искаш да споделиш нещо с всички нас - кажи го, като преди това помислиш и решиш искаш ли да го споделиш с нас или не !
Подобни на последния ти постинг изявления звучат отново като индиректна заплаха и аз от този момент нататък ще ги трия на общо основание и без повече предупреждения!
Когато другите спазват добрия тон, мисля, че си длъжна и ти да го правиш. c)

Мисля, че е много грозно това, което той е направил и за съжаление не е клюка, а факт, защото го научих от близък мой човек, който никога досега не ме е лъгал, както същевременно е и член на НФФе...така че, най-малко започвам да си ги измислям, или изсмуквам от пръстите... Всъщност във връзка с тази тема ми го казаха, без дори и да съм питала за каквото и да било...

#32 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 09:27 AM

Цитат

... или да върнеш темата в оригиналния й вид, или да я изтриеш нацяло, като този който иска да си отваря нова такава и да си я формулира общо, а не насочена към мен.
Ако ти не направиш това, НФФе ще пострада. Ще се погрижа, цялата тема, в нецензуриран вид (имам я на харда) да се окаже на челно място забодена в дир.бг, където влизат много, ама много повече хора...

Никъде не виждам по какво съдиш, че темата е насочена срещу теб. Може да е вметнато в началото, но съм го оставила, за да се знае от къде започна всичко това. Директни обиди срещу теб няма - посочи ми къде са, възможно е да съм пропуснала нещо.
И аз я имам на харда, ако това е въпросът ти.
Дир.бг не ги уважавам, така че лично на мен ще ми е все тая къде и какво ще пускаш. А в случай, че направиш това - всички ще сме наясно откъде и от кого е започнало всичко.

"Има три вида хора - част от проблема, част от пейзажа и част от решението."
Robert de Niro
Ти от кои си, netcat ?
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#33 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 09:30 AM

Добре, и какво сега... фактът ще стане ли общо достояние или само си говорим, ей така, за да минава времето.
Щом няма да става общо достояние - аз, разбира се, не държа на това - то няма нужда да говорим просто приказки.
В допълнение - модераторът си дава срок от една седмица за да подреди форума и темите - ще ви създам нови като "модераторска и нетикет", "обща тема за въпроси, необхванати от други теми"... дали пък случайно не ви трябва и тема "клюки и обиди по адрес на форумниците" ????
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#34 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 01 July 2005 - 09:39 AM

Ти даваш ли на котките си хапченца против разгонване? Нали всички знаем колко опасни, дори смъртоносни могат да бъдат те? Е, да не са само празни приказки - въпросният г-н е увещавал точно член на НФФе "да даде хапченце и да идва на изложбата, че имало много слабо българско участие"...е това ли ми е принципният човек, който се грижил за фелинологията? Не се ли поставя здравето на животните преди всичко? Един съвестен развъждач никога няма да допусне да дава подобни "съвети", още повече пък да ги прилага на практика... Ми това беше, което ми казаха за него...както искаш така го разбирай - аз лично го разбирам само по един начин - такъв човек изобщо не може да ми твърди, че се интересува от котката си/котките си - такъв човек единствено се интересува от показността ...а какво има под нея - друг въпрос.

#35 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 09:42 AM

Аз съм абсолютно против даване на хапчета против разгонване и на всички ви е ясно защо!
В момента имам само "мъже" при себе си - но горното е наистина недопустимо.
Моля, и другите форумници да се включат със своите коментари по това, което ни съобщи netcat !
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#36 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2005 - 09:55 AM

Напълно си права Йона!!! Аз не давам на моите котки и не го препоръчвам на никого!!! Интересно за кой ли господин става дума!:)
Но...без да съм ветеринар, мога само да кажа, че вредният ефект от този тип хапчета се получава при непрекъснатото им даване, а не при еднократно даване на хапче (да не говорим, че схемата по която съм чел че се дават е дълга и то с дни наред, за да спрат разгонването). Това, което пиша го знам от ветеринари.
В НФФе няма и няма да се намерят хора, които да препоръчат каквото и да е, което е вредно за котките!!! Тове Е основен принцип на ФИФе и на НФФе!!!
Лек ден c)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#37 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 July 2005 - 10:00 AM

знам го и аз това. недопустимо. аз пък винаги съм гледал женски котки. на предишната съм давал 10 години при вяско разгонване хапчета и почина от рак на гърдата. така че съм запознат от първо лице с ефектите. но пък на Сара сега никога не съм давал и знам че не е болка за умиране една седмица през два месеца да се издържиразгонена котка. ако на някой му е проблем да я запложда, или да я кастрира. да си кажа предпочитам да ражда по 3 пъти в годината (като през това време се гледа с най качествената храна и витамини) от колкото веднъж н годината но останалото време да е на инжекции или хапчета.

интересно ми е дали ще отрече господина за това, че е давал хапчета, понеже го знам от същия източник, а е човек заслужаващ огромно доверие и не би лъгал.

#38 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2005 - 10:09 AM

Според правилата на ФИФе, развъдчикът трябва да направи всичко (Разбира се, че това "всичко" трябва да е здравословно за животното) да не запложда женските си котки повече от 3-4 пъти на ДвЕ години. Всеки сам намира за добре как да направи това, но най-доброто е да се гарантира разделянето на женската от мъжкия/мъжките, когато тя живее заедно с такъв/такива. А когато няма мъжки наблизо - разбира се, че се изтрайва да премине разгонването!:)

Та за кой господин става дума?
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#39 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 July 2005 - 10:10 AM

за теб ;)

#40 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2005 - 10:27 AM

Хахаха - интереснооо!:)))
И на коя котка и кога съм давал хапчета? Щото съм имал и имам само една. АЗ на нея нищо такова не съм й давал. Най-вероятно източникът ви или целенасочено пуска слухове, или (както винаги, защото предполагам кой е, като имам предвид с кого се дружиш манус, и кой най-яростно защитава неткат) е СПАЛ някъде когато съм обяснявал историята на мойта котка.
В резюме за незапознатите:
Тя дойде от Холандия на 2,5 години. ПРЕДИ да дойде в България, тя е била на инжекции против разгонване, като от Холандия бяха казали, че там имало някакви "безвредни" препарати, които съдържали някаква съставка и т.н... А последиците от това ми костваха няколко години преди тя да успее да роди успешно, защото първо направи две фалшиви бременности... Та така - И??? Къде беше страшното и толкова "компрометиращо", че нещо не схванах?
Аз никога не съм крил какво и как правя!!!
За разлика от "плюещите" форумници!:)))
Ех, манус, ти само потвърди, че явно май не си от принципните хора, а от интригантите - също като източника на информацията ти! Уви...надявах се, че си по-различен!!!
Успех!
П.П. Явно някои като виждат, че с железните принципи не могат да се преборят - тръгнаха да търсят на лична основа нападки, НО...хахахаха...неуспешни и Смешни!!!
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни